mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1271, 1272, 1273, 1274, 1275, 1276, 1277 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 27 paź 2015, 09:58 
Cytuj  
Melbourne school invites Muslim students to step out during national anthem


http://www.9news.com.au/national/2015/1 ... nal-anthem


hihi


===============

I z innej beczki:

China Looks at Syria, Sees $$

http://www.thedailybeast.com/articles/2 ... -sees.html

Cytuj:
Huawei, one of China’s richest companies and the largest telecommunications equipment maker in the world, has signed an agreement with Syria to design a “national strategy for information and communication technology,” including the construction of a broadband network for Internet service, the company announced earlier this month.



I z jeszcze innej. Syryjska delegacja rządowa była w Polsce 5 dni temu. W TV/necie chyba o tym nie było right?

http://sananews.sy/en/?p=1109

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 paź 2015, 18:37 
Cytuj  
Ciekawe czy PiS zrobi coś z rozrosłą administracją, która powstała za czasów PO. Wymienią ich na swoich a przy okazji uszczuplą?

Swoja drogą Duda zawetował ustawę o sprzedaży lasów państwowych. Tematowi nigdy się nie przyglądałem zbyt mocn. To dobrze czy źle? :P


_________________
.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 27 paź 2015, 18:44 
Cytuj  
Rz: PO uchodziła za partię chętnie wybieraną przez przedsiębiorców. Tymczasem z badań exit poll wynika, że spośród właścicieli firm 29,1 proc. zagłosowało na PiS, a tylko 28,7 proc. na PO. Jest pan zaskoczony?

Cezary Kaźmierczak: Wcale, bo PO naruszyła fundamentalne bezpieczeństwo prowadzenia działalności gospodarczej. Wprowadziła do praktyki podatkowej pojęcie nagłej zmiany interpretacji bez zmiany prawa, co wiąże się z naliczaniem odsetek pięć lat wstecz. Tego nie było ani za AWS, ani za SLD, ani za PiS. Ten wynalazek wiceministra finansów Jacka Kapicy był głównym powodem, dla którego przedsiębiorcy odwrócili się od PO.


http://www4.rp.pl/Wywiady/310269862-Za- ... orcow.html


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 27 paź 2015, 18:50 
Cytuj  
Spróbuje namówić Kuciaka żeby wypowiedział się na temat kapicy, aaa może po prostu wkleję link do najnowszego filmiku stonogi 8)


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 27 paź 2015, 18:54 
Cytuj  
Prezydent Warszawy wypowiedziała się na temat Radosława Sikorskiego tuż przed spotkaniem władz Platformy Obywatelskiej. Została poproszona przez dziennikarzy o komentarz do słów byłego ministra spraw zagranicznych i marszałka Sejmu na temat odpowiedzialności premier Ewy Kopacz za wynik wyborów.
"No niech on idzie do tego Lidla po te ośmiorniczki" – odpowiedziała Gronkiewicz-Waltz.


:D :D


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 27 paź 2015, 18:54 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
Rz: PO uchodziła za partię chętnie wybieraną przez przedsiębiorców. Tymczasem z badań exit poll wynika, że spośród właścicieli firm 29,1 proc. zagłosowało na PiS, a tylko 28,7 proc. na PO. Jest pan zaskoczony?

Cezary Kaźmierczak: Wcale, bo PO naruszyła fundamentalne bezpieczeństwo prowadzenia działalności gospodarczej. Wprowadziła do praktyki podatkowej pojęcie nagłej zmiany interpretacji bez zmiany prawa, co wiąże się z naliczaniem odsetek pięć lat wstecz. Tego nie było ani za AWS, ani za SLD, ani za PiS. Ten wynalazek wiceministra finansów Jacka Kapicy był głównym powodem, dla którego przedsiębiorcy odwrócili się od PO.


http://www4.rp.pl/Wywiady/310269862-Za- ... orcow.html


rotfl, czekam na kontr-komentarz kogoś z tępej trójcy.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 27 paź 2015, 19:19 
Cytuj  
Wyzywasz ludzi od idiotów, żeby odwrócić uwagę od swojej opinii forumowego kretyna. Faktycznie od czasów podstawówki nic się u ciebie nie zmieniło.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 27 paź 2015, 19:39 
Cytuj  
od razu inwektywy? Musiało zaboleć co junkier? :lol:

Jak się czujesz z łatką starego niewykształconego wsioka? Bo chyba teraz takie coś przylgnęło do tych co wciąż popierają PO?

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 27 paź 2015, 20:00 
Cytuj  
Obrazek

co to kurwa jest, jaki bezwstyd


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 27 paź 2015, 20:41 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
od razu inwektywy? Musiało zaboleć co junkier? :lol:

Jak się czujesz z łatką starego niewykształconego wsioka? Bo chyba teraz takie coś przylgnęło do tych co wciąż popierają PO?

Dziękuję, czuję się całkiem dobrze. Nawiasem mówiąc, to PIS ma miażdżącą przewagę wśród osób z osób z wykształceniem podstawowym (55% vs 15,40% PO) i zawodowym (51,60% vs 19,70%) oraz robotników (45,40% vs 17,30%) i rolników (52,30% vs 10,90%). Im wyższe wykształcenie tym różnica mniejsza, wśród osób po studiach jest prawie remis (29,10% vs 26,80%). Trzeba przyznać, że jako wtórny analfabeta stanowisz core elektorat PiS.
Poza tym ja nie głosowałem na PO.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 27 paź 2015, 20:52 
Cytuj  
spoczko, tłumacz się dalej :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 27 paź 2015, 20:57 
Cytuj  
wez wyjeb te jrpg i kup pes'a to pogramy.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 27 paź 2015, 21:05 
Cytuj  
9GB day one update - Halo 5: Guardians. Dżizas :/

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 27 paź 2015, 21:06 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
spoczko, tłumacz się dalej :)

Chyba faktycznie nie ma sensu. Tyle lat wzajemnego obrażania, a ty wciąż nie jesteś w stanie załapać, że ostatnio na coś związanego z PO głosowałem w 2010 r.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 paź 2015, 21:08 
Cytuj  
A wiecie co?

Ja miałem pierwszą fazę "o kurewa mać", drugą fazę po wyborach "ło ja pierdole" a teraz to wydaje się troche ciekawe.
W najbardziej gorącym momencie, kiedy kato-faszyzm i w miarę skrajny patriotyzm nam się przyda - to właśnie taki PiS wygrał. Przynajmniej Kaczor jako jeden z niewielu miałby jaja powiedzieć "spierdalać imigranty" i nie będzie sterowany pod Tuska i jego politykę wchodzenia w tyłek Junkerowi i Merkel.

Na dzisiejsze czasy(czyt. kryzys imigracyjny, chwiejne UE itd.), to PiS jest drugą najlepszą opcją po Korwinie na następne kilka lat - z jedną bardzo dużą różnicą. PiS nie ma pojęcia jak usprawnić podatki i gospodarkę - ma jedynie konkretny socjał w ofercie. Z ich obietnic nt. podatków tylko jeden slogan był konkretny i realny, opodatkowanie dużych sklepów. Jednak znając poziom PiSu na temat gospodarki, dojebią pewnie te 2% podatku od zysku a nie od obrotów i chuj wszystko strzeli bo centrala Lidl/JM/Tesco itd. zwiększy fakturę za używanie logo firmy czy materiałów reklamowych.

PO zaś postulowało konretnie o zmianach w ZUSie i 10% PIT - jak kurwa Polacy nie poszli na rozjebanie ZUSu i zrównania PIT do 10% przez PO, to taki Korwin czy poza polityką Gwiazdowski będzie się obijał o uszy między "Trudnymi sprawami" a "Mam talent". W końcu Tomasz Lis dobrze mówił, Polski widz to debil i mądre tematy do niego nie docierają.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 27 paź 2015, 21:10 
Cytuj  
Koleś napisał(a):
Z kontrolą w świadomych snach chodzi o to że masz pełnie świadomości i pełną kontrolę nad otaczającym światem?

Można zaruchać jeśli o to pytałeś.
Cytuj:
Ciekawe sa tez sposoby na utrzymanie swiadomosci. Niektorzy, kiedy czuja ze traca kontrole i zaczynaja wchodzic w sen nieswiadomy, rzucaja sobie cos ciezkiego (kotwica) pod nogi. To ma ich 'przytrzymac' w swiadomym snie. Inna metoda to wirowanie. Po prostu, kiedy czujemy, ze 'odplywamy', zaczynamy sie szybko obracac wokol wlasnej osi. Nie bardzo wiadomo dlaczego to dziala. Ale dziala - sprawdzilem:)

Ja po prostu szybko kręciłem głową, ale to żeby się nie obudzić po pierwszym "omfg to sen <inception horns>" :p tzn. te 2-3 razy jak faktycznie udało mi się zrobić reality check w czasie snu.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 27 paź 2015, 21:13 
Cytuj  
Junkier - nie chce mi się dzisiaj kopać.

Mendol - skończy się tak jak z Mortal Kombat - ze dwa razy to odpaliłem. Po prostu nie trawię pewnych gatunków gier i piłki nożne też się do tego zaliczają.
Chodź do Halo 5 ;)

Pieszczoch - napisałbyś jakich podatków aktualnie nie płacą supermarkety bo pewnie siedzisz w temacie. Generalnie uważam, że mainstreamowe media nieźle ludziom namąciły w głowach - spora część jest za tym by sprzedawcy wielkopowierzchniowi w ogóle nie płacili żadnych podatków bo wtedy ceny byłyby niższe. Co jest bzdurą. Ceny to głównie konkurencja, a budżet musi się dopiąć, więc albo zapłacą supermarkety albo Kowalski i Kowalska.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 paź 2015, 21:21 
Cytuj  
Mark - najpierw takie markety wchodząc do Polski dostają ulgi podatkowe. Np. Vero Moda dostała, ale nasze marki z Pomorza (Reserved, Mojito czy Terranova) już nie i spieprzyli na jakieś wyspy ulżyć swojej księgowości i mieć możliwość konkurowania.

Sklepy przede wszystkim mogą robić zwykłe kosztówki. Za używanie logo, za przygotowanie planogramów, za projekty, za kredyt*, za kampanie reklamowe, za franczyzę. Ogólnie cały lub duża część CIT nie jest płacona. Centrala generuje fikcyjne koszty dla sieci, Tesco export kasy do UK, Lidl do Niemiec itd. PiS słusznie się chce dojebać tego. Tylko żeby zrobili podatek obrotowy, tego nie da się uniknąć w żaden sposób.

* teraz modne nie jest inwestowanie, a kredyt na otwarcie działalności. Inwestor tworzy spółkę, daję pożyczkę spółce a ta ją latami spłaca w dynamiczny sposób (raz 100tys, raz 101tys itd) z procentem lub bez.

EDIT: Z tym kredytem np. mogą nas sieci jebać w prosty sposób. Jeronimo Martins czy Lidl czy Tesco w prasie ogłasza, że inwestuje w nowe sklepy - np. +300 w 2016! Wow! Mokro na wsi w gaciach!
Daje pożyczkę naszej sp. z o.o. która spłaca ten kredyt do centrali wysyłając całe zyski przed opodatkowaniem i brawo, tak nie płaci się CITu przez pierwsze kilka lat ;)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 27 paź 2015, 21:26 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Ciekawe czy PiS zrobi coś z rozrosłą administracją, która powstała za czasów PO. Wymienią ich na swoich a przy okazji uszczuplą?


pierwsza wstępna decyzja do dodanie 2 ministerstw= energetyki i gospodarki morskiej :)

a wy się naprawdę łudziliście ? :)

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 27 paź 2015, 21:57 
Cytuj  
Ja głosowałem na KORWiNa, ale tak, mam trochę złudzeń związanych z PIS. Mam nadzieję, że chociaż kilku nie rozwieją.

Na razie jeszcze rządu nie sformowali.

Lord ilu mamy obecnie ministrów i wiceministrów?



http://pikio.pl/to-koniec-gimnazjow-pis ... 2016-roku/
Dobre decyzje.
Mama nadzieję, że chcą też odbudować system szkół zawodowych.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1271, 1272, 1273, 1274, 1275, 1276, 1277 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.