mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

ile zarabiasz ?
ponad 3400zł 40%  40%  [ 41 ]
~ 3400zł 5%  5%  [ 5 ]
poniżej 3400zł 24%  24%  [ 25 ]
minimum krajowe ~1500zł 15%  15%  [ 15 ]
nie zarabiam 17%  17%  [ 17 ]
Liczba głosów : 103
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 lut 2012, 18:06 
Cytuj  
k4czy napisał(a):
A z czego wnosisz?

Z defaultowej wysokosci skladki?

X.


_________________
http://zaginiony.net

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 19 lut 2012, 18:07 
Cytuj  
ja bym był za opcją pierdolenia całej tej składki, jak chce sobie odkładać na przyszłość to tylko i wyłącznie na własnym koncie


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2794
Dołączył(a): 16.06.2004
Offline
PostNapisane: 19 lut 2012, 18:08 
Cytuj  
A co ma wogole jedno do drugiego?

Wy wychodzicie z zalozenia ze osoba prowadzaca wlasna dzialnosc zatrudnia siebie , badz wyplaca sobie najnizsza z mozliwych pensji aby nie placic podatku dochodowego i skladek (50% wartosci wynagrodzenia). Ale powiem ze nie wszyscy tak mysla.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 lut 2012, 18:09 
Cytuj  
k4czy napisał(a):
Ale powiem ze nie wszyscy tak mysla.

Ale duza wiekszosc w polskiej rzeczywistosci tak mysli i postepuje.

X.


_________________
http://zaginiony.net

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2794
Dołączył(a): 16.06.2004
Offline
PostNapisane: 19 lut 2012, 18:10 
Cytuj  
A skad ty to wiesz?Masz jakies dane czy tak ci sie wlasnie wydaje i piszesz zeby cokolwiek napisac? - o czym jestem w 100% przekonany.

"Duza wiekszosc" FTW :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 lut 2012, 18:14 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Piszpan napisał(a):
zapomaniles embe o ludziach majacych wlasne firmy. niewazne jak wysokie maja zarobki beda miec najnizsze emerytury z mozliwych.

Jeśli płacą najniższą składkę, to będą mieli najniższą emeryturę to chyba jasne.
Nikt im nie zabrania opłacać wyższej składki.


To nie jest takie proste, składka dla przedsiębiorcy minimalna to prawie łącznie 900zł, ta składka na dzień dzisiejszy średnio daje ~500zł emerytury, czyli dużo mniej niż płacenie składki chyba jakieś 400zł za pracownika dostającego na rękę 1300zł netto.
Czyli jak widać przedsiębiorca w Polsce jest karany podwójnie.
( moge się mylić troszkę w kwotach ale w przybliżeniu tak to wygląda )


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2794
Dołączył(a): 16.06.2004
Offline
PostNapisane: 19 lut 2012, 18:19 
Cytuj  
Embe to wszystko jest jeszcze uzaleznione od rodzaju dzialnosci jaka prowadzisz , wiec nie mozna tutaj wszystkiego wrzucac do jednego worka.

Dla przykladun w Sp.z o.o. wlasciciel (osoba posiadajaca udzialy w spolce) jest rownoczesnie wlascicielem i pracownikiem firmy i nasze panstwo broni jego jako pracownika i firme przed jego dzialaniem.W tym rodzaju dzialnosci mozliwosc zatrudnienia siebie jest taka jak w przypadku wszystkich innych pracownikow jakich zatrudniasz , czyli najnizsza krajowa , ktora wynosi tam hm...1500-1600 zloty brutto.Chyba ze ktos sobie wymysli ze sie zatrudni na 1/3 czy tam 1/4 etatu to wtedy oczywiscie najnizsza jest nizsza :D

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 19 lut 2012, 18:28 
Cytuj  
k4czy napisał(a):
Piszpan napisał(a):
zapomaniles embe o ludziach majacych wlasne firmy. niewazne jak wysokie maja zarobki beda miec najnizsze emerytury z mozliwych.


A z czego wnosisz?


ja rozumiem ze dla ciebie plan emerytalny to oplacanie jak najwiekszej skladki do zusu, gg. tylko nie zapomnij swoich danych bo support w zusie to nie swotor.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 19 lut 2012, 18:33 
Cytuj  
Enhu napisał(a):
ja bym był za opcją pierdolenia całej tej składki, jak chce sobie odkładać na przyszłość to tylko i wyłącznie na własnym koncie

Wtedy twoje będziesz na starość i twoje dzieci / wnuki płacił kolosalne kwoty na pomoc społeczną ,bo 90% nic nie odłoży ,zresztą firmy wykorzystają to do obniżki płac ,bo wiedzą ,że liczy się ile pracownik na rękę dostaje a nie ile brutto. (dla większości pracowników).

Co się skończy na tym ,że państwo i tak będzie wypłacać emerytury socjalne. Tak jest w niektórych krajach gdzie dostajesz emeryturę nawet jak nie pracowałeś po osiągnięciu pewnego wieku.


No chyba ,że rewolucję i dyktature / autorytaryzm i model na wzór chiński - to wtedy można skasować i emerytury i renty i służbę zdrowia powszechną.

Po początkowym załamaniu i ewentualnych rozruchach jak rządzący opanowali by sytuacje , gospodarka by ruszyła.

Ofc i tak by trzeba zaimportować siłę roboczą w końcu ,bo się społeczeństwo starzeje ,ale by działało.

Tylko ja nie chciałbym w takim kraju żyć ,jako tzw. normalny obywatel.
Tzn. nie będąc zarobowo conajmniej na poziomie 8-10 k / msc i z pokaźnym kontem w razie jakby mi się coś stało i nie mógłbym pracować więcej.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2794
Dołączył(a): 16.06.2004
Offline
PostNapisane: 19 lut 2012, 18:37 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
k4czy napisał(a):
Piszpan napisał(a):
zapomaniles embe o ludziach majacych wlasne firmy. niewazne jak wysokie maja zarobki beda miec najnizsze emerytury z mozliwych.


A z czego wnosisz?


ja rozumiem ze dla ciebie plan emerytalny to oplacanie jak najwiekszej skladki do zusu, gg. tylko nie zapomnij swoich danych bo support w zusie to nie swotor.


gdybys mial troszke wiecej wiedzy (co juz podkreslam kolejny raz) a nie pitolil glupoty i staral sie bezmysnie odpisywac na kolejne posty aby nabic sobie licznik , to bys wiedzial ze jest kilka alternatyw....ale to jednak trzeba miec troche wiecej wiedzy niz 30 hasel do wszystkich gier i sercet odpowiedzi...

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 lut 2012, 20:04 
Cytuj  
k4czy napisał(a):
A skad ty to wiesz?

Troche dluzej zyje na tym swiecie i troche dluzej prowadze wlasny biznes niz ty. I podejrzewam, ze mam troche wiecej kontaktow wsrod ludzi prowadzacych dzialalnosc gospodarcza niz ty. Stad wiem.

X.


_________________
http://zaginiony.net

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2794
Dołączył(a): 16.06.2004
Offline
PostNapisane: 19 lut 2012, 20:11 
Cytuj  
no zaraz padne, widze ze chyba z kolega piszpanem sie dobraliscie razem i tworzycie jakis kabaret ludzi z wirtualna wyobraznia :O

a skad ty wiesz ile ja mam lat , ile lat prowadze swoj biznes, jak jest on duzy i jak wiele kontaktow mam?

mysle ze bys chyba sie konkretnie zdziwil...

a co do twojej wypowiedzi to swiadczy to ze twoj biznes i twoi znajomi prowadzacy swoje interesy "okradaja: nasze panstwo bedac zatrudnionymi na najnizsza krajowa i albo w inny sposob wyprowadzaja pieniadze z firmy albo prowadza tak slabo prosperujace firmy ze nie stac ich na to aby placic podatki od swojego wynagrodzenia , godne pozalowania...masz sie czym pochwalic hoho...

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 19 lut 2012, 20:13 
Cytuj  
Nie to ze Xanth nie wie o czym mowi, bo pewnie naprawde ma poprostu wieksze doswiadczenie, ale i tak to jest typowa Polska mentalonsc "Ja cos mam wiecej, wiec wiem lepiej". Niestety ale ze ktos w czyms byl dluzej, nie znaczy ze wie lepiej. Firmy padaja, rzady padaja.


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2794
Dołączył(a): 16.06.2004
Offline
PostNapisane: 19 lut 2012, 20:17 
Cytuj  
Nefastsu , prawda jest taka ze on z tego co napisal to nie ma pojecia o niczym i jeszcze swoje wypociny stara sie arumentowac wirtualna wiedza i kolegami prowadzacymi warzywniaki na rynku...smieszne.

Skoro jestes x przekonany ze prowadzisz taki biznes i masz tyle znajomosci , to moze wymienimy sie wizytowkami i wtedy bedziesz wiedzial kto ma tutaj wieksza wiedze i kto jaki biznes prowadzi , hm...?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 lut 2012, 20:18 
Cytuj  
k4czy napisał(a):
a skad ty wiesz ile ja mam lat

Gdzies sie tu przewinelo, ze 29. Czyli mlody szczaw.

X.

PS. Nie, nie bede sie z toba wymienial czymkolwiek, bo jesli jestes w biznesie taki jak na tym forumie, to jestes kompletnie niewiarygodny. Pozatym z pyskaczami nie prowadze interesow. Sam sobie wystawiasz tu swiadectwo.


_________________
http://zaginiony.net

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2794
Dołączył(a): 16.06.2004
Offline
PostNapisane: 19 lut 2012, 20:23 
Cytuj  
I tu wlasnie wychodzi cala postawa i wiarygodnosc chlopakow internetowych forow.Kazdy klapie jadaczka i sie wymadrza , co to on nie robi , czego on tam nie wie.A jak przychodzi do konkretow to nogi z pas i koniec dyskusji.Pogratulowac.

I ja sie jeszcze glupio dziwie ze ty masz takie doswiadczenia ze srodowiska biznesu (ze wiekszosc przedsiebiorcow wyplaca sobie najnizsza krajowa) , jak ty w zyciu prezentujesz taka postawe jak na forum...wszystko jasne.Powodzenia w rozwijania biznesu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 lut 2012, 20:25 
Cytuj  
Bylo do przewidzenia. Pyskacz, nic wiecej, pa.

X.


_________________
http://zaginiony.net

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2794
Dołączył(a): 16.06.2004
Offline
PostNapisane: 19 lut 2012, 20:35 
Cytuj  
Oj chyba od tych wieloletnich biznesow masz problemy z kojarzeniem faktow i zrozumieniem co kto do ciebie pisze.

Postaram ci sie to podsumowac , to moze zalapiesz o co chodzi.

1.Temat dotyczacy zarobkow , ktory idzie w kierunku emerytur

2.Schodzi na temat odprowadzania skladek do ZUS i wynikajacych z nich ewentualnych emerytur

3.Starasz sie blysnac , rzucajac zupelnie bledne stwierdzeenie ze wiekszosc pracodawcow wyplaca sobie pensje w postaci najnizszych krajowych aby uniknac podatkow

4.Ja zadaje pytanie chcac dowiedziec sie czym to arumentujesz

5.Ty oczywiscie z braku argumentow , wyciagasz jaki to ty nie jestes stary , od ilu ty lat nie prowadzisz biznesu i ile to ty nie masz kontaktow

6.Staram sprowadzic cie na ziemie i udowodnic ze byc moze jestes w duzym bledzie , bo nie masz pojecia co robia inni ludzie czytajacy to forum i proponuje wylozyc karty na stol zeby kazdy sie przekonal co rzeczywiscie robi a nie rzucal arumenty pokroju - WIEKSZOSC PRACODAWCOW ZATRUDNIA SIEBIE NA NAJNIZSZA KRAJOWA - BO JA TAK UWAZAM , BO PROWADZE BIZNES I ZNAM LUDZI I JESTEM STARY

7.Totalny twoj fail i reakcja - kaczy to pieniacz i ja z takimi nie gadam, zachowanie pokroju dziecka z piaskownicy...

Wiem ze prawda kole w oczy ale skoro jestes takim wielkim biznesmenem , starszym czlowiekiem (bo skoro 29 latkow nazywasz szczawiami to pewnie masz kolo 65 lat) , prowadzisz swoj biznes od lat , to juz z racji tego nie powinienes ROBIC Z SIEBIE BLAZNA i pisac takich idiotyzmow.


Ostatnio edytowano 19 lut 2012, 20:37 przez Kaczy, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 lut 2012, 20:35 
Cytuj  
Z ciekawosci.

Czym sie wasze firmy zajmuja? Nie mam tutaj konkretnie na mysli k4czego i Xantha, tylko cala zgraje kierownikow, ktorych mamy na naszym forum.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 19 lut 2012, 20:38 
Cytuj  
@kaczy. Mysle ze efekt bylby lepszy gdyby z kazdym punktem wielkosc czcionki rosla.

Naprawde nie wiesz, dlaczego ludzie wypłacają sobie tak niskie pensje?


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.