mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 302 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 25 lis 2012, 18:46 
Cytuj  
Wiesz ja też chcę lepsze AI w mmorpg-ach bo żygam nudą teraz jak tłuczę większość mobów w mmorpg-ach. Tym bardziej, że na dodatek ich mechaniki i statystyki są tak obecnie dopasowane, żeby kompletny nieogar grający najbardziej squischy klasą bez włożenia żadnego wysiłku w build lub / i ubiór postaci oraz zmozumienia mechanik, movementu i walki postaci, itd mógł sobie strzaskać mobka. Zarówno AI jest do dupy jak i 'defaultowa' mechaniko-statystyka też jest ustawiona na very easy.
Kwestia kosztów zwizanych z wiekszym obciążeniem serwerów oraz kosztów na olbrzymie ilości godzin programowania AI tylko obecną sytuację hmm umacniają. Choć fakt, że główną przyczyną jest to, że dużo graczy by nie chciało, żeby mobek im uciekł, wezwał kolegów, skutecznie gonił gracza, zrobił coś nie łatwo przewidywalnego, itd

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 27 lis 2012, 11:33 
Cytuj  
dawaj to rifta sula. PvE jest dosyc wymagajace aczkolwiek powtarzalne wiec po ograniu kilkudziesieciu bossow kolejny wyglada jak mieszanka wczesniejszych. W kazdym razie nie ma stania w miejscu i klikania 1 2 3 4 1 2..
a druga sprawa nasza postac - odpowiednia rotacja skilli i wyciagasz dps 2-3x wiekszym. Jak walisz co popadnie to niestety ale nawet z wyjebanym sorzetem zasysasz.
Buildy etc to standard wiec pomijam.

****

Posty: 1376
Dołączył(a): 6.03.2009
Offline
PostNapisane: 27 lis 2012, 12:06 
Cytuj  
Ehe. Takie skomplikowane ze ludzie lvluja na afk makra zupelnie jak plywaki noca w dfo


_________________
"Gdy jesteś zły, licz do czterech, gdy jesteś bardzo zły, klnij."

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 27 lis 2012, 15:45 
Cytuj  
Dzięki za zaproszenie Mark, ale trzy razy nie dałem rady w Rifc-ie. Po prostu nie dałem rady przebić się poza 10 level. Lore i świat jakieś mega słabe, cały ten konflikt i rifty 'świat wiecznej walki' ale nie tylko o to chodzi.

Narazie sobię daje spokój z mmorpg-ami. Mam chwilowo zbyt mocno wyśrubowane wymagania i jednocześnie jestem zniechęcony, także z takim podejściem to szansę powodzenia mam marne atm. Może w wolnej chwili sobie triala Rift-a jeszcze spróbuję i spróbuje się przebić do późniejszych większych zon na samych IA i pogram w betę / triala FF XIV 2.0 jak już będzie ale to zobaczę. Poza tym mam teraz dni większego zapierdolu w real-life i nie wiem czy to się skończy na dniach czy potrwa dużo dłużej oraz kupiłem masę singlów w ostatnich 2 miechach, które w kolejce czekają.

*

Posty: 157
Dołączył(a): 2.09.2011
Offline
PostNapisane: 28 lis 2012, 15:22 
Cytuj  
sula napisał(a):
Dzięki za zaproszenie Mark, ale trzy razy nie dałem rady w Rifc-ie. Po prostu nie dałem rady przebić się poza 10 level. Lore i świat jakieś mega słabe, cały ten konflikt i rifty 'świat wiecznej walki' ale nie tylko o to chodzi.

Narazie sobię daje spokój z mmorpg-ami. Mam chwilowo zbyt mocno wyśrubowane wymagania i jednocześnie jestem zniechęcony, także z takim podejściem to szansę powodzenia mam marne atm. Może w wolnej chwili sobie triala Rift-a jeszcze spróbuję i spróbuje się przebić do późniejszych większych zon na samych IA i pogram w betę / triala FF XIV 2.0 jak już będzie ale to zobaczę. Poza tym mam teraz dni większego zapierdolu w real-life i nie wiem czy to się skończy na dniach czy potrwa dużo dłużej oraz kupiłem masę singlów w ostatnich 2 miechach, które w kolejce czekają.

I słusznie...chuj w dupę mmo;)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 gru 2012, 23:13 
Cytuj  
noasz napisał(a):
Ehe. Takie skomplikowane ze ludzie lvluja na afk makra zupelnie jak plywaki noca w dfo


ja raczej nie miałem na myśli onslaughtów - stanie w zergu semi-afk ciężko zresztą nazwać PvE ;)


W sumie racja Sula - ja coś czuję, że znów odpadnę z mmorpg jak tylko nowe Playstation się pojawi na rynku. Czyli za rok :P

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 4 gru 2012, 23:18 
Cytuj  
@Mark24

Na nowym pleju to będzie w pip mmo ( w tym nawet trochę mniej i bardziej pseudo mmorpg) różnych. Tako ja tu przepowiadam :P

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 9 gru 2012, 02:03 
Cytuj  
roball napisał(a):
nie bedzie nowego pleja.


Skąd to info?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 gru 2012, 11:28 
Cytuj  
trolling.
PS4 prawdopodobnie zapremieruje w listopadzie przyszłego roku. Podobnie jak następny Xbox.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 13 gru 2012, 21:37 
Cytuj  
Spokojnie. Przestaną szaleć, wydadzą komputer w mniejszym opakowaniu jak Microsoft zamiast kombinować na siłę z "uber" technologią i się odkują w następnej generacji. :)


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 13 gru 2012, 21:45 
Cytuj  
roball napisał(a):
Goatus napisał(a):
roball napisał(a):
nie bedzie nowego pleja.


Skąd to info?


Bo sony nigdy wczesniej nie bylo w tak ch. kondycji finansowej a branza growa to same straty dla nich.


Aktualnie branża growa to jedna z niewielu które w tej chwili im jakiekolwiek zyski przynoszą, z tego co się orientuje. :roll:

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 13 gru 2012, 21:51 
Cytuj  
Ano. Główna 'porażka' z PS3 to jest to, że stracili nr.1 w konsolach. Ponadto ponieśli pewnie najwyższe koszty i pewnie najdłużej z konsolowego trio szli w plecy, bo Cell, Bluray i wyższa jakość wykonania. Obecnie jednak koszty produkcji spadły a projektowania PS3 dawno zamortyzowały+nieźle sprzedaje-lepiej afaik niż w pierwszych latach jest to pewnie jedna z niewielu rzeczy na których Sony zarabia. Można by poczytać sprawozdania finansowe oraz trochę 'prasy' fachowej nt. aby to dokładniej zanalizować ale mi się nie chcę.

PS4 zrobią i wypuszczą. Jedyne pytanie jak mocno będą spóźnieni.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 13 gru 2012, 22:06 
Cytuj  
sula napisał(a):
Ano. Główna 'porażka' z PS3 to jest to, że stracili nr.1 w konsolach. Ponadto ponieśli pewnie najwyższe koszty i pewnie najdłużej z konsolowego trio szli w plecy, bo Cell, Bluray i wyższa jakość wykonania. Obecnie jednak koszty produkcji spadły a projektowania PS3 dawno zamortyzowały+nieźle sprzedaje-lepiej afaik niż w pierwszych latach jest to pewnie jedna z niewielu rzeczy na których Sony zarabia. Można by poczytać sprawozdania finansowe oraz trochę 'prasy' fachowej nt. aby to dokładniej zanalizować ale mi się nie chcę.

PS4 zrobią i wypuszczą. Jedyne pytanie jak mocno będą spóźnieni.


No właśnie nie sądzę że dużo się spóźnią tym razem, nie stać ich. Nawet jeżeli miało by to oznaczać straty na początku to odpuszczenie było by jeszcze gorsze. Znacznie opóźniony start nowej konsoli, to znowu mniejsze zyski w przyszłości, bo jako ten ostatni wchodzi się na już nasycony rynek.

Wszyscy zdają sobie sprawę że drugiego Cella na pewno nie będzie, nic nowego w nośnikach też na razie raczej się nie pojawiło. Czyli będą bazować raczej na sprawdzonych lekko zmodyfikowanych komponentach, zatem koszty R&D są "stosunkowo" niskie, i w części przeniesione na podwykonawców (AMD?). Koszty produkcji też nie powinny być takie jak na początku tej generacji, ba śmiem nawet twierdzić że nowa konsolka zarówno od MS jak i Sony będzie sprzedawana już w dniu premiery praktycznie bez dokładani do interesu.

Jak miał bym wróżyć z fusów to X'a dostaniemy na Halloween 2013, PS na gwiazdkę 2013

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 gru 2012, 22:16 
Cytuj  
poczytaj.
Wiekszość firm japońskich notuje straty. Nie tylko Sony. Powód - wysoki kurs jena. Drugi powód - klęski żywiołowe.
To, że Sony wsadziło do PS3 i cella i BD oraz zadbało o jakość wykonania to dla użytkownika końcowego chyba dobrze. Zresztą Sony było współtwórcą jednej i drugiej technologii i PS3 (m.in) miała za zadanie oba te rozwiązania promować. O ile z cell-em się nie udało, to BD stał się światowym standardem (nie piszę absolutnie, że tylko przy pomocy PS3). Teraz Sony będzie zbierać tantiemy - w tym od microsoftu.
Samo Sony przyznało, że branża konsolowo-growa jest dla nich ich koniem pociągowym i z czego jak z czego ale z konsol na pewno nie będą rezygnować.

Zresztą mają duże szanse na wygranie następnej generacji konsol. Wii U - wiecie w ogóle, że premiera już była? No właśnie....
Microsoft mocno skręca w kierunku bezwładnego machania kończynami przed kamerką.
Dla prawdziwego gracza z krwi i kości zostaje jedynie konsola Sony.

A 100mln rzeszy dzieci, do tej bawiącej się Wii, przybyło ~7 lat. Z tego co pamiętam to wyginanie się przed kamerą dla 17-latka jest dużo mniej atrakcyjne niż dla 10-latka ;)

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 13 gru 2012, 22:24 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
A 100mln rzeszy dzieci, do tej bawiącej się Wii, przybyło ~7 lat. Z tego co pamiętam to wyginanie się przed kamerą dla 17-latka jest dużo mniej atrakcyjne niż dla 10-latka ;)


Akurat jeżeli chodzi o Wii to mylnie oceniasz grupę docelową tej konsolki. Nie sadzę żeby rynek casualowy w najbliższych n latach przestał rosnąć.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 gru 2012, 00:44 
Cytuj  
GW2 umiera.
Well done topic.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 14 gru 2012, 00:47 
Cytuj  
No własnie umiera, czy nie umiera w koncu? Kręci mnie spróbować, a triala dostac nie moge:<


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

****
Avatar użytkownika

Posty: 1713
Dołączył(a): 2.11.2009
Offline
PostNapisane: 14 gru 2012, 01:08 
Cytuj  
Nie wiem, ale imo jesli ludzie mecza sie, aby sprzedac za 1/3 ceny konta do gry, ktora jest b2p, to cos jest nie halo.
Ja osobiscie sie ciesze, ze rzucilem ta gre w cholere, bo jak nie bylo wsparcia dla graczy PvP tak ciagle nie ma. Swoja droga troche nie ogarniam tego co sie z ta gra dzieje. Zapowiadana jako gra PvP, nagle okazuje sie miec PvP gorsze niz w grach, ktore otwarcie twierdza, ze ich main targetem jest gracz PvE(no dobra - Rift ma PvP gorsze i to tyle), a PvP jest tylko dodatkiem.

Pomijajac zupelnie wszystko, a patrzac tylko na PvP to GW2 jest dla mnie rozczarowaniem doslownie dziesieciolecia. Co do sukcesu GW2 na plaszczyznie PvP jak i spelnienia zapewnien tworcow nie mialem watpliwosci. Odkad gram w gry takie oczekiwania jak do gw2 mialem tylko do BC i wersji stand alone doty od Valve.
O ile w przypadku doty2 i BC wyszlo dokladnie tak jak sie spodziewalem, to nawet na MoPie nie zawiodlem sie tak bardzo jak na GW2.


_________________
Abuchat.com/bettingnation - otwarta grupa non-profit dla entuzjastow esportowych.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 14 gru 2012, 01:22 
Cytuj  
Nyx napisał(a):
No własnie umiera, czy nie umiera w koncu? Kręci mnie spróbować, a triala dostac nie moge:<


Bo go nie ma? Gry ktorych devsi nie chce zebys widzial przed wydaniem kaski go nie maja. :)


_________________
Obrazek

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 14 gru 2012, 06:35 
Cytuj  
Szamotula napisał(a):
Nie wiem, ale imo jesli ludzie mecza sie, aby sprzedac za 1/3 ceny konta do gry, ktora jest b2p, to cos jest nie halo.

Piszesz, że gra to syf i chcesz ją komuś wcisnąć. Dobre. ;)


Trial był z okazji listopadowego content patcha. Jak ktoś przegapił to jego sprawa. Gra wyszła pod koniec sierpnia także nie rozumiem sensu dawania normalnego triala tak szybko. Jakby twórcy byli niezadowoleni z ilości graczy, to darmowe przetestowanie zostałoby już wprowadzone. Widocznie ludzie w to grają. Niektórym w to ciężko uwierzyć.


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 302 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.