mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 409 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 21  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 paź 2014, 14:33 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Jedzenie z biedry? Ja pierdole. Przecież dyskont ma sprzedawać jak najtaniej, a dostawca do ceny dostosowuje jakość. Warzywa, jakaś mąka może. Ale cokolwiek przetworzonego albo mięso? Niezły hardkor.

Nie do końca jest to oczywiste. Biedra to najwieksza siec sklepow. Praktycznie zrodlo utrzymania dla dostawców nr 1. Wiec, jeśli cos sobie Biedra zażyczy to dostawca stanie na rzęsach. Np. kiedyś wymyślili sobie, ze chyba chcą martini (albo cos podobnego) w butelkach 0,5 l. I było i chyba nigdzie indziej poza Biedronką.

Ale ogolnie dostawcy są raczej zadowoleni ze współpracy.


_________________
.


Ostatnio edytowano 27 paź 2014, 14:36 przez Highlander, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 paź 2014, 14:33 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Wodę można wstrzyknąć, krowy pewnie na antybiotykach albo wołowina z padniętych mlecznych. Jak liczycie na cokolwiek lepszego z dyskontów to proponuje się obudzić. Dostawca ma jedno kryterium: cena, bo Polak lubi tanio, może jeść gówno.

Ale pierdolisz. Nie masz pojecia jal wysrubowane quality maja dostawcy do Biedry.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 27 paź 2014, 14:40 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Dostawca ma jedno kryterium: cena, bo Polak lubi tanio, może jeść gówno.

To nie jest żadne kryterium, dostawcy mają różne ceny dla różnych odbiorców, ten sam dostawca przywozi mięso do tesco i o 30% drożej do almy, tylko że liczy się czas jaki to mięso przebywa w drodze, chłodni, w skrzyniach na magazynie, rampie, sklepie, efekt końcowy jest różny.
Co do ceny to liczy się ilość i co odbiorca dostanie dodatkowo, taka alma brała mięso drożej ale dostawała sporo wyrobów za super niskie ceny, za to tesco idzie na ilość i kupuje za śmieszne pieniądze bez zwrotów, dlatego często wypychają nieświeży towar bo i tak znajdzie się klient.

Mięso z małych rzeźni to też loteria jak nie znasz ale jak znasz to rewelacja, tylko że małe rzeźnie to wymierający proceder w kraju gdzie zjebana elita polityczna rozpierdala drobnych przedsiębiorców.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 paź 2014, 14:46 
Cytuj  
Chciałbym tylko dodac, ze niekoniecznie "quality" normy sprawiają, że coś jest zajebiste w smaku. Często te normy sprawiają, ze żarcie jest po prostu jałowe.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 27 paź 2014, 14:57 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Wodę można wstrzyknąć, krowy pewnie na antybiotykach albo wołowina z padniętych mlecznych. Jak liczycie na cokolwiek lepszego z dyskontów to proponuje się obudzić. Dostawca ma jedno kryterium: cena, bo Polak lubi tanio, może jeść gówno.

Ale pierdolisz. Nie masz pojecia jal wysrubowane quality maja dostawcy do Biedry.


Mogą mieć i standardy rasy Xenu, ale mają cenę, w której muszą się zmieścić. Co powoduje, że albo zaczynają dopłacać do interesu i padają, albo tak obnizają jakość ( ramach prawa ofc, czyli mnóstwo legalnego gówna można wpakować), żeby cokolwiek zarobić. Dyskonty to plaga, która rozpierdala zupełnie rynek. W każdym praktycznie kraju na zachodzie jest ograniczenie na ich liczbę, u nas jak zwykle wolna amerykanka. Geronimo Martens to w Portugalii średnio znana firma, bo ludzie tam nie jedzą gówna z ze znakiem jakości Biedronka jak u nas. No ale w Polsce jest mentalność, żeby dom i samochód był cacy, a w garnku może być cokolwiek.

@embe Może i ten sam dostawca, ale nie ten sam produkt. Wiem, że fajnie myśleć ze w biedrze kupuję to co w normalnych sklepach tylko taniej. Janusz zakupów, ale tak nie jest.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 paź 2014, 15:04 
Cytuj  
No to Ciebie zaskocze ale wielokrotnie ludzie kupuja produkty wyzszej jakosci. Ja ich obsluguje od wielu lat i wiem jak to wyglada od podszewki. Tak, Janusze biznesu. Nie rozumiesz mentalnosci polaka i dlaczego ludzie placa 10x wiecej bo kupuja w sklepie obok.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 paź 2014, 15:12 
Cytuj  
W biedrze już nie jest az tak tanio.

No i kurwa, starczy wziąć to z biedronki, umyc, zapakować w opakowanie eko sreko, dojebac cene, dostarczyć np. do Almy i wszyscy będą zajadac się ze smakiem jakie to oni zdrowe rzeczy jedzą.

Wiekszosci ludzi sporo się wydaje. Starczy dobrze przyrzadzic. Nawet lepsze knajpy potrafily ludziom zamiast steka z krowy podac wieprzowinę i ludzie się nie kapnęli...

Podaj ludziom to samo żarcie z biedry, jedno powiedz, ze jest z biedry, drugie z zajebistych delikatesow. To drugie na bank będzie im lepiej smakować. Czlowiek zmysły smaku i węchu ma bardzo słabe.

Chcesz mieć pewność rob sam albo musisz mieć znajomości.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 paź 2014, 15:21 
Cytuj  
Oczywiscie, ze zarcie selekcjonowane i jednostkowe bedzie lepsze przez co drozsze pd kazdego z masowej produkcji.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 27 paź 2014, 15:23 
Cytuj  
Ja w biedrze to tylko okazjonalnie coś kupuje i nie zdążyło mi się tam kupić mięsa ale to tylko dlatego ze jest mały wybór, lokalizacja kiepska, za to kupuje często w kaufland i trafiają się dobre wędliny, mięso jest ok, oczywiście nie wpadło mi do głowy by molestować babę za ladą o wołowinę na steka lub żeby mi na skrobała mięsa na tatara :)
Nie narzekajmy bo o ile jak nie trafi się jakaś skrajność to jest i tak lepiej niż na zachodzie jesli chodzi o smak/cena, oczywiście druga strona medalu jest taka ze na zachodzie produkty z średniej pułki cenowej u nas są nawet nie osiągalne lub marketingowo nazwane premium, mamy mały wybór wszystkiego, jest drożej z małymi wyjątkami.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 paź 2014, 15:23 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Oczywiscie, ze zarcie selekcjonowane i jednostkowe bedzie lepsze przez co drozsze pd kazdego z masowej produkcji.

Chodzilo mi raczej o to, ze starczy dac do tego samego zżarcia lepsze opakowania i już ludzie będą je uważali za lepsze.

W biedrze sam rzadko kupuje, jakiś maly wybor dla mnie.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 27 paź 2014, 18:16 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
No to Ciebie zaskocze ale wielokrotnie ludzie kupuja produkty wyzszej jakosci. Ja ich obsluguje od wielu lat i wiem jak to wyglada od podszewki. Tak, Janusze biznesu. Nie rozumiesz mentalnosci polaka i dlaczego ludzie placa 10x wiecej bo kupuja w sklepie obok.


Nie wiem o jakim kupowaniu w sklepie obok mówisz, jak dyskont i delikatesy mają inny asortyment. Pokaż mi taką samą wędlinę, chleb bez dodatków na zajebistej mące, sery etc. w dyskoncie taniej. Nie pokażesz bo ich tam nie ma. A różnice w mięsie widzę na patelni, nie trzeba być znawcą żeby odróżnić dobrą jakość.

W normalnym kraju są w pewnej liczbie dyskonty, sprzedające produkty dla ludzi dla których liczy się przede wszystkim cena. Środek społeczeństwa kupuje sensowną jakość w lokalnych sklepach, delikatesach etc. Importowane drogie rzeczy dla bogatych to jakiś ułamek. W Polsce są dyskonty ze swoim tanim badziewiem, potem nie ma nic, bo hipermarkety mają to samo tylko drożej, a potem 2-3 sieci z lepszymi produktami ze złodziejską marżą bo klient i tak nie ma wyjścia jak chce coś dobrego. W rezultacie dobry chleb w Warszawie to 15pln/kg, a polędwica wołowa 80 pln/kg. Ponieważ lokalne sklepy nie mogą kupować od dostawców biedronki to powstały hurtownie, które dokonują dla nich większych zakupów i mają ten sam badziew z marżą pośrednika. Jasne, w biedrze trafi się lepszy produky, a ktoś ma masarza obok z dobrym mięsem, ale traktowałbym to w kategoriach szczęścia. Ogólnie patologia.

Highlander napisał(a):
Ale ogolnie dostawcy są raczej zadowoleni ze współpracy.

No, bo znasz dostawców i wiesz. Jak Mrynar i embę? Ci przemysłowi, produkujący na masową skalę pewnie tak. Lokalni mali wytwórcy nie mają rynku zbytu prawie.

http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka ... miast.read


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 27 paź 2014, 18:30 
Cytuj  
doczytaj torbis w internetach bo bzdurzysz. Np. o antybiotykach - nikt tego, przynajmniej z duzych masowych producentow od dawna nie stosuje.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 27 paź 2014, 18:36 
Cytuj  
Oczywiście, że stosuje się antybiotyki, tylko jest okres karencji przed ubojem. Jak zwierzę zachoruje to do pieca na trzy zdrowaśki? Podaje się często prewencyjnie, bo jak pojawi się choroba to liczysz straty. Mało kto tego okresu przestrzega, jest jakiś certyfikat który dopiero gwarantuje, że mięso jest wolne od tym podobnej chemii i to nie jest mięso marktowe.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 27 paź 2014, 18:37 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Geronimo Martens to w Portugalii średnio znana firma, bo ludzie tam nie jedzą gówna z ze znakiem jakości Biedronka jak u nas.


Bzdura. Slyszales o Pingo Doce? To chyba najwieksza siec supermarketow w Portugalii. Wlascicielem jest oczywiscie Geronimo Martins. Ich jest tez siec cash-and-carry, apteki, fastfoody itp Na polskim rynku nawet ciezko to z jakas firma porownac.

Biedronek oczywiscie nie ma, bo to marka wymyslona na polski rynek. Kiedys biedronki to byl syf, ale teraz uderzaja do coraz bogatszego klienta.

Wiadomo, ze dyskonty to zlo, ale mieszkajac na Mazurach mam wybor miedzy lidlem, biedra, inter marche i kauflandem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 27 paź 2014, 18:40 
Cytuj  
A czego to Pingo dowodzi? To jest najtańszy dyskont jak Biedra? Pokaż mi udział dyskontów w handlu w Portugalii. W Polsce samych Biedronek jest coś koło 2.5k, żadna na brak obrotów nie narzeka.

Wiki:
Pingo Doce is one of the largest supermarket operators in Portugal with over 350 stores.

Z taką liczbą sklepów rozmywa się w morzu normalności.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 27 paź 2014, 19:26 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Oczywiście, że stosuje się antybiotyki, tylko jest okres karencji przed ubojem. Jak zwierzę zachoruje to do pieca na trzy zdrowaśki? Podaje się często prewencyjnie, bo jak pojawi się choroba to liczysz straty. Mało kto tego okresu przestrzega, jest jakiś certyfikat który dopiero gwarantuje, że mięso jest wolne od tym podobnej chemii i to nie jest mięso marktowe.



Ale ty mylisz pojęcia.
Kiedyś antybiotyki podawano jako stymulatory wzrosty. Każdemu zwierzakowi, czy choremu czy zdrowemu.
Aktualnie owszem podaje się je ale pod ścisłą kontrolą weterynarza, tylko w przypadku gdy zwierzak jest chory.

Drobiowi np. w ogóle się ich nie podaje - tylko spisuje na straty - bo okres chowu kurcząt to zaledwie 6 tygodni.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 paź 2014, 19:37 
Cytuj  
Tor naprawdę pierdolisz. Nie chce mi się głębiej wdawać w dyskusję ale to jakie u nas są ceny i dlaczego mój znajomy co 3 lata siedział na kontrakcie w USA dostał szoku jak tu przyjechał nie bierze się z kosmosu.
Tam za 100 dolków pchał dwa wózki wypchane żarciem na 2tyg i masą innych rzeczy. U nas za 300+ pln miał połowę wóżka bo kupował produkty do których był przyzwyczajony.
Tam gacie bossa czy portki hilfingera to jak u nas bigstar a tutaj pojechał do Klifu w Gdyni i mu oczy wyszły na ceny, braki i ogólnie kupę gówna.
Nie może się doczekać aż wróci do USA bo to co tam zarobił przeżera tutaj.
Dokładnie z tych samych powodów plebs w Polsce pije Lavazze, którą uważa za high end kawę jak to jest po prostu śmietnik.
Z tych samych powodów Biedronki w Polsce królują bo wstrzelili się w niszę ze względną jakością, narzucając producentom drakońskie warunki ale umożliwiając niesamowite pole do zbytu.
Także pls nigga nie spieraj się ze mną bo i osobiście znam dostawców, zajmuję się IT logistyką JMD po części, znam kontrolę jakoście oraz narzucane standardy oraz dobrze wiem co się dzieje z tymi co tego nie spełniają albo lecą w chuja.
Zakończ Waść.

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 27 paź 2014, 19:40 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Tor naprawdę pierdolisz. Nie chce mi się głębiej wdawać w dyskusję ale to jakie u nas są ceny i dlaczego mój znajomy co 3 lata siedział na kontrakcie w USA dostał szoku jak tu przyjechał nie bierze się z kosmosu.
Tam za 100 dolków pchał dwa wózki wypchane żarciem na 2tyg i masą innych rzeczy. U nas za 300+ pln miał połowę wóżka bo kupował produkty do których był przyzwyczajony.
Tam gacie bossa czy portki hilfingera to jak u nas bigstar a tutaj pojechał do Klifu w Gdyni i mu oczy wyszły na ceny, braki i ogólnie kupę gówna.
Nie może się doczekać aż wróci do USA bo to co tam zarobił przeżera tutaj.
Dokładnie z tych samych powodów plebs w Polsce pije Lavazze, którą uważa za high end kawę jak to jest po prostu śmietnik.
Z tych samych powodów Biedronki w Polsce królują bo wstrzelili się w niszę ze względną jakością, narzucając producentom drakońskie warunki ale umożliwiając niesamowite pole do zbytu.
Także pls nigga nie spieraj się ze mną bo i osobiście znam dostawców, zajmuję się IT logistyką JMD po części, znam kontrolę jakoście oraz narzucane standardy oraz dobrze wiem co się dzieje z tymi co tego nie spełniają albo lecą w chuja.
Zakończ Waść.


To, radze sprawdzic jakie sa ceny w Costco czy 99cent Store (tu nie trzeba nawet sprawdzac bo wszystko w markecie jest w jednej cenie, 99cent). Nawet w zwyczajnych marketach jak Vons z kuponami z gazet da sie wypchac caly wielki wozek za 20$.


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 27 paź 2014, 19:47 przez Nefastus, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 paź 2014, 19:45 
Cytuj  
No trochę to było załamujące jak opowiadał.
Generalnie tam żył jak król a za tą samą kasę tutaj wszystko go wkurwia, mówi że przeżera pieniądze i generalnie jak już stąd pojedzie to będzie wracał na wakacje.
Masakra jakaś.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 27 paź 2014, 20:04 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
A czego to Pingo dowodzi? To jest najtańszy dyskont jak Biedra? Pokaż mi udział dyskontów w handlu w Portugalii. W Polsce samych Biedronek jest coś koło 2.5k, żadna na brak obrotów nie narzeka.

Wiki:
Pingo Doce is one of the largest supermarket operators in Portugal with over 350 stores.

Z taką liczbą sklepów rozmywa się w morzu normalności.


Pingo Doce to supermarkety. 350 to duzo jak na kraj wielkosci Portugalii. Dyskonty takie jak biedra tez maja.

Poza tym pisalem ze to srednio znana firma. To tak jakby pisac, ze np. orlen to srednio znana firma w Polsce.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 409 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 21  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.