mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1690, 1691, 1692, 1693, 1694, 1695, 1696 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 mar 2016, 11:04 
Cytuj  
ty masz wrazenie, ja mam relacje z pierwszej reki, po pierwszych paru miesiacach.
i dokladnie tak, przez 8 lat rzadzily uklady.
jak juz ci przejdzie to wrazenie to pogadamy za rok - wtedy bedzie wiadomo jak to naprawde wyglada po dluzszym okresie.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 5 mar 2016, 11:10 
Cytuj  
dokładnie - masz racje
pogadamy za rok :)

ja mam też informacje z pierwszej ręki- współpracuje m.in z bibliotekami- okazuje sie ,że stanowisko kierownika/dyrektora jest tak intratne ,że wymienia się osoby pracujące tam od 20-30 lat ( dla przypomnienia, nie było wtedy jeszcze PO ), nie będące w żadnej partii itp, na "swoich"

i wiem już o kilkunastu takich przypadkach, a dowiaduje sie przy okazji- ciekawe ile w całej Polsce

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 mar 2016, 11:16 
Cytuj  
ja pisalem o policji/sluzbie celnej i tym jak zmiany na stanowiskach naczelnikow wplywaja na ich dzialanie.
jak mi pokazesz co oprocz osoby na stanowisku, zmienilo sie w danej instytycji to bedzie mialo to sens.
bo jak na razie, to opisujesz sytuacje, ktora ma miejsce w wiekszosci firm/korporacji po przejeciu.
mowiac w skrocie, srasz zarem jak ci z kod'u.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 mar 2016, 11:22 
Cytuj  
Biblioteki są pod samorządami, także ten...
W admibistracji publicznej na bilet czekają dyrekrorzy, pracownicy są spokojni. Natomiast wymiana powinna nastąpić jak najszybciej, bo decyzyjność padła.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 mar 2016, 11:27 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
ty masz wrazenie, ja mam relacje z pierwszej reki


A z drugiej ręki też są wiarygodne?;)


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 mar 2016, 11:31 
Cytuj  
Czyli pracownicy bibliotek ze stażem 30 lat chwycą za sztandary kod i dołączą do obrony chuj wie czego, tylko że samorządy to nadal w większości rządy psl, po, sld, a pis ma tam bardzo mało do gadania.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 mar 2016, 11:45 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
A z drugiej ręki też są wiarygodne?;)


zapytaj highlandera :)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 5 mar 2016, 12:05 
Cytuj  
Dracos napisał(a):
Profeta napisał(a):

1. Kto mówi o dekomunizacji i jej nie przeprowadza (mając komunistów w swoich szeregach)



A ty myslisz ze jak Niemcy przeprowadzali denazyfikacje to zaden nazista nie zajmowal eksponowanego stanowiska pozniej :D ?



zdaję sobie sprawę, że zrobili to w sposób fasadowy, tylko to była trochę inna sytuacja: agresja obcych państw, okupacja, przymusowe reformy vs dyktatura narzucona przez obce mocarstwa (uproszczenie, nie chce mi się produkować :d )


@Isengrim
w moim odczuciu jesteś bardzo zapatrzony w jedną linię i biegniesz jej śladem

i moim zdaniem konfederacja barska to przykład powstania szlachetnego w założeniu, które doprowadziło do katastrofy narodowej, oczywiście nie bezpośrednio i głównie, ale jednak wyczerpało Rzplitą i jej możliwości dyplomatyczne (cierpliwość rozbiorców).

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 5 mar 2016, 12:11 
Cytuj  
Profeta napisał(a):
konfederacja barska to przykład powstania szlachetnego w założeniu


nawet i to nie, katolickie oszołomy


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 5 mar 2016, 12:16 
Cytuj  
Niah napisał(a):
Profeta napisał(a):
konfederacja barska to przykład powstania szlachetnego w założeniu


nawet i to nie, katolickie oszołomy



ich założenia były z ich punktu widzenia szlachetne,
bo z mojego punktu widzenia to efekt trwającego rozkładu państwa i mentalności klasy rządzącej gdzieś od potopu szwedzkiego - w tym przejście od wielu religii i wolności religii do katolstwa z represjami wobec innowierców, które do dzisiaj odbija się czkawką, ale nie wątpię, że chcieli dobrze w ich rozumieniu.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 5 mar 2016, 12:21 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
ja pisalem o policji/sluzbie celnej i tym jak zmiany na stanowiskach naczelnikow wplywaja na ich dzialanie.
jak mi pokazesz co oprocz osoby na stanowisku, zmienilo sie w danej instytycji to bedzie mialo to sens.
bo jak na razie, to opisujesz sytuacje, ktora ma miejsce w wiekszosci firm/korporacji po przejeciu.
mowiac w skrocie, srasz zarem jak ci z kod'u.



a ja napisałem, jak czasami taka wymiana jest totalnie bez sensu a także wpływa na działanie danej instytucji - wiesz jak na takie stanowisko nagle dostaje sie osoba , która np "lubi czytać" i nie bardzo wie co i jak to oczywiście wg ciebie nie ma to żadnego wpływu na działanie tej instytucji

oczywiście dla ciebie Twoje informacje są super, a moje to sranie żarem ( nawet nie wiem po co w tym miejscu jakieś odniesienie do kodu, który mnie ani grzeje ani ziąbi )

jak tu szybko przechodzi się od braku argumentów do napisania- srasz żarem

nowa władza ma na was jakieś kwity czy jak? :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 mar 2016, 12:33 
Cytuj  
pani naczelnik 'sluzby' w lodzi, przez ostatnie kilka lat co roku otrzymywala 20k+ premii za oszczednosci poczynione w wydziale. polegaly one glownie na tym, ze nie wyplacala premii funkcjonariuszom.
3 lata temu zakupiono (za kupe kasy) sprzet do wyciagania infomacji z telefonow komorkowych. pieniadze na szkolenia dla funkcjonariuszy znalazly sie po tym jak wladze przejal pis.
okazalo sie, ze po zmianie pani naczelnik (z nadania PO) udalo sie bez problemu przesunac kilka samochodow sluzbowych i dzieki temu funkcjonariusze moga wypelniac obowiazki w czasie jaki jest od nich wymagany.
osoby, ktore dostaly sie do sluzby bez zadnych 'plecow' nie mialy zadnych szans na sensowny awans. teraz atmosfera jest zupelnie inna.

minusem jest np. to, ze sluzby, ktore powinny wykonywac inne zadania, sa szkolone na potrzeby zjazdu mlodziezy w krakowie.

prosze, oto moje argumenty za zmianami.
czekam na twoje.

i prosze przestan z tymi bibliotekami. bo w jakim sa stanie to wiekszosc wie, wiec zmiana na pewno nie pogorszy ich sytuacji.
nie wskazales na razie zadnej zmiany na dobre/zle w przypadku wymiany na tych stanowiskach.
srasz zarem nie majac zadnych argumentow, poza swoim wrazeniem.


Ostatnio edytowano 5 mar 2016, 12:38 przez Mendol, łącznie edytowano 1 raz
**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 mar 2016, 12:38 
Cytuj  
@Profeta: Pedagogika wstydu to przekonywanie ofiary, że sama sobie winna krzywdy. Zdejmuje to odpowiedzialność z przestępcy, bo przecież został on sprowokowany, właściwie nie miał innego wyjścia. To nie barzanie rozdarli Polskę, to nie sanacja zaczęła dwś, to nie Solidarność wprowadziła stan wojenny na obszarze całego kraju. Są opiniotwórcze ośrodki od lat smarujące Gównem Wszystko, co się da. Ale nie znaczy że mają rację.
Co do popierania PiS- po prostu po/n/kod są megachujowe. Kukizowi brak spójności przekazu, razem i korwin są skazane na balans w okolicy progu. PiS niekoniecznie jes silny i nieomylny, natomiast opozycja obstrukcyjna to mientkie faje i niech spierdalają.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 5 mar 2016, 12:48 
Cytuj  
Profeta napisał(a):
Konfederacja barska

Zaszkodzili i to nawet bardzo, ale rozkład Państwa Polskiego i ostatecznie rozbiory to jest coś na co wiele środowisk w RP pracowało wieloma pokoleniami. Czasem w niektórych historycznych sytuacjach jak się czyta postawę wobec spraw państwowych miała szlachta i magnateria to się jeży włos na głowie. Niektórzy władcy zresztą nielepsi, szczególnie podczas ważnych historycznych momentów. Jak się czyta dzieje Polski to można pewne rozwiązania ustrojowe(które w formie praw i przywilejów czasem działały przez wieki) powodujące słabość RP już zauważyć nawet u Piastów.

Sama konfederacja barska w kwestii rozbiorów to była tylko ostatnia kropla która przechyliła ostatecznie szalę. Samym powodem rozbioru była po prostu słabość Polski i to w zasadzie w tamtym czasie pod każdym względem. Ekonomicznym, ustrojowym, demograficznym i wojskowym.

Z kolei w kwestii wolności religijnej to cóż, swoimi działaniami katolicy osłabili państwo i wd. mnie też to nie była właściwa droga, ale z drugiej strony trzeba też pamiętać, że np. protestanci staneli po stronie Szwedów podczas potopu, a zapomina się jaką katastrofą cywilizacyjną Potop był. Niektórzy uważają wręcz, że był bardziej niszczący dla Polski niż II W.Ś, a to delikatnie rzecz ujmując odważne twierdzenie.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 5 mar 2016, 12:59 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
@Profeta: Pedagogika wstydu to przekonywanie ofiary, że sama sobie winna krzywdy. Zdejmuje to odpowiedzialność z przestępcy, bo przecież został on sprowokowany, właściwie nie miał innego wyjścia. To nie barzanie rozdarli Polskę, to nie sanacja zaczęła dwś, to nie Solidarność wprowadziła stan wojenny na obszarze całego kraju.

Przydałby się jeszcze jakiś obrazek przedstawiający I RP jako bezbronną niewiastę gwałconą we własnym mieszkaniu przez trzech przepoconych bandytów.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 mar 2016, 13:07 
Cytuj  
To że ktoś słaby, to nie znaczy że trzeba go zaraz okradać. Przypominam, że za główny grzech etyczny II RP przyjmuje się zajęcie Zaolzia ;). Pomysł na reformę państwa przez barzan był słaby, ale przy takich nakładach jakie dawały Rosja i Prusy żeby było "jak zwykle " to nikt nie miał szans. To Rosja i Prusy są odpowiedzialne za rozkład I RP, po to był jurgiel, by było źle.
Co do zniszczeń po potopie, to ze strat po dwś Polska podniosła się po jakiś 30tu latach. Po potopie praktycznie nigdy.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 5 mar 2016, 13:15 
Cytuj  
Co za brednie. Masakra. pisowiec to stan umysłu.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 mar 2016, 13:29 
Cytuj  
"chemia z niemiec" :lol:
http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/cbsp-zatr ... 24864.html


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 5 mar 2016, 13:30 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
...


ok dałeś dobre argumenty, faktycznie tam gdzie to opisałeś zmiana wyszła na dobre

ja nie pisałem jednak czy to będą dobre czy złe zmiany - napisałem ,ze zacznie się wymiana stanowisk wg kolesiostwa i znajomości , tak samo jak za czasów PO, a jak przypuszczam będzie tego więcej- nie moge odnieść się do wyników tych zmian, bo na te przyjdzie czas, pisałem po prostu o czymś innym

szkoda ,że widzisz tylko : dobrazmiana - ona nie zawsze będzie dobra

i proszę przestań pisać o tym sraniu żarem bo to ci nie przystoi, wiecej kultury, bo ja cię nigdzie nie obrażam , ale widzę ,że zwolennik dobrychzmian , musi obowiązkowo coś takiego napisać

po prostu widze ze dyskusja tu nie ma najmniejszego sensu- poczytajcie wypowiedzi Tora, Junkiera, Propheta ( z Niahem inna sprawa ) a potem porównajcie posty zwolenników dobrych zmian - jedni potrafią pisać bez wjazdów osobistych , inni już nie

granuluje :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 mar 2016, 13:34 
Cytuj  
nigdy nie napisalem, ze jestem zwolennikiem dobrychzmian.
jednak nie widze problemu w tym aby je dostrzec.
czepilem sie ciebie i twojego pieprzenia, bo wlasnie ty zachowujesz sie jak zwolennik kod'u i po, pis zmienia na stanowiskach i chuj, niewazne jaki bedzie efekt (ktory mozna ocenic za pare miesiecy) tylko to, ze zwolnili kierownika biblioteki.
nie wiem o czym innym pisales, wrzuciles tekst w odniesieniu do mojej wypowiedzi, ktorego nie mozna bylo odebrac w inny sposob.
ja rowniez cie nie obrazilem, gdybys nie zauwazyl to wyrazenie 'srasz zarem' posluzylo mi do skroconej oceny twojej bezsensownej wypowiedzi.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1690, 1691, 1692, 1693, 1694, 1695, 1696 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.