mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1146, 1147, 1148, 1149, 1150, 1151, 1152 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 23 lip 2015, 11:24 
Cytuj  
ShadeKnight napisał(a):
(do forumowych mądrali: nie trzeba mieć dzieci, żeby płacić alimenty)

W zasadzie wystarczy mieć rodziców albo rodzeństwo.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 lip 2015, 11:26 
Cytuj  
lordyp masz jakąś zrypaną logike i nie potrafisz zrozumieć że jeśli działa tak coś głupiego jak minimalna pensja zróżnicowana od członka EU to mamy jak mamy.

OK, kurczaki i wieprzowina u nas jest mega tania, produkty rolne w podobnych cenach jeśli weźmiemy pod uwagę jakość, owszem u nas można kupić taniej jakieś produkty ale ich jakość jest tragiczna.
Typowe produkty z koszyka zakupowego często są tańsze niż u nas, agd/rtv podobnie, czynsze i media droższe zgadza się ale już koszty ogrzewania u nas są wyższe.

Takie porównania niestety wypadają na naszą niekorzyść i to tragicznie, przecież rozmawiamy o pensjach minimalnych na poziomie 1473 EUR, zapewniam cie że to gwarantuje dużo wyższy standard zycia niż nasze 1800zł.
Oczywiście jeśli jesteś szczęściarzem i nie pracujesz w markecie z firmy zewnętrznej np na 3/5 "etatu" lub nie jesteś stójkowym za 5zł/h ( rekordem byli "ochroniarze" w sklepie leviatan za 3,50zł/h ).


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 23 lip 2015, 11:41 
Cytuj  
MaloSilny napisał(a):
A mnie wkurwiają stare dziadygi którzy kupują sobie laptopy i grają sobie w pasjansa, a potem dzwonią do ciebie że masz zapierdalać po robocie 100km w jedną stronę bo chujowi coś nie działa.
Kurwa mać okazuje się że to jakieś gówno, ja 2 lata temu ponownie wylądowałem w czubkach jak staremu na ryju laptopa rozjebałem. Pedała jebanego zapisałem na kurs podstaw obsługi pc to idiota został wyjebany bo on lepiej wie i chuj..


cz3 ashton


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 lip 2015, 11:41 
Cytuj  
Zlikwidujmy biedę ustawą... Jak ktoś nie zarabia równowartości 1500€ miesięcznie to kulka w łeb.
Ja jebię.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 23 lip 2015, 11:45 
Cytuj  
nie embe- to z Tobą "robi" coś dziwnego
jak tak inteligentny facet nie może pojąc ,że to co pisze to utopia?
qwa mi rece opadają jak coś takiego czytam- nie dlatego ,że uważam ,że to się nie należy nam Polakom , tylko z prostej przyczyny- można się z tego śmiać , można wynajdować 100 tłumaczeń, ale my mieliśmy opóźnienie w rozwoju o 50 lat- nadganiamy to dość szybko, ale nie można jedną nie wiem ustawa czy jak nagle zrobić ,żeby były takie same pensje jak na Zachodzie, bo tak wymaga sprawiedliwość- po prostu są pewne czynniki makro ekonomiczne, których się nie przeskoczy
to tak samo jak nasz emeryt z "polską" emerytura - tą najniższą byłby bogaczem gdzies w Afryce- dlaczego wiec nie dać Afrykanom też pensji 1473 E?
embe odpowiedz mi na to pytanie- czy uważasz ,że w Afryce też nie powinni zarabiać po 1473 E ? - tak ogólnie każdy człowiek jest równy ustalmy taką samą kwotę wypłaty wszędzie na świecie- dlaczego tak nie może być?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 lip 2015, 11:50 
Cytuj  
embe - ujednolicenie o ktorym piszesz nie jest w interesie corowych panstw EU. Kraje takie jak Polska maja kilka zadan: dostarczyc im tania sile robocza, podratowac demografie, zapewnic rynek zbytu lobbyjacym koncernom (pamietasz ile kasy dostal np. Lidl by rozszerzyc swoja dzialalnosc na nowoprzyjete do EU kraje).

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 23 lip 2015, 11:59 
Cytuj  
embe nasz forumowy Szumlewicz. 10/10


_________________
Χ Ξ Σ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 23 lip 2015, 12:13 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
albo rodzeństwo

Wait, what?
Może jeszcze miałbym płacić na moją siostrę feministkę co jest za głupia, żeby sobie znaleźć męża?
:wtf:

Gruba przesada.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 lip 2015, 12:31 
Cytuj  
embe napisał(a):
...jeśli działa tak coś głupiego jak minimalna pensja...

przekleje bo chyba nie wszyscy mają klime i im upały doskwierają

Jestem przeciwny dotacjom, zasiłkom dla bezrobotnych, pensjom minimalnym, koncesjom ale przecież żyjemy w EU i nie można tego eliminować.
Nie powinno być zgody na to by w EU były kraje drugiej kategorii gdzie są bardzo niskie ustalone pensje minimalne.
Przecież taka sytuacje oddala nam możliwości wolnorynkowej walki z bogatym core, to nam ogranicza wpływy do budżetu, a w efekcie ogranicza dostęp do lekarza, specjalisty, zabiegów, nasze wydatki na infrastrukturę to prucie sobie flaków bo są nieproporcjonalne do naszych zarobków czy wpływów do budżetu.

Jestem pewny że bez w/w regulacji EU wygralibyśmy na wolnym rynku z niemcem czy francuzem.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."


Ostatnio edytowano 23 lip 2015, 12:32 przez Teo, łącznie edytowano 1 raz
*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 23 lip 2015, 12:32 
Cytuj  
Zawsze możesz spróbować wysłać ją do klasztoru.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 23 lip 2015, 13:23 
Cytuj  
embe napisał(a):
embe napisał(a):
...jeśli działa tak coś głupiego jak minimalna pensja...

przekleje bo chyba nie wszyscy mają klime i im upały doskwierają

Jestem przeciwny dotacjom, zasiłkom dla bezrobotnych, pensjom minimalnym, koncesjom ale przecież żyjemy w EU i nie można tego eliminować.
Nie powinno być zgody na to by w EU były kraje drugiej kategorii gdzie są bardzo niskie ustalone pensje minimalne.
Przecież taka sytuacje oddala nam możliwości wolnorynkowej walki z bogatym core, to nam ogranicza wpływy do budżetu, a w efekcie ogranicza dostęp do lekarza, specjalisty, zabiegów, nasze wydatki na infrastrukturę to prucie sobie flaków bo są nieproporcjonalne do naszych zarobków czy wpływów do budżetu.

Jestem pewny że bez w/w regulacji EU wygralibyśmy na wolnym rynku z niemcem czy francuzem.


no to włącz tę klimę :)

rola państwa to właśnie dawać te zasiłki, tym co nie umieją sobie poradzić, koncesje też potrzebne ,żebyś mógł kupić w miarę normalny produkt- wyobraź sobie sprzedaż alkoholu bez licencji- piłbyś truciznę zrobioną z ziemniaka i denaturatu itp
pensja minimalna jest po to aby ukrócić cwaniaków co płaciliby grosze wykorzystując sytuacje ludzi, fakt ,że te pensje są może za niskie, ale trzeba zacząć nie od tego ,żeby je podnosić , tylko żeby zmniejszać obciążenia jakie ponosi pracodawca- bo w Polsce są kurewsko wysokie

i przestań myśleć ,że każda firma to pracodawca , który zarabia 100 k miesięcznie a ludziom płaci po 1k na rekę- wiele mniejszych firm ma zyski niewielkie, ale najważniejsze ze ich właściciele coś tam zarabiają ( czasami są to kwoty max kilku tyś miesięcznie) i jeszcze dają pracę innym- tak zaraz napiszesz , że skoro nie stać ich na lepsze warunki płacowe dla pracowników to niech zamykają firmę, bo to firma do dupy- wytłumacz to potem dzieciom tych ludzi , którzy zostali zwolnieni, bo ich pracodawca splajtował, bo musiał np podnieś minimalną płace do 2k na rękę ( jego to kosztowało 3k ) - masz wtedy na zasiłku dodatkowe np 3-5 osób
każda sytuacja ma różne punkty spojrzenia, łatwo powiedzieć dajmy ludziom super zarobki to ruszy gospodarka- problem w tym , ze olbrzymia częśc polskiego PKB tworzą właśnie te małe firmy i to skończy się nie wzrostem poziomu życia a wzrostem bezrobotnych
twoje myślenie jest wyidealizowane- coś kiedyś wspominałeś ,że miałeś firmę , teraz już chyba nie masz- prowadź firmę przez 20 lat, wtedy zrozumiesz pewne mechanizmy
nie wiem czy to demencja starcza czy coś , ale zaczynasz żyć w jakimś wyidealizowanym świecie, gdzie wszystko jest proste i łatwe

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 lip 2015, 13:47 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
rola państwa to właśnie dawać te zasiłki, tym co nie umieją sobie poradzić,

Nie, państwo opiekuńcze może inaczej działać na rynku pracy, nie koniecznie dawać zasiłki ale ok, to jest akurat drobnostka i niech sobie będa te zasiłki bo to i tak dotyczy obecnie w większości tych co rotacyjnie zakładają firme na rok bu miec potem opieke zdrowotną i zasiłek przez pół roku


lordyp napisał(a):
koncesje też potrzebne ,żebyś mógł kupić w miarę normalny produkt- wyobraź sobie sprzedaż alkoholu bez licencji- piłbyś truciznę zrobioną z ziemniaka i denaturatu itp

Koncesje nie regulują produkcji od tego masz sanepid i normy produkcji, sprzedaż alkoholu to akurat skrajny przypadek, masz tysiące zawodów/usług okoncesjonowanych.

lordyp napisał(a):
pensja minimalna jest po to aby ukrócić cwaniaków co płaciliby grosze wykorzystując sytuacje ludzi, fakt ,że te pensje są może za niskie, ale trzeba zacząć nie od tego ,żeby je podnosić , tylko żeby zmniejszać obciążenia jakie ponosi pracodawca- bo w Polsce są kurewsko wysokie

Nie o to chodzi.
UE core funkcjonuje dzięki regulacjom, ograniczaniu produkcji, ustalaniu pensji minimalnych, dotacji do produkcji żywności i... członkom drugiej kategorii, którzy dostarczają rynki zbytu i tania siłę roboczą.

lordyp napisał(a):
...tylko żeby zmniejszać obciążenia jakie ponosi pracodawca- bo w Polsce są kurewsko wysokie

Jesteśmy poniżej średniej europejskiej, nie mamy tak wielkich obciążeń, czywiście rozpatrując nędzną pensje minimalna wypadamy kiepsko ale przecież u nas średnia pensja to 4200zł, a tu wypadamy juz bardzo korzystnie.
Jednak legendy o tych strasznych kosztach pracy pozwalają na płacz drobnych właścicieli firm.
Osobiście jestem za tym by firmy rodzinne i malutkie miały taki sam raj jak w UK czy nawet w niemczech, jednak u nas każdy zaradny jest karany niskimi kwotami nieopodatkowanymi i betonowymi kwotami zus.

lordyp napisał(a):
i przestań myśleć...

Najlepsi i najwięksi ekonomiści popierający wolny rynek przytoczą ci podstawówkowy przykład o zależności między produkcją-ceną-zarobkami.
Powinieneś o tym wiedzieć że wyższa pensja w efekcie zwiększa konsumpcje i zyski producentów/usługodawców, których stać na te wyższe pensje.
Jednak nikt z pracodawców nie wyjdzie przed szereg i nie podniesie pensji, dlatego jest stworzona pensja minimalna.

Pomyśl jakby nagle u nas podniesiono pensje na taka jak w uk czy niemczech, po pierwszych miesiącach załamania wszystko wróciło by do normy, z tym wyjątkiem że gospodarka dostaje kopa i wyjazd do pracy do londka staje się mniej atrakcyjny, wiem wiem to takie moje sci-fi i w rzeczywistości nie jest to takie proste.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 23 lip 2015, 14:53 
Cytuj  
embe napisał(a):

Pomyśl jakby nagle u nas podniesiono pensje na taka jak w uk czy niemczech, po pierwszych miesiącach załamania wszystko wróciło by do normy, z tym wyjątkiem że gospodarka dostaje kopa i wyjazd do pracy do londka staje się mniej atrakcyjny, wiem wiem to takie moje sci-fi i w rzeczywistości nie jest to takie proste.


ufff :)

ale tak na spokojnie spróbuj ocenić te "pierwsze miesiące załamania"
rozumiesz , że to oznacza w dużym uproszczeniu upadek masy małych firm a to oznacza masę nowych bezrobotnych?
czyli będzie tak : częśc będzie mała superowe pensje a spora, naprawde spora grupa będzie w ogóle bez pracy
bo pamiętaj też , że wiele zachodnich firm gdy tylko "każą" im płacić 2-3 razy wiecej po prostu zamknie swoje fabryki, montownie, magazyny itp

istna rewolucja - fakt kilka miesięcy :)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 lip 2015, 14:57 
Cytuj  
embe +1, praktycznie identyczne rozumowanie

lordypa nie przekonasz, on caly czas uwaza ze EU powstala kierujac sie dobrym serduszkiem i checia niesienia pomocy biedniejszym krajom. Buhaha.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 23 lip 2015, 15:05 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
embe +1, praktycznie identyczne rozumowanie

lordypa nie przekonasz, on caly czas uwaza ze EU powstala kierujac sie dobrym serduszkiem i checia niesienia pomocy biedniejszym krajom. Buhaha.


po pierwsze znajdź mój post , który potwierdza co piszesz- typowa zagrywka pewnej partii - coś wiem , ale nie mogę powiedzieć , albo napisać coś co nie jest prawdą , byle zamęcić :)
po drugie - no to może ty napiszesz jak to zrobić ,żeby ludzie "przetrwali" te " kilka" miesięcy tej rewolucji

to po prostu populizm- łatwo napisać co by się zrobiło , gorzej jak ktoś zada pytanie:
a jak to zrobić?
wtedy zmienia się temat

marek wracaj do łaczenia kabelków czy co tam robisz i prosze cię - jeśłi nie miałeś nigdy swojej firmy to twoje teoretyczne dywagacje co i jak "można" zrobić to śmiech na sali

Polska w pigułce- masa specjalistów od wszystkiego a robić nie ma komu :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 23 lip 2015, 15:33 
Cytuj  
Ej, Mareczek miał firmę i sprzedawał plastikowe dildo z Chin na ebayu.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 lip 2015, 16:20 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
Mark24 napisał(a):
embe +1, praktycznie identyczne rozumowanie

lordypa nie przekonasz, on caly czas uwaza ze EU powstala kierujac sie dobrym serduszkiem i checia niesienia pomocy biedniejszym krajom. Buhaha.


po pierwsze znajdź mój post , który potwierdza co piszesz- typowa zagrywka pewnej partii - coś wiem , ale nie mogę powiedzieć , albo napisać coś co nie jest prawdą , byle zamęcić :)
po drugie - no to może ty napiszesz jak to zrobić ,żeby ludzie "przetrwali" te " kilka" miesięcy tej rewolucji

to po prostu populizm- łatwo napisać co by się zrobiło , gorzej jak ktoś zada pytanie:
a jak to zrobić?
wtedy zmienia się temat

marek wracaj do łaczenia kabelków czy co tam robisz i prosze cię - jeśłi nie miałeś nigdy swojej firmy to twoje teoretyczne dywagacje co i jak "można" zrobić to śmiech na sali

Polska w pigułce- masa specjalistów od wszystkiego a robić nie ma komu :)



lordyp - na serio muszę szukać postu, podczas gdy w co drugim zdaniu zachłystujesz się prounijną demagogią zdezaktualizowaną kilka lat temu?
Czy się rozwijamy prężnie? Owszem jak każdy kolonizowany kraj rozwijamy się całkiem prężnie - kolonizator dokłada z własnych pieniążków do każdej autostrady, coby własnej dupy po wybojach nie musiał wozić, bo niewygodnie. Kolonizator wprowadza na rynek swoje produkty, rozwiązania, marki, sieci sklepów niszcząc miejscową przedsiębiorczość. A ty się radujesz bo kilku miejscowych znalazło pracę.
Gonimy zachód tak jak każdy kolonizowany kraj gonił swojego kolonizatora. A że to trwa przez pierwszy etap kolonizacji - etap wzmożonych inwestycji to już każdy zdążył zauważyć. Dawno już nie czytałem ile to nam lat brakuje do dogonienia poziomu życia naszych kolonizatorów. Aż do teraz.
Lada chwila kolonizator przestanie dokładać z wlasnych pieniążków, za to wyprowadzanie kasy, młodych ambitnych ludzi będzie trwało dopóki dopóty będziemy w EU. A szczerze mówiąc to myślę, że nawet długo potem. Sorry, ale pozbyliśmy się całych gałęzi gospodarki i uzależniliśmy się w tych dziedzinach od zagranicznych koncernów. Nikt też nie wykopie zachodnich koncernów wyprowadzających zyski do swojego kraju tylko dlatego, ze EU się rozpadnie.
Poziomu życia nie dogonimy, więc ambitni młodzi mając wybór będą z niego dalej korzystać.

I serio populizm to wręcz moja antycecha :)

PS. Gdzieś kiedyś czytałem/oglądałem że EU ma sens, o ile się rozszerza. Jeżeli rozszerzać się przestanie dopadnie ją kryzys i zacznie się kurczyć. I zgadzam się z tym. Rysy już widać.
W sumie szkoda, bo na przystąpieniu do EU jakichś nowych "dzikich" nieskolonizowanych krajow mogłyby też w tym momencie już skorzystać i polskie przedsiębiorstwa.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 lip 2015, 19:00 
Cytuj  
Tak w kwestii formalnej - głównym celem UE w najbliższych latach jest zwiększenie zatrudnienia do 75%. Nie jest to głupi cel, chociaż mało realny (poprzednio było 70% i też nie wyszło). Za stan kraju odpowiadają w głównej mierze rządy krajowe - jeśli zatrudnienie na śmieciówkach w Polsce i Holandii jest podobne, natomiast w Polsce to śmieciówki, a w Holandii umowy elastyczne - to wina jest w Polsce, a nie w Holandii czy UE.
Jeśli za realizację głównego celu UE w Polsce odpowiada najmłodszy minister w historii (czyli pozbawiony możliwości sprawczych), a media zajmują się tym czy Zdradek zostanie w polityce, czy nie zostanie. Albo czy przyjadą czarnuchy w zawrotnej liczbie 2k, czy nie przyjadą - to jest to matrix.
Mamy 50 lat za sobą jako państwo wasalne, 8 stagnacyjnych - zmarnowanych.
W Polsce bezrobocie trawa koło roku, na zachodzie kilka tygodni. Nikt jakoś nie znajduje wytłumaczenia (znaczy teraz znajdują, wybory idą to każdy nagle mądry). Nie wiem, mieszkam w Warszawie, inna perspektywa. Ale jak koleś od wykończania mieszkań mówi że albo nie może znaleźć pracowników, albo jak znajdzie to potrafią okraść remontowane mieszkanie - to jest to jakaś paranoja. Płaca jest całkiem niezła, facet uczciwy (umowa i terminowe płatności) - a tu nie. Ukraińcy są solidni przynajmniej. I jeszcze to wszechobecne niewolnicze nastawienie - między kolegami to poplujemy jadem, ale do szefa "wszystko w porządku, zgadzam się". Jakiś kompletny absurd, wszyscy są wrogami.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 23 lip 2015, 21:12 
Cytuj  
marek - przeczytaj post Isengrima- tak ze 3 razy byś zrozumiał - to post kogoś kto ma "pojęcie " o Polsce i warunkach jakie tu mamy
i może te 2 myśli co latają po twoim mózgu wreszcie sie zderzą i coś wymyślisz sensownego
serio kojarzę jedynie ze 2 twoje posty które coś wnosiły i były w miarę inteligentnie napisane i w dodatku ( o matko) oparte na faktach
wyciągnij wnioski

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 lip 2015, 22:50 
Cytuj  
gdybys cokolwiek zrozumial to bys na Isengrima juz naskoczyl. Moze to i lepiej zes glupi jak but :lol:

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1146, 1147, 1148, 1149, 1150, 1151, 1152 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.