mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 7 sty 2013, 23:51 
Cytuj  
Tylko do wielu specjalistów z NFZ to się nie można dostać w rozsądnym terminie, a jak się chce iść do specjalisty to na ironie nie są sprawy, które mogą poczekać pół roku, a w niektórych przypadkach lata. Jak prywatnie za 100zł można w ciągu paru dni załatwić wizytę, 150zł jak koleś ma tytuł profesora.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 8 sty 2013, 00:06 
Cytuj  
Jak się ma "palącą" sprawę to fakt. Jednak nie prawdą jest, że do specjalisty sprawy nie mogą czekać. Jest masę spraw nie leczonych przez internistów, które są relatywnie błache albo nie wymagają natychmiastowego leczenia. Wiem bo sam mam takie też.
Sam jak pisałęm po prywatnych też chodziłem. Inna sprawa, żę w wielu takich przypadkach można dostać skierowanie 'cito' albo skierowanie do szpitala.
Poza tym wszystko jeszcze zależy gdzie. Przykład jakiś rok temu - okres czekania do gastrologa w przychodni przyszpitalnej w jednym ze szpitali klinicznych to było jakieś pół roku. W innym szpitalu w tym samym mieście był niecały miesiąc. Terminy na badania też dużo szybsze. Żeby było śmieszniej część lekarzy pracujących w tym szpitalu pracowali też w klinicznym hah.

Co do cen - to lekarz lekarzowi nie równy. Profesor też. Mogę ci podać profesorów co 400 zł biorą.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 sty 2013, 00:10 
Cytuj  
Lekarza trzeba znać i tyle - mam insight z tego środowiska i oni na siebie nawzajem najeżdżają również.
Nie ma znaczenia czy prywatnie czy państwowo.
Oczywiście osoba, która nie zna nikogo ma gorzej i będzie się pierdolić ze skierowaniami, czasem oczekiwania etc.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 sty 2013, 00:39 
Cytuj  
Magiczne słowo - limity. Dotąd lekarze nie dostawali pieniędzy za leczenie ponad limit. Teraz już nie ma tak różowo. Za leczenie ponad limit mają mieć nakładane kary. Pokurwiony system i tyle. Wprowadzić opłatę 10zł za wizytę i nagle problem w większości przypadków zniknie.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 8 sty 2013, 00:42 
Cytuj  
Ja jak mam w rodzinie to mam czasem problem, a co dopiero jak ktos nikogo nie zna.
Wiem, ze musze isc do laryngologa. Zalatwiam jakos tam skierowanie, inaczej musialbym wziac urlop specjalnie w tym celu. Stracilbym wtedy 2 dni. Absurd, bo nie mam jak zalatwic skierowania po pracy "na legalu".

Mendol- co jak co mimo, ze z ironia to lekkie sorry jest, ale mimo wszystko temat sie rozwinal w miare spoko.

Oyciec- w sumie racja odnosnie przetargow, w ten racjonalny sposob o tym nie pomyslalem. Drugie co mozna dodac to "To jest Polska". Zreszta widac jak z mojego otoczenia handlowcy "zalatwiaja sprawy".


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 sty 2013, 09:38 
Cytuj  
no luzik high, ja jestem tylko przerazony coraz bardziej tym co sie dzieje w naszym kraju i co robia media.
wystarczy napisac juz w gazecie, ze 'mamy informacje, ze obywatel Kowalski to zlodziej i lachudra' i zaczyna sie najazd.
dopoki nikt nie przedstawi twardych dowodow, ze owsiak kradnie pieniadze z wosp'u, wydaje je bez ladu i skladu, bierze lapowki za kupowanie sprzetu - to bede bardzo cenil i wspieral to co robi.
w ostatnim wydaniu 'w sieci' jest dobry artykul, ktory podchodzi do sprawy z troche innej strony. polecam.

a lekarze to temat rzeka. i jak napisal ojciec - jak nie masz znajomych lekarzy, to masz przejebane.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 8 sty 2013, 09:55 
Cytuj  
Odnosnie mediow to z tv zrezygnowalem w ogole, ale i tak nie wiem co czytac i gdzie czy moze lepiej w ogole, ale wypadaloby cos sie orientowac "co sie w swiecie dzieje". A, zeby byc choc troche obiektywnym to trzeba by korzystac z kilku zrodel :S


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 sty 2013, 09:57 
Cytuj  
a to jakis problem? :P

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 8 sty 2013, 10:01 
Cytuj  
Ta, z tym ktore zrodla wybrac bo wszystkim bym nie dal rady ani bym nie chcial ;p


_________________
.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 8 sty 2013, 10:51 
Cytuj  
http://s2.wosp.org.pl/uploaded/files/fi ... 202011.pdf

konkluzje po 'rzuceniu okiem':
1) Zwiększanie majątku ulokowanego w budynkach, ponad 100% w ciągu roku, po co?
2) Środki transportu - zwiększenie o 400% w ciągu roku, po co?
3) Wydatki na reklamę 1000% wzrostu w ciągu roku, po co?
4) pozostałe koszty - nieokreślone jakie - 3200% wzrostu

http://s.wosp.org.pl/Files/Bilans%20Fun ... 281%29.pdf
1) ogólnie przychody z działalności statutowej wyniosły prawie 60 000 000 zł a sprzęt w tym samym okresie kosztował 45 000 000 - http://s2.wosp.org.pl/uploaded/files/fi ... 202011.pdf
ok. 15 000 000 czyli 25% pieniędzy w 2010 poszła w pizdu :)
dość drogie są usługi fundacji :>

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 8 sty 2013, 10:57 
Cytuj  
nie ma to jak doglebna analiza eksperta.


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 8 sty 2013, 10:59 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
nie ma to jak doglebna analiza eksperta.

:lol:

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 sty 2013, 11:04 
Cytuj  
A kto Ci broni zrobić to lepiej? Zbierz 60 baniek i wydaj na sprzęt medyczny. Do roboty.


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 sty 2013, 11:22 
Cytuj  
no i wszystko masz podane oficjalnie.
tak jak neon napisal. zbierz chociaz jeden milion.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 sty 2013, 11:52 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
nie ma to jak doglebna analiza eksperta.

Przecież wiadomo, że mmorpg.pl to grupa ekspertów ze wszystkich dziedzin. Są także od analiz sprawozdań finansowych. :lol:


_________________
Χ Ξ Σ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 8 sty 2013, 15:09 
Cytuj  
Nie znam się na tym, to jedynie spostrzeżenia laika, jeśli macie jakieś rzeczowe argumenty to bardzo proszę.

"zbierz chociaż jeden milion" - a czy ja mówię, że zrobiłbym to lepiej?
zresztą jak już parę osób zauważyło nikt nie jest krystaliczny, ale niektórzy tego nie rozumieją i próbę dyskusji - (jak np. High proponował) odbierają jako atak w ich dobry uczynek (dawanie kasy na wośp), bo przecież dają bo wośp jest dobry i sami też są dobzi dzięki temu :>

Po prostu na pierwszy rzut oka wygląda to na dość kosztowną imprezę - ludzie czują się lepsi kiedy dają pieniądze na WOŚP, widać pozytywne efekty i to już się dalej nakręca.

Moim zdaniem wośp niepotrzebnie wkracza w zakres działania państwa, dla państwa to są niezbyt wielkie pieniądze, ale dzięki wośp mogą sobie pozwolić na mniejsze inwestycje w służbę zdrowia.

W sumie to takie dobrowolne samoopodatkowanie z wysokimi kosztami obsługi :) Nie moje pieniądze na to idą więc proszę bardzo.
Płaćcie!

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 sty 2013, 15:19 
Cytuj  
Oczywiście, że jest kosztowne, w końcu z czegoś trzeba żyć. Z drugiej strony owsiakowi nie zazdroszczę, bo mimo wszystko robi coś pożytecznego. Idealnie byłoby gdyby na pomoc szło wszystko ale i tak oceniam jego działalność na plus. A co najważniejsze nie ma przymusu dawania im pieniędzy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 sty 2013, 16:08 
Cytuj  
Jeszcze tylko jedno. Z tej kasy są też dwie megazajebiste imprezy. Finałowa + woodstock.
A tak to trzeba wziąć pod uwagę, że na samym szczycie idą wałki. TVP. Przecież gaże dla głównych "artystów" są horendalne. IMO jak podstarzała pizda kozidrak, gruby pedofil hołdys czy inna kurwa sceniczna nie chcą dla WOŚP wystapić za darmo to niech wypierdalają, a nie są sponsorowani przez tvp. Rozumiem koszt dojazdu i ewentualnie noclegu z wyżywieniem. Ale ani grosza więcej.
Z tym wzrostem kosztów reklamy to też jakiś wałek. Ewidentnie ktoś pierze kasę. Wiem doskonale, że kupa agencji robi po kosztach albo wręcz za własne pieniądze. Tutaj mi się wydaje, że znowu pralnia w tvp jedzie ostro.
Chociaż z drugiej strony - play. Mogli rzucić kasą, ale z zastrzeżeniem ile ma iść na promocję. Ludzie jednak dają coraz mniej, a zet miesięcznie ze sporej części abonamentów play to jednak spora kwota na kolejny rok.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 8 sty 2013, 16:13 
Cytuj  
Zauważ jedną rzecz, tvp ma co raz mniej kasy przez tuska i jego antypaństwowe działania...


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 sty 2013, 16:36 
Cytuj  
Niah napisał(a):
Zauważ jedną rzecz, tvp ma co raz mniej kasy przez tuska i jego antypaństwowe działania...

tvp ma coraz mniej kasy, bo jest coraz bardziej chujowe z tego co słyszę. Kolejne odcinki m jak miłość czy innego gówna o szpitalach ważniejsze niż ciekawa publicystyka, podróże i amerykańskie seriale. Chujowe decyzje to i kasy nie ma, bo reklamodawcy spierdalają do konkurencji.
Kiedyś pompowali kasę w psy, kilera, chłopaki nie płaczą, a teraz kolejne gówna z szycem, karolakiem i cwelem co grał papieża. Bleh.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.