mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 409 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 27 paź 2014, 20:10 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Oczywiście, że stosuje się antybiotyki, tylko jest okres karencji przed ubojem. Jak zwierzę zachoruje to do pieca na trzy zdrowaśki? Podaje się często prewencyjnie, bo jak pojawi się choroba to liczysz straty. Mało kto tego okresu przestrzega, jest jakiś certyfikat który dopiero gwarantuje, że mięso jest wolne od tym podobnej chemii i to nie jest mięso marktowe.



Ale ty mylisz pojęcia.
Kiedyś antybiotyki podawano jako stymulatory wzrosty. Każdemu zwierzakowi, czy choremu czy zdrowemu.
Aktualnie owszem podaje się je ale pod ścisłą kontrolą weterynarza, tylko w przypadku gdy zwierzak jest chory.

Drobiowi np. w ogóle się ich nie podaje - tylko spisuje na straty - bo okres chowu kurcząt to zaledwie 6 tygodni.


No dokladnie. To jest taki mit, ktory funkcjonuje w spoleczenstwie. Byly maz mojej partnerki jest hodowca. Nikt sie nie bawi w leczenie drobiu, a padlaki napewno nie trafiaja do ubojni. Jak ptaki sa juz gotowe to cale transporty ida na rzez. Nikomu by sie nie oplacalo wozic pojedynczych sztuk.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 27 paź 2014, 20:31 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Tor naprawdę pierdolisz. Nie chce mi się głębiej wdawać w dyskusję ale to jakie u nas są ceny i dlaczego mój znajomy co 3 lata siedział na kontrakcie w USA dostał szoku jak tu przyjechał nie bierze się z kosmosu.
Tam za 100 dolków pchał dwa wózki wypchane żarciem na 2tyg i masą innych rzeczy. U nas za 300+ pln miał połowę wóżka bo kupował produkty do których był przyzwyczajony.
Tam gacie bossa czy portki hilfingera to jak u nas bigstar a tutaj pojechał do Klifu w Gdyni i mu oczy wyszły na ceny, braki i ogólnie kupę gówna.
Nie może się doczekać aż wróci do USA bo to co tam zarobił przeżera tutaj.
Dokładnie z tych samych powodów plebs w Polsce pije Lavazze, którą uważa za high end kawę jak to jest po prostu śmietnik.
Z tych samych powodów Biedronki w Polsce królują bo wstrzelili się w niszę ze względną jakością, narzucając producentom drakońskie warunki ale umożliwiając niesamowite pole do zbytu.
Także pls nigga nie spieraj się ze mną bo i osobiście znam dostawców, zajmuję się IT logistyką JMD po części, znam kontrolę jakoście oraz narzucane standardy oraz dobrze wiem co się dzieje z tymi co tego nie spełniają albo lecą w chuja.
Zakończ Waść.


Ok, zostańmy przy swoich opiniach, ja bazuję na ekonomii. Jak metodą wyboru bywa odwrócona licytacja to w tym kraju wiem jak to się skończy w kwestii jakość. Żywność przemysłowa tylko i wyłącznie jest w stanie dać niską cenę. Standardy jakości nie odnoszą się do jakości użytych składników. McDonald tez ma standardy jakości, zapewne wysokie. Wystarczy poczytać często etykie, żeby zrozumieć dlaczego szynka z wody powstała w tym kraju.

A co do cen to opisałem problem. Pytanie co wrzuca do koszyka twój kolega, bo w USA trash food w wallmart itp. też jest na porządku dziennym. Żarcie marketpwe w Polsce jest akurat bardzo tanie.

@Mrynar Możecie z Mareczkiem powtarzać to sobie, rozkoszując się KFC w niedzielę. Chociaż ty może kurczaczkiem z intermarsze. Antybiotyki w hodowlach są powszechne na całym świecie. W USA regulacje dopiero raczkują, w Polsce ktoś sobie może pozwolic na stratę chowu? Ta kurwa jasne.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 27 paź 2014, 20:38 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):

A co do cen to opisałem problem. Pytanie co wrzuca do koszyka twój kolega, bo w USA trash food w wallmart itp. też jest na porządku dziennym. Żarcie marketpwe w Polsce jest akurat bardzo tanie.

@Mrynar Możecie z Mareczkiem powtarzać to sobie, rozkoszując się KFC w niedzielę. Chociaż ty może kurczaczkiem z intermarsze. Antybiotyki w hodowlach są powszechne na całym świecie. W USA regulacje dopiero raczkują, w Polsce ktoś sobie może pozwolic na stratę chowu? Ta kurwa jasne.


idzie w zaparte - szkoda klawiatury ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 paź 2014, 21:02 
Cytuj  
No idzie w zaparte i co najgorsze właśnie myli ekonomię.
Zajmij się kiedyś produkcją od podszewki to zobaczysz, że nie masz racji.
Akurat tego jestem pewien :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 27 paź 2014, 21:08 
Cytuj  
Ok, to wyjaśnij mi dlaczego po wrzuceniu mięsa z marketu na patelnię ( to chyba był Kerfur) wylałem szklankę wody. Jak wyjaśnisz tę jakość to napiszę, że jest super. Bawi mnie mnie, że nie rozumiecie pojęcia jakości i tego co mogą i robią wielkie zakłady przemysłowe z żywnością zgodnie z obowiązującymi przepisami. Manipulacja nieświadomym konsumentem, łykanie PR i korporacyjnego bełkotu. Z resztą jedzcie co chcecie i ja zrobię to samo.

I bardzo chętnie się dowiem co pomyliłem z odwróconą licytacją.


_________________
Χ Ξ Σ


Ostatnio edytowano 27 paź 2014, 21:21 przez Tor-Bled-Nam, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 27 paź 2014, 21:11 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
No idzie w zaparte i co najgorsze właśnie myli ekonomię.
Zajmij się kiedyś produkcją od podszewki to zobaczysz, że nie masz racji.
Akurat tego jestem pewien :)


No ja akurat mam informacje w sumie z pierwszej reki z duzej, polskiej hodowli.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 27 paź 2014, 21:18 
Cytuj  
Naszła mnie na koniec refleksja. Biedronka powinna dostać order Orła Białego. Daje Polakom dobra jakość za najniższą możliwą cenę. Dzięki tym doskonałym praktykom stała się 2 czy 3 największą firmą w Polsce za Orlenem. Wiadomo, sprzedaż masowa, więc jest tanio i dobrze, każdy zarabia. Logika podobnie jak z iPhonami od chinoli. Z tej samej taśmy spadają, nie ma marży Apple dlatego takie tanie. Ave Satan.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 paź 2014, 21:35 
Cytuj  
Czasami chodzę do biedronki, bo mam przy domu. Ceny tam to kosmos. Jabłka... 4zł/kg. U sadownika kupowane po 13-21 groszy. I to zakontraktowane. Muszą dostarczyć N tysięcy ton, w odstępach czasu (czyli magazynować u siebie), a to co się zepsuje - odebrać. Owoce tropikalne - jakość no... chujowa w tej biedrze - plamki, pleśń, wygląda to okropnie. Ceny o 50% wyższe niż w sklepikach osiedlowych, gdzie te same owoce wyglądają lepiej (czyt. lepsze źródło). Ostatnio kupiłem w biedrze kilka rzeczy beefmastera. O ile wcześniej mieli tylko steki z rostbefu i antrykota to dzisiaj widziałem już steki z polędwicy wołowej. Nie próbowałem jeszcze.
Kiedyś kupiłem tam pierś z kurczaka. Fuj. Śmierdziało po podgrzaniu, ale nie zepsutym mięsem tylko "czymś". Wyciekała z tego zielona, plastelinowa maź. Współlokator jest leniwy i nie kupuje w gzelli więc bierze z biedry. Jemu to świństwo nie przeszkadza. "Jak przyprawi to jest smaczne". I teraz dla porównania drób z gzelli kontra drób z biedry. Z cyca 300g gzella po usmażeniu zostaje mi jakieś 250-270g. Z biedry z 400g zostało 280g. Także definitywnie jest to pompowane czymś. Kwestia czym - ale ta zielona maź mnie przeraża.
Dla porównania markę własną mięcha ma też piotr&paweł i wypada zdecydowanie lepiej. A wcale nie jakoś drożej niż biedronka. Wołowina z P&P mielona ~20zł/kg, z biedry (sokołów) 18zł/kg, u rzeźnika 30zł/kg.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 27 paź 2014, 21:44 
Cytuj  
Kupowanie mielonego w opakowaniach to już w ogóle hardkor. 81% mięsa a reszta to chuj wie co. Tak samo wszelkiej maści kiełbasy, parówki znanych producentów. No ale Polak przyzwyczaił się, że kiełbasę robimy z mięsa i czegoś jeszcze, co nie jest przyprawami. Z rzeźnikami tez bywa loteria, chęć do konkurowania z dyskontami stwarza pokusę do nieuczciwych zagrań.

Dla przykładu, że można popularna sieciówka i jeden z moich ulubionych chlebów:
http://www.putka.pl/produkty.php?cat_na ... ty%202000g

Albo litewski na zakwasie z Grzybek. No ale dla Biedry tego samego za 5PLn/kg nie zrobią. Jest ich "chrupkie i świeże" z mrożonek i konserwantów.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 paź 2014, 21:49 
Cytuj  
Walka na debilne argumenty rodem z pism katolickich, poddaję się.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 27 paź 2014, 21:54 
Cytuj  
hehe, u mnie zona raz kupila mielone w biedronce, zrobila sos do spaghetti i skonczylo sie tym, ze zjedlismy makaron z oliwa, bazylia i parmezanem.
moze to mieso jest dobre jakosciowo, ale smakowo na pewno kurwa nie :)

2 lata temu byl program w tv o fermach drobiu i wprost mowili, ze jest tak jak napisal tor. kurczaki nawala sie antybiotykami, po czym tydzien/poltora przed ubojem maja diete oczyszczajaca.
za to maslo, mleko, make, mozzarelle, niektore jogurty maja calkiem spoko w biedronce.


Ostatnio edytowano 27 paź 2014, 21:56 przez Mendol, łącznie edytowano 1 raz
******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 27 paź 2014, 21:55 
Cytuj  
Jezeli chodzi o ceny w karaluchu (tak nazywam Biedronke) to co do "quality", to ich "spec" mieso i niektore ryby sa na poziomie. Wedzony halibut jest wyjatkowo dobry, tak samo z burgerami, mimo ze sa za male. Steki to kompletna porazka. Jest to gowno i nic wiecej. Nigdy nie kupujcie stekow z marketow, nawet rzeznik sprzeda gowno, i tu jest Polski problem.

Tatar i carpaccio sa warte jakosci, ale nie ceny.


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 27 paź 2014, 22:07 przez Nefastus, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 27 paź 2014, 22:00 
Cytuj  
Bo u nas przez stek ciągle rozumie się po prostu lepszą wołowinę. Mało kto wie co to rasy mięsne i czego można oczekiwać. Jest w też sporo prawdy w tym, że snobom z dużych miast można sprzedać drożej gówno i będą się zachwycać. Dobrze, że pojawiła się moda na gotowanie w mainstramowych mediach, trochę się społeczeństwo wyedukuje. W dyskontach też chyba pojawiają się produkty mało znane Januszowi zakupów. Niestety dopóki zarobki będą jak teraz to głównym kryterium dla ludzi będzie cena.

Oyci3C napisał(a):
Walka na debilne argumenty rodem z pism katolickich, poddaję się.


Oj nie pierdol już, żart na koniec chuj że słaby. Pewnie ci głupio, że w Biedrze kupujesz, ale to nie czyni cię gorszym człowiekiem, także luz. ;)


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 27 paź 2014, 22:14 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Mark24 napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Oczywiście, że stosuje się antybiotyki, tylko jest okres karencji przed ubojem. Jak zwierzę zachoruje to do pieca na trzy zdrowaśki? Podaje się często prewencyjnie, bo jak pojawi się choroba to liczysz straty. Mało kto tego okresu przestrzega, jest jakiś certyfikat który dopiero gwarantuje, że mięso jest wolne od tym podobnej chemii i to nie jest mięso marktowe.



Ale ty mylisz pojęcia.
Kiedyś antybiotyki podawano jako stymulatory wzrosty. Każdemu zwierzakowi, czy choremu czy zdrowemu.
Aktualnie owszem podaje się je ale pod ścisłą kontrolą weterynarza, tylko w przypadku gdy zwierzak jest chory.

Drobiowi np. w ogóle się ich nie podaje - tylko spisuje na straty - bo okres chowu kurcząt to zaledwie 6 tygodni.


No dokladnie. To jest taki mit, ktory funkcjonuje w spoleczenstwie. Byly maz mojej partnerki jest hodowca. Nikt sie nie bawi w leczenie drobiu, a padlaki napewno nie trafiaja do ubojni. Jak ptaki sa juz gotowe to cale transporty ida na rzez. Nikomu by sie nie oplacalo wozic pojedynczych sztuk.


rozmawiasz ze swoja kobieta o jej bylym mezu? , wtf?


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 paź 2014, 22:17 
Cytuj  
Tor napisał(a):
No, bo znasz dostawców i wiesz. Jak Mrynar i embę? Ci przemysłowi, produkujący na masową skalę pewnie tak. Lokalni mali wytwórcy nie mają rynku zbytu prawie.

Mialem okazje gadac/sluchac ludzi, ktorzy zajmowali sie procesami logistycznymi w Żeronemo Martens.

Co do piotra i pawla to jakosc tam jest nierowna, gdzieniegdzie wydaje sie super, a gdzies indziej kupa. Nie wiem czyy czesc to nie jest firmowa a czesc franczyzowa.

Ja tam nie uwazam, zeby marketowe zarcie bylo jakos tanie w stosunku do tego co za to dostajemy.

W niemczech potrafi cos byc tansze a lepszej jakosci. Bo ogolnie produkcja na ich rynek jest lepsza.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 27 paź 2014, 22:38 
Cytuj  
Mięsko z biedry jest k, wystarczy wbić jajko.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 27 paź 2014, 22:39 
Cytuj  
:ontopic

Mendol , gdzie w Lodzi kupujesz dobre miesko?


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 27 paź 2014, 22:42 
Cytuj  
na gorniaku na hali u takich 2 babeczek, maja male stoisko na maxa.
ale maja wedzona wolowine do parzenia, schab, szynke, boczek, wolowine, cielecine.
na steki wolowina sie nie nadaje, ale do gulaszu/burgerow/sosow bardzo dobra.
cielecina zreszta tez rewelacyjna.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 paź 2014, 22:59 
Cytuj  
HEHE!

W Biedrze kupuję krewetki mrożone, parówki berlinki i wodę żywiec :<

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 paź 2014, 23:07 
Cytuj  
żywiec sux dix ;<


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 409 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.