mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 lis 2012, 14:49 
Cytuj  
Jaki cel w POLSCE podcierania sobie dupy koranem?


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 3 lis 2012, 15:06 
Cytuj  
A jaki cel w Polsce (oprócz prostackiej, najniższych lotów próby zwrócenia na siebie uwagi poprzez marną kontrowersję) ma podcieranie sobie dupy biblią?

Poprzez takie marne akcje Nergalik pokazuje, że jest tak samo chujowy i prosty jak ludzie których stara się wyśmiać/skrytykować/obsmarować. Ewentualnie uważa za takich swoich wiernych fanów, którzy inteligentniejszej formy krytyki/ataku nie będą w stanie zrozumieć.

Karać się go za to nie powinno (jak wolność słowa - to wolność słowa) ale krytykować za debilizm jak najbardziej.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

****

Posty: 1437
Dołączył(a): 29.01.2005
Offline
PostNapisane: 3 lis 2012, 15:22 
Cytuj  
To ja jeszcze poropnuje pozwac pana Wojciecha Cejrowskiego za stwierdzenie, ze buddyzm to religia demonow... W naszym pojebanym kraju jest tak, ze nie mozna krytykowac katolikow, kosciola etc. . Inne religie czy nawet srodowiska ateistyczne (nie mowiac o mniejszosciach seksualnych) mozna juz pietnowac.
Religia to najwieksze zrodlo hipokryzji na swiecie. Islam i katolicyzm sa tego doskonalym przykladem.
Nergal zrobil sobie szol, w ktorym wyrazil swoju stosunek do Biblii. Nie slyszalem tam zadnej krytyki czy obrazy konkretnych osob. Z ciekawosci obejrzalem sobie tez kilka wywiadow z A. Darskim, w ktorych pomimo trudnych pytan rowniez nie odonosil sie negatywnie do srodowisk katolickich.
Razoth chcialbym uslyszec jaka Twoim zdaniem jest ta "inteligenta" forma krytyki religii szczegolnie tej dominujacej w naszym kraju. Bo moim zdaniem taka krytyka nie istnieje.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 3 lis 2012, 15:47 
Cytuj  
@Wedge
Pewnie też miałbym takie poglądy jak ty jakbym był pedałem w Małopolsce.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 3 lis 2012, 16:00 
Cytuj  
Wedge napisał(a):
Razoth chcialbym uslyszec jaka Twoim zdaniem jest ta "inteligenta" forma krytyki religii


Taka która zawiera argumenty a nie skupia się na taniej prowokacji czy kontrowersji.

Ja ogólnie Nergala lubię i podziwiam (odniósł sukces ze swoim zespołem, dał radę białaczce) ale w tym akurat konkretnym przypadku zjebał i osoby broniące takiego zachowania trollują/są debilami/mają kurwa 14 lat i przechodzą okres buntu w gimnazjum.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 lis 2012, 16:15 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
Wedge napisał(a):
Razoth chcialbym uslyszec jaka Twoim zdaniem jest ta "inteligenta" forma krytyki religii


Taka która zawiera argumenty a nie skupia się na taniej prowokacji czy kontrowersji.

Ja ogólnie Nergala lubię i podziwiam (odniósł sukces ze swoim zespołem, dał radę białaczce) ale w tym akurat konkretnym przypadku zjebał i osoby broniące takiego zachowania trollują/są debilami/mają kurwa 14 lat i przechodzą okres buntu w gimnazjum.

Problem z religia jest taki, ze na nia nie ma argumentow.
A nawet jesli jakims cudem, jakies wynajdziesz to i tak cie oskarza o obraze uczuc religijnych.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

****

Posty: 1437
Dołączył(a): 29.01.2005
Offline
PostNapisane: 3 lis 2012, 16:57 
Cytuj  
Niah napisał(a):
@Wedge
Pewnie też miałbym takie poglądy jak ty jakbym był pedałem w Małopolsce.

Jak chciales mnie obrazic to sie musisz lepiej postarac, bo nie trafiles prostaczku.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 3 lis 2012, 17:08 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Problem z religia jest taki, ze na nia nie ma argumentow.
A nawet jesli jakims cudem, jakies wynajdziesz to i tak cie oskarza o obraze uczuc religijnych.


Powinieneś sobie zadać pytanie czy problem nie jesteś ty sam.
Argumentów żeby skrytykować - a nie obrazić wierzących - Kościół jest tysiące, a to, że żadnego nie potrafić znaleźć albo nie masz jaj żeby ich głosić to już twój problem.

Wedge napisał(a):
Niah napisał(a):
@Wedge
Pewnie też miałbym takie poglądy jak ty jakbym był pedałem w Małopolsce.

Jak chciales mnie obrazic to sie musisz lepiej postarac, bo nie trafiles prostaczku.


Po prostu po przeczytaniu twojego postu, miałem wrażenie, że żyjesz w jakieś wsi, najlepiej w mateczniku pisu jakim jest małopolska i względu na swoje poglądy lub swoją orientację jesteś poddawany lokalnemu ostracyzmowi, wtedy mógłbym zrozumieć twój gniew na kościół. I tylko wtedy.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.


Ostatnio edytowano 3 lis 2012, 17:24 przez Niah, łącznie edytowano 1 raz
****

Posty: 1437
Dołączył(a): 29.01.2005
Offline
PostNapisane: 3 lis 2012, 17:21 
Cytuj  
Tylko, ze krytyka kosciola=obraza wierzacych. Oczywiscie normalny wierzacy czlowiek ma na to wyjebane. Fanatyk jak to fanatyk bedzie sie pienil i rzucal jak wesz na grzebieniu.
Kosciol zamyka usta nawet duchownym majacym inne zdanie niz oficjalne vide ks. Boniecki.
Oczywiscie to nie problem tylko kosciola bo nienawisc istnieje bo obu stronach barykady.

niah napisał(a):
Po prostu po przeczytaniu twojego postu, miałem wrażenie, że żyjesz w jakieś wsi, najlepiej w mateczniku pisu jakim jest małopolska i względu na swoje poglądy lub swoją orientację jesteś poddawany lokalnemu ostracyzmowi, wtedy mógłbym zrozumieć twój gniew na kościół. I tylko wtedy.


W moim poscie nie bylo nic gniewnego pod adresem kosciola. Ja myslalem, ze jednak na wsiach wiekszosc ludzi jest przychylnych kosciolowi... :D . Kosciol nie zrobil mi nic zlego, ale to nie znaczy, ze nie moge wyrazic swojej opini na jego temat. W koncu czy kazdy niewierzacy lub krytykujacy kosciol musi byc pedalem?

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 lis 2012, 18:26 
Cytuj  
Niah napisał(a):
iniside napisał(a):
Problem z religia jest taki, ze na nia nie ma argumentow.
A nawet jesli jakims cudem, jakies wynajdziesz to i tak cie oskarza o obraze uczuc religijnych.


Powinieneś sobie zadać pytanie czy problem nie jesteś ty sam.
Argumentów żeby skrytykować - a nie obrazić wierzących - Kościół jest tysiące, a to, że żadnego nie potrafić znaleźć albo nie masz jaj żeby ich głosić to już twój problem.

Kto mowi o kosciele. Ja mowie o religi. O istnieniu boga i innych pierdach.
No dalej. Dawaj argumenty na to ze boga, bogow i bozkow nie ma.

W tym przypadku mozna conajwyzej toczyc dyskuje bez argumentow. Ewntualnie z argumentami wymyslanymi na poczekaniu ktore akurat popra nasza hipoteze i mozliwe najskutecznie osmiesza druga strone (aka obraza ;p).


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 3 lis 2012, 18:46 
Cytuj  
iniside napisał(a):

W tym przypadku mozna conajwyzej toczyc dyskuje bez argumentow. Ewntualnie z argumentami wymyslanymi na poczekaniu ktore akurat popra nasza hipoteze i mozliwe najskutecznie osmiesza druga strone (aka obraza ;p).


Dyskusja na temat tego czy Bóg istnieje czy nie, nie ma sensu. Bo jest to nie do udowodnienia w żadną stronę atm. To jest kwestia wiary.

Dyskusja na temat tego, czy osoba A która <wierzy/nie wierzy> ma prawo wyrządzić kuku/obrazić się/żądać więzienia czy kary dla osoby B za to że <wierzy/nie wierzy> ma jak najbardziej sens.

Sam jestem osobą wierzącą w Boga, starającą się czynić w życiu jak najlepiej i nie szkodzić za bardzo innym ludziom. Nie czuję jednak z tego powodu potrzeby chodzenia do kościółka/meczetu/whatever ani obsmarowywania/obrażania osób które mogą sądzić inaczej (no i ateiści nie mają swojego symbolu/księgi, więc ciężko jest się nim podetrzeć ;) )

Wszelkie problemy związane z wiarą pojawiają się w momencie powstania religii mającej na celu kontrolę/zarabianie na motłochu który czuje potrzebę przynależności. Dopóki mózg ludzki nie ewoluuje jakoś w tym aspekcie, będziemy mieli problemy z religiami. Zmienić się tego za bardzo w obecnej chwili nie da.

Nergal jako osoba dosyć ogarnięta powinna zdawać sobie z tego sprawę, więc można uznać jego "popisy" na scenie jako tanią próbę zwrócenia na siebie uwagi.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 3 lis 2012, 18:56 
Cytuj  
Ja sie tylko zastanawiam, po co wierzyc w jakiegokolwiek boga, skoro to i tak niczego nie wyjasnia.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 3 lis 2012, 18:56 
Cytuj  
Po to, że czujesz się z tego powodu lepiej.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 3 lis 2012, 18:57 
Cytuj  
niby dlaczego?


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 3 lis 2012, 19:05 
Cytuj  
Bo możesz sobie wyjaśnić trudne sytuacje w życiu/sens istnienia samego życia/zachęcić się do zmiany swojej osoby na lepsze etc.

Na pewno zdrowa, pozbawiona chujowych, szkodzących ludziom ideologii (w stylu "jak będziesz dobrym człowiekiem ale nie uwierzysz w Boga to pójdziesz do piekła, podczas gdy twój sąsiad, który chleje i napierdala co wieczór żonę nawróci się w ostatnim roku życia i będzie zbawiony!") wiara jest korzystna.

Dla niektórych potrzebna, dla niektórych nie. A że nasz wspaniały gatunek ludzki czuje potrzebę walki (pal licho, jak tylko na słowa, tak to nawet ja lubię) o każde gówno i szkodzenia sobie przez to nawzajem, to cóż. Musimy wyewoluować dalej. ;)


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 3 lis 2012, 19:21 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
Bo możesz sobie wyjaśnić trudne sytuacje w życiu


Slynne "bog tak chcial"? Jakos swiadomosc tego, ze istnieje istota, ktora pstryknieciem palcami moze cale moje zycie wywalic do gory nogami, nie powoduje, ze czuje sie lepiej
Razoth napisał(a):
sens istnienia samego życia

Imo istnienie boga w zaden sposob nie tlumaczy sensu samego zycia.

Razoth napisał(a):
zachęcić się do zmiany swojej osoby na lepsze etc.

do tego wiara nie jest potrzebna


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 3 lis 2012, 19:28 
Cytuj  
candidoser napisał(a):

Slynne "bog tak chcial"? Jakos swiadomosc tego, ze istnieje istota, ktora pstryknieciem palcami moze cale moje zycie wywalic do gory nogami, nie powoduje, ze czuje sie lepiej


A ja tak. Na bazie własnych życiowych doświadczeń.


candidoser napisał(a):
Imo istnienie boga w zaden sposob nie tlumaczy sensu samego zycia.


To masz bardzo małą wiedzę o istniejących religiach/wyobraźnię, jeżeli nie potrafisz w żaden sposób powiązać sensu życia z istnieniem Boga-stwórcy.

candidoser napisał(a):
do tego wiara nie jest potrzebna


Dla ciebie i milionów innych ludzi zapewne nie. Dla mnie i milionów innych ludzi zapewne tak.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 3 lis 2012, 19:51 
Cytuj  
Ja tam lubie miec poczucie kontroli nad wlasnym zyciem.
Oswiec mnie w kwestii tego sensu istnienia. Moze sie nawroce;)


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 3 lis 2012, 20:08 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
Razoth napisał(a):
zachęcić się do zmiany swojej osoby na lepsze etc.

do tego wiara nie jest potrzebna

Już samo posiadanie jakiegokolwiek systemu wartości jest aktem wiary.
Moralność wymaga jakiegoś niematerialnego punktu odniesienia do którego będziesz porównywał świat i mówił, że to jest dobre, a to złe. I ten punkt odniesienia przyjmujesz na wiarę właśnie.

Nie wierzę w boga, ale akurat zgadzam się z osobami, które twierdzą, że w ostatecznym rozrachunku ateizm wiąże się z kompletnym relatywizmem moralnym. Żeby mówić o jakiś powszechnie obowiązujących normach moralnych potrzebny jest stojący nad nami bóg/absolut/mzimu (w/w punkt odniesienia) od którego te normy będą pochodzić. To po prostu logiczna konieczność, żeby mówić o jakiejkolwiek etyce, która nie sprowadza się do "ja mam rację a jak się nie zgadzasz to wpierdol mogę dać".

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 3 lis 2012, 20:11 
Cytuj  
potrzebujesz wiary, zeby wiedziec, ze zabijanie jest zle? Wystarczy troche empatii.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.