mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2339 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 117  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 25 mar 2015, 19:46 
Cytuj  
Wiarygodność wyznacza to, że praktycznie cały Sejm głosowało za rozwiązaniem WSI w tym całe PO poza naszym tuzem od żyrandola.
I pierwsze wyroki sądowe dla byłych oficerów WSI, za rzeczy zgłoszone do prokuratury przez komisję tworzącą ten raport.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 26 mar 2015, 09:59 
Cytuj  
Pogrzebałem w necie i znalazłem tylko sprawę dotyczącą handlu bronią, ale z tego widzę, to proces toczył się przed 2005, czyli zanim Antek wziął się do roboty. Co jeszcze było? Znalazłem też jakieś odszkodowania dla osób, które znalazły się w raporcie i MON musiał płacić oraz wyrok TK mówiący o nieprawidłowościach w przygotowaniu raportu. No i pytanie, czemu Kaczyński jak był prezydentem nie opublikował tych ponoć szokujących aneksów? Widzę, na razie tylko partactwo Antka jak przy katastrofie smoleńskiej.


_________________
Χ Ξ Σ

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 26 mar 2015, 11:24 
Cytuj  
http://wyborcza.pl/1,75477,17659930,Kor ... ow_do.html


_________________
Bishop - Teon

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 26 mar 2015, 11:44 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Pogrzebałem w necie i znalazłem tylko sprawę dotyczącą handlu bronią, ale z tego widzę, to proces toczył się przed 2005, czyli zanim Antek wziął się do roboty. Co jeszcze było? Znalazłem też jakieś odszkodowania dla osób, które znalazły się w raporcie i MON musiał płacić oraz wyrok TK mówiący o nieprawidłowościach w przygotowaniu raportu. No i pytanie, czemu Kaczyński jak był prezydentem nie opublikował tych ponoć szokujących aneksów? Widzę, na razie tylko partactwo Antka jak przy katastrofie smoleńskiej.


Najprawdopodbniej nie mogl go ujawnic, bo byly w nim nazwiska i konkretne oskarzenia (bez wyrokow sadu oczywiscie) i moze jakies tajemnice sluzbowe zwiazane z bezpieczenstwem panstwa, a moze zwyczajnie chcial wykorzystac raport do jakiejs gry politycznej. My nie ujawnimy, ale wy zrobicie cos tam.

Raport prawdopodobnie widzial Suminski, ale nie moze sie do tego przyznac bo dostalby wyrok za upublicznianie scisle tajnych tresci. Zreszta on sam tez moze byc marionetka w rekach sluzb (gdzie jak w kazdej orgoanizacji o strukturach mafijnych toczy sie nieustanna walka o wladze) i zoabczyl co mial zobaczyc.

Generalnie Kaczynski dal dupy, bo powinien utajnic tylko fragmenty aneksu ktorych ujawnienie lamalo by prawo. Ile by zajelo przepisanie aneksu przy konsultacji z prawnikami? pare dni?

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 26 mar 2015, 11:53 
Cytuj  
Tor, jeżeli pogrzebałeś w necie, to wiesz także czemu nie ujawnił aneksu (wyrok Trybunału konstytucyjnego), a raport kazał napisać jeszcze raz zanim go ujawnił.
Pytanie, czemu Bronek nie zakończył prac nad aneksem (bo ponoć wciąż spływały nowe rzeczy do komisji), a PO nie znowelizowało ustawy tak, by aneks mógł zostać opublikowany.

Co do procesów odszkodowawczych:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... omosc.html?
MON pod rządami PO idzie na ugody i płaci...Bronek wciąż broni WSI, a MON płaci za ugody.
Patrz, jak wspaniale...żadnych tam 10 czy 15 lat procesowania się, żeby przedłużyć na maksa jak u zwykłych obywateli (choćby Kluski czy w sprawie MCI). Pach pach, ugoda i wypłata.

Zakładam, że raportu nie czytałeś, no bo jaki po przeczytaniu sens się kłócić z zestawieniem z akt i zeznań. Gdyby tam były kłamstwa wyssane z palca, to do teraz miałbyś już Antka w więzieniu.
PO już w 2008 zwołałoby komisje śledcza w tej sprawie i koledzy z WSI szybciutko wskazaliby, gdzie kłamała komisja likwidacyjna WSI w raporcie...PO jeszcze niedawno tak straszyło i co? i gówno...pytanie czemu. Może się trza też Bronka zapytać o to czemu komisji śledczej i wyroków dla likwidatorów nie ma? :lol:

Można wytykać jakieś braki w kwestii ujawniania danych osobowych, ale serio...to jest najważniejsze dla państwa i obywatela w tej sprawie? to jest pierdoła, pomijalna w nawale korzyści dla państwa z likwidacji tego długiego ramienia Moskwy.
WSI było przeźroczyste dla obcych wywiadów dlatego NATO nie chciało nam ujawniać informacji wrażliwych...brak likwidacji WSI było wprost w interesie Rosji.

Chcesz być ślepy, bo Antek, to Twoja sprawa...słuchaj łażącego po telewizjach "eksperta" gen Dukaczewskiego, szkolonego w Moskwie szefa WSI, i szukaj dziury w całym. Udowadniaj, że WSI to były super służby, a Macierewicz i raport który stworzył, który podejrzewam miał uświadomić społeczeństwo czym było WSI (bo bez poparcia społecznego w medialnej rzeczywistości jest po prostu ciężko), to oszołomstwo. :lol:

Tekst raportu niezmiennie polecam, bo warto wiedzieć czego Broni obecny prezydent.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...


Ostatnio edytowano 26 mar 2015, 12:20 przez Rzeznik, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 26 mar 2015, 12:15 
Cytuj  
Ja jestem ślepy na oczywistości, a ty bezkrytycznie łykasz wszystko co pasuje do z góry ustalonej tezy. Tak dyskusja. Macierewicz ma niewielką wiarygodność, PO i PIS w 2005 to było to samo środowisko z takim samym nastawieniem do WSI. To, że poddaję w wątpliwość niektóre kwestie związane z raportem, to dowodzenie że WSI były super. gg Nie wiem po co z ideologią próbuję rozsądnie dyskutować.


_________________
Χ Ξ Σ

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 26 mar 2015, 12:21 
Cytuj  
Które kwestie? Z treścią raportu się nie zgadzasz?
Bo jak na razie napisałeś, że raport jest niewiarygodny bo Antek...
I to ta rozsądna dyskusja z "ideologią"?
:roll:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 26 mar 2015, 12:30 
Cytuj  
A jesteś w stanie zweryfikować to co jest w raporcie? Masz dostęp do tych danych? Nie masz, więc możesz tylko ocenić go przez kontekst polityczny. Na podstawie tego, że Bronek był przeciwko dla środowiska powiązanego z częścią polityków jest oczywiste, że współpracuje od lat z domniemaną mafią służb i maczał palce w aferze SKOK Wołomin. Na prawdę nie dostrzegasz tutaj pewnych braków w logice i stronniczości?

Jako ciekawostka, Dukaczewski rozumiem jest niewiarygodny, ale fakty można pewnie sprawdzić. Kryże (prokurator PRL-owski skauzjący opozycję) umarza wątek finansowania PC przez WSI, potem jest misnitrem w rządznie Kaczyńskiego. Oficer wymieniony w raporcie Macierewicza zostaje szefem SKOK Wołomin, gdzie dzieli i rządzi Bierecki.
Spoiler:


Kwestia udziału służ w polityce wygląda na niezłe gówno, z mnóstwem wątków.


_________________
Χ Ξ Σ

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 26 mar 2015, 12:56 
Cytuj  
Nie wiem w jakiej części te archiwa są dostępne dla zwykłego obywatela, ale są dostępne dla premiera i prezydenta to na pewno. Od co najmniej 7 lat.
Dlaczego więc Macierewicz i reszta likwidatorów wciąż nie może się doczekać na komisje śledczą, wyroki i więzienie, a Kaczyński nie staje przed Trybunałem Stanu?
Co Ci mówi ten fakt o prawdziwości informacji zawartych w raporcie? Czemu środowisko pragnące zniszczyć likwidatorów nie może im się dobrać do skóry w tak prosty sposób?

Ludzie tworzący WSI nie przeszli w "nowej Polsce" weryfikacji, co Ci to sugeruje?

Co Ci mówi fakt, że Bronisław Komorowski chciał dotrzeć w sposób nielegalny do aneksu z likwidacji WSI nie zważając na to, że pomoc w tym oferuje mu de facto ruski agent? Po co mu ten aneks był?
Przecież on z WSI, jak twierdzi, nie miał nic wspólnego poza związkami służbowymi, które w tamtym okresie nie występowały.
A do tego serio wierzysz, że syn Bredzisława prokurentem w spółce WSI to przypadek?

Cytuj:
domniemaną mafią służb


right, złe WSI to wymysł chorych umysłów

Cytuj:
Kwestia udziału służ w polityce wygląda na niezłe gówno, z mnóstwem wątków.


Zgadzam się w 100%. wątków jest w brud, bo skurwysyny z WSI miały i rozmach i masę kapuchy.
Chyba Sumliński mówił, że przyjrzał się sporej liczbie tych największych przetargów państwowych i te gdzie nie było kogoś powiązanego z WSI, to był niewielki odsetek.
Nie jest powiedziane, że czegoś nie załatwił z nimi kiedyś Kaczyński, a jak nie on sam, to ludzie z jego otoczenia tudzież partii.
Trza pamiętać, że ludzie WSI mieli haki na pewnie 90% klasy politycznej.
Likwidacja tego gówna, to zdecydowanie osiągniecie 25 lecia. Porównywalnym osiągnięciem będzie odsunięcie od koryta POPISowskiej bandy oraz dziadków z PSL i SLD (pomarzyć dobra rzecz ;) )
Tak na prawdę to podejrzewam, że raport ujawnia tylko wierzchołek góry lodowej, bo pewnie z dużej części nielegalnych operacji żadnej dokumentacji nie było lub już nie ma, a świadkowie dawno leża w ziemi.


A wracając już stricte do tematu, krótka charakterystyka kandydatów dokonana przez pierwszy mózg RP:
Obrazek

Mój komentarz: Szumi z rana, lepszy niż śmietana :lol:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 26 mar 2015, 13:29 
Cytuj  
Szumi zawsze na propsie.


_________________
.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 26 mar 2015, 15:37 
Cytuj  
"Prawica bejsbolowa", podoba mi się. :lol:

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 26 mar 2015, 17:01 
Cytuj  
Tor, obecna władza i opozycja tez opiera się na tym czy masz dowody lub kto je ma, a przecież oczywiste jest że służby bezpieczeństwa jak i wsi realizowały z góry zaplanowane strategie, których początki zaczynają się w latach 80-tych.
Takim drobnym ukoronowaniem tego niech będzie kolejna już gala biznesowa 23 kwietnia organizowana przez TVN, nagroda im wejcherta jak dla mnie to właśnie kpina znając jak powstawało iti i tvn.

Jesteśmy jedynym krajem z obozu komunistycznego, który nie oczyścił się z agentury sowieckiej, komunistycznych służb specjalnych i nie potrafił do tej pory zabezpieczyć majątku państwowego przed tymi, którzy z przydziału go otrzymali.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 26 mar 2015, 19:13 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Ja jestem ślepy na oczywistości, a ty bezkrytycznie łykasz wszystko co pasuje do z góry ustalonej tezy. Tak dyskusja. Macierewicz ma niewielką wiarygodność, PO i PIS w 2005 to było to samo środowisko z takim samym nastawieniem do WSI. To, że poddaję w wątpliwość niektóre kwestie związane z raportem, to dowodzenie że WSI były super. gg Nie wiem po co z ideologią próbuję rozsądnie dyskutować.


No dokladnie.

Wiazanie PO z WSI jest bardzo karkolomne, co nie znaczy ze wojskowi nie mieli agentow w tej partii, zreszta podobnie jak w PISie. WSI to profesjonalisci, a polscy politycy z PO i PIS to w wiekszosci zyciowi nieudacznicy, ktorzy poszli w polityke bo do niczego innego sie nie nadawali, wiec wszystko odbywalo sie tak jak chcialy sluzby.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 27 mar 2015, 12:34 
Cytuj  
PO z TVN zrobili ładny manewr, "afera dudy" już jest, tak banalne, a sam bym na to nie wpadł.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 27 mar 2015, 13:42 
Cytuj  
http://telewizjarepublika.pl/po-kolejny ... 18753.html


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 27 mar 2015, 14:05 
Cytuj  
'W ocenie eurodeputowanego PO Adama Szejnfelda, doniesienia medialne na temat Dudy są "absolutnie szokujące", ponieważ "wskazują na to, że cały proces legislacyjny(...) mógł być prowadzony nielegalnie". '

A dla mnie absolutnie szokujace sa takie wypowiedzi, poniewaz wskazuja na to, ze moglo dojsc do proby manipulacji.
Ja pierdole. Oni wszyscy za takie teksty powinni porzadnie po ryju zebrac.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 27 mar 2015, 14:34 
Cytuj  
Dla mnie to dziwne ze Kaczyński skierował ustawę o SKOKach do TK na podstawie anonimowej opinii podsuniętej przez Dude. Sam Duda do dzisiaj nie podał nazwiska tej osoby/osób.


_________________
Bishop - Teon

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 27 mar 2015, 14:50 
Cytuj  
A dla mnie to "dziwne", ze "sprawa" z 2009r wyplywa dopiero teraz.
To ladnie pokazuje, ze wszyscy generalnie maja (w tym wypadku) SKOKi w dupie, a licza sie tylko ewentualne haki.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 27 mar 2015, 14:56 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
A dla mnie to "dziwne", ze "sprawa" z 2009r wyplywa dopiero teraz.
To ladnie pokazuje, ze wszyscy generalnie maja (w tym wypadku) SKOKi w dupie, a licza sie tylko ewentualne haki.


Gazety piszą o nieprawidłowościach w SKOKach od dawna a w środowisko finansowym to nie było żadną tajemnicą. Tak jak nie było żadną tajemnica ze Kaczyński skierował ustawę do TK po to aby przeciągnąć czas kiedy skoki będą poza nadzorem.


_________________
Bishop - Teon

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 27 mar 2015, 15:03 
Cytuj  
no wlasnie, a politycy robia burze dopiero teraz. Ot, obudzli sie.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2339 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 117  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.