mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1824, 1825, 1826, 1827, 1828, 1829, 1830 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 19 maja 2016, 18:49 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Szkocja, Niemcy, Holandia, dania..
W Szkocji za solar panele Ci płacą jak używasz.


a z czego te pieniądze biorą żeby płacić?


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 19 maja 2016, 19:12 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
Oyci3C napisał(a):
Szkocja, Niemcy, Holandia, dania..
W Szkocji za solar panele Ci płacą jak używasz.


a z czego te pieniądze biorą żeby płacić?


bo ociec mysli tak ze jak mu zapierdalaja z podatkow 500 zeby dac biednym to kurwa chory pomysl ale jak zapierdalja z cen pradu rocznie ci tysiace zeby dac zarobic firmom to juz ok bo to jest trendy no i ekologia, ratujemy planete. jednoczesnie nie patrzymy jak bardzo zanieczyszczamy srodowisko przy produkcji takich proekologi.

szkoda ze np. juz pompy ciepla nie sa dotowane (slabe lobby). generalnie solary to jeden wielki mit a oszczednosci i ekologie mozna sobie wlozyc w d :) ale jak panstwo dotuje prywatne firmy to why not. ba panstwo cala unia europejska :) ale przeciez to darmowe pieniadze.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 maja 2016, 19:39 
Cytuj  
...a jak ktoś wspomina o geotermii to zaraz go zwyzywają od rydzyków :)
Po co inwestować w geotermie jak można nasze podatki wydać na zakup solar od niemców, tak w skrócie oczywiście.

Jakby tak rozkręcić temat geotermii to by kodowcy chodzili z napisami że solary ok, a geotermia zła... komedia z tego powstaje.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 19 maja 2016, 20:52 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
ale dalej nie kumacie :)

energia odnawialna jest:

1. modna
2. profitowa

nie jest:

ekologiczna.

jak z wami rozmawiac to ja nie wiem jak lykacie jak pelikany kazde gowno ktore idzie z zachodu :)

3/4 niemiec zajebane solarami, reszta zachodu zreszta podobnie. schuco na tym taka kase nakrecilo ze masakra. ekolodzy + lobbisci + media i mamy mode na "ekologie" do tego pare ustaw i sie kreci :) zeby nie bylo ja na tym tez zarobilem i to w chuj. stracili wszyscy bo ta "ekologiczna" energia musiala skutkowac wzrostem cen energi. dla producentow czysty zysk. serio jeszcze raz zachecam do poczytania :)



Zrozum tumanie, że jest postrzegana jako ekologiczna. Przestań oglądać TVP.


_________________
Χ Ξ Σ

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 19 maja 2016, 21:41 
Cytuj  
Tumanie, to Ty to widzisz jako ekologiczne, a kończy się na tym że wszyscy dopłacają. Gdzie tu logika? Ah sorry, temat z Torem.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 19 maja 2016, 22:09 
Cytuj  
Wy w tym Korwinie na prawdę jesteście upośledzeni. Poproś mame i tate o wyjaśnieni zwrotu "jest postrzegana".


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 20 maja 2016, 09:01 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Piszpan napisał(a):
ale dalej nie kumacie :)

energia odnawialna jest:

1. modna
2. profitowa

nie jest:

ekologiczna.

jak z wami rozmawiac to ja nie wiem jak lykacie jak pelikany kazde gowno ktore idzie z zachodu :)

3/4 niemiec zajebane solarami, reszta zachodu zreszta podobnie. schuco na tym taka kase nakrecilo ze masakra. ekolodzy + lobbisci + media i mamy mode na "ekologie" do tego pare ustaw i sie kreci :) zeby nie bylo ja na tym tez zarobilem i to w chuj. stracili wszyscy bo ta "ekologiczna" energia musiala skutkowac wzrostem cen energi. dla producentow czysty zysk. serio jeszcze raz zachecam do poczytania :)



Zrozum tumanie, że jest postrzegana jako ekologiczna. Przestań oglądać TVP.


jest bo takie debile jak ty lykaja trendy zachodnie bez popitki a postrzeganie zostalo stworzone na potrzeby rynku. bo jak inaczej wcisnac ludziom overpriced shit? :) tvp ja jebie tor.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 maja 2016, 09:18 
Cytuj  
Na logikę np. energia wiatrowa produkuje mniej zanieczyszczeń niż elektrownia węglowa w starej technologii. Jak udowodnisz, że jest inaczej to przyznam ci rację wiejski tumanie. To, ze jest drożej to wszyscy wiedzą i się zgadzają, ale dalej walczysz z chochołem tłumoku. ;)

Na prawdę wyłącz TVP i przestań czytać niezależną.pl. Bo ci resztki mózgu wyżera.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 maja 2016, 11:49 
Cytuj  
Nie będę się kłócił o koszty produkcji energii bo to trzeba by szukać dokładnie ale obawiam się że zysk/straty dla środowiska pewnie wypadają podobnie jak z żarówkami gdzie produkcja świetlówki drenuje ostro zasoby i produkuje wiele zanieczyszczeń w porównaniu do żarówki żarowej.
Wiatraki są bardzo ok co widziałem np w okolicach Hamburga, tam mieszkańcy sami organizowali stawianie i potem czerpali z tego korzyści, jednak jak tam byłem trzy miesiące to może kilka dni było bez wiecznych, a tak napieprzał cały czas wiatr i to ostro.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 20 maja 2016, 11:58 
Cytuj  
embe napisał(a):
Nie będę się kłócił o koszty produkcji energii bo to trzeba by szukać dokładnie ale obawiam się że zysk/straty dla środowiska pewnie wypadają podobnie jak z żarówkami gdzie produkcja świetlówki drenuje ostro zasoby i produkuje wiele zanieczyszczeń w porównaniu do żarówki żarowej.
Wiatraki są bardzo ok co widziałem np w okolicach Hamburga, tam mieszkańcy sami organizowali stawianie i potem czerpali z tego korzyści, jednak jak tam byłem trzy miesiące to może kilka dni było bez wiecznych, a tak napieprzał cały czas wiatr i to ostro.




https://en.wikipedia.org/wiki/Life-cycl ... gy_sources


tutaj kilka badań zebranych w jednym miejscu, uwzględniających większość czynników - np. produkcja, serwis, a nawet odbijanie światła słonecznego przez elektrownię,

węgiel niestety jest na szarym końcu, nawet 'czysty węgiel' ma słaby wynik

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2270
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 20 maja 2016, 12:21 
Cytuj  
Po wygranej Legi w niedzielę, Ci pseudokibice co przetoczyli się przez miasto, spalili obok mnie 3 samochody.

Na szczęście, mój był zaparkowany jakieś 30 samochodów dalej, ale nie zazdroszczę tym właścicielom.

http://warszawawpigulce.pl/pozar-samochodow-na-rogu-milej-i-smoczej-ktos-rzucil-butelke-z-benzyna-wideo/


_________________
Turbot

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 maja 2016, 14:15 
Cytuj  
mhmm... no to trza budować germańskie wiatraki, nie ma wyjścia.

----------------------

"Bruksela nigdy nie wygra tej walki z Polakami."

----------------------

Co tak cicho w mediach o tej endecji, Niahu wiesz coś ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 20 maja 2016, 14:41 
Cytuj  
embe napisał(a):
mhmm... no to trza budować germańskie wiatraki, nie ma wyjścia.

----------------------

"Bruksela nigdy nie wygra tej walki z Polakami."


he, tego nie powiedziałem.


ten twój cytat z orbana to esencja dziecięco buntowniczej polskości, którą łatwo połechtać pustymi słowami, orban będzie się cieszył, że uwaga ue przesunie się z jego Węgier na Polskę i będzie mógł dalej robić swoje biznesy w kraju...

jego polityka już dała znać gospodarczo, łatwo porównać wskaźniki i jak dogoniliśmy Węgry i zostawiliśmy je w tyle m.in. dzięki decyzjom orbana, jak PiSowi nie uda się tego zepsuć to w ciągu 10-15 lat dogonimy ich wielkością majątków (o ile nie wcześniej, dawno nie patrzyłem)

(edit: ok sprawdziłem, już dogoniliśmy/ a może prześcignęliśmy, tylko, że u nas są większe różnice i niższa mediana)


już niedługo Węgrzy będą mieli 2x niższe zarobki niż nasze :lol: ( w tej chwili na rękę mamy 40-50% więcej) przypominam, że na początku 90' byli 2x bogatszym krajem niż Polska

Nadejdzie taki dzień, że będziemy mieli Budapeszt w Warszawie...

przecież wódz nie potrzebuje statystyk i wskaźników, on wie czego Polacy potrzebują najbardziej... suwerenności, której będzie chronił osobiście...




wciąż liczę, że PiS poszkoduje Polskę w stopniu minimalnym i nie trwale - że się powstrzymają i skupią na rządzeniu, to PiS odpowiada za relacje ze społeczeństwem, z innymi państwami, z inwestorami z całego świata, a także z organizacjami w jakich uczestniczymy, co więcej to PiS obecnie odpowiada za stan Państwa w jakim go pozostawią, dostali gospodarkę z solidnymi fundamentami, a póki co spowodowali długo trwającą bessę, która nie odbija

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 20 maja 2016, 15:05 
Cytuj  
Profeta napisał(a):
embe napisał(a):
mhmm... no to trza budować germańskie wiatraki, nie ma wyjścia.

----------------------

"Bruksela nigdy nie wygra tej walki z Polakami."


he, tego nie powiedziałem.


ten twój cytat z orbana to esencja dziecięco buntowniczej polskości, którą łatwo połechtać pustymi słowami, orban będzie się cieszył, że uwaga ue przesunie się z jego Węgier na Polskę i będzie mógł dalej robić swoje biznesy w kraju...

jego polityka już dała znać gospodarczo, łatwo porównać wskaźniki i jak dogoniliśmy Węgry i zostawiliśmy je w tyle m.in. dzięki decyzjom orbana, jak PiSowi nie uda się tego zepsuć to w ciągu 10-15 lat dogonimy ich wielkością majątków (o ile nie wcześniej, dawno nie patrzyłem)

(edit: ok sprawdziłem, już dogoniliśmy/ a może prześcignęliśmy, tylko, że u nas są większe różnice i niższa mediana)


już niedługo Węgrzy będą mieli 2x niższe zarobki niż nasze :lol: ( w tej chwili na rękę mamy 40-50% więcej) przypominam, że na początku 90' byli 2x bogatszym krajem niż Polska

Nadejdzie taki dzień, że będziemy mieli Budapeszt w Warszawie...

przecież wódz nie potrzebuje statystyk i wskaźników, on wie czego Polacy potrzebują najbardziej... suwerenności, której będzie chronił osobiście...




wciąż liczę, że PiS poszkoduje Polskę w stopniu minimalnym i nie trwale - że się powstrzymają i skupią na rządzeniu, to PiS odpowiada za relacje ze społeczeństwem, z innymi państwami, z inwestorami z całego świata, a także z organizacjami w jakich uczestniczymy, co więcej to PiS obecnie odpowiada za stan Państwa w jakim go pozostawią, dostali gospodarkę z solidnymi fundamentami, a póki co spowodowali długo trwającą bessę, która nie odbija


Ja jebie co za brednie...

Zobacz w jakim stanie Orban przejal panstwo i w jakim stanie jest teraz. Chyba kazdy wazny wskaznik gospodarczy jest duzo lepszy niz 7 lat temu (od zadluzenia panstwa po stope bezrobocia).

Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 20 maja 2016, 15:16 
Cytuj  
nominalne pkb 2010:

Węgry: 12,940 $

Polska: 12,533 $

nom. pkb 2016:

Polska: 13,390 $

Węgry: 12,606 $


zaobserwuj dynamikę wynagrodzeń, w Polszy średnia płaca na rękę jest ok 40-50% wyższa w obecnej chwili



znajdź mi informacje co do długu :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 maja 2016, 15:54 
Cytuj  
Nie wpieprzaj średnie pensje i pkb bo to ma się nijak do realiów przeciętnego polaka, mam ci znowu wklejać jaki procent społeczeństwa zarabia poniżej 2500zł miesięcznie, a jak duża grupa ma dochody poniżej płacy minimalnej i jak znowu spora grupa ma dochody na jednego członka rodziny poniżej minimum egzystencjalnego ?

Profeta napisał(a):
ten twój cytat z orbana to esencja dziecięco buntowniczej polskości, którą łatwo połechtać pustymi słowami, orban będzie się cieszył, że uwaga ue przesunie się z jego Węgier na Polskę i będzie mógł dalej robić swoje biznesy w kraju...
OK zgadzam się ale to tym bardziej źle świadczy o lordach z brukseli, którzy traktują wybiórczo "problemy" z członkami EU.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 20 maja 2016, 16:12 
Cytuj  
Profeta napisał(a):



znajdź mi informacje co do długu :)


"Węgry należą do nielicznych krajów Wspólnoty, które zdołały obniżyć deficyt budżetowy poniżej maksymalnego dopuszczalnego przez Brukselę poziomu 3 proc. PKB. Kraj systematycznie, choć powoli, obniża dług państwa. Przy poziomie 77 proc. dochodu narodowego jest on tylko nieznacznie wyższy niż w Niemczech (74 proc.), ale za to zdecydowanie niższy niż w Hiszpanii, Francji czy Wielkiej Brytanii, gdzie sięga 100 proc. PKB."

http://www.rp.pl/artykul/1198098-A-jedn ... racje.html

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 20 maja 2016, 16:29 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Na logikę np. energia wiatrowa produkuje mniej zanieczyszczeń niż elektrownia węglowa w starej technologii. Jak udowodnisz, że jest inaczej to przyznam ci rację wiejski tumanie. To, ze jest drożej to wszyscy wiedzą i się zgadzają, ale dalej walczysz z chochołem tłumoku. ;)

Na prawdę wyłącz TVP i przestań czytać niezależną.pl. Bo ci resztki mózgu wyżera.


ty tor przy logice nawet nie stales. nie znasz kompletnie ale to kompletnie tematu wiesz ino to co z mediow no ale przeciez musisz na sile udowadniac ze masz racje jak zwykle.

poczytaj sobie najpierw to:

http://www.cire.pl/pliki/2/calaprawdaoodnawialnychzrodlachenergii.pdf

pozniej dodaj 2+2. za skomplikowane ok. to pogogluj sobie materialy jakich sie uzywa do produkcji, ajkie generuja zanieczyszczenia, poczytaj o recyclingu i wtedy porownaj to do pradu z gniazdka z elektrowni weglowej/atomowej. ja nie wiem tor jak ty te studia konczyles? starzy swiniaki z radomia dowozili czy jak? czy po prostu jaranie sie nowym mlynkiem do kawy ci zwoje mozgowe przezarlo?


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 maja 2016, 16:46 
Cytuj  
Widzę, ze masz problem z ogarnięciem tekstu pisanego. O efektywności i kosztach pisaliśmy, a ty jak debil walczysz dalej z nieistniejąca tezą. Co do wpływu na środowisko to tak jak pisałem, udowodnij. Przyzna, ci racje. A teraz skończ się juz kompromitować jak Mareczek.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 maja 2016, 17:07 
Cytuj  
Jak sprawdzą się prognozy to EU będzie nas jeszcze prosić żeby ściągać filtry z kominów elektrowni węglowych :)

Tor, coś tam gdzieś usłyszałeś "ekologiczne", "modne", "postrzegane" itd i próbujesz na siłe udowadniać i popadasz w skrajności, wiesz że EU zgodnie ze wszystkimi przepisami może nawet dać dofinansowanie na uprawę bananów w norwegii pod gołym niebem ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1824, 1825, 1826, 1827, 1828, 1829, 1830 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.