mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2010, 23:12 
Cytuj  

Oyci3C: Warn. Męczy mnie już Twoje atakowanie i nudne stają się podjazdy np. do Ashtona podsycane 'kurwami' na lewo i prawo nawet w pogawędkach.


Ostatnio edytowano 10 kwi 2010, 14:39 przez Mendol, łącznie edytowano 3 razy
*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2010, 23:18 
Cytuj  
wiecej niz mozesz sobie to wyobrazic :P


zastanawialem sie czemu topic wyladowal w flames, juz widze... mendol tradycyjnie reprezentujesz rynsztokowy poziom :(


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2010, 23:24 
Cytuj  
Kaban producenci nie wiedza kto 'ukradl' utwor. pomijajac homemade releasy.


Ostatnio edytowano 10 kwi 2010, 14:39 przez Mendol, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2010, 23:37 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Huragan napisał(a):
ceny za digital download powinny byc conajmniej 3 razy nizsze.

Siedem razy. Conajmniej.


no zobacz przy muzyce, plyta w wersji CD kosztuje srednio 10 USD a jak sciagam przez digital download to ta sama plyta kosztuje mnie 1.85 USD :)
Jest roznica ? :>


_________________



*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2010, 02:28 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Czy ktoś ma jakiekolwiek wyrzuty sumienia, bo ja po wczorajszej akcji chyba się już ich całkiem pozbyłem.
Od dawna wkurzały mnie zagrywki koncernów w stylu PSP Go - kompletny brak rynku wtórnego, a nowa gra ściągnięta na naszym łączu (które opłacamy) kosztuje często drożej niż wersja pudełkowa (w ładnym pudełku, z instrukcją etc.) którą zawsze możemy odsprzedać.
Jakoś to przebolałem bo problem w sumie mnie nie dotyczył - na PSP Go i tak nie mam czasu grać.

Ale wczoraj dostałem e-book reader-a i jest identycznie. Oficjalna cena e-booków jest praktycznie równa wydaniu papierowemu, a po przeczytaniu nawet nie mozemy się tym shitem podetrzeć czy napalić w kominku. Co lepsze e-book readera dostałem używanego już z bazą książek, które po updatnięciu firmware (do najnowszej wersji) i nowych polskich czcionek przestały mi działać (zabezpieczone jakimś DRM).

Generalnie o ilę pozostanę przy oryginałach pudełkowych to jeżeli chodzi o dystrybucję cyfrową zamierzam piracić na max-a i będę to robił z satysfakcją :) Okradanie złodzieji to przecież nic złego...

No ja sobie raz kupilem ksiazke w pdf ktora chcialem przeczytac na sony readerze ale okazalo sie ze za kazdym razem otwierajac tego pdfa musze wklepywac haslo jakies a na readerze sie nie da:P
No ale te zabezpieczenia moza sciagnac na szczescie tyle ze to upierdliwe i Min dlatego wole sciagac pdfy z sieci a jak kupowac to normalne papierowe wydania

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2010, 08:34 
Cytuj  
a pdf ebooka można na readerze czytac?


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2010, 08:42 
Cytuj  
mozna, ale mozna tez przerobic pdf'a na rtf'a.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2010, 08:45 
Cytuj  
ale Wy najebane macie - digital download drogi i sie nie oplaca? idz do sklepu i kup tego boxa gry/filmy/cd i nie rob dramy!
co do czytnikow i zabezpieczen drm na nich, to trudno mi uwierzyc, ze mozna byc tak naiwnym po tym jak gra/gralo sie w gry na pc/x360/ps3 + korzysta z forum o grach, gdzie o drmach itp co chwila jest pogadanka, i liczyc na to,ze pojawil sie na rynku nowy sprzet do mediow, na ktorym wszystko bedzie chodzilo w formie w jakiej user chce. inna sprawa,ze w licencjach na pewno jest dokladne info nt sposobu uzytkowania jak juz ktos tu pisal.
ogarnijcie sie, nie robcie sobie sami regularnie krzywdy kupujac wersje digital download(skoro powoduje to tak glebokie traumy) i skonczcie w koncu ta drame :P


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

****
Avatar użytkownika

Posty: 1803
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2010, 09:31 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
inna sprawa,ze w licencjach na pewno jest dokladne info nt sposobu uzytkowania jak juz ktos tu pisal.


Ale licencje masz okazję przeczytać dopiero po zakupie gry/programu, w trakcie jej instalacji więc nie pierdziel że klient jest tak dobrze poinformowany.


_________________
- Do you have a flag …?
- No flag, No Country, You can't have one! Those are the rules...

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2010, 14:19 
Cytuj  
Pierdolenie. W obecnych czasach mozna dowiedziec sie praktycznie wszystkiego o danym produkcie z opinii na forach/skelpach etc. Chyba ze ktos kupuje gadajaca replike prezydenta Tadzykistanu produkowana w Gabonie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2010, 14:24 
Cytuj  
Senex napisał(a):
RufeN napisał(a):
inna sprawa,ze w licencjach na pewno jest dokladne info nt sposobu uzytkowania jak juz ktos tu pisal.


Ale licencje masz okazję przeczytać dopiero po zakupie gry/programu, w trakcie jej instalacji więc nie pierdziel że klient jest tak dobrze poinformowany.


Chwytam pierwsze pudełko z brzegu. O, The Orange Box.

Na odwrocie stoi jak byk:

"Produkt oferowany pod warunkiem akceptacji warunków Umowy użytkownika Steam (..) blabla (..) Odwiedź stronę www.blabla.com i zapoznaj się z umową użytkownika steam. Jeśli nie zgadasz się z postanowieniami Umowy użytkownika Steam, oddaj grę w nienaruszonym pudełku sprzedawcy"

I już argument powielany wiele razy w internecie brzmiący "Omg kupiłem grę i nie widziałem że muszę mieć steam uruchomiony żeby grać skandal kradzież giev back maj moni" upada.


Ostatnio edytowano 10 kwi 2010, 14:27 przez Dana, łącznie edytowano 4 razy
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2010, 14:25 
Cytuj  
Ashton napisał(a):
swoja droga pamietam ze w trakcie poczatkow sprzedawania gier w wersji cyfrowej producenci tlumaczyli sie ze ceny sa takie by nie robic konkurencji wersjom pudelkowym.

To im swietnie wyszlo przy okazji wydania DA:Awakening na PS3 :roll:


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1803
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2010, 14:26 
Cytuj  
A co mnie interesuje, że można się dowiedzieć na forach. W sklepie pełnej licencji ci też nie podadzą. Jeżeli producent nakłada jakiekolwiek obostrzenia to ja chce być dokładnie poinformowany w momencie zakupu. Chyba, że w Polsce będę mógł pójść do sklepu i oddać rozpakowaną grę twierdząc, że nie podoba mi się umowa licencyjna i ja rezygnuję z zakupu.

@Dana: pierwsze z brzegu pudełko "Bioshock". "Uwaga: gra do aktywacji wymaga połączenia z internetem." I to wszystko. Na pudełku nie podali informacji, że masz ograniczoną liczbę instalacji.


_________________
- Do you have a flag …?
- No flag, No Country, You can't have one! Those are the rules...

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2010, 14:29 
Cytuj  
A propo, czy w przypadku np. steama można "zwrócić" grę gdy nie pasuje mi umowa licencyjna?

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2010, 14:42 
Cytuj  
Umowę licencyjną czytasz przed instalacją, więc problem ze zwrotem leży ew. po stronie sklepu.

Po zainstalowaniu i aktywacji na Steamie możesz co najwyżej zwrócić grę jeżeli owa umowa licencyjna odbiega od rzeczywistości.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2010, 16:34 
Cytuj  
No ok, ale pudelko podobno wymaga 40% ceny na opakowaniu. Bo trzeba oplacic transport, magazyn i sprzedawcow. Biblioteki kupuja ksiazki za 2/3 ceny.
To dlaczego dd kosztuje tyle co wersja pudelkowa? Przeciez jak mi sie cd zniszczy to za darmo moge wymienic u producenta. A dd? nic nie moge.sciagnac, bez prawa odsprzedarzy (ktora de facto nie jest zabroniona przy pudelkowej wersji)


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2010, 20:51 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Huragan napisał(a):
ceny za digital download powinny byc conajmniej 3 razy nizsze.

Siedem razy. Conajmniej.


no zobacz przy muzyce, plyta w wersji CD kosztuje srednio 10 USD a jak sciagam przez digital download to ta sama plyta kosztuje mnie 1.85 USD :)
Jest roznica ? :>

Gdzie masz takie ceny za plyte digital download?


_________________
Χ Ξ Σ

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2010, 21:03 
Cytuj  
Podał adres stronę wcześniej.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2010, 21:10 
Cytuj  
Tyle że takie bitrate to sobie mogą w dupę wsadzić.

Choć z drugiej strony, za taką cenę...

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2010, 21:31 
Cytuj  
nie no te ceny tam sa takie,ze az sie wierzyc nie chce, ze to oryginalna muza, a nie jakis piracki sklep.


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.