mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 66
Dołączył(a): 19.08.2012
Offline
PostNapisane: 6 sty 2013, 17:57 
Cytuj  
Jeśli chodzi o prędkość z jaką jechała Otylia Jędrzejczak to było parę opinii biegłych. Ostatecznie ustalo, że wyprzedzała z prędkościa około 110 km/h. Przyczyną wypadku nie była więc nadmierna prędkość, ale to że wzięła się za wyprzedzanie w złym miejscu i w złym czasie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 sty 2013, 18:15 
Cytuj  
Ja tu widzę, że mamy samych znawców co by karali ostrzej za przekroczenie prędkości niż za gwałt na dziecku... gg


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 sty 2013, 19:30 
Cytuj  
Pierwsze nie trzeba być znawcą żeby oceniać.
W wyniku tego jak prowadzili zginęły 2 osoby.
Pewnie gadalbys co innego gdyby ten dziennikarz był twoim synem.

Posiedzieć 3 lata za spowodowanie czyjejś śmierci to nie jest sroga kara.


_________________
psn

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 6 sty 2013, 19:43 
Cytuj  
Cytuj:
Ja tu widzę, że mamy samych znawców co by karali ostrzej za przekroczenie prędkości niż za gwałt na dziecku... gg

No ba, przekraczanie prędkości to usiłowanie zabójstwa :]

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 6 sty 2013, 20:52 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Posiedzieć 3 lata za spowodowanie czyjejś śmierci to nie jest sroga kara.

3 x 12 x 2.500 = 90.000 PLN ... z moich podatków, kurwa. Pierdole takie karanie. :har:

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 sty 2013, 21:21 
Cytuj  
Pierdolnął to pierdolnął - na chuj drążyć temat?
Odebranie prawka to wystarczająca kara - co da więzienie? Kara ma cel resocjalizacyjny, a więzienie tej funkcji nie spełnia. Więzienie to miejsce izolacji dla zwyrodnialców.
Spowodowanie wypadku nie było przecież celowe.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 sty 2013, 21:37 
Cytuj  
Dokładnie, odebranie prawka oraz potężna kara finansowa powinna wystarczyć.
Chyba, że ktoś doublestrike potem zrobi po pijaku bez prawka - to już morderca i takich trzeba izolować.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 6 sty 2013, 21:38 
Cytuj  
Tu jest ciężki orzech do zgryzienia, kara oprócz fukcji resocjalizacyjnej dla sprawcy ma też mieć funkcję odstraszającą. Dlatego dalej jestem zdania, że mandaty powinny być ustalane według dochodu % aby były równie dotkliwe dla wszystkich. I dla dresa zapierdalającego 110 h golfem po mieście i dla młodego profesjonalisty piłującego 140 h podmiejską drogą "bo mu się śpieszy" i dla typa jadącego nowym porszakiem 200 po drodze szybkiego ruchu "bo może".

Z karą dla Zientarskiego mam problem. Stracenie prawka wydaje się za mało. Kara więzienia może nie mieć sensu w sensie resocjalizacji ani izolacji. Zawiasy to nie kara dla niego bo na urzędnika czy policjanta nie idzie.

@Ociec

Niby zgoda, ale obydwie decyzje są wyrazem skrajnej nieodpowiedzialności i złej decyzji. Ktoś podejmujący decyzję, żeby prowadzić samochód po np. 3 piwach i ktoś inny decydujący, że moze sobie jechać 150 po mieście. To drugie jest wręcz bardziej świadome i bardziej z premedytacją. Co nie znaczy, że bronie jazdę po alko.


Ostatnio edytowano 6 sty 2013, 21:42 przez sula, łącznie edytowano 3 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 6 sty 2013, 21:41 
Cytuj  
Mnie na studiach uczyli, ze jak wsiadasz do samochodu to tak jakbys bral naladowany pistolet do reki, jesli ci wypali przez przypadek to odpowiadasz za nieumyslne spowodowanie smierci, podobnie jak jedziesz samochodem i kogos zabijesz.

Kara finansowa za pozbawienie kogos zycia to troche malo.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 sty 2013, 21:48 
Cytuj  
mam swoje zdanie, nie będę przekonywał. ciekawy byłem jakie zdanie macie Wy.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 sty 2013, 22:06 
Cytuj  
Osoby publiczne, celebryci, a tym bardziej politycy z immunitetami powinni być skazywani za zwyczajne przestępstwa surowiej, surowiej mam na myśli prace społeczne, przekazywanie ich pensji na cele dobroczynne, kara wiezienia i wyroki w zawiasach to bzdura, tacy przestępcy działają często z premedytacją, dodatkowo żadne Maciej Z. tylko wyraźnie na każdym kroku wymieniać nazwisko i pokazywać zdjęcie.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 6 sty 2013, 22:17 
Cytuj  
Oytlka tez zostala skazana na kare pozbawienia wolnosci z tego co pamietam.

W prawie karnym za spowodowanie smierci zawsze jest kara wiezienia.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 sty 2013, 22:29 
Cytuj  
sula napisał(a):
Z karą dla Zientarskiego mam problem. Stracenie prawka wydaje się za mało. Kara więzienia może nie mieć sensu w sensie resocjalizacji ani izolacji. Zawiasy to nie kara dla niego bo na urzędnika czy policjanta nie idzie.

Skoro mowa o karaniu to warto zauważyć, że dwóch kolegów jadących 150 w mieście zdawało sobie sprawę jakie mogą być konsekwencję, więc nie wiem czy jest sens dodatkowo karać zientarskiego. Co innego gdyby w wyniku ich lekkomyślności zginęła osoba postronna.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 6 sty 2013, 22:39 
Cytuj  
Havok napisał(a):
sula napisał(a):
Z karą dla Zientarskiego mam problem. Stracenie prawka wydaje się za mało. Kara więzienia może nie mieć sensu w sensie resocjalizacji ani izolacji. Zawiasy to nie kara dla niego bo na urzędnika czy policjanta nie idzie.

Skoro mowa o karaniu to warto zauważyć, że dwóch kolegów jadących 150 w mieście zdawało sobie sprawę jakie mogą być konsekwencję, więc nie wiem czy jest sens dodatkowo karać zientarskiego. Co innego gdyby w wyniku ich lekkomyślności zginęła osoba postronna.


No bo za spowodowanie wypadku odpowiada kierowca a nie pasazer. Moze kolega mowil: "zwolnij stary"?

***
Avatar użytkownika

Posty: 876
Dołączył(a): 8.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 sty 2013, 12:31 
Cytuj  
Havok napisał(a):
sula napisał(a):
Z karą dla Zientarskiego mam problem. Stracenie prawka wydaje się za mało. Kara więzienia może nie mieć sensu w sensie resocjalizacji ani izolacji. Zawiasy to nie kara dla niego bo na urzędnika czy policjanta nie idzie.

Skoro mowa o karaniu to warto zauważyć, że dwóch kolegów jadących 150 w mieście zdawało sobie sprawę jakie mogą być konsekwencję, więc nie wiem czy jest sens dodatkowo karać zientarskiego. Co innego gdyby w wyniku ich lekkomyślności zginęła osoba postronna.


To nie bylo "w miesicie" tylko na Puławskiej - trasie ktora ma 3 pasy do PIaseczna. To ze tam jest "hopek" wiedzial. kazdy. Zientarskiego znam od 8 roku zycia i qrwa niemozliwe jest zyby o tym zapomnial. Tam sie specjalnie motorami jezdzilo zeby "wyskoczyc". Moje zdanie.


_________________
Znany jako Ponoory, Upioorny i Okrootny - cala reszta to fake

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 sty 2013, 15:59 
Cytuj  
Ta, ja pamiętam, że właśnie lądowałem w Wwie jak to się stało i znajomy odbierał mnie z lotniska, przejeżdżaliśmy potem nieopodal a na plakatach był jeszcze Zientarski ze swoim ojcem a'la Drive Safe.
Może i jest to 3 pasmowa trasa ale w tamtym miejscu 150 leciutkim ferrari? gg

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 sty 2013, 16:11 
Cytuj  
ale co za roznica czy jechal 150 czy 50?
popelnil blad bo mu sie zdawalo, ze jest zajebistym kierowca, okazalo sie, ze nie.
kazdy z nas, za taka akcje poszedlby siedziec na pare lat, zabrane prawo jazdy i napietnowany na cale zycie.
jebie mnie, ze teraz jest niepelnosprawny (chociaz na skutrze moze popierdalac).
niech idzie do wiezienia, zapierdala na tokarce i jego wyplata niech idzie na pomoc dla rodziny, ktorej ojca zabil.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2013, 16:16 
Cytuj  
Czyli pasażer nieświadomie wsiadł do ferrari z zientarskim, bo nie wiedział, że będą zapierdalać tylko jeździć 50 na godzinę ? ;> Nie sądzę.
On już chyba dostał najgorszą karę z możliwych i nie wróci do dawnego stanu.


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 sty 2013, 16:18 
Cytuj  
ja zakladam, ze nie wiedzial, ze zientarski to debil.
tak jak nie zakladalem, ze toba, deshroomem, niahem czy ojcem mozna calkiem fajnie pograc :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2013, 16:47 
Cytuj  
Pewnie było na zasadzie "idę pozapierdalać, jedziesz ze mną?", bo chyba nie był aż tak naiwny.


_________________
@polygamia

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.