mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 288 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 13:01 
 
Cytuj:
Aby wymienić niewytłumaczalne w sposób racjonalny zjawiska religijne, których żaden wojujący ateista nie podważył, nie starczyłoby nie tylko dnia, ale i pewnie tygodnia. Tańczące słońce z Fatimy to jeden z bardziej spektakularnych i nowszych przykładów.


No dajesz,

Cytuj:
Na pewno błędem kościoła było, że w sporach naukowych, np. o słuszności teorii heliocentrycznej kładł na szalę swój autorytet religijny i robił z tego "egzamin z religijności". Jakoś nie zauważyłem, żeby ostatnimi czasy tak się wygłupiali.

Huehue, poczytaj o fundamentalistach w USA.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 13:02 
 
Spoiler:

BOGA NIE MA!!!!!


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 13:03 
 
Cytuj:
XI przykazanie? Taki sam "autentyk" jak Święty Graal, Ewangelia Judasza, czy ojcostwo Jezusa lol.


btw. Ewangelia Judasza to autentyk.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 13:04 
 
Cytuj:
Na pewno błędem kościoła było, że w sporach naukowych, np. o słuszności teorii heliocentrycznej kładł na szalę swój autorytet religijny i robił z tego "egzamin z religijności". Jakoś nie zauważyłem, żeby ostatnimi czasy tak się wygłupiali.


Teraz jakby nie było ludzie są troszek bardziej "oświeceni" i nie dadzą sobie wcisnąć aż takiej ogromnej ściemy. Teraz już kościół nie byłby w stanie np. kupczyć odpustami. "Jak nie dasz to nie pójdziesz do nieba".

Cytuj:
Plagi egipskie? Bydło zabite dwa razy? Przecież te plagi nie następowały dzień po dniu. Wszak jedna plaga mogła wytłuc bydło, Egipcjanie odbudowali stada, a po jakimś czasie inna plaga znów je wybiła. A poza tym, to ostania plaga - Śmierć Pierworodnych - wytłukła tylko część przychówku, a nie całą populację.


A Noe? Wg. Pisma cała Ziemia została zgładzona przez "miłosiernego Boga". Ocalała tylko jedna rodzina, rodzina Noego. Powiedzmy że tak było to gatunek ludzki odrodził się z tej jednej rodziny tak?

Cytuj:
XI przykazanie? Taki sam "autentyk" jak Święty Graal, Ewangelia Judasza, czy ojcostwo Jezusa lol.


XI przykazanie? O niczym takim nie słyszałem. Zawsze było 10 przykazań i nikt tego nie neguje. Usunięto II przykazanie bo było niewygodne. 9 i 10 przykazanie było pierwotnie jednym przykazaniem, po usunięciu 2 podzielono je na dwa. I tyle.


_________________
LaMoon#2988

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 13:05 
 
Cytuj:
Wszystko podlega interpretacji przez głośicieli
.

Tu akurat nie chodzi o interpretację, tylko o to że biblia od czasów wczesnego średniowiecza jest modyfikowana wedle własnego widzimisię.

np. pojęcia takie jak "Gehenna", "Sheol" czy "Hades" zastąpili sobie jak leci "piekłem" (które notabene, jak wiele rzeczy w KK, pożyczyli od pogan), całkowicie zmieniając ich znaczenie.
Jak ktoś jest zainteresowany to warto o tym poczytać.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 13:06 
 
Sargeras napisał(a):
Tańczące słońce z Fatimy to jeden z bardziej spektakularnych i nowszych przykładów.

Oplulem monitor ze smiechu. Bediesz kurwa teraz scieral? Jak nie to w swojej jaskini takie teksty opowiadaj.


_________________
Χ Ξ Σ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 13:08 
 
Ja sam zawsze bylem ciekaw dlaczego nie ma( albo jest ich bardzo malo) ludzi wierzacych, a niereligijnych. No bo wiara w Boga to jedno, czy nawet w zycie po zyciu. Co prawda sam nie wierze, ale dopuszczam taka mozliwosc, ze tak jest. Tak wlasnie prezentuje sie wiara- ze jest "cos" wiecej.

Religia zas( praktycznie kazda) prezentuje sie tak, ze owy Bog czy bogowie rzuci Cie do piekla jesli w druga sobote po pierwszej pelni w maju bedziesz jadl chleb z zoltym serem, chyba, ze powierzchnia ktora zakrywa zolty ser to conajmniej 95% calej powierzchni kromki.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 13:08 
 
Oyci3c obiecał jakieś nagrody za najpopularniejsze tematy na forum? Jeśli tak to zaraz założę temat o mango... ;)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 13:10 
 
Cytuj:
A Noe? Wg. Pisma cała Ziemia została zgładzona przez "miłosiernego Boga". Ocalała tylko jedna rodzina, rodzina Noego. Powiedzmy że tak było to gatunek ludzki odrodził się z tej jednej rodziny tak?

Potop pojawia się przedewszystkim w mitologii Bablilonskiej i nie ma nic wspolnego z chrzesciejanstwem (ktore nawet w tedy nie istniało lol). Ogólnie jest to dość mocno zakorzenione w miejscach gdzie niegdyś istniało Imperium Perskie i na półwyspie arabskim.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 13:15 
 
kozas15 napisał(a):
Ja sam zawsze bylem ciekaw dlaczego nie ma( albo jest ich bardzo malo) ludzi wierzacych, a niereligijnych.


Ja jestem. Zamiast tych bzdur i pierdół w kościołach, wolę pracować nad sobą i starać się być coraz lepszym człowiekiem. Przeczytałem sobie Biblię - nawet spoko, do momentu wywodów tzw. "świętego" Pawła.

Przeczytałem sobie Koran - nudne jak flaki z olejem tbh.

Religie istnieją po to imo by czerpać jakieś korzyści z ludzi wierzących, trzymanych w jednym stadku. Jak ktoś na prawdę wierzy to mu żadna religia nie jest potrzebna.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1020
Dołączył(a): 23.01.2003
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 13:17 
 
iniside napisał(a):
Potop pojawia się przedewszystkim w mitologii Bablilonskiej i nie ma nic wspolnego z chrzesciejanstwem (ktore nawet w tedy nie istniało lol). Ogólnie jest to dość mocno zakorzenione w miejscach gdzie niegdyś istniało Imperium Perskie i na półwyspie arabskim.

Potop jest obecny w opowiesciach prawie wszystkich kultur na Ziemi.


_________________
Sathorn#2230

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 13:17 
 
Aaaa inside to już osobny rozdział że cała przypowieść o Noem i jego arce jest praktycznie zerżnięta z babilońskich starotekstów. Ten kto to pisał na potrzeby religii chrześcijańskiej nawet nie zmęczył się i zadał sobie trudu żeby pieprzonego gołąbka usunąć albo zastąpić innym ptakiem. I tu i tam został wysłany gołąb który wrócił z gałązką oliwną w paszczy.


_________________
LaMoon#2988

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 13:18 
 
Cytuj:
Potop pojawia się przedewszystkim w mitologii Bablilonskiej


Idea potopu pojawia się w każdej religii przed i po, chrześcijańskiej. Był kiedyś o tym ładny program na Discovery czy NGC.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1020
Dołączył(a): 23.01.2003
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 13:19 
 
lamoon napisał(a):
Aaaa inside to już osobny rozdział że cała przypowieść o Noem i jego arce jest praktycznie zerżnięta z babilońskich starotekstów.

Sumeryjskich a nie Babilonskich


_________________
Sathorn#2230

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 13:20 
 
Sathorn napisał(a):
iniside napisał(a):
Potop pojawia się przedewszystkim w mitologii Bablilonskiej i nie ma nic wspolnego z chrzesciejanstwem (ktore nawet w tedy nie istniało lol). Ogólnie jest to dość mocno zakorzenione w miejscach gdzie niegdyś istniało Imperium Perskie i na półwyspie arabskim.

Potop jest obecny w opowiesciach prawie wszystkich kultur na Ziemi.

Nie byłem pewny więc wolałem zmniejszyć krąg niż go niepotrzebnie rozszeżać. No ale macie racje w każdej kulturze pojawiają sie historie o potopie. To imo znaczy, że coś w tym stylu musiało się wydarzyć .


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 13:20 
 
Telewizja klamie. Dobry jezu zeslal potop jak byl w formie boga ojca +300 to robienia potopow. Nie wiem po co oddzielny topik o religii, szkoda czasu na dyskusje o bzdurach.


_________________
Χ Ξ Σ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1020
Dołączył(a): 23.01.2003
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 13:22 
 
Jestem troche swirniety na punkcie Sumerow i starozytnosci (takiej 2500 BC co najmniej) wiec jestem pewien ze byl. Starozytni faceci nie byli takimi idiotami wierzacymi w kazda bajke jak to sie dzisiaj ich przedstawia (mitologia - sama nazwa juz mowi co sadza o tym wspolczesni)


_________________
Sathorn#2230

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 13:31 
 
potop calego swiata to dla tamtych ludzi byl jak cala doline zalalo...


_________________
.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 13:31 
 
Ale zaraz zaraz. Dlaczego Bóg stworzył tak niedoskonałą istotę jaką jest człowiek? Skoro jest wszechwiedzącym, wszechmogącym itd. to chyba umiałby stworzyć coś porządnie a nie spierdolić taką robotę.

Miłosierny?

Obrazek


_________________
LaMoon#2988

****
Avatar użytkownika

Posty: 1020
Dołączył(a): 23.01.2003
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 13:32 
 
Highlander napisał(a):
potop calego swiata to dla tamtych ludzi byl jak cala doline zalalo...

generalnie jestem w stanie sie zgodzic ze z odbiorem CNN bylo wtedy kiepsko...
ale na milosc boska to jak sobie opowiedzieli na calym swiecie o tej dolince?


_________________
Sathorn#2230


Ostatnio edytowano 23 lip 2010, 13:32 przez Sathorn, łącznie edytowano 1 raz
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 288 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.