mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 30 sty 2005, 23:47 
 
Piszpan napisał(a):
to nie jest kwestia juz rozrywki.

ja to widze tak.
Ma koles 16 lat. wieczorami lazi i roznosi ulotki. ciezka i ze tak powiem malo rozwijajca praca. zarobi pare zl i wydaje je na platna gre.

MOIM zdaniem ktos powinien z nim porozmawiac. ja rozumiem czyjes poglady i skoro sam zarobil niech se ja wyda na co chce. ale jak mowie jest wiele innych lepszych rzeczy na ktor mozna je przeznaczyc.

i teraz tak jak uwazacie czy lepiej niech pracuje i placi 60zl za miech.
pogra pol roku (jak bedzie placil za gre to i pewnie bedzie w nia dluzej gral zeby kasa sie nie marnowala) zacznie sie gorzej uczyc itd. etc.

alternatywa dla niego byloby praca wydawanie kasy na np. nie wiem czym sie mlodziez interesuje ja np. kupuje teraz orurowanie do swojego vana (jakies kilka-kilkanascie ladnych lat grania) mlody jest moze by nazbieral na rower? deske? a grac czemu nie ale sa od tego OFICJALNE i LEGALNE BETY na ktore wrecz wydawcy gier zapraszaja. (stress testy i inne) pogra niech w kilka bet wyrobi wlasne zdanie w tym czasie moze odlozy troche kasy albo se kupi cos wartosciowego. ( a nie ze se pogral rok w wow-a)

ale najwazniejsze ze ma wlasne zdanie i mozliwosc wyboru. ja moge miec swoja opinie o tym ale nie bede go wyzywal, a juz nie pamietam nicka zaczynasz od zlodzieji. przemysl sprawe chlopie i jeszcze raz pokaz mi gdzie cos komus ukradlem. jesli nie domagam sie oficjalnych przeprosin :D


edit1: tak flamuje bo nazwales mnie zlodziejem. kretyna pomijam.

edit2: zamiast cytuj wyszlo edytuj a posta nie ma jak usunac eh.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

****

Posty: 1367
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 sty 2005, 23:51 
 
misiu i znow sam sobie przeczysz... wezmy przyklad samochodu, grajac w bete to tak jakbys wlozyl iles tam wysilku w odpicowanie fury (nie mowie tu o kasie, tylko wysilku i sentymencie), a za 2tyg ktos ci ja poprostu zabral, bo skonczyl sie okres ubezpieczenia i zeby dalej pojezdzic trzeba zaplacic niestety, a co do reszty omg stary a co przeszkadza ci kupic deske i placic za mmogi?? Zastanow sie nastepnym 2x zanim cos napiszesz, bo wychodzisz na wiekszego mlota niz jests ( i tu moge sie mylic)


_________________
retired...

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 30 sty 2005, 23:58 
 
Piszpan napisał(a):
alternatywa dla niego byloby praca wydawanie kasy na np. nie wiem czym sie mlodziez interesuje ja np. kupuje teraz orurowanie do swojego vana (jakies kilka-kilkanascie ladnych lat grania) mlody jest moze by nazbieral na rower? deske? a grac czemu nie ale sa od tego OFICJALNE i LEGALNE BETY na ktore wrecz wydawcy gier zapraszaja. (stress testy i inne) pogra niech w kilka bet wyrobi wlasne zdanie w tym czasie moze odlozy troche kasy albo se kupi cos wartosciowego. ( a nie ze se pogral rok w wow-a)

OMG... no tutaj ostro przekombinowales... co zrobic, jesli ten szesnastolatek pogra w oficjalne bety, zrobi troche kasy, wyrobi sobie zdanie i stwierdzi, ze bardziej interesuje go dalsza sabawa z dana gierka niz nowa/pierwsza deska...

Zacznie sie gorzej uczyc??... czyli gdyby zamiast grac jezdzil w tym czasie na desce, to uczylby sie lepiej?
Jakos swojego czasu zajmowalem sie prawie wylacznie graniem i np. zdalem mature bezproblemowo i dostalem sie na wymarzone studia... teraz czasu troche mniej ale stwierdzam, ze argumenty masz coraz glupsze


EDIT - Specjalnie dla ciebie otworzylem ksiazke do mikroekonomi:
Cytuj:
Głowne elementy teorii zachowania sie konsumenta:
- Wybory konsumenta zagodne sa z jego wlasnym interesem
- konsument sam potrafi ocenic na czym polegaja jego korzysci [dostep odo informacji]
- Konsument decyduje o wyborze struktury wlasnej konsumpcji zgodnie ze swoimi prederencjami, moze zastepowac jedne dobra innymi [substytucyjnosc]

Czyli o gustach sie nie dyskutuje / nie rozumiesz wyborow innych - olej to...


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent


Ostatnio edytowano 31 sty 2005, 00:02 przez tomugeen, łącznie edytowano 1 raz
**

Posty: 296
Dołączył(a): 25.05.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2005, 00:11 
 
roball napisał(a):
mmorpg dla mnie:
-dobra zabawa
-inwestycja (mozliwosc sprzedazy konta - wychodze na + albo chociaz zwraca mi sie kasa wydana na abonament)
-mozliwosc podszlifowania angielskiego (pisanego i mowionego)
-mozliwosc poznania ludzi o zainteresowaniach podobnych do moich


1. zgadzam się w całości
2. No nie do końca się z tobą zgadzam zakładamy, że grasz 2 lata, średni abonament wynosi 50 zł więc cena końcowa wynosi nam ok 1200zł jeżeli nie chcemy liczyc itemków itp. A teraz mnie ciekawi kto da tyle za konto w grze?
3. To ja już wole wydać te 1200 na dobry kurs języka ang. bądź obóz językowy niż takie coś co oferuje mi gra.
4. Równie dobrze moge poznać takie osoby na forach, grupach dyskusyjnych, <wstaw co chesz>.[/quote]


_________________
http://www.netykieta.prv.pl/

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2005, 00:11 
 
Piszpan napisał(a):

jesli nie domagam sie oficjalnych przeprosin :D


to Wesolych Swiat :D

Ty krytykujesz i mowisz ze granie za kase jest bezwartosciowe ja mowie na odwrot.

Napewno bardziej mi sie przyda w zyciu niz jekies rury na samochodzie.
Roball pisal o przydatnosci grania, to dla ciebie tez jest chore??

Nie przeprosze cie, bo uwazam ze takich ludzi jak ty (z takimi pogladami) trzeba zamykac.
To moje osobiste zdanie, moze troche radykalne ale trudno tak mysle i koniec.

BTW. Jak widze ze ktos pisze ze wydanie pieniedzy na gre komputerowa jest bezwartosciowe to no comments.

****

Posty: 1367
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 sty 2005, 00:15 
 
Mefi napisał(a):
2. No nie do końca się z tobą zgadzam zakładamy, że grasz 2 lata, średni abonament wynosi 50 zł więc cena końcowa wynosi nam ok 1200zł jeżeli nie chcemy liczyc itemków itp. A teraz mnie ciekawi kto da tyle za konto w grze?

srednio co 3 grajacy szwed/anglik/francuz/niemiec jesli postac bedzie tego warta :D


_________________
retired...

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2005, 00:16 
 
Mefi napisał(a):
1. zgadzam się w całości
2. No nie do końca się z tobą zgadzam zakładamy, że grasz 2 lata, średni abonament wynosi 50 zł więc cena końcowa wynosi nam ok 1200zł jeżeli nie chcemy liczyc itemków itp. A teraz mnie ciekawi kto da tyle za konto w grze?
3. To ja już wole wydać te 1200 na dobry kurs języka ang. bądź obóz językowy niż takie coś co oferuje mi gra.
4. Równie dobrze moge poznać takie osoby na forach, grupach dyskusyjnych, <wstaw co chesz>.


1. tez sie zgadzam
2. http://www.ebay.com/ popatrz ile ludzie placa za "bezwartosciowe" gry.
3. Gra ci oferuje gadanie na zywo a nie jakies glupie lekcje, z ktorych i tak nic nie wyniesiesz.W grze musisz odpowiadac szybko, nie masz czasu na wertowanie ksiazek/slownikow. Zreszta najszybciej mozna sie nauczyc jesyka poprostu go uzywajac/rozmawiajac z tymi ktorzy go uzywaja na co dzien. POza tym laczysz przyjemne z pozytecznym (dla mnie chodzenie na jakies lekcje ang. do prywatnej szkole nie jest przyjemnoscia a obowiazkiem a granie odwrotnie).
4. to samo co wyzej.

**

Posty: 296
Dołączył(a): 25.05.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2005, 00:29 
 
Wiem jak wygląda handlowanie w mmo mój wujek się tym zajmował. Ja bym, np. nigdy nie zapłacił 1000$ za łuk do D2 jak to miało miejsce kilka lat temu z tego co weim koleś wcale nie był super bogaczem był normalnym człowiekiem.
A co powiesz na handlowanie kontami i przedmiotami z Tibii z tego co wiem w tą gre nie trzeba wkładać, żadnej kasy a możesz wyjść na +

A byłes kiedyś na kursie ang. ? To nie jest zmuszanie, idziesz bo chcesz i to nie jest siedzenie z ksiażka tylko rozmowa z człowiekiem, na różne tematy, którego widzisz, ale pod czas pisania nikt nie pisze u tylko you, thx - thanks itp.
Fakt faktem można rozmawiać na rózne tematy w grze ale co się dzieje jak czegoś nie rozumiesz lub nie potrafisz opisaś abstrakcyjnej rzeczy? O poprawności jezyka już nie wspomne.


_________________
http://www.netykieta.prv.pl/

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2005, 00:37 
 
Mefi napisał(a):
A co powiesz na handlowanie kontami i przedmiotami z Tibii z tego co wiem w tą gre nie trzeba wkładać, żadnej kasy a możesz wyjść na + .

Musisz. Wiekszosc handlujacych posiada tzw. PACCA (chyba tak to sie pisze)ktorego zaklada sie na kazda postac osobno jesli sie nie myle , czyli platne konto. Z darmowych kont nikt ci raczej nie kupi za gruby szmal bo Tibia jest wrecz najezona zlodziejstwem i hackami.
A platne konto przed tym (w pewnym stopniu) chroni.

A co do angielskiego to nigdy nie bylem na zadnych lekcjach/kursie, z szkole nigdy sie angielskiego nie uczylem (mialem ale sie nie uczylem :-))
I znam angielski na poziomie co najmniej dobrym (nie jest to jakis literacki piekny angielski ale nigdy nie mialem wiekszych problemow z dogadaniem sie z anglikiem/amerykaninem. I to na rozne tematy nie tylko "hi" i "what quest?").
Wszystko jest zasluga gier/filmow z napisami itp....
A w angielskim potocznym polowa tego czego ucza w szkolach jest nieuzywana poprostu.

***

Posty: 666
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2005, 00:44 
 
Popieram: A w angielskim potocznym polowa tego czego ucza w szkolach jest nieuzywana poprostu.


_________________
Forum savoir-vivre. Poznaj dobre maniery.
Zainwestuj w korektę

****
Avatar użytkownika

Posty: 1594
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2005, 00:53 
 
Kabraxis napisał(a):
Gra ci oferuje gadanie na zywo a nie jakies glupie lekcje, z ktorych i tak nic nie wyniesiesz.



heh no moze mow za siebie ;] nie nauczysz sie angielskiego ktorego moglbys uzyc w pisaniu podania o prace w anglii grajac w FFXI ;P
chyba ze napiszesz im "y0 m8s, poland suxx0rz, i wanna work for some serious $$ in UK so sign me up, m'kay."

nie porownuj nigdy jezyka 'growego' do angielskiego jako takiego bo maja sie one do siebie nijak.

co do zarabianiu na grze - lol. chyba was po prostu pogielo ;) mmo nie sluzy do zarabiania i jest to praktycznie niemozliwe. predzej mozna mowic o 'graniu za darmo' jezeli bedziesz sprzedawal przedmioty z gry za kase na np ebayu i abonament ci sie w ten sposob zwroci. powodzenia z czyms takim w polsce...


_________________
Obrazek
Obrazek

****

Posty: 1367
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 sty 2005, 01:02 
 
omg a kto powiedzial ze musze sprzedawac polakom?? (choc i to mi sie zdarzalo)
ze nie wspomne o pewnej firmie (nie polskiej, ale nie pamietam dokladnie z jakiego kraju) zajmujacej sie tylko i wylacznie obrotem wirtualnymi dobrami o dochodzie wyzszym niz niejedna wielka polska fabryka z kapitalem zagranicznym...


_________________
retired...


Ostatnio edytowano 31 sty 2005, 01:04 przez Mr.FooT, łącznie edytowano 1 raz
****
Avatar użytkownika

Posty: 1594
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2005, 01:03 
 
nikt. chodzilo mi o zaznaczenie tego ze ebay w polsce nie dziala wiec w naszych smutnych warunkach sprzedawanie sprzetu po rozsadnych cenach jest znacznie utrudnione.


_________________
Obrazek
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2005, 01:04 
 
Co do angielskiego: pisalem skad sie go nauczylem (i mialem na maturze dobry a na studiach tez nie mam wiekszych problemow).
I napisze to podanie a nawet nowele bym napisal mala (nie na poziomie dramatow Szekspira ale bym napisal.

Cytuj:
"y0 m8s, poland suxx0rz, i wanna work for some serious $$ in UK so sign me up, m'kay."
Takie wypowiedzi to 0,00001% tego co leci na chacie w grze.

Co do zarabiania na grach MMO - sa ludzie dla ktorych jest to zrodlo utrzymania zapewne polecam przyjrzec sie tylko WoW'owi i tylko aukcjom na ktorych sie sprzedaje zloto ingame.
To wyglada jak preznie dzialajaca firma uslugowa.

Co do sprzedawaniu za kase w polsce polecam z kolei allegro i zobacz sobie jakie astronomiczne ceny osiagaja niektore itemy/konta (moze nie byc aktualnie ale ja np. widzialem konto platne do Tibii za prawie 2000 PLN.

****

Posty: 1367
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 sty 2005, 01:04 
 
Cytuj:
nikt. chodzilo mi o zaznaczenie tego ze ebay w polsce nie dziala wiec w naszych smutnych warunkach sprzedawanie sprzetu po rozsadnych cenach jest znacznie utrudnione.

i do tego wlasnie sluza znajomi z gier tudziez rodacy mieszkajacy za granica :D


_________________
retired...


Ostatnio edytowano 31 sty 2005, 01:06 przez Mr.FooT, łącznie edytowano 1 raz
**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 31 sty 2005, 01:05 
 
co do zarabianiu na grze - lol. chyba was po prostu pogielo mmo nie sluzy do zarabiania i jest to praktycznie niemozliwe.

Nastepny znawca tematu ...


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2005, 01:09 
 
Ostatnia rzecz a'propos zarabiania na MMORPG:

http://www.project-entropia.com/Index.ajp

W tej grze leca naprawde ciezkie dolary (w realu), a ktos nawet kupil wyspe za ilestam tysiecy zielonych (nawet glosno o tym bylo w mediach).

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2005, 01:18 
 
Cytuj:
co do zarabianiu na grze - lol. chyba was po prostu pogielo mmo nie sluzy do zarabiania i jest to praktycznie niemozliwe.

A temat byl poczatkowo przeciw lamaniu prawa - sprzedaz itemow/postaci kloci sie chyba jednak z zamiarami devsow...
Ale to tak tylko, zeby atmosfere podgrzac :wink:


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***

Posty: 666
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2005, 01:23 
 
Wszyscy wynocha spać.. Albo grać.. jak tam wolicie... Temat zboczył właśnie z drogi i jest teraz o zarabianiu na mmo :) W sumie ciekawe :).. A co do tej tibi to chyba to konto kosztowało 2500zł.. było o tym na forum już w jakims dziale. Tak samo było do sprzedania konto do healbreath na hbpolska.. wtedy jeszcze całkowicie darmowym servie bo teraz niestety się sypnął


_________________
Forum savoir-vivre. Poznaj dobre maniery.
Zainwestuj w korektę

****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2005, 14:02 
 
a wracając do tematu:

NIGDZIE nie napisałem, że granie na pirackim serwerze jest "ok" i że jest na to jakieś usprawiedliwienie (kradzież to kradzież). Chodzi mi tu tylko o to, że właśnie objeżdżacie ludzie grających we free-mmo (NIE PIRACKIE) i robicie to bezpodstawnie (np. Piszpan).
1. GDZIE PISZPAN NAPISAL ZE GRA NA PIRACKICH SEWERACH I GDZIE NAPISAL ZE JEST TO W PORZĄDKU? Zainteresowanuch odsyłam tu: http://www.mmorpg.pl/viewtopic.php?t=10873 . Chcem tutaj konkretne zdanie!
2. Po jaką cholerę wchodzicie na forum MMO i objeżdżacie piszących tam ludzi? W końcu jesteście ludzmi, którzy płacą za MMO i nie macie czego szukać w darmówkach (poza tym jest tam samo chamstwo i kretynizm [ja tak nie uważam, żeby to było jasne]).
3. Czemu uważacie, że jak ktoś gra Darmowe MMO (NIE W PIRACKIE!) jest gorszy, głupszy i jest złodziejem? I czemu "tępicie" takich ludzi na tym forum?

Co do kwestii zarabiania na MMO nie wypowiadam sie jest to indywidualna sprawa każdego człowieka, jak traktuje gry MMO - czy jest to dla niego przyjemność, kurs językowy, sposób na zarobienie kasy czy jeszcze coś innego - TO JEST KWESTIA GUSTU O GUSTACH SIE NIE MÓWI!
A co do kasy na MMO, to mam 18 lat (2LO) mieszkam w miejscowości Lidzbark Warmiński (koło 49 km. na północ od Olsztyna), miejscowść ta ma 18 tys. mieszkańców i bezrobocie rzędu 35 - 37% [dla wtajemniczonych jest to czarny punkt na mapie Polski - najwyższe bezrobocie w kraju - średno na jedną ofert pracy przypada 50-60) bezrobotnych]. Wiec jak mam zarobić na płatne MMO i być cool tak jak płacący? Jeśli nie wierzycie to przyjedźcie tutaj i zobaczycie jak się żyje, zresztą nie tylko tutaj ale także w najbliższych okolicach. Jeśli znajdzicie tutaj pracę dla człowieka, który się uczy, ma przed sobą maturę - to macie moje szczere uznanie.
Tak więc jaśli ktoś może grać tylko we Free-MMO (NIE W PIRACKIE!) to od razu jest kretynem i złodziejem? I nie chodzi mi tutaj o Piszpana tylko i inne osoby, które są "szykanowane" na tym forum za to, że grają we FREE- MMO.

Już.


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.