mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1116, 1117, 1118, 1119, 1120, 1121, 1122 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 25 cze 2015, 15:59 
Cytuj  
jak nie dasz pracownikowi zarobic to ma cie w dupie , proste


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2015, 16:09 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
No to czekam na propozycje embe...co Ty byś zrobił, bo ja się poddaję. Najwyraźniej to co działa w IRL czy UK, nie zadziała w PL, bo nie :lol:

Pełna integracja z UE, socjal, kwoty wolne od podatku, pensje minimalne, służba zdrowia, jednakowe ulgi i zwolnienia dla przedsiębiorców, jednakowe dopłaty i fundusze, wolność w zakładaniu firm i miejsc rozliczania się itd... czyli likwidacja regionalnego skansenu o nazwie Polska.

Jak może działać w Polsce to samo co w UK czy IRL jak na żadnej płaszczyźnie nie ma porównywalnych nawet rzeczy, czyli warunków dla przedsiębiorców, płac minimalnych, ściągalności podatków vat/akcyza itd... ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2015, 16:13 
Cytuj  
LOL :lol:
Poddaje się Teo, zabiłeś mnie. Proponuje stać się kolejnym landem Republiki Federalnej i skończyć z tymi bzdurami o tym, że ojczyzna, krew przodków, tradycje i że Polak potrafi...Niemiecki Pan i wyżywi i ochroni :lol:

Spadam do szkoły obejrzeć gdzie się będę kształcił za korporacyjne diengi :wink:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...


Ostatnio edytowano 25 cze 2015, 16:19 przez Rzeznik, łącznie edytowano 3 razy
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 25 cze 2015, 16:14 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
Dobry wywiad Przemka u tfu stokrotki ;)
http://www.radiozet.pl/Radio/Programy/G ... k-00007389

Mądrego zawsze miło posłuchać. Dzięki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2015, 16:21 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
LOL :lol:
Poddaje się Teo, zabiłeś mnie. Proponuje stać się kolejnym landem Republiki Federalnej i skończyć z tymi bzdurami o tym, że ojczyzna, krew przodków, tradycje i że Polak potrafi...Niemiecki Pan i wyżywi i ochroni :lol:


Czyli lepiej patriotycznie w gronie emerytów i studentów, a pracować i zakładać rodziny zagranicą ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 25 cze 2015, 17:11 
Cytuj  
po raz pierwszy tu muszę zgodzić się z tczewiakiem

załóżcie cwaniaki firmy, dajcie ludziom miejsca pracy z pensjami po 10k

i podobnie jak on czekam na raport po roku działalności :)

nie - ja nie jestem BOgiem dla pracownika- u mnie wszyscy są po imieniu, nie ma najmniejszego problemu , żeby np dziewczyny z biura poszły na wywiadówkę ( normalnie w ramach godzin pracy) czy nawet po głupie staniki na targ, jak zrobią zamówienie np do 15 to idą do domu, bo osobiście uważam ze nie ma sensu żeby układały pasjanse w pracy do 17- itp itd

ale jestem chuj prywaciarz , który tylko patrzy jak wykorzystać biednego pracownika- z tym musicie też się zmierzyć jak otworzycie firmę- cokolwiek byście nie robili- zostaniecie prywaciarzami , a ci kradną oszukują i jeszcze pewnie molestują biednych pracowników
ot nasza polska rzeczywistość :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2015, 17:16 
Cytuj  
Nie popadaj w skrajności między 1800zł, a 10k jest sporo miejsca na godziwe zarobki, znam realia prowadzenia firm i wiem że każda złotówka dla pracownika to moja złotówka dlaczego mam ją dawać jak mam to samo za minimalne stawki ? prawda ?

Dałem wiele przykładów wcześniej, takie są realia.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 25 cze 2015, 18:54 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
Ta mentalność wykształcała się przez lata bogacenia się całego społeczeństwa.
A to bogacenie się nie było wynikiem utrzymywania od lat 50 rozrośniętego państwa socjalnego z masą regulacji na każdym kroku i wysokimi kosztami tworzenia miejsc pracy.


Nie, to bogactwo wynika z mentalności. Oczywiście to nie jedyna słuszna droga, ale Skandynawia ma swoją.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 25 cze 2015, 20:28 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
po raz pierwszy tu muszę zgodzić się z tczewiakiem

załóżcie cwaniaki firmy, dajcie ludziom miejsca pracy z pensjami po 10k

i podobnie jak on czekam na raport po roku działalności :)

nie - ja nie jestem BOgiem dla pracownika- u mnie wszyscy są po imieniu, nie ma najmniejszego problemu , żeby np dziewczyny z biura poszły na wywiadówkę ( normalnie w ramach godzin pracy) czy nawet po głupie staniki na targ, jak zrobią zamówienie np do 15 to idą do domu, bo osobiście uważam ze nie ma sensu żeby układały pasjanse w pracy do 17- itp itd

ale jestem chuj prywaciarz , który tylko patrzy jak wykorzystać biednego pracownika- z tym musicie też się zmierzyć jak otworzycie firmę- cokolwiek byście nie robili- zostaniecie prywaciarzami , a ci kradną oszukują i jeszcze pewnie molestują biednych pracowników
ot nasza polska rzeczywistość :)


U mnie ludzie zarabiali po 3-5k dziennie, firma miala zyski to sie nimi dzielilem.
Tyle ze u nas przedsiebiorca wie ze jak pojdzie gorzej to go panstwo wgrucha na maxa niezaleznie od tego ile podatkow placil wczesniej wiec musi byc ostrozny z dzieleniem sie zyskiem z pracownikami

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2015, 21:59 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Tyle ze u nas przedsiebiorca wie ze jak pojdzie gorzej to go panstwo wgrucha na maxa niezaleznie od tego ile podatkow placil wczesniej wiec musi byc ostrozny z dzieleniem sie zyskiem z pracownikami


dokładnie...to chciałem napisać, bo to też dokłada swoją cegiełkę do utrzymywania tej "mentalności"


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 25 cze 2015, 22:20 
Cytuj  
Grafen i polityka

https://www.youtube.com/watch?v=6gbfyqKy2n4

http://naukatolubie.pl/grafen-i-polityka/

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 25 cze 2015, 22:40 
Cytuj  
Jaki wstyd, byleby swojacy mogli się nachapać. W dupie grafen, w dupie Polska. Ja też wywodzę się ze środowiska naukowego i żal mi na to patrzeć.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 cze 2015, 07:22 
Cytuj  
Przyklad idzie z gory. To panstwo utrwala schematy - wykorzystac, nawet okrasc. Do tego w Polsce rynek pracy jest totalnie zjebany - nawet starajac sie o naprawde niskoplatne stanowiska ("plebsowa" kasjerka, ochroniarz) proces rekrutacyjny potrafi trwac cale miesiace. Do tego przedzieranie sie przez gaszcz papierzysk - co mozna napisac w liscie motywacyjnym aplikujac o kase w tesco? Podania o byle pierdole, ba (tczewiak kiedys wklejal wzor, tematycznie troche obok) tu trzeba splodzic pismo by zwrocic towar zakupiony online najlepiej powolujac sie na konkretne paragrafy, umowy o niezgodnosci...blablabla, rotfl, serio po co to komu? Chore.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 cze 2015, 07:49 
Cytuj  
http://money.pl/wiadomosci/artykul/kopa ... 40006.html

hahaha

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 26 cze 2015, 08:59 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
http://money.pl/wiadomosci/artykul/kopacz-zamierza-obnizyc-podatki-ograniczyc,134,0,1840006.html

hahaha

kopacz-zamierza-obnizyc-podatki-ograniczyc
Cytuj:
Przepraszamy!
Podana strona nie istnieje lub zmieniła lokalizację
w zasobach Portalu Finansowego Money.pl

Chyba jednak nie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 26 cze 2015, 09:06 
Cytuj  
http://www.tvn24.pl/kopacz-zrealizowala ... 906,s.html
prawdopodobnie najlepsza premierzyca od 1989 roku


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 cze 2015, 10:27 
Cytuj  
http://niezalezna.pl/68366-pracownicy-politechniki-warszawskiej-na-bruku
MPiPS rekomenduje na rządowe kontrakty firmy zatrudniające pracowników na umowy o pracę, uczelnia państwowa ma to w dupie.
W Polsce firm, w których różnica miedzy zarobkami najniższymi i najwyższymi jest kilkukrotna, prawie nie ma (na zachodzie to standard), natomiast rozpiętości kikudziesięciokrotne to polski standard, w kraju "Solidarności" i JP2.
Jeśli "Ziemię obiecaną" można właściwie bez większych zmian nakręcić w mordorze na Domaniewskiej, to chyba coś jest nie tak.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 26 cze 2015, 10:54 
Cytuj  
Obrazek

:lol: :lol:
Więcej takich jak ona i po przerżnie wybory


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 26 cze 2015, 11:38 
Cytuj  
Łokureva stonoga w akcji...
http://pikio.pl/stonoga-przekazuje-sens ... i-leppera/
Ale ja jebie, jakby ktoś dysponował takim materiałem to by było ostro :o

O a tu ciekawostka:
http://zus.pox.pl/zus/zniknelo-8-miliar ... -w-zus.htm
Nie chce mi się grzebać, ale jeśli już wiadomo gdzie się rozpłynęły, to monti daj znać :D


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 26 cze 2015, 11:56 
Cytuj  
http://blogpublika.com/2015/06/26/wojci ... ie-w-smak/
Cejrowski zmasakrował pis

@Rzeźnik
http://blogpublika.com/2015/06/23/a-co- ... rowskiego/
Widziałeś to? Jakie pi


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.


Ostatnio edytowano 26 cze 2015, 12:05 przez Niah, łącznie edytowano 1 raz
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1116, 1117, 1118, 1119, 1120, 1121, 1122 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.