mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4248 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 213  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2016, 10:12 
Cytuj  
Niahu, strasznie mieszasz:
PiS - socjalistyczni chrześcijańscy konserwatyści
Razem - marksistowska lewica
PO - socjalistyczni liberałowie
N - wszystko na co jest zapotrzebowanie
SLD - komunistyczni centro liberałowie
Narodowcy - huligans prawica
Korwin - absurdalna prawica
Kukiz - podobnie jak N z domieszką nacjonalizmu i socjalizmu

-----------------------

Po podziale austrii na sektory po WWII tylko w sektorze sowieckim tępiono reszki faszyzującej elity, reszta utrzymała się nadzwyczaj dobrze do lat 60-tych gdzie zaczęła dopiero wtedy zmieniać się w inne twory polityczne, które obecnie od czasu do czasu otrzymują poparcie.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2016, 10:21 
Cytuj  
Dracos napisał(a):
Ale ta baza stalych wyborcow tzw zelazny elektorat potrafi osiagnac tylko jakis poziom "x" zasadniczo jest to zawsze sporo za malo zeby rzadzic, za sam fakt ze moga wygrywac wybory czy wspolrzadzic odpowiada lewica ze swoja samobiczujaca sie mentalnoscia ktora ma klapki na oczach i kierujac sie swoim altruizmem nie rozumie ze spycha w skrajne objecia duze procenty spoleczenstw.

A co do stalych wyborcow no to duhh ze w austrii sa negacjonisci holokaustu i tacy co to sie im marzy czyste aryjsko panstwo to zadne zaskoczenie zwazywszy ze im sie niezle upieklo po 2 wojnie i dostali sie jednak rzutem na tasme w objecia aliantow, a nie sowietow. Na glos tego nigdy nie powiedza ale przy urnie wyborczej juz skreslaja tak jak mysla.


Mój przytyk był tylko do użycia słowa "wolnościowa" w różnej maści konserwatywnych ugrupowaniach. Specyfiki Austrii nie znam, może rzeczywiście jest tam duża grupa wyborców bliskich faszyzmowi, ale wspomniany przeze mnie FN działa przecież w silnie upokorzonej nacjonalizmem niemieckim Francji. Dopiero zmiana wizerunku i schowanie starego Le Pena pomogła im urosnąć w sondażach, oczywiście także częściowo na fali skręcania Europy w prawo, a bardziej w stronę prostych, populistycznych recept. Tak jak prawica nie potrafi się określić na nowo, tak lewica europejska tkwi mentalnie w latach 80', swoją opinię z resztą już wypowiadałem. Przy okazji powstają nietypowe twory i sojusze jak partia Wildersa w Holandii, która jednocześnie jest feministyczna, broni praw gejów, a z drugiej strony antyemigrancka i staje ramię w ramię z Le Pen.

Ja niestety byłem mocno naiwny, bo liczyłem że po wypaleniu się tradycyjnych lewicowo-prawicowych podziałów przyjdzie czas na ruchy liberalne społecznie i liberalne, ale zarazem technokratyczne w kwestiach gospodarczych. Niestety wygląda na to, że ludzie się nie zmienili, dalej populizm i chwytliwe hasełka sprzedają się najlepiej. Widać jeszcze za wcześnie.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2016, 10:26 
Cytuj  
PiS - socjalistyczni chrześcijańscy konserwatyści OK
Razem - marksistowska lewica OK
PO - socjalistyczni liberałowie NIE większość to konserwatywni liberałowie
N - wszystko na co jest zapotrzebowanie NIE liberałowie
SLD - komunistyczni centro liberałowie OK
Narodowcy - huligans prawica NIE huligans socjalistyczni chrześcijańscy konserwatyści z domieszką putinowskiej agenturalności
Korwin - absurdalna prawica OK Ale można by napisać populistyczna prawica z domieszką putinowskiej agenturalności
Kukiz - podobnie jak N z domieszką nacjonalizmu i socjalizmu NIE (niestety!) katolicka narodowa prawica


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2016, 10:31 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Ja niestety byłem mocno naiwny, bo liczyłem że po wypaleniu się tradycyjnych lewicowo-prawicowych podziałów przyjdzie czas na ruchy liberalne społecznie i liberalne, ale zarazem technokratyczne w kwestiach gospodarczych. Niestety wygląda na to, że ludzie się nie zmienili, dalej populizm i chwytliwe hasełka sprzedają się najlepiej. Widać jeszcze za wcześnie.


Takie rzeczy to tylko w erze ;)

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2016, 10:33 
Cytuj  
http://wpolityce.pl/polityka/290478-naw ... e?strona=2
"Każdy, kto ponad Boga przekłada totalny kult państwa jest zwyczajnym poganinem."

A więc jestem poganinem, nie wiedziałem. :lol:


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2016, 10:42 
Cytuj  
Nic odkrywczego nie stwierdzil, statolatria to takie samo balwohwalstwo jak klanianie sie drewnianym bozkom. Niektore nurty chrzescijanskie ida w tej kwestii o wiele dalej niz KK i maja powazne opory np. przed przysieganiem wiernosci fladze jak ma to miejsce w USA.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2016, 10:44 
Cytuj  
@Niahu, a jak to jest dzisiaj z nowoczesnym patriotyzmem? Jestem ciekawy, jak dzisiaj państwowcy twojego rodzaju definiują rolę państwa oraz dwustronną relację z obywatelem.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2016, 11:24 
Cytuj  
Obywatel jest zobowiązany służyć wiernie Ojczyźnie. Kult państwa ma taką wadę, że de facto sprowadza się do kultu przywódcy (jak się tobie trafi taki karzeł jak kaczyński? to co wtedy?), a po jego śmierci zastępuje go zazwyczaj ktoś gorszy jakiś "mierny, ale wierny", syn lub wujek albo jakaś klika (np sanacja z quasi-faszystowskim rządem). Dla mnie kult państwa to kult jego instytucji i ich szefów, a dyktatury zawsze się degenerują.

Tak jak zostało to zrobione w hameryce to jeden z lepszych przykładów jaki system można stworzyć (demokracja prezydencko-przemysłowa :D), a zważywszy, że trudno mówić o polskich przemysłowcach, to póki co demokracja prezydencka. W Chinach też to nieźle funkcjonuje (Jedna partia, ale jak nie dasz rady to w najlepszym razie wylatujesz), chociaż w Polsce taki system nie przyjąłby się, a to dlatego, że jak w Chinach są zamieszki to ginie w pizdu ludzi, a w Polsce co najwyżej zostanie pobite paru łachów.

Więc nie jestem za wprowadzeniem w Polsce kultu państwa, a czegoś mniej rzeczywistego jak kult bezosobowej Ojczyzny :wink: , więc dla mnie pomysł na przysięgę wierności fladze to dobry pomysł.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2016, 11:39 
Cytuj  
Nie o to pytałem. Chodziło mi raczej co to własnie znaczy służyć ojczyźnie. No i po co? Co z tego obywatel ma mieć? Biorąc pod uwagę, że ani w USA ani w Chinach obywatel bez pieniędzy nie liczy się dla państwa, to dziwne przykłady podajesz.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2016, 13:36 
Cytuj  
Ciężki temat, trzeba by się zastanowić na istniejących przykładach ale jak je reprezentatywnie wybrać, np Chiny, przykład wieśniaka uprawiającego ryż, którego dzieci po czwartej klasie podstawówki poszły pracować przy budowie drogi, a może na przykład człowieka z prowincji, który poszedł do szkoły, która zapewniła mu po niej prace, mieszkanie i zarobki pozwalające na normalny "zachodni" styl życia, a może mieszkańca wielkiego miasta, który bez zobowiązań prowadzi działalność i żyje sobie ponad przeciętnie itd ?
Każdy z tych osób będzie inaczej odbierał przywiązanie do ojczyzny, będzie wdzięczny że jego dzieci maja prace przy budowie drogi lub za to że ma edukacje, pracę i płacę lub ma wolność gospodarczą i żyje jak chce.

---------------------

Niahu zatrzymałeś się na etapie międzywojnia ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2016, 14:13 
Cytuj  
embe napisał(a):
a może na przykład człowieka z prowincji, który poszedł do szkoły, która zapewniła mu po niej prace, mieszkanie i zarobki pozwalające na normalny "zachodni" styl życia, a może mieszkańca wielkiego miasta, który bez zobowiązań prowadzi działalność i żyje sobie ponad przeciętnie itd ?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Hukou#Kon ... _wiejskich

To tyle na temat szans człowieka z prowincji w mieście. A ta działalność bez zobowiązań to opłacanie się partii.


_________________
Χ Ξ Σ

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2016, 15:05 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Zabawne, że prawica nie potrafi się przedefiniować od kilkudziesięciu lat, tylko żyje ideologiami niewiele różniącymi się od tych sprzed wojny, lub tworzy potworki jak Korwin konserwatywny-anarchokapitalizm, czy jak ten idiotyzm można nazwać.

Nie potrafi. Tyle, że reszta sceny politycznej też nie. Lewica stała się zwykłą partią władzy popierającą neoliberalny korporacjonizm nie różniącą się właściwie od tych partii prawicowych i chrześcijańskich które zrobiły to samo (np. odpowiednio SPD i CDU w Niemczech), lub wariantem takiej partii z dobudówką pseudo-ideologiczną nt. ekologii, SJW, transeksualności, itp (zieloni, itp)

Ogólnie jest jedna wielka bieda ideologiczna na zachodzie.(zresztą poza zachodem chyba też). Odpowiedzi na pytania i problemy wynikające (i które niedługo będa wynikać) z postępu technologicznego, demografii światowej, olbrzymiej koncentracji kapitału, itp de-facto nie ma.

Jest prawica wyciągająca pomysły z zakurzonej szafy (tyczy się libertarian też) i różne odcienie obecnego politycznego mainstreamu łączące neoliberalizm lub neokonserwatyzm z lewicowym internacjonalizmem, czyli de-facto niczym istotnym między sobą się nie różniące.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2016, 15:49 
Cytuj  
Niah napisał(a):
http://wpolityce.pl/polityka/290478-nawet-najmniejszy-sojusz-z-onr-i-falanga-jest-nie-do-przyjecia-zarowno-politycznie-jak-i-moralnie?strona=2
"Każdy, kto ponad Boga przekłada totalny kult państwa jest zwyczajnym poganinem."

A więc jestem poganinem, nie wiedziałem. :lol:


To jest polityka międzynarodowa?
Zaprawdę po raz drugi powiadam Ci, wypierdalaj, bo nie idzie Cie czytać.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2016, 15:52 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
embe napisał(a):
a może na przykład człowieka z prowincji, który poszedł do szkoły, która zapewniła mu po niej prace, mieszkanie i zarobki pozwalające na normalny "zachodni" styl życia, a może mieszkańca wielkiego miasta, który bez zobowiązań prowadzi działalność i żyje sobie ponad przeciętnie itd ?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Hukou#Kon ... _wiejskich

To tyle na temat szans człowieka z prowincji w mieście. A ta działalność bez zobowiązań to opłacanie się partii.

Brednie, tak samo jak w latach 80-tych nie można było wyjeżdżać zagranice z polski albo pracować legalnie w krajach zachodnich lub na antenę satelitarna musiała zgodzić się policja itd.
Realia w chinach są troszkę inne, nie muszę tu sięgać do internetow bo mam info z pierwszej reki od osoby co tam siedzi od siedmiu lat.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2016, 15:56 
Cytuj  
@rzeznik
Chuj mnie obchodzi twój ból dupy.

Lewica, Prawica czy Centrum. Istotne tylko dla polityków którzy są na tyle mierni, że nie są wstanie w inny sposób zdobyć elektoratu. Liczy się skuteczność, więc jeśli Europa nie chce być dziewicą do wyruchania to musi iść raczej w stronę technokracji, jakieś dyktatury, więc taka pogłębiona Unia Europejska z odrzuceniem "lewackiej" demokracji.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2016, 16:01 
Cytuj  
A mnie zaczyna wkurwiać Twoje łażenie i rozpierdalanie dobrych tematów tępymi jednowyrazowymi "przemyśleniami".

Co to kurwa kogoś obchodzi, że koleś z Austrii to debil wg Ciebie i co to kurwa wnosi do dyskusji?

Wypierdalaj i przestań zaśmiecać temat.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2016, 16:13 
Cytuj  
embe napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
embe napisał(a):
a może na przykład człowieka z prowincji, który poszedł do szkoły, która zapewniła mu po niej prace, mieszkanie i zarobki pozwalające na normalny "zachodni" styl życia, a może mieszkańca wielkiego miasta, który bez zobowiązań prowadzi działalność i żyje sobie ponad przeciętnie itd ?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Hukou#Kon ... _wiejskich

To tyle na temat szans człowieka z prowincji w mieście. A ta działalność bez zobowiązań to opłacanie się partii.

Brednie, tak samo jak w latach 80-tych nie można było wyjeżdżać zagranice z polski albo pracować legalnie w krajach zachodnich lub na antenę satelitarna musiała zgodzić się policja itd.
Realia w chinach są troszkę inne, nie muszę tu sięgać do internetow bo mam info z pierwszej reki od osoby co tam siedzi od siedmiu lat.

moze w miastach w wybrzezu tak, ale chiny kontynentalne dalej niewiele roznia sie od afryki
prawda jest taka ze to sa wlasnie koszty spoleczne chinskiego sukcesu(jedne z wielu o ktorych sie nie mowi), setki mln ludzi wykluczonych z zycia spolecznego, ktorych kosztem ten rozwoj i skok cywilizacyjny sie dokonal - ci ktorzy nigdy nie beda widzieli owocow swojej pracy bo zanim ten dobrobyt do nich przesiaknie to potrwa jeszcze z 50 lat

nie mowiac ze chiny wygladaja kompletnie inaczej dla kogos z biala skora niz dla miejscowego chlopa ze wsi

jesli kapitalizm w polsce nazywa sie dzikim, to ten w chinskim wykonaniu jest 100x gorszy


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2016, 16:26 
Cytuj  
Nie no, jak embe zna z pierwszej ręki to wiadomo, ze tak jest. Te wszystkie opracowania i analizy chińskich przemian są bredniami.


_________________
Χ Ξ Σ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1283
Dołączył(a): 18.12.2007
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2016, 17:48 
Cytuj  
https://twitter.com/NATOSource/status/7 ... 9139969024
Ale o demokrację się boją ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2016, 18:13 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Nie no, jak embe zna z pierwszej ręki to wiadomo, ze tak jest. Te wszystkie opracowania i analizy chińskich przemian są bredniami.

napisał to ktoś zatroskany o stan demokracji u nas... przecież opracowania i analizy...


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4248 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 213  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.