mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1644, 1645, 1646, 1647, 1648, 1649, 1650 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 19 lut 2016, 07:36 
Cytuj  
Ja sie tylko zastanawiam, czy jest jakis zwiazek miedzy wyplynieciem tych kwitow teraz, a tym ze troche wczesniej miala sie odbyc debata w IPN na temat Bolka z udzialem Walesy. Z ktorego to udzialu sam zainteresowany zreszta nagle zrezygnowal.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 lut 2016, 08:36 
Cytuj  
No raczej. Szafiarka zgłaszała się z kwiatami wcześniej.
A ciągle wypływają nowe, teraz jakieś paczki ukryte w '96.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 19 lut 2016, 09:35 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
"Informacje podane w dniu dzisiejszym przez prezesa IPN dr. Łukasza Kamińskiego podczas konferencji prasowej zamykają mój wieloletni czas walki o prawdę na temat agenturalnej przeszłości Lecha Wałęsy. Wałęsa był agentem "Bolkiem", zaciągnął pisemne zobowiązanie do współpracy, zdradzał przyjaciół i kolegów oraz brał za to pieniądze. Mimo zorganizowanej akcji kradzieży dokumentów w latach 1989-1990 i 1992-1995 zachowała się podstawowa dokumentacja agenturalna Wałęsy. To są fakty opisywane przeze mnie w wielu publikacjach i kilku książkach.
Szykany, pomówienia, brutalne ataki ze strony najwyższych władz Polski z prezydentem Komorowskim i premierem Tuskiem na czele, działania prawne i operacyjne ABW, nękania przez prokuratury cywilne i wojskowe, wykluczanie z cechu historyków, apele o odebranie stopni naukowych, naciski a nawet zmuszenie do odejścia z pracy w IPN we wrześniu 2008 r. są już dzisiaj jedynie przykrym doświadczeniem i ceną za walkę którą - często samotnie, ale konsekwentnie - prowadziłem.
Prowadziłem tę walkę nie dla własnej chwały, bo tej nie doświadczyłem, ale z myślą o bohaterach Grudnia '70, których Wałęsa zdradził. Kierowałem się zawsze obowiązkiem historyka wobec Prawdy, wobec Polski, wobec ofiar haniebnych donosów "Bolka" - zwłaszcza ś.p. Henryka Lenarciaka, Jana Jasińskiego, Szczepana Chojnackiego, Józefa Szylera, Henryka Jagielskiego i wielu innych cichych bohaterów naszej walki o niepodległość.
Moim pragnieniem jest dzisiaj również wspomnieć o dwojgu postaci - dla mnie szczególnie ważnych i bliskich. O ś. p. Annie Walentynowicz - która była przez lata świadkiem zdrady Wałęsy i nie bała się o tym mówić, za co płaciła najwyższą cenę - cenę hańby, poniżenia i wykluczenia. Swoje myśli kieruje również w stronę Krzysztofa Wyszkowskiego - który w osamotnieniu bił się o Prawdę, pomimo ogromu niesprawiedliwości jakie spotkały go ze stroną polskich sądów. Wasza odwaga i niezłomność były dla mnie siłą i inspiracją! ,
Dziś, w tym dla mnie szczególnym dniu, składam im wszystkim swój hołd i świadectwo "ukończonego biegu", dochowanej wiary w to, że Prawda ostatecznie zwycięży! Kiedy przerażony obrotem spraw odchodziłem z IPN w 2008 r. użyłem słów mjr. Hubala: "Broni nie złożę. Munduru nie zdejmę. Tak mi dopomóż Bóg". Z pomocą Zbawiciela wytrwałem!
Tym, którzy mnie (a zwłaszcza moją mamę) przez lata krzywdzili i obrażali wyzwiskami i działaniami urzędowymi - z Lechem Wałęsą na czele - przebaczam, choć będę pamiętać. Zemstą się kierował nie będę! Dziś zwyciężyła Prawda, która polskiemu życiu publicznemu i polskim naukom historycznym jest bardzo potrzebna. Wszyscy mamy wobec tej Prawdy obowiązek służby! Dla Polski!
dr hab. Sławomir Cenckiewicz
Oleśnica, 18 II 2016 r. (jestem w podróży służbowej stąd nie mogę odpowiadać na prośby dziennikarzy, wrócę do Warszawy wieczorem)"

Jesli Walesa rzeczywiscie kumpli podpierdalal i sa na to kwity to chyba bede musial zmienic zdanie na jego temat...


Nie wiem czemu tak triumfuje Cenckiewicz, jak IPN nawet nie potwierdza co tam jest, ani czy są to prawdziwe dokumenty, a nie kolejne fałszywki SB jak te produkowane na Wałęsę w 80'. W Polsce jedno środowisko związane z PC zbudowało cały mit okrągłego stołu, jako polityczną machinę do władzy. Mit oparty jedynie na przesłankach o współpracy Wałęsy z SB w latach 70', bez żadnych dowodów na tę tezę. Widać jak próbuje się rozgrywać już medialnie sprawę dokumentów Kiszczaka.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 lut 2016, 09:41 
Cytuj  
Przecież napisali że dokumenty są autentyczne, nie analizowano czy zawartość ich jest prawdziwa, a po magdalence z Wałeęsą to ni Kaczyńscy walczyli tylko cała reszta ponieważ nie podobało się im że zostali odsunięci od władzy, że starzy komuniści i prominentni już po 1989 roku działacze solidarności zostali wypromowani na bohaterów, a reszta zwyczajnie spuszczona z pomyjami prl, dopiero po obaleniu rządu Olszewskiego zaszły zmiany i do koryta dopuszczono inne grupy ludzi, a Kaczyńscy stali się wrogami tych co sie układali w latach 80-tych by przejąć kontrole na gospodarką i finansami Polski.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 19 lut 2016, 09:57 
Cytuj  
W Solidarności w latach 80' byli ludzie przeciwni układom z PRL, zwolennicy wzięcia władzy siłą. Natomiast Kaczyńscy to uczestnicy obrad okrągłego stołu, którzy wzięli udział w podziale władzy po 89', także finansowym. Potem wykorzystali niezadowolenie pewnej części środowiska solidarności (raczej ambicjonalne) jako doskonałą trampolinę polityczną, budując mit "spisku układu" przy okrągłym stole, którego sami, o kuriozum, byli częścią.

embe napisał(a):
Kaczyńscy stali się wrogami tych co sie układali w latach 80-tych by przejąć kontrole na gospodarką i finansami Polski.baleniu rządu Olszewskiego zaszły zmiany i do koryta dopuszczono inne grupy ludzi, a


Ta, a Włosi pomagali pokonać Trzecią Rzeszę. :lol:


_________________
Χ Ξ Σ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 19 lut 2016, 10:00 
Cytuj  
Prawda jest taka ze jeszcze nie ma zadnej analizy tych papierow tylko pobiezne zerkniecie, a juz jedna strona popada w triumfalizm, a druga widac szykuje sie do kurwienia logiki niczym rzad pisu.

Ale jesli dokumenty sa prawdziwe to Walesa by wyszedl na sprawie o wiele lepiej gdyby sie przyznal w 90 i by mial sprawe z glowy juz dawno, a tak to mozna miec uzasadnione podejrzenie ze byl tymi teczkami szntazowany i na decyzje jego i innych wplywali funkcjonariusze PRL co tylko potwierdza Kaczynskiego tezy o ukladzie, szarej sieci itd....

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 19 lut 2016, 10:08 
Cytuj  
W sumie to się zgadzam w 100% z powyższym :)


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 lut 2016, 10:11 
Cytuj  
Tor, dlatego dyskusja nie ma sensu, ty wiesz swoje i będziesz maszerował z flagami kod, ja wiem swoje i będę się modlił każdego 10-tego pod pałacem prezydenckim...


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 19 lut 2016, 10:14 
Cytuj  
embe napisał(a):
Tor, dlatego dyskusja nie ma sensu, ty wiesz swoje i będziesz maszerował z flagami kod, ja wiem swoje i będę się modlił każdego 10-tego pod pałacem prezydenckim...


Współczuje.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 19 lut 2016, 10:17 
Cytuj  
@embe Nie porównuj nas. Ja się opieram na tym co wiemy, na ujawnianych faktach historycznych. Twoja postawa to kwestia wiary w teorię z gruntu fikcji politycznej. Jeśli pojawią się jakiekolwiek dowody na tajny układ między Solidarnością, a komunistami to zmienię zdanie. Na razie przypomnę tylko, ze Lech Kaczyński temu zaprzeczał, więc jeśli takie porozumienie było, to zwyczajnie kłamał, żeby je chronić. Macierewicz natomiast pracował z Wałęsą (zdrajcą?) w 90', więc pisanie , że dopiero po obaleniu rządu Olszewskiego dopuszczono pewne środowiska to kolejne przeinaczanie rzeczywistości.


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 lut 2016, 10:23 
Cytuj  
W '96 wypłynęła sprawa Olina i innych- poważny cios w czerwonych. Wtedy zrobiono paczkę z kompromatami (nota bene jak głupim trzeba być, by sądzić że takie dokumenty są tylko w jednym miejscu i wystarczy wyrwać parę kartek by je zniknąć? ) i sprawa Olina się rozeszła po kościach. Na zawsze z punktu widzenia instytucji państwa. Układ nie jest jednorodny, są frakcje sobie wrogie, ale połączone wspólnym celem. Te papiery zapewniają trwałość umów. Ich ujawnienie niszczy grupę michnikowszczyzny i automatycznie wzmacnia pozostałe- stąd wściekłość różowych.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 lut 2016, 10:35 
Cytuj  
Ciężko się dyskutuje, po tylu dziesiątkach tysięcy postów kiedy nadal ze zrozumieniem treści są problemy, szkoda klepać tyle postów jak nikt ich nie czyta.

Dyskusja jest o bolku, a cały czas wpieprzacie Kaczyńskich, a dlaczego nic o Michniku, Wachowskim, Kuroniu, Mazowieckim, Geremku i setkach działaczy z tamtego okresu ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 lut 2016, 10:42 
Cytuj  
Bo argument "u was biją murzynów " jest jedynym. Co mają powiedzieć misie kolabory? Że to nic takiego, że to takie tam papierki bez znaczenia? Że od zawsze od środka niszczyli system?

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 19 lut 2016, 10:46 
Cytuj  
embe napisał(a):
Dyskusja jest o bolku, a cały czas wpieprzacie Kaczyńskich, a dlaczego nic o Michniku, Wachowskim, Kuroniu, Mazowieckim, Geremku i setkach działaczy z tamtego okresu ?


Głupi starcze już było na forum o nich. Czego kurwa więcej oczekujesz?


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 19 lut 2016, 10:51 
Cytuj  
oj tor pokretna masz ta swoja logike pokretna pasujaca tylko do tego co tobie pasuje i niedopuszczajaca ze mogloby byc inaczej. troche obiektywizmu troche proby spojrzenia z boku serio bo poki co to masz nie klapki a okiennice na oczetach i waski rowek swiatla twojej logiki i jednej prawdy :)


1. dokumenty autentyczne.
2. lata 1970-1976 w dokumentach, sb robila akcje z falszowaniem dokumentow ale bylo to w miare latwo wykryte i czemus sluszyly te podrabiane akta byla to akcja specjalna. w latach 70-76 sam walesa przyznal ze cos podpisal.
3. dlaczego walesa wzial od ipn mikrofilmy i akta m.in. bolka i nigdy ich do ipn nie zwrocil (akta zniknely)
4. dlaczego kiszczak chcial to wyslac podczas wyborow prezydenckich walesa-kwach a nie wyslal jednak a kwach wygral, tu pytanie czy nie wysylal bo jednak wygral kwach?

to sa suche wrecz fakty. ale kuzwa troche logiki. zreszta wiekszsoc ludzi uwaza ze podpisywal ale co tam bo to bohater i w sumie mozna mu wybaczyc (ciekawe co bedzie jesli sie okaze ze donosil za kase) i ja w sumie tez bym sie pod tym podpisywal ale nie pod tym ze donosil za kase albo ze ktos zginal dzieki jego donosom to byloby juz wogole wtf i zero upsrawiedliwienia.

powienien sie przyznac nawet teraz chyba ze faktycznie jest niewinny w co jednak watpie.

logika tvnu (podobna do towjej tor) jak najbardziej wykazac ze a) to malo istotne i niewazne b) wstyd na arneie miedzynarodowej co my robimy (po gw kod do dzis robi nam wstyd na arenie miedzynardowej nie mowie slusznie czy nieslusznie) c) na tvnie ledwo co mozna bylo znalezc info o bolku non stop kajetan albo tusk i szczyt lol.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 19 lut 2016, 10:55 
Cytuj  
Powtarzasz medialne "fakty" i na tym argumentujesz. Nie chce mi się na coś takiego nawet odpisywać.

Tutaj trochę bardziej merytoryczna dyskusja, Bogdan Lis vs Cenckiewicz

https://www.youtube.com/watch?v=-3TYZM_aNyk


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 lut 2016, 11:00 
Cytuj  
No Cenckiewicz fakty (plus potwierdzenia z IPN, dok. są w opracowaniu) , a Lis "wrażenia i opinie".

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 19 lut 2016, 11:01 
Cytuj  
Dokładnie


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 19 lut 2016, 11:03 
Cytuj  
Tak, fakty np. "Kiszczak dziękował Wałęsie za obalenie rządu Olszewskiego", co celnie Lis wypunktował. Ja nie mam problemu z tym, że Wałęsa jest Bolkiem. Tylko chcę zobaczyć dowody na jego współpracę po 78. Tyle.

edit:Przed 78' też chętnie zobaczę, w końcu.


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 19 lut 2016, 11:05 
Cytuj  
ja jebie tor medialne fakty bo szef ipn powiedzial ze sa autnetyczne, albo ze walesa przyznal sam ze cos podpisywal ale w mediach? rozumiem ze musisz miec na papierze przed nosem wtedy mozesz dyskutowac? czy wystarczy ze lis potwierdzi ? :)


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1644, 1645, 1646, 1647, 1648, 1649, 1650 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.