mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 274 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2016, 18:02 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Ogolnie to Ci wszyscy ludzie wystepujący na konferencjach IT z pewnością robią to tylko i wyłącznie dla pieniędzy.

Tylko, że jak sie ich zaczepi po ich wystąpieniu to ciekawe, że co prawda pracują już czasem 10-15 lat ale dalej ich ten temat potrafi jarać.


ale nie rozroniasz pasji od pracy, hobby od pracy, zainteresowan od pracy. oni maja jedno i drugie. gdyby mogli to jebnac pewnie i tak by to dalej robili bo pasja, zainteresowania, hobby ale na pewno w mniejszym wymiarze. zreszta ja mowie pod swoim katem, ludzie sa rozni ale pieniadz ciagle jest bwazny/najwazniejszy. a przyklad ze cos ich ciagle jara to w sumie nawet nie rozumiem do konca. mozesz byc miliardemerem i ciagle cie moze jarac temat kart graficznych/lania betonu/grania w mario bros/smazenia jajek z rana.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2016, 18:10 
Cytuj  
Nikt z nas nie mowil, ze pieniądze nie są ważne.
Wszyscy napisalismy, że możemy robić co lubimy za przyzwoitą kasę.

Pewnie nie robilbym tego za 1500 zł, bo byloby to niewystarczające do życia. Ale na szczescie kasa jest niezla.

Ja wybralem ten zawód bo mnie to po prostu zaczęło wciągać.

Pełno jest ludzi w IT, po których widać, że powinni robić w życiu coś innego ale sporo jest też takich co ten temat interesuje.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2016, 18:18 
Cytuj  
Ale macie problemy, a to przecież jest banalne, masz prace/firmę, jest z tego kasa, temat zamknięty.
Jeśli jesteś szefem w swojej firmie to co tu ma być do lubienia czy zajmujesz się handlem, budowaniem, elektryką czy śmieciami, przecież nie prowadzisz swojej firmy bo odkryłeś samorealizacje przy sortowaniu śmieci, zwyczajnie potrafisz prowadzić dg i koniec.
Nie dopisujcie do zapieprzania dzień w dzień czy lato czy zima na osiem godzin do czyjeś firmy gdzie z dojazdami tracicie cały dzień, to jest obowiązek, a czy przy okazji daje dobrą kasę i robisz co lubisz to jest tylko na osłodę.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2016, 18:39 
Cytuj  
No i się w sumie zgadzam. Dalej jest to praca jak każda inna. To, że mi się podoba to jest tylko duży plus.

Ale ja się do nikogo nie dopierdalam i nie staram się komuś obrzydzić. Patrzę na swoje konto i nie zaglądam innym do portfela.


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2016, 18:46 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
gosugamer1 napisał(a):
Z drugiej strony starasz sie wmowic ludziom zadowolonym ze swojej pozycji/pracy, ze popelniaja zyciowy blad.


Tak, tego nie rozumiem zupelnie. Chcialem powstrzymac sie od pojazdu po Marku ale to co on pisze to brzmi to bardzo 'polsko', polaczkowato. Osobiście uważam za pewnego rodzaju sukces jeśli ktoś nieźle zarabia robiąc to co lubi, czy to będzie fizjoterapeuta, fotograf, kucharz czy ktokolwiek. Bardzo mnie cieszy, że komuś coś sie udaje niż próbuję kogoś sprowadzać w dół.



no to cały czas czekam na ten pojazd... a zamiast tego powoli dochodzisz do identycznych wniosków. Że w pracy kasa jest najważniejsza. Cała reszta to przystawka - bo dopóki (powtórzę się) "MUSISZ pracować by opłacić rachunki" to (zacytuję Rzeźnika) "kasa musi się zgadzać".
Ale jak chcesz to możesz dalej iść w zaparte i twierdzić, że akurat ty w przebieraniu pomiedzy ofertami pracy masz zupełnie inne priorytety. I nie - nie napisałem, że kasa to mój jedyny priorytet. Ale bardzo ważny.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2016, 18:50 
Cytuj  
Napisałem, że nie chcę nikomu pojechać.
Ale weź się pierdolnij bo można pisać do Ciebie setki razy a i tak nie zrozumiesz. Jeszcze mi wcisasz słowa, których nie napisałem.
Highlander napisał(a):
Dla mnie wazne jest to, ze robie co lubie i dostaje za to dobra kase.

Na tyle mnie to interesuje, że nawet o tym bloga zacząłem prowadzić. Biedny bo biedny ale zawsze.
W swoim WOLNYM czasie i nic z tego nie mam. Może jedynie jak usłysze czasem, że komuś się coś spodobało albo komuś w ten sposób pomogłem.


_________________
.


Ostatnio edytowano 26 wrz 2016, 18:58 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2016, 19:02 
Cytuj  
czyli generalnie (już pominę fakt, iż napisałeś, że kasa jest ważna do pewnego poziomu zarobków - a potem już nie) zgadzasz sie ze mną w 100%... 8)

i btw. tak z ciekawości jaki to poziom zarobków? 5k, 10k, 20k, 50k? Rozumiem, że tak jak tczewiak jakby ktoś Ci zaproponował 200k euro miesięcznie, to raczej musiałbyś się zastanowić?

lordyp - poziom Niah-a. Ignore.


Ostatnio edytowano 26 wrz 2016, 19:08 przez Mark24, łącznie edytowano 3 razy
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2016, 19:03 
Cytuj  
kilka stron dyskusji z markiem a on dalej chce żeby mu udowodnić ,że nie ma racji
wiecie ,ze to można potrwać następne 50 stron?
proponuje odpuścić choć robi się już śmieszny wątek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2016, 19:08 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
czyli generalnie (już pominę fakt, iż napisałeś, że kasa jest ważna do pewnego poziomu zarobków - a potem już nie) zgadzasz sie ze mną w 100%... 8)


Napisałem tylko, że może spaść na drugie miejsce na pewnym poziomie zarobków. Drugie miejsce jest dość wysoko nie sądzisz? Zajmij się swoim życiem i pomnażaniem swojej fortuny. Ja i tak będę żył tak jak ja chcę a nie według zasad randoma z internetu.

Jak tu bodajże Profeta napisał wyciągając jakieś badania, że ludzie najbardziej szczęśliwi to ci których cieszy droga, proces... a nie odległy cel.

Wziąłeś wioskę razem ze sobą do tej UK.

PS. tak jak staram się zachować anonimowość tak i nie będę pisał o swoich zarobkach.
Ale rozumiem, że zarabiasz te 200k euro miesiecznie a nie rzucasz abstrakcyjnymi sumami z kapelusza?


_________________
.


Ostatnio edytowano 26 wrz 2016, 19:18 przez Highlander, łącznie edytowano 2 razy
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2016, 19:17 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Mark24 napisał(a):
czyli generalnie (już pominę fakt, iż napisałeś, że kasa jest ważna do pewnego poziomu zarobków - a potem już nie) zgadzasz sie ze mną w 100%... 8)


Napisałem tylko, że może spaść na drugie miejsce na pewnym poziomie zarobków. Drugie miejsce jest dość wysoko nie sądzisz? Zajmij się swoim życiem i pomnażaniem swojej fortuny. Ja i tak będę żył tak jak ja chcę a nie według zasad randoma z internetu.


to nie zależy od kwoty, a od różnicy. Jeżeli jedna ofertę pracy masz za X, drugą za x *3 to nie ma co się zastanawiać. Nawet mimo tego, że X by ci spokojnie wystarczyło.
Żyj sobie jak chcesz.

Highlander napisał(a):
Jak tu bodajże Profeta napisał wyciągając jakieś badania, że ludzie najbardziej szczęśliwi to ci których cieszy droga, proces... a nie odległy cel.

żeby widzieć przed sobą drogę musisz mieć cel. Brak celu = brak drogi.

Highlander napisał(a):
Wziąłeś wioskę razem ze sobą do tej UK.

uciekając się do inwektyw udowadniasz jedynie, ze tracisz opanowanie i nie jesteś żadnym partnerem w dyskusji. Wyluzuj. To tylko random z internetu.

Highlander napisał(a):
PS. tak jak staram się zachować anonimowość tak i nie będę pisał o swoich zarobkach.
Ale rozumiem, że zarabiasz te 200k euro miesiecznie a nie rzucasz abstrakcyjnymi sumami z kapelusza?

czytaj wątek - 200k euro miesięcznie wymyślił Piszpan. To zupełnie przypadkowa kwota.
Pytanie brzmiało czy też byś się zastanawiał czy brałbyś taką pracę bez zastanowienia.

Nie ma się czego wstydzić. Mam bardzo realistyczne i pragmatyczne podejście do życia więc brałbym taką pracę bez namysłu.


Ostatnio edytowano 26 wrz 2016, 19:19 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2016, 19:18 
Cytuj  
nie kumam juz tego calego bicia piany i udowadniania jeden drugiemu kto ma lepiej bo wszystko sie do tego sprowadza. sprobuje podsumowac :)

1. kasa jest nam potrzebna do zycia, do tego kazdy lubi przyjemnosci i dobra a do tego jest znowu potrzebna kasa.
2. kasa bierze sie z pracy ( nawet inwestowanie kapitalu w kokosy to tez praca :D)
3. fajnie jest jak mozna pracowac i jednoczesnie realizowac jakeis swoje hobby/zainteresowanie albo ogolnie gdy praca jest fajna, przyjemna itd.
4. gdyby byl wybor miedzy chujowa praca ale zarobkami o 20-40% wiekszymi raczej wiekszosc jednak wolalaby prace troche mnie oplacana a patrz punkt 3 to by bral ta z pkt 3.
5. gdyby jakis idiota zaporponowal nam prace chujowa typu kopanie rowow ale za jakas bajonska sume (mowimy powiedzmy o 1000% naszych obecnych zarobkow) raczej kazdy by sie zgodzil bo przeciez warto by bylo popracowac nawet troche zeby zdobyc wiecej kasy.
6. i teraz czy wszystko jednak kreci sie wokol kasa a jedyna kwestia jest jej wielkosc?


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2016, 19:22 
Cytuj  
Ja nikomu nic nie probuje udowodnic. To marek nachalnie stara sie innym powiedziec, ze pracuja wylacznie dla kasy i że mają chujowo. Marek, już dawno obrzucałeś się z innymi błotem i masz czelność mówić coś o opanowaniu?

http://mojafirma.tv/hr/ile-zarabia-prog ... antal-2015
Przypomne tylko, ze doświadczenia mam niecałe 1,5 roku.

Zwyczajnie robie co lubie, pracowdawcy o nas dbają, kasa niezla z perspektywą na wzrost.
I nie rozumiem czemu Marka to boli.

PS. jakbym mial o 1-2 tyś PLN rzeźbić przy jakimś szicie to raczej bym na to nie poszedł. Jakby było to np. 5k więcej to może tak, ale pewnie popracowałbym tam z 2 lata max. Ale tu już zaczyna się ważenie czy na pewno się to opłaca.
PPS. A cel mogę mieć taki "Senior Developer" w moim rozumowaniu. Cel na 10-15 lat.


_________________
.


Ostatnio edytowano 26 wrz 2016, 19:26 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2016, 19:26 
Cytuj  
Piszpan - ja bym dodał jeszcze jeden punkt:
7. nigdy nie zarabiamy wystarczająco - zawsze chcemy zarabiać więcej. Zgodnie z przysłowiem "apetyt rośnie w ramach jedzenia" - poziom życia bardzo łatwo goni i przegania nasze zarobki ile byśmy nie zarabiali ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2016, 19:28 
Cytuj  
Zamias marnowac tutaj czas powinienes kupować akcję by w końcu stać się mądrym, bogatym rentierem.
https://vimeo.com/33529874

W zasadzie dyskusja o tym samym po raz n-ty.


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2016, 19:42 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
To marek nachalnie stara sie innym powiedziec, ze pracuja wylacznie dla kasy i że mają chujowo.


w którym konkretnie momencie wmawiałem Ci, że pracujesz wyłącznie dla kasy? Sorry, ale jak ktoś notorycznie marginalizuje najważniejszy aspekt dla którego pracuje to mu to wypomnę. I tyle. Bo każdy (powtórzę po raz 3-ci) z tego forum pracuje też dla pieniędzy. Bo musi mieć na miesięczne opłaty.
Chujowo? Gdzie niby tak napisałem?
Słuchaj możliwości rozwoju, nowe technologie to nie tylko IT i o tym pisałem. Praktycznie w każdym zawodzie, na każdym stanowisku, masz możliwości wybicia się, rozwoju. I IT nie jest tu wcale żadnym wyjątkiem. Generalnie życie jest usłane okazjami - kwestia tylko czy jakiekolwiek wykorzystasz.

Spytaj Piszpana ile nowych technologii weszło na rynek w construction w ciagu ostatniej dekady.. A tutaj jest taka kasa, ze ITowcom się by w głowach poprzewracało..

Highlander napisał(a):
PPS. A cel mogę mieć taki "Senior Developer" w moim rozumowaniu. Cel na 10-15 lat.


I bardzo dobrze.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2016, 19:45 
Cytuj  
Ani razu nie zmarginalizowałem kasy, co najwyżej wymieniłem na 2 miejscu a do pewnego poziomu zarobków wymieniam na 1 miejscu. I tyle. Kilkakrotnie też pisałem, że inni moga się spełniać jako kucharz, fotograf, fizjoterapeuta, budowlaniec, elektryk, wstaw X... mi pasuje to co ja robię. Tylko ile można o tej kasie pisać?

Jako logistyk nie miałem żadnych okazji ani ciekawostek. Musiałbym chyba być szefem Volkswagena fabryki by coś ciekawego robić. Teraz okazji mam pełno.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2016, 20:10 
Cytuj  
High ale nie da się zauważyć że "klepacze kodu" patrzą z góry na jakiś "elektryków" i o to poszła ta dyskusja, pisz co chcesz ja swoje też napisałem ale tak jest, widać to na forum czasami dowcipnie czasami przypadkowo, jak to mówią starzy indianie z zakopanego o takich osobach że "wyżej sra niż dupe ma" ?
Nie ma sie co obrażać bo taka mentalność jest, inna sprawa że to tworzy rynek bo w branży informatycznej sa wielkie braki ludzi do pracy, wiec jest łatwiej jeśli się coś potrafi dopchać do przyjemnej i dobrze płatnej roboty.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2016, 20:30 
Cytuj  
Ani przez chwile nie probowalem Markowi dosrać. Inni już prędzej.Pisalem, że jak zarabia i żyje dobrze to good for him.
Z tym, że to często Marek pierwszy wyskakiwal z ponizaniem innych.


_________________
.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2016, 20:40 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Ani przez chwile nie probowalem Markowi dosrać. Inni już prędzej.Pisalem, że jak zarabia i żyje dobrze to good for him.
Z tym, że to często Marek pierwszy wyskakiwal z ponizaniem innych.


https://www.youtube.com/watch?v=qCWhANj7usA


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2016, 20:56 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
5. gdyby jakis idiota zaporponowal nam prace chujowa typu kopanie rowow ale za jakas bajonska sume (mowimy powiedzmy o 1000% naszych obecnych zarobkow) raczej kazdy by sie zgodzil bo przeciez warto by bylo popracowac nawet troche zeby zdobyc wiecej kasy.

No i tu się mylisz.
Marek by poleciał za te 200k€ polerować gały czarnym, ale ja bym się zastanowił i nie wszystkiego bym się podjął. Bo po co?
Kopać rowów bym nie poszedł za żadne pieniądze. Wyżej cenię sobie swoje zdrowie niż kupę kasy za coś czego nie cierpię.
Z mniej abstrakcyjnych kwot i roboty podałem Ci za co bym się nie zabrał za 100% więcej niż mam. Pieniądze to nie wszystko.

A jak ktoś leci w pracy tylko na hajs i nie patrzy na to co się z tym wiąże, na wady, na problemy to nawet nie jest mi go żal.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 274 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.