mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1185 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 60  Następna strona

Kogo poprzesz ?
PiS 10%  10%  [ 23 ]
PO 50%  50%  [ 111 ]
LiD 14%  14%  [ 31 ]
PSL 0%  0%  [ 1 ]
Samoobronę 1%  1%  [ 2 ]
LPR 0%  0%  [ 1 ]
UPR 9%  9%  [ 20 ]
Inną partię 1%  1%  [ 2 ]
Jeszcze nie wiem, podejmę decyzję przy urnie 3%  3%  [ 6 ]
Nie pójdę głosować (fail @ social life) 11%  11%  [ 24 ]
Liczba głosów : 221
Autor Wiadomość
****

Posty: 1217
Dołączył(a): 11.10.2005
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2007, 23:09 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
kkkk20 napisał(a):
Wiecie niewazne... z postow roballa wynika poprostu ze leje na Polske cieplym moczem. I nie zna zadnych wartosci, nie jest swiadomy tego dzieki czemu i komu jest tam gdzie jest.

Ale tacy tez sie zdarzaja :(


rotfl jaki post.
Jest tam gdzie jest dzięki sobie. Bo sam podjął decyzję o wyjeździe, kupił bilet i wsiadł do samolotu - tak wygląda to w każdym normalnym kraju.
A to, że nie było to tak proste przez 50-60 lat po II wojnie światowej to inna sprawa. Trzeba za te lata podziękować rosjanom a nie przypominać im o katyniu i 60 lat okupacji - może sprzedamy ich więcej mięsa i buraków, może oni po raz kolejny podniosą ceny ropy/gazu i zabronią zdywersyfikować dostawy na co my się potulnie zgodzimy. Niestety po 60 latach slavikowania jesteśmy przyzwyczajeni do lizania tyłka ruskom. A na każdego lidera na tyle rozsądnego by ruskim pokazać fakolca warczymy też z przyzwyczajenia.


Przez 50-60 lat bylo to niemal niemozliwe... a ruskom nie zawdzieczamy nic. Wogole nawet tak nie powinienes mowic.

To co mamy zawdzieczamy sami sobie. Prezydentowi Walesie i Solidarnosci. Dlatego macie mozliwosc wyjazdu tu i teraz czy tak ciezko jest ci to pojac>>

Palasz az taka nienawiscia do swojego kraju??

Nie powoluj sie na Historie UK, bo jest calkiem inna moze oni nie musza sie utozsamiac z nikim. Bo od wiekow byli wolnym krajem. I przez wieki to oni gnebyli miedzy innymi szkotow.

Edit: nikt ruskom tylka nie lize... chyba w tej Angli jestes nie na czasie... To wlasnie Polacy wymusil na UE sankcje wobec Rosji za to ze ta zabronila transportu miesa do Polski... Wiec nie wiem o co ci chodzi.


_________________
Śmierć jest czymś normalnym...

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2007, 00:39 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Zychoo napisał(a):
Przesadzasz.
Nie jestem zadnym katolikiem i nikt nigdy mi jeszcze tego nie wytknal.

bo tego nie widać. Posmaruj się pastą do butów i idź do sklepu. Obserwuj reakcje. Pewnie ekspedientka antychrystowi chleba nie sprzeda.. no conajmniej się przeżegna jak minie na ulicy :lol:


[01:00] <tomugeen> bo on w jukej sie smaruje i nie budzi tym zadnych emocji


_________________
Nestor#1522

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2007, 00:53 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Posmaruj się pastą do butów i idź do sklepu. Obserwuj reakcje. Pewnie ekspedientka antychrystowi chleba nie sprzeda.. no conajmniej się przeżegna jak minie na ulicy :lol:

Wyjedzie plebs na rok czy dwa za granice i juz udaje,ze nie pamieta jak w Polsce jest. Ty chyba zapierdalales w biedronce za 600pln i zostala ci trauma. hehe Rozumiem, ze teraz w towarzystwie angielskich jobs czujesz sie kosmopolita. Wpadnij do Krakowa poogladacie sobie fiuty na stoliku w pubie. hehe

modlmy sie


_________________
Χ Ξ Σ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2007, 09:24 
Cytuj  
@Mark24

Omg z jakiej ty dziory wyjechales ze u was sie czarnym w sklepie chleba nie sprzedawalo? Jak tak miales to faktycznie nie dziwie sie takim kompleksom eksponowanym na kazdym kroku.

Polska nie jest napewno jakims cudownym krajem, ale jest moja ojczyzna. Moze mi sie nie podobac to jak tu jest, ale jast tak a nie inaczej bo ludzie ten kraj sprowadzaja do takiego poziomu na jakim jest. Miedzy innymi tacy jak ty.

Swoja droga takie kontestowanie polskosci i tego jaki grajdol z Polski jest jednym z typowych zachowan takich ludzi pseudosukcesu. Ludzi ktorzy wyjechali i mysla ze zlapali elvisa za trabke. Jest to zalosne. Tak zalosne, ze poprostu az szkoda gadac. Na twoim miejscu bym zaczal byc elo i pisal raczej na angielskich boardach, bo w koncu na mmorpg.pl az zalatuje polaczkowatoscia.

A co do tego ze ten kraj ci nic nie dal, to ciekaw jestem kto i za czyje pieniadze cie wyedukowal, leczyl, szczepil itd. Kazdy cos dostal od tego kraju. Tylko nie kazdy potrafi to dostrzec.

Generalnie to brak szacunku i narra.


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

***

Posty: 805
Dołączył(a): 28.01.2005
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2007, 09:32 
Cytuj  
hehe, ale tu sie po bandzie jezdzi. Najpierw jechali kkkk20 za patriotyzm teraz Mark24 za antypatriotyzm, ale tak powinno w sumie byc, nie ma co popadac ze skrajnosci w skrajnosc.

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2007, 11:08 
Cytuj  
Ten kraj cie leczyl szczepil za pieniadze z podatkow Twojej Matki i Twojego Starego i zaufaj mi - zaplacili o wiele wiecej, niz od tego kraju uzyskali. Wiec prosze Ciebie - nie pierdol tu populistycznych tekscikow, na pewno na mnie to nie dziala.

Roball jest zjebem, ale to wiadomo od dawna, ma swoje poglady na sprawe i tyle, nikt mu nie bedzie kazal robic dla ojczyzny i ma w tym racje. A Mark mowi o tym, jak to na wsi wyglada i jestem przekonany, ze tak naprawde jest. Moze nie w dokladnie tej skali, ale widok murzynka bambo na pewno wzbudzilby wielkie zainteresowanie w calej wsi zazwyczaj liczacej 10-200 osob...


_________________
Nie mam pomyslu na signature

***

Posty: 989
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2007, 12:11 
Cytuj  
mark to pokemon, kto by się tam przejmował czytaniem jego postów? zadziwiające, że jeszcze pamięta polski.

***

Posty: 620
Dołączył(a): 20.11.2005
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2007, 12:47 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Założę się, że w Polandzie musisz, co więcej jak nie jesteś biały praktykujący katolik to ci na ulicy czy w sklepie to wytkną.


Od 10 lat mam znajomego ktory jest w 50% czarny. Jakos nie potrafie sobie przypomniec zeby kiedykolwiec skarzyl sie ze spotkalo go z tego powodu cos przykrego. Raczej wrecz przeciwnie, ludzie sa czesciej dla niego mili niz dla przecietnego Polaka.

Czyzby te twoja przypuszczenia sa oparte na tym ze sam doswiadczyles jakiejs nietolerancji dla Polakow na wyspach i jak zwykle wychodzisz z zalozenia ze przeciez w Polsce musi byc gorzej.


_________________
[GM]Dave>> Hail, Adventurer.
[GM]Dave>> What begins with B and rhymes with Ban?
Player>> Umm...
Player>> Ban?
[GM]Dave>> If you insist.


Posty: 42
Dołączył(a): 7.09.2007
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2007, 13:34 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Zychoo napisał(a):
Przesadzasz.
Nie jestem zadnym katolikiem i nikt nigdy mi jeszcze tego nie wytknal.

bo tego nie widać. Posmaruj się pastą do butów i idź do sklepu. Obserwuj reakcje. Pewnie ekspedientka antychrystowi chleba nie sprzeda.. no conajmniej się przeżegna jak minie na ulicy :lol:

to ty idz biały do pakistanskiej dzielnicy - jak ci nie wpierdolą będziesz szczesciarz ... i przestan pieprzyc ze anglia to bajka, bo to taki sam gnój jak każdy inny kraj
są dzielnice odjebane za gruba kase gdzie 2x jaguar i po mercu dla dzieci przed domem to norma , a sa miejsca gdzie psy dupami szczekają a śmieci nie wywozi sie po 2,3 tygodnie i ludzie zapieprzają za 1k funtow jako sprzataczki w sainsburym i ledwie co na przezycie wystarcza

chyba jak byłeś mały to cię za kare do kaloryfera przykuwali ze masz teraz taką traume , i wstret do polski


_________________
Stomp.

**

Posty: 276
Dołączył(a): 23.01.2006
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2007, 14:19 
Cytuj  
spot pis'u ( http://pis.server-tv.com/pis/PIS00121.wmv ), czyli strzal w stope. "niedawno temu w polsce" trzeba bylo 'posmarowac' opozycji, czyli prawdopodobnie chodzi o opozycje rzadow sld. przekaz jest niejasny, aczkolwiek forma mnie sie bardzo podoba ;]

***

Posty: 935
Dołączył(a): 26.04.2007
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2007, 15:09 
Cytuj  
futrol napisał(a):
spot pis'u ( http://pis.server-tv.com/pis/PIS00121.wmv ), czyli strzal w stope. "niedawno temu w polsce" trzeba bylo 'posmarowac' opozycji, czyli prawdopodobnie chodzi o opozycje rzadow sld. przekaz jest niejasny, aczkolwiek forma mnie sie bardzo podoba ;]


Pomysl na spot dobry, ale dubbing glosow jest beznadziejny.
Mimo wszystko PIS leci ostro z kampania jak widac i ma coraz wieksze szanse powalic PO na kolana .

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2007, 15:32 
Cytuj  
Mi sie podoba ... glownie dlatego, ze docelowy wyborca PIS-u, czyli pleb ze wsi moze nie skumac o co chodzi :D

***

Posty: 935
Dołączył(a): 26.04.2007
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2007, 08:26 
Cytuj  
Qraczek napisał(a):
Mi sie podoba ... glownie dlatego, ze docelowy wyborca PIS-u, czyli pleb ze wsi moze nie skumac o co chodzi :D


na razie to chyba tylko PO nie skumalo o co chodzi w tym spocie i probuja odwrocic kota ogonem :)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2007, 08:32 
Cytuj  
Moim zdaniem lipny strasznie jest ten spot, i strasznie traci amatorszczyzna (zarowno sposob konstrukcji tresci jak i sama rezyseria). PiS miewal o wiele lepsze spoty, jedyne co tlumaczy tyle halo wokol niego to kompleks PiS, ktory PO juz od dawna bardzo starannie wydaje sie pielegnowac :roll:


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2007, 09:21 
Cytuj  
Lil napisał(a):
Qraczek napisał(a):
Mi sie podoba ... glownie dlatego, ze docelowy wyborca PIS-u, czyli pleb ze wsi moze nie skumac o co chodzi :D


na razie to chyba tylko PO nie skumalo o co chodzi w tym spocie i probuja odwrocic kota ogonem :)


Widzisz Huraganku - sek w tym, ze postanowili w spocie zaatakowac wszystkich - a to w przypadku kampanii wyborczej troche tak jakby nikogo nie atakowali

****

Posty: 1318
Dołączył(a): 17.12.2001
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2007, 10:26 
Cytuj  
lutus napisał(a):
Jakby kazdy dostawal % miejsc w sejmie taki, ile mial % glosow - to sie zgadzam, masz racje. Ale mieszkasz w Polsce, bedziesz glosowac w Polsce - a tu tak nie ma! Tu jest rodzaj ordynacji tzw. metoda ilorazu ( nie chce mi sie tego tlumaczyc, ale jak bedzie podzial 40% 30% 20%, to ta pierwsza ma ponad 3/5 glosow, a reszta o wiele mniej niz by wynikalo z procentow.

EDIT : Tu sobhie poczytaj o metodzie wyjiczania mandatow w okregach + kilka innych szczegolikow :
W Polsce w wyborach do Sejmu stosuje się podział na 41 okręgów wyborczych, z ustaloną z góry liczbą mandatów. Na poziomie okręgów podział mandatów pomiędzy uprawnione komitety wyborcze następuje za pomocą metody d'Hondta.


Konsekwencje :
- System preferuje najsilniejsze komitety wyborcze kosztem tych, które nieznacznie przekroczyły próg wyborczy.
- Przy obliczaniu mandatów w okręgu: można przyjąć, że w odniesieniu do proporcjonalności prostej (głosów do mandatów), części "ułamkowe" mandatów zaokrąglane są w górę dla dużych partii, zaś w dół dla partii mniejszych.
- W przypadku 41 okręgów, mamy dla każdej partii po 41 zaokrągleń. Partia duża może zostać "nagrodzona" ponad 40 razy kosztem partii małej.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Metoda_d%27Hondta


EDIT2 :

No to teraz widac, czemu mamy takie, a nie inne wyniki wyborow. Ludzie nie wiedza po prostu jak sie oblicza mandaty!!!! Wszyscy mysla, ze to wychodzi z procentow, a tu niespodzianka. Moze o tym powinno sie zaczac trabic w mediach, moze wtedy ludzie przestaliby glosowac na nic nieznaczace partie. moze wreszcie bysmy doszli do normalnego, max 3 partyjnego podzialu sejmu/senatu. Z wieksza iloscia partii po prostu nic nie da sie zrobic!


to co napisales, jest najlepszym dowodem na to, że politologię mogą studiować również idioci i wkuwając na blachę mogą skutecznie przeskakiwać z roku na rok.

być może i rozumiesz jak działa formuł d'Hondta, być może nawet gdzieś przeczytałeś jak przekłada się na wynik wyborów. z pewnościa przeczytałeś, że "powszechnie uznaje się ją za faworyzującą większe partie, w szczególności gdy jest skorelowana z niewielkimi okręgami wyborczymi i klauzulą zaporową"

to wszystko nie zmienia jednak faktu, że nie jesteś w stanie wyciągnać logicznego wniosku, z informacji które posiadasz.

spróbuje ci to wyjasnic na najprostrzym przykładzie.

mamy okręg 5-mandatowy. jest PiS, PO, LiD i LPR (czy tam UPR), w okręgu oddaje się ~300 tys głosów. PiS i PO otrzymują po ~100 tys głosów, LiD 51 tys głosów, a LPR (będące w skali kraju na pograniczu progu wyborczego) 49 tys głosów. oczywiscie 2 tys głosów oddanych na PiS to głosy wyborców LPR, którzy przeczytali bezmyślnie za dużo publikacji politoligcznych.

policz sobie teraz wszystko i pomyśl, a jak potrafisz to oblicz wartość pojedynczego głosu, dla poszczególnych partii w odniesieniu do liczby mandatów. żeby wskazać ci drogę rozumowania dodam, że zwiększenie liczby mandatów z 0 do 1, ciężko ująć procentowo...

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2007, 11:54 
Cytuj  
http://www.tvn24.pl/2073223,0,0,1,1,wideo.html
ROFEL :)

Olejnik pojechala. Ale w sumie jak dla mnie to pokazuje tylko to, ze gotowy material jest bardzo latwo wykorzystac zarowno w jedna jak i w druga strone. Bo w sumie ani jedni ani drudzy nie sa bez wad.


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2007, 14:07 
Cytuj  
http://www.tvn24.pl/-1,1521350,wiadomosc.html

PO poszło na prostotę odbioru :)

***

Posty: 935
Dołączył(a): 26.04.2007
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2007, 14:09 
Cytuj  
Dana napisał(a):
http://www.tvn24.pl/-1,1521350,wiadomosc.html

PO poszło na prostotę odbioru :)


te spoty PO sa beznadziejne i tak samo bezjajowe jak cala ta partyjka.

***

Posty: 989
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2007, 14:16 
Cytuj  
o wiele mniej agresywne niz myślałem, że będą. a po za tym słabe imo...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1185 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 60  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.