mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 274 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2016, 21:24 
Cytuj  
I wlasnie dlatego tak trudno znalezc ludzi do chujowych projektow w IT. Ta wieksza kasa nie jest na dluzsza mete az tak atrakcyjna.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2016, 22:07 
Cytuj  
Obrazek

No to proste, do pewnego momentu kasa zalatwia nizsze pietra, jak sie ma to zagwarantowane. Wyższych pieter zarobki nawet 10x wieksze nie załatwią.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2016, 06:22 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Ani przez chwile nie probowalem Markowi dosrać. Inni już prędzej.Pisalem, że jak zarabia i żyje dobrze to good for him.
Z tym, że to często Marek pierwszy wyskakiwal z ponizaniem innych.


nie musiałeś. Wystarczy, że w kółko czyta się wasze pierdolenie jak to w IT jest niesamowicie zajebiście. Że wy nawet dla kasy nie pracujecie (bo ta w IT zawsze zajebista albo jeszcze lepsza wiec ten temat na waszych wyżynach się pomija), tylko ta satysfakcja, otoczenie conajmniej genialnych wspołpracowników, te niesamowite możliwości rozwoju których nigdzie indziej nie ma itd. Jakie to szczęście niepojęte, że człowiek się załapał do tego IT i za 10-15 lat może się wdrapie na senior programmer-a i będzie te 15k zarabiał; a jak nie to i tak jest przecież zajebiście.

Tczewiaka to szkoda komentować :D Poleciałby z wywieszonym jezorem za 20k euro/miesięcznie. Ale na forum będzie wkręcał, że 200k/miesiąc go nie skusi, jak to nie będzie to co lubi - czyli kodzenie! Bo mu się w głowie nie mieści że kodzić, realizować się, uprawiać hobby, robić to co lubi można po pracy, a w pracy zarabić 10-100x tyle co się sktualnie zarabia i po 2-3 latach już nie musieć pracować, tylko zająć się tym co się lubi.
Do tego praca w IT ma właściwości lecznicze - ponoć są nawet przypadki wyleczenia raka siedząc za biurkiem 8h dziennie. Generalnie samo zdrowie i nigdy w życiu by tego nie zamienił na mniej zdrową pracę - czyli każdą inną.


Ostatnio edytowano 27 wrz 2016, 06:29 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2016, 06:24 
Cytuj  
Widze, ze marek (z pomoca embe) znowu pokonal innych doswiaczeniem


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2016, 07:33 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Piszpan napisał(a):
5. gdyby jakis idiota zaporponowal nam prace chujowa typu kopanie rowow ale za jakas bajonska sume (mowimy powiedzmy o 1000% naszych obecnych zarobkow) raczej kazdy by sie zgodzil bo przeciez warto by bylo popracowac nawet troche zeby zdobyc wiecej kasy.

No i tu się mylisz.
Marek by poleciał za te 200k€ polerować gały czarnym, ale ja bym się zastanowił i nie wszystkiego bym się podjął. Bo po co?
Kopać rowów bym nie poszedł za żadne pieniądze. Wyżej cenię sobie swoje zdrowie niż kupę kasy za coś czego nie cierpię.
Z mniej abstrakcyjnych kwot i roboty podałem Ci za co bym się nie zabrał za 100% więcej niż mam. Pieniądze to nie wszystko.

A jak ktoś leci w pracy tylko na hajs i nie patrzy na to co się z tym wiąże, na wady, na problemy to nawet nie jest mi go żal.


po co ja z toba dyskutuja :) przeciez ty ruchasz modelki i klepiesz dresow w kinie.

za bloga blagales zeby ci chociaz pralke dali a nie wzialbys 200k euro za miesiac pracy przy kopaniu rowow. bo cenisz swoje zdrowie :) serio wstan zza biurka bo ruch i przebywanie na swiezym powietrzu by ci sie przydalo. chociaz w sumie ty zyjesz w swoim wyimaginowanym swiecie takze chuj siedz tam.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2016, 07:56 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
przeciez ty ruchasz modelki

Co w tym nadzwyczajnego?

Cytuj:
klepiesz dresow w kinie

Gdzie? Kiedy?

Cytuj:
za bloga blagales zeby ci chociaz pralke dali

Nic nie błagałem nigdy. Pralkę wygrałem w konkursie i dałem ją potem koledze, bo uznałem, że amica to chuj.

Cytuj:
a nie wzialbys 200k euro za miesiac pracy przy kopaniu rowow

Nie nie wziąłbym, bo:
1. nie potrafię kopać rowów
2. nie lubię roboty fizycznej
3. nie mogę się przeciążać
4. operacja kręgosłupa i czas wyłączenia z zawodu to troszkę więcej niż 200k€

Cytuj:
serio wstan zza biurka bo ruch i przebywanie na swiezym powietrzu by ci sie przydalo

Dziękuję za radę specu. Wiesz doskonale co robię po godzinach pracy, jakie mam aktywności fizyczne i ile czasu spędzam na dworze. Gratuluję kryształowej kuli. Ale idź ją wymienić.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2016, 08:05 
Cytuj  
Tak mi tylko przeszlo przez mysl... Jezeli twoj kregoslup nie wytrzymalby kopania rowow, to chyba jednak kiepsko z twoja aktywnoscia fizyczna.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2016, 08:53 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Highlander napisał(a):
Ani przez chwile nie probowalem Markowi dosrać. Inni już prędzej.Pisalem, że jak zarabia i żyje dobrze to good for him.
Z tym, że to często Marek pierwszy wyskakiwal z ponizaniem innych.


nie musiałeś. Wystarczy, że w kółko czyta się wasze pierdolenie jak to w IT jest niesamowicie zajebiście. Że wy nawet dla kasy nie pracujecie (bo ta w IT zawsze zajebista albo jeszcze lepsza wiec ten temat na waszych wyżynach się pomija), tylko ta satysfakcja, otoczenie conajmniej genialnych wspołpracowników, te niesamowite możliwości rozwoju których nigdzie indziej nie ma itd. Jakie to szczęście niepojęte, że człowiek się załapał do tego IT i za 10-15 lat może się wdrapie na senior programmer-a i będzie te 15k zarabiał; a jak nie to i tak jest przecież zajebiście.

Tczewiaka to szkoda komentować :D Poleciałby z wywieszonym jezorem za 20k euro/miesięcznie. Ale na forum będzie wkręcał, że 200k/miesiąc go nie skusi, jak to nie będzie to co lubi - czyli kodzenie! Bo mu się w głowie nie mieści że kodzić, realizować się, uprawiać hobby, robić to co lubi można po pracy, a w pracy zarabić 10-100x tyle co się sktualnie zarabia i po 2-3 latach już nie musieć pracować, tylko zająć się tym co się lubi.
Do tego praca w IT ma właściwości lecznicze - ponoć są nawet przypadki wyleczenia raka siedząc za biurkiem 8h dziennie. Generalnie samo zdrowie i nigdy w życiu by tego nie zamienił na mniej zdrową pracę - czyli każdą inną.


ale przesadzasz Mark

nikt nie twierdzi ze praca w IT jest "zdrowa", wiadomo ze dysfukcja kosci czy wzroku eliminuje Cie z zawodu kompletnie
firma tez nie bedzie trzymac chorego ktory nie pracuje, wiadomo

ryzyko jest mimo wszystko spore i ciezko cos zakladac, ale ta kasa co zarabiasz moze pozwolic ze bedzie cie stac na leczenie


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2016, 08:55 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
Tak mi tylko przeszlo przez mysl... Jezeli twoj kregoslup nie wytrzymalby kopania rowow, to chyba jednak kiepsko z twoja aktywnoscia fizyczna.


to jest nic. 200k euro na miech a jego czas wylaczenia z zawodu to jest zagadka. bo o ile operacja nowego kregoslupa w najelpszej klinice w usa moze kosztowac ze 100k ojro to ile tczewiak zarabia na miech ze woli nie podejmowac takiego ryzyka :) nie mowiac o tym jak siedzenie przed kompem wplywa na kregoslup. fkc logic.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2016, 09:15 
Cytuj  
wszyscy jestescie jebanymi biedakami, bo gdyby tak nie bylo, to nie siedzielibyscie na tym forum z reszta niedorozwojow.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2016, 09:24 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
Tak mi tylko przeszlo przez mysl... Jezeli twoj kregoslup nie wytrzymalby kopania rowow, to chyba jednak kiepsko z twoja aktywnoscia fizyczna.

Wszystko jest ok, ale to już nie te lata żeby nagle z pracy siedzącej przesiadać się na ciężką, fizyczną. To już zbyt nagła zmiana dla organizmu. Wiem, bo niedawno zerwałem mięsień przy kręgosłupie i kończę rehabilitację. Mam absolutny zakaz ciężkich robót fizycznych.
W ogóle gadka abstrakcyjna - 200k€ za coś czego nie potrafisz, nie lubisz - więc jasne, że się człowiek tego nie podejmie, bo jeśli nie potrafi to tych 200k€ nie dostanie. Tylko skończony kretyn może myśleć inaczej.
Chciałem z piszpankiem zejść na poziom mniej abstrakcyjny - czyli dwukrotnie większa kasa za pracę w chujowym projekcie, ale tej samej branży.

Osobiście dorzuciłbym zależność, że jak ma się pracę to potrzeba mniej przychodu miesięcznego, bo sporą część życia ma się zajętą. Tak to trzeba by jakoś tę lukę wypełnić, a to kosztuje.

Jak zaś robi się to co się lubi to praca sama w sobie przynosi część szczęścia i nie traktuje się jej jako bolesnej konieczności.

Cytuj:
wszyscy jestescie jebanymi biedakami, bo gdyby tak nie bylo, to nie siedzielibyscie na tym forum z reszta niedorozwojow

Dokładnie tak. Niektórym tu się wydaje, że będą kolejnym wcieleniem buffetta, a kurwa w wieku 40 lat wykonują prozaiczne prace lolz. Wszyscy jesteśmy klasą niższą robotniczą i tyle.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2016, 10:03 
Cytuj  
Highlander napisał(a):

Jak tu bodajże Profeta napisał wyciągając jakieś badania, że ludzie najbardziej szczęśliwi to ci których cieszy droga, proces... a nie odległy cel.



No przecież to od zawsze wiadomo, że najfajniejszy jest proces gonienia króliczka, a nie jego złapania. To się chyba do wszystkiego odnosi. Może z wyjątkiem jakiegoś medalu na ma MŚ czy Olimpiadzie ;p

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2016, 10:57 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Wszyscy jesteśmy klasą niższą robotniczą i tyle.


Mów za siebie :lol:

Ja tu z wami będę pisał nawet jak wygram w totka 6tke. :wink:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2016, 11:18 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):

Ja tu z wami będę pisał nawet jak wygram w totka 6tke. :wink:

To chyba na jakiejś kumulacji, bo czy zwykła wygrana jeden do kilka milionów pozowli ci żyć przez resztę życia z kapitału bez pracowania?

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2016, 12:15 
Cytuj  
Ja nie mam dużych potrzeb.
Dom, jakiś dupowóz rodzinny, wycieczka ze dwa razy do roku i święty spokój... a no i dobre WiFi :D ;)

Dwie, a już na pewno trzy duże bańki mogą to spokojnie zapewnić do końca życia zakładając, że uzyskujesz te 5% brutto z inwestycji rocznie.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2016, 12:56 
Cytuj  
Chyba 17 baniek kumulacji widzialem, ciśniesz!


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2016, 13:00 
Cytuj  
Kiedyś może zacznę wysyłać te kupony. póki co nie mam czasu na pierdoły :lol: :wink:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2016, 17:09 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
nie musiałeś. Wystarczy, że w kółko czyta się wasze pierdolenie jak to w IT jest niesamowicie zajebiście.


Nikt tego tak nie przedstawia. Ale jest sporo łatwiej niz w wielu innych dziedzinach. Przynajmniej zacząć.
Piszemy w tematach o pracy. A jest to nasza praca więc co w tym złego, ze ktoś o tym pisze?
Zazwyczaj wcinasz się w dyskuje by coś dosrać.

Nie mamy się ani trochę za królów życia. Staramy się cieszyć z tego co mamy i że w ogóle są jakiekolwiek perspektywy.

Osobiście raczej uciekłem od 'biznesu' i niespecjalnie chce mi się pracować blisko z klientami.


_________________
.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2016, 17:10 
Cytuj  
Ehhh Highlander, już dawno tobie pisałem, że za dużo się tłumaczysz.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2016, 17:12 
Cytuj  
Nigdzie się nie tłumacze. Ale faktycznie dyskusja nie ma sensu gdy Marek dopowiada sobie rzeczy, których nikt nie napisał...


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 274 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.