mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 8 lip 2012, 21:07 
Cytuj  
ale mi chodzi o ludzi ktorzy są bezplodni w takim systemie ;p


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 lip 2012, 22:43 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Dzieci to inwestycja - zawsze możesz sobie odłożyć pieniądze na lokatę/inwestycje.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 8 lip 2012, 22:47 
Cytuj  
Dzieci mogą umrzeć przed tobą, albo nie chcieć cię wspierać na starość.
Poza tym mogą nie mieć pracy, popaść w nałogi lub długi albo zachorować i same potrzebować pomocy.

Pierdole taki system jak w Chinach. To już wole to co jest u nas teraz.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 8 lip 2012, 22:59 
Cytuj  
czas zakupic okulary...


_________________
.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 lip 2012, 23:03 
Cytuj  
Tam od razu w chinach. Popytajcie swoich dziadków jak wyglądało życie na wsi w polsce przed wojną. Otóż najczęściej matka + ojciec + kilkoro dzieci i klepanie biedy. Dzieci same w sobie nie są rozwiązaniem problemu emerytury. Dopiero gdy można żyć na jako takim poziomie można liczyć, że dzieci będą pomocą na starość.
Ps. Zapewne większość forumowiczów pochodzi z rodów szlacheckich, w ostateczności bogatych mieszczan, więc zamiast własnych dziadków można zapytać jakichś innych ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 lip 2012, 06:44 
Cytuj  
ale pierdolicie o tych dzieciach :)
najlepiej od razu jebnac sobie w leb przy waszym podejsciu havok i sula :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 9 lip 2012, 08:34 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
ale pierdolicie o tych dzieciach :)
najlepiej od razu jebnac sobie w leb przy waszym podejsciu havok i sula :)


bo tu niestety wiekszosc to teoretycy.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 9 lip 2012, 08:41 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
Mendol napisał(a):
ale pierdolicie o tych dzieciach :)
najlepiej od razu jebnac sobie w leb przy waszym podejsciu havok i sula :)


bo tu niestety wiekszosc to teoretycy.

No fakt teoretyk jeszcze w sprawie posiadania dzieci.

Z tym, że jakim podejściu? Jak nie padnę wcześniej to dzieci chcę mieć, ja się tylko odnosiłem do pomysłu całkowitej likwidacji systemu emerytalnego tczewiaka.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 lip 2012, 08:49 
Cytuj  
bo tczewiak jest glupi.
na dalekim wschodzie system ten dziala od setek lat i raczej nie ma wiele wspolnego ze zmianami politycznymi.
co nie zmienia faktu, ze dzieci czesto pomagaja rodzicom w dzisiejszych czasach.
chociaz na zachodzie i nas jest raczej odwrotnie - to rodzice wychodza z zalozenia, ze dzieciom nalezy pomagac do konca zycia.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 9 lip 2012, 08:50 
Cytuj  
sula napisał(a):
Z tym, że jakim podejściu? Jak nie padnę wcześniej to dzieci chcę mieć, ja się tylko odnosiłem do pomysłu całkowitej likwidacji systemu emerytalnego tczewiaka.

POWSZECHNEGO SYSTEMU EMERYTALNEGO.

W Chinach masz wybór - możesz inwestować w różne instrumenty by zabezpieczyć swoją przyszłość.
W powszechnym twoje pieniądze są przeżerane głównie przez urzędasów, a do tego sponsorujesz poprzednie pokolenie.

System, w którym dzieci utrzymują swoich rodzicieli jest najbardziej sprawiedliwy z tego chociażby względu, iż jest motywujący.
Teraz większość żyje na chujowym poziomie by utrzymywać patologię oraz armię urzędników.
Policz sobie ile przez 45 lat pracy płacisz składki, a ile przez 5-10 lat życia na emeryturze wyciągniesz.

Serio Ci coś takiego pasuje?


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 9 lip 2012, 09:16 
Cytuj  
Wiesz w twojej definicji to 'system emerytalny' istniał od zarania dziejów.

Ale niech będzie o nazwy się kłócić nie będę.

Tak, nie akceptuje braku powszechnego systemu emerytalnego.

Likwidacja tego to powrót do XVIII czy XIX wieku. Wtedy też mogłeś sobie inwestować w cokolwiek lub po prostu liczyć na to, że dzieci będą cię w stanie utrzymać na starość.

Obecny system mi nie pasuje w szczególe, ale nie w ogólnym założeniu.


Serio pasuje ci coś takiego jak jest w Chinach?

Ja nie chcę być zależny od moich dzieci na starość ani de facto zmuszać je do łożenia na mnie i np. tego aby nie mogły wyjechać do innego miasta / kraju nie biorąc mnie ze sobą.

Oczywiście moge założyć, że będą tyle zarabiały, że mi będą "wypłacać" emeryturę albo, że oprócz tego, że "sfinansuje" dzieci to dodatkowo odłożę tyle kasy sam, że będę miał za co żyć i że się nic po drodze nie stanie z moimi inwestycjami.

Dzięki ale nie, kilkaset złoty ZUSU mniej na miesiąc nie jest tego wartę. To nie aż taka różnica.
Może jakbym zatrudniał X osób i ta kasa miała inny wymiar wtedy, to bym inaczej myślał, ale nie zatrudniam.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 9 lip 2012, 11:52 
Cytuj  
Ja tylko dopowiem, ze juz probowano wiele koncepcji przeniesc z dalekiego wschodu do europy/ameryki, ale zazwyczaj sie to konczylo fiaskiem, poniewaz najzwyczajniej jestesmy inni kulturowo. Pzykladem jest wiele koncepcji zarzadzanai firmami.

A i jestem przeciwny w posiadaniu dzieci, bo beda obic na moja emeryture, bo raczej z innych wzgledow warto je posiadac a nei tylko traktowac jak "inwestycje" ;)

ale by pogadac, troche trza uogolnic.


_________________
.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 lip 2012, 15:17 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Ja tylko dopowiem, ze juz probowano wiele koncepcji przeniesc z dalekiego wschodu do europy/ameryki, ale zazwyczaj sie to konczylo fiaskiem, poniewaz najzwyczajniej jestesmy inni kulturowo. Pzykladem jest wiele koncepcji zarzadzanai firmami.

A i jestem przeciwny w posiadaniu dzieci, bo beda obic na moja emeryture, bo raczej z innych wzgledow warto je posiadac a nei tylko traktowac jak "inwestycje" ;)

ale by pogadac, troche trza uogolnic.

Jedyny powód do posiadania dzieci to biologia. Począwszy od popędu do instynktu stadnego. Naczelne tak mają ;)
Nie wiem, która to już dyskusja na temat systemu emerytalnego ale zapewne też nic z niej nie wyniknie.
W sumie pochwała chin przez tczewiaka zawsze mnie zdumiewa. Jak to możliwe, że komuś o tak liberalnych poglądach tak bardzo podoba się kraj w którym panuje "państwowy kapitalizm". Nota bene w chiny to kraj tak wspaniałych możliwości, że ludzie z prowincji pracujący w wielkich miastach nie mają szans na tamtejszy meldunek i traktowani są jako ludzie 2 kategorii. Przynajmniej tak mówili w jakiś dokumencie z tv. Ofk mogli kłamać.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 9 lip 2012, 16:27 
Cytuj  
a u nas niby brakuje ludzi 2 kategorii? u nas wymyslisz moze z 8 klas spolecznych, a tam pewnie z 15 ;)

ludzie tam juz nie pracuja za miske ryzu i ich sytuacja ulega poprawie. Niedawno gadalem z prowadzacym z uczelni to mowil, ze nie jest zle a ceny w Seulu warszawskie ;)

ofc, ale to nie powinno dziwic to takie nasze okęcie to jest jak tam jakies lokalne lotnisko, fabryki takie wielkie, ze ni da sie przejsc ich pieszo itp.


_________________
.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2004
Dołączył(a): 28.05.2008
Offline
PostNapisane: 10 lip 2012, 04:06 
Cytuj  
Seul to Korea /facepalm
A wrzucić do jednego wora warunki społeczne+gospodarkę Korei razem z Chin, to tak jak porównywać pod tym względem Polskę i Niemcy - niby blisko i to samo, nie?


_________________
Duh, winning

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 10 lip 2012, 05:32 
Cytuj  
nie napisalem, ze Seul to chiny...

w robocie na szybko zdanie sklecalem, to mialem napisac jako ciekawostke ale niezgrabnie polaczylem zdanie. A koleś byl i tu i tam. ;)


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 10 lip 2012, 12:27 
Cytuj  
http://www.youtube.com/watch?v=Kr8yydgUPtQ

Senator PO: "Nie mam nic do stracenia. Dlatego mogę mówić prawdę..."

"Okradanie polskiego przedsiębiorcy..." - Antoni Motyczka, senator PO, przewodniczący senackiej podkomisji Gospodarki Narodowej - szczerze o zamówieniach publicznych.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2004
Dołączył(a): 28.05.2008
Offline
PostNapisane: 10 lip 2012, 13:44 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
w robocie na szybko zdanie sklecalem, to mialem napisac jako ciekawostke ale niezgrabnie polaczylem zdanie.
Głupi koks, hihihi!


_________________
Duh, winning

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 10 lip 2012, 14:19 
Cytuj  
pozostaje mi sie dostosowac.

w ryj? :D


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 lip 2012, 14:43 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
http://www.youtube.com/watch?v=Kr8yydgUPtQ

Senator PO: "Nie mam nic do stracenia. Dlatego mogę mówić prawdę..."

"Okradanie polskiego przedsiębiorcy..." - Antoni Motyczka, senator PO, przewodniczący senackiej podkomisji Gospodarki Narodowej - szczerze o zamówieniach publicznych.

Jutro popełni samobójstwo :(


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.