mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1158, 1159, 1160, 1161, 1162, 1163, 1164 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 7 sie 2015, 11:08 
Cytuj  
Z tymi inwestycjami to bym był ostrożny
Obrazek

http://www.rybinski.eu/2014/02/dlaczego ... nej-wyspy/


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 sie 2015, 11:08 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
Mendol- znajoma nie cieszy się z tego co piszesz , nigdzie tak nie napisałem- powtórzyłem ,że pokazała kilka plusów, w stosunku do tego co było wcześniej- owszem byłoby lepiej gdyby miała praca- trochę przekręciłeś moją wypowiedź, żeby wyszła śmiesznie ,żebyś mógł zdobyć jakiś argument


nic nie przekrecilem i nie chodzilo o to zeby bylo smiesznie. zamiast podejsc do tego wlasnie w sposob, ktory opisalem, to wypisujesz takie glupoty.
poszukaj sobie artykulow jednego z wiekszych producentow (bodajze okien), ktory pare lat temu wspomnial, ze zatrudnia 3000 ludzi, a kolejny 1000 chce u niego pracowac - tyle, ze go na to nie stac.
i taka sytuacja panuje w duzej czesci malych i srednich polskich przedsiebiorstw.

sprawiasz wrazenie osoby, ktora wierzy we wszystko co po obiecalo/pokazalo/dalo bez zaglebiania sie w szczegoly.

tor: co do inwestycji to masz racje, ale mam wrazenie, ze sa one realizowanie glownie ze wzgledu na ulgi i tania sile robocza.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 7 sie 2015, 11:18 
Cytuj  
@Rzeźnik Przyczyn ograniczenia inwestycji w ostatnich latach szukałbym w sytuacji regionu i Grecji. Raczej nie mają nic wspólnego z władzą czy to PiS czy PO.


_________________
Χ Ξ Σ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 7 sie 2015, 11:24 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
shade i embe- obejrzyjcie ten spot Dudy- bo już nie chce mi się tego komentować, kto pierwszy mówił od odbudowaniu Polski ze zgliszcz ( ruin)

Kaczyński pozostawił po sobie tylko gruzy, PO przez 8 lat nic nie robiło, a Duda mówi teraz o odbudowie kraju z ruin - jakby nie patrzeć wszystko się zgadza. :wink:

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 7 sie 2015, 11:31 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
@Rzeźnik Przyczyn ograniczenia inwestycji w ostatnich latach szukałbym w sytuacji regionu i Grecji. Raczej nie mają nic wspólnego z władzą czy to PiS czy PO.


No właśnie :)
Czyli wpływ "niby" stabilności politycznej w wykonaniu PO na poziom inwestycji jest znikomy. To odnośnie tego plusa było.


Nie mogę edytować tam wyżej:
Cytuj:
- Likwidacja podatku PIT, co wzmacnia popyt wewnętrzny (i co zrobił PIS w 2005-2007 dzięki czemu, jak stwierdził Rostowski nie było w Polsce recesji)

To co zrobił PIS to oczywiście było obniżenie składki rentowej i obniżka realna dochodowego (nie likwidacja).
Sobie skrót myślowy zrobiłem.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...


Ostatnio edytowano 7 sie 2015, 11:37 przez Rzeznik, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 7 sie 2015, 11:34 
Cytuj  
Biznes zachowuje się raczej racjonalnie. Retoryka polityków to jedna, wdrażane ustawy to drugie.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 sie 2015, 11:43 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Biznes zachowuje się raczej racjonalnie. Retoryka polityków to jedna, wdrażane ustawy to drugie.



brawo torbis. Wlasnie napisales, ze nawet jakby rzadzil PiS (o laboga) to poziom inwestycji pozostalby praktycznie niezmieniony. Troche to koliduje z Twoim postem troche wyzej i tym "plusem" ale ogolnie zmierzasz w dobrym kierunku :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 7 sie 2015, 12:05 
Cytuj  
Jako ciekawostka:
http://www.economist.com/news/leaders/2 ... nheritance


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 7 sie 2015, 12:11 
Cytuj  
lordyp tu masz tych co wymyślili państwo w ruinie https://www.youtube.com/watch?v=spOEGlrSuus


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 7 sie 2015, 12:14 
Cytuj  
hahaha, dzieki Embe, usmialem sie.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 7 sie 2015, 12:17 
Cytuj  
embe napisał(a):
lordyp tu masz tych co wymyślili państwo w ruinie https://www.youtube.com/watch?v=spOEGlrSuus


Najśmieszniejsze jak się to ogląda i porównuje do dziś, to wtedy po tych 2 latach PKB zapierdalało, PIS obniżało obciążenia na pracy (co wygenerowało kilkaset tysięcy miejsc pracy) i było blisko zbilansowania budżetu, a dziś wzrost PKB to połowa tego i to tylko dlatego tak wysoko, że dług urósł dwukrotnie, ale to teraz jest sukces, a wtedy była ruina :lol:
"Musimy tylko wygrać te wybory" i wtedy Polskę będzie stać na cud gospodarczy...ahh ten Donek


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 7 sie 2015, 12:29 
Cytuj  
embe napisał(a):
lordyp tu masz tych co wymyślili państwo w ruinie https://www.youtube.com/watch?v=spOEGlrSuus


zacytuj mi z tego spota wyraz zgliszcza , ruina i ,że to trzeba odbudować- nie ma

w spocie wyborczym Dudy który ja wkleiłem
Duda mówi :
To oni odbudowali Polskę ze zgliszcz i ja mówię dzisiaj wszystkim: my też potrafimy

dlaczego na siłe próbujesz pokazać ,że jednak masz racje , jak nie masz?- ja przedstawiam twarde dowody , ty coś co krąży wokół tematu, nie ma tam jednak tych słów co potrzeba- jest cały czas mowa - KTO PIERWSZY UŻYŁ Polska w ruinie ( zgliszczach)


Rzeźnik- a teraz PIS, tak samo jak i inne partie robią to samo- to marketing polityczny- pokaż mi spot wyborczy , w którym jakaś partia mówi- zyje się nam dobrze , ale z nami będzie jeszcze lepiej- to nie ma siły wyrazu- trzeba powiedzieć żyje się źle/słabo a my zrobimy cud :)

i przepraszam , obiecałem już nie pisać , ale krótka riposta była konieczna

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 sie 2015, 12:30 
Cytuj  
nie, nie byla.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 7 sie 2015, 12:37 
Cytuj  
http://fakty.interia.pl/felietony/ziemk ... Id,1865218
Jak zawsze w formie :wink:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...


Ostatnio edytowano 7 sie 2015, 12:41 przez Rzeznik, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 7 sie 2015, 12:41 
Cytuj  
lordyp, nikt z PiS przed tym jak PO podchwyciło wypowiedz Dudy nie mówił o państwie w ruinie, oczywiście ich ogólne wypowiedzi do tego zmierzają, jednak to PO i celebryci PO na fb/twitach wykorzystywały do ataku na PiS, potem mamy geniusz Szydło na tle ruin itd, ja to widzę bo temat w PO jest od dawna podchwycony, ty dostrzegłeś teraz.

To PO miało genialne pomysły takie jak, zabierz dowód babci, mohery, krzyż, państwo w ruinie, zniszczony kraj przez PiS, który trzeba odbudować, a jak weźmiemy wypowiedzi niesiołowskiego to trzeba by długo wymieniać.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 7 sie 2015, 12:56 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
Najśmieszniejsze jak się to ogląda i porównuje do dziś, to wtedy po tych 2 latach PKB zapierdalało, PIS obniżało obciążenia na pracy (co wygenerowało kilkaset tysięcy miejsc pracy) i było blisko zbilansowania budżetu,


Tylko częściowo. Fakt PiS obniżyło podatkowe obciążenie pracy ale jednocześnie nic nie zrobiło z wydatkami budżetu. W 2008 z powodu obniżenie składek na zus, rząd musiał dopłacić dodatkowo ok 15 miliardów zł dla ZUS aby zrekompensować obniżkę. Co gorsze sztywne wydatki budżetu które były na poziomie 50%, skoczyły do 75% za rządów PiS.


_________________
Bishop - Teon

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 7 sie 2015, 13:05 
Cytuj  
montezuma napisał(a):
Rzeznik napisał(a):
Najśmieszniejsze jak się to ogląda i porównuje do dziś, to wtedy po tych 2 latach PKB zapierdalało, PIS obniżało obciążenia na pracy (co wygenerowało kilkaset tysięcy miejsc pracy) i było blisko zbilansowania budżetu,


Tylko częściowo. Fakt PiS obniżyło podatkowe obciążenie pracy ale jednocześnie nic nie zrobiło z wydatkami budżetu. W 2008 z powodu obniżenie składek na zus, rząd musiał dopłacić dodatkowo ok 15 miliardów zł dla ZUS aby zrekompensować obniżkę. Co gorsze sztywne wydatki budżetu które były na poziomie 50%, skoczyły do 75% za rządów PiS.


Serio to łyknąłeś? Dla mnie to tłumaczenie wtedy zapaliło ostrzegawczą lampkę (wtedy jeszcze wierzyłem, że PO coś zmieni drastycznie - liberały w końcu)...

Ile kasy wpłynęło do budżetu w formie podatków od tych nowych miejsc pracy wygenerowanych przez te obniżki to policzyli, czy zapomnieli? I ile wróciło w formie podatków pośrednich od razu, to też policzyli czy zapomnieli?

To tak jak z kwotą wolną...oj oj nie można podnieść bo 14mld to będzie kosztowało, a to ile kasy przyniesie do budżetu w postaci podatków pośrednich i z nowych miejsc pracy, to kto by tam liczył.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 sie 2015, 13:18 
Cytuj  
montecweluch wrócił z urlopu


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 7 sie 2015, 13:28 
Cytuj  
jezu lordyp ty patrzysz przez pryzmat siebie? i sie obrazasz bo nie potrafisz zaakaceptowac argumentow. ja sie rozwiajm czy znjaomi ale panstwo w tym tylko przeszkadza. i nic nie pomaga. robia kurwa invitro jak matka obok musi wychowac dziecko za 500 zl na miech albo lepiej oddac dziecko do adopcji rodzina dostanie 1k+ a matka dostalaby moze z 200 zl. chory kraj. 3/4 znajomych siedzi za granica. 3/4 fabryk u mnie zamknietych. z kim nie gadam kazdy narzeka prawie (ta wiem polacy lubia narekac). masa znajomych musi utrzymac rodzine za 2-3k na miech. to jest zycie? niezapalce 5 zl us to mam nakaz egzekucyjny. us mi nie zaplaci to nic. urzedas z us moze ot tak rozjebac ci firme zycie etc. jak sie pomyli trudno. jak chcem zwrot naleznego vatu od razu kontrola. jak mi klient niezapalci za fakture ja i tak MUSZE ZAPLACIC podatek ale jak ja nie zaplace faktury to go sobie nie moge odliczyc. kurwa moglbym tak caly dzien. lordyp napisz co po zrobila dobrego? dla rodziny dzieci panstwa itd. nie wierze pisowi ale mam jedynie nadzieje ze wprowadza ze 2-3 rzeczy z programu i bede happy. i sie nie obrazaj jak panienka tylko dyskutuj.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 7 sie 2015, 13:30 
Cytuj  
Piszpan jaki socjalista i spolecznik. :)


_________________
Χ Ξ Σ

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1158, 1159, 1160, 1161, 1162, 1163, 1164 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.