mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1825, 1826, 1827, 1828, 1829, 1830, 1831 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 20 maja 2016, 17:08 
Cytuj  
Moje 2 centy.

Na środowisku też mi zależy, a jeszcze bardziej na zdrowiu moim i bliskich, także wolałbym, żeby kominy nie dymiły, ale wszystko musi być z głową, a nie huzia na juzia kupujemy z zagranicy. Bo energetyka to są naprawdę potężne koszty i coś co będzie miało wpływ na życie w sporym zakresie przez długi czas.


Zresztą akurat zanieczyszczenia powietrza u mnie w mieście są generowane głównie przez niską emisję, czyli spalanie w domach, mieszkaniach, kotłowniach i małych-średnich instalacjach przez osoby prywatne, wspólnoty mieszkaniowe i mniejsze firmy/obiekty które mają swoje własne ogrzewanie (zamiast np. CO czy kocioł gazowy). Taki np. pyl zawieszony to jakoś ~65%+ jest z takiej emisji, niecałe 20% z samochodow i reszta z przemysłu, a spróbuj tylko powiedzieć, że powinnio się zakazać bądź ograniczyć możliwość opalania węglem czy drzewem w domach to od razu jest oburzenie, że to zamach na wolność. (a kurwa truć innych swoim spalaniem to wolno).

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 maja 2016, 17:12 
Cytuj  
Kraków, udowodniono już że główne zanieczyszczenie w naszym kochanym smogu to diesle, często stare trupy, miliony szrotowych busów i dostawczaków, a w mediach nadal będą trąbić że paleniska węglowe, które już od dawna są likwidowane masowo.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 20 maja 2016, 17:21 
Cytuj  
Ja nie pisałem o Krakowie, paleniska węglowe swoją drogą, ale zlikwidowanie kilku kotłów węglowych w jakimś np. szpitalu, itp dużo nie da jak jest wielka moda na ogrzewanie domków jednorodzinnych drzewem i niektórzy mają pół posesji zajebane tonami drewna, którym palą przez 3/4 roku zanieczyszając powietrze gorzej niż góralskiej wiosce w dolinie w środku zimy przy bezwietrznej pogodzie.

Co do starych diesli to nie przecze, że to jest problem, szczególnie w centrach miast, ale poza centrum gdzie ruch mniejszy to problem zanieczyszczenia ma inną strukturę.


Ostatnio edytowano 20 maja 2016, 17:24 przez sula, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 maja 2016, 17:22 
Cytuj  
embe napisał(a):
Jak sprawdzą się prognozy to EU będzie nas jeszcze prosić żeby ściągać filtry z kominów elektrowni węglowych :)

Tor, coś tam gdzieś usłyszałeś "ekologiczne", "modne", "postrzegane" itd i próbujesz na siłe udowadniać i popadasz w skrajności, wiesz że EU zgodnie ze wszystkimi przepisami może nawet dać dofinansowanie na uprawę bananów w norwegii pod gołym niebem ?


Co próbuje udowadniać? Jak inwestycje w OZE widzi zachód? Ze jest coraz silniejszy nurt związany z ochrona środowiska? To są fakty. To, ze ktoś robi na tym biznes to oczywiste, tak samo jak ułomność tych technologii na obecnym etapie. Dofinansowanie to zarówno skutek mody na eko w społeczeństwach jak i motywów biznesowych. Nie wiem tylko po co rozmawiam z idiotą Piszpanem, ktory powtarza w kółko to samo i nijak się ma do dyskusji.

Wklej badania o źródłach zanieczyszczenia powietrza w Krakowie.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 maja 2016, 17:36 
Cytuj  
Szukaj na AGH tam dokładne badania robią.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 20 maja 2016, 17:43 
Cytuj  
nie wiem tor tobie do mordy trza by bylo nasrac zebys przezul posmakowal a i tak bys sie upieral ze to nie gowno bo nie widziales badan. co ja mam ci non stop za jakas nianke robic? pokaz mi to pokaz mi tamto. ja mowie jak jest, deal with it. solary nie sa ani efektywne ani ekologiczne w porownaniu do elektrowni weglowej. doucz sie.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 maja 2016, 17:45 
Cytuj  
Czyli jesteś nie tylko idiotą ale i mitomanem pewnie.

@embe Znalazłem tylko artykuły, że AGH podważa badania i proponuje przeprowadzenie pod ich egida, ale wyników nie znalazłem. Może jeszcze nieopublikowane.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 maja 2016, 18:53 
Cytuj  
Tak na szybko też nic nie widzę, w 2014 roku zrobiło się zamieszanie że naukowcy AGH negują wyniki badań ratusza, w 2015 rzucili pierwsze badania i w 2016 roku mają już być na dużą skalę, jednak nie widzę za wiele w tym temacie.

Pewnie agenci z brukseli zlikwidowali tych naukowców.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 maja 2016, 07:29 
Cytuj  
http://www.mpolska24.pl/wiadomosc/22923 ... -powstanie

finansujmy im wszystko, nawet materiały i koszty pracowników - "bo pójdą na Słowację" :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 maja 2016, 08:25 
Cytuj  
Dobre wyliczenia i oburzenie PO-PSL było przy okazji utraty innej montowni jakoś dwa lata temu, "inwestycja" miała pochłaniać w przeciągu 10 lat ~2 tysiące/miesięcznie na jednego pracownika kosztów gminy i państwa, jednak wtedy nie wiem czechy lub słowacja zaoferowała więcej.
Ciekaw jestem jak teraz to wypada.

---------

Komu ufamy:

Andrzej Duda 57 proc.
Beata Szydło 48 proc.
Paweł Kukiz 45 proc.
Ryszard Petru 33 proc.
Antoni Macierewicz 27 proc.
Janusz Korwin Mikke 21 proc.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 21 maja 2016, 09:40 
Cytuj  
http://www.rp.pl/Opinie/160529869-Stank ... ukana.html
Jaka ona jest żenująco głupia


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 maja 2016, 13:18 
Cytuj  
TK...
/rzyg
Kręcą się jak burek goniący własny ogon. ileż można kurwa. Jeszcze do Obamy powinny się KOD-owce poskarżyć :lol:

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 maja 2016, 14:00 
Cytuj  
Ale to jest banalnie proste jak można zrobić szach mat Szydło, niech cesarz Rzepliński zbierze się zgodnie z ustawą i orzeknie wtedy że jest coś niezgodne z konstytucją, wtedy nie było by wymówki, a tak dla każdego nie kodowskiego prawnika jest oczywiste że Rzepliński złamał przepisy ustawy i Szydło nie ma co publikować.

W czym problem zatem żeby dobić PiS w sprawie TK ?
W każdej chwili mogą to zrobić.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 21 maja 2016, 17:27 
Cytuj  
embe napisał(a):
Ale to jest banalnie proste jak można zrobić szach mat Szydło, niech cesarz Rzepliński zbierze się zgodnie z ustawą

Nie moze bo nie ma tylu sedziow.
Z czego przeciez doskonale zdajesz sobie sprawe.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 maja 2016, 17:34 
Cytuj  
Zgodnie z obowiązującym prawem jest 15/15, nie mieszaj kodowskim gównem, które nie potrafi w tak banalnej sprawie rozłożyć PiS na łopatki, stać ich tylko na darcie ryja w brukseli.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 21 maja 2016, 17:38 
Cytuj  
embe napisał(a):
Zgodnie z obowiązującym prawem jest 15/15,

To prawda, niestety trzech z nich nie moze orzekac bo Duda nie odebral slubowania.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 maja 2016, 17:44 
Cytuj  
Oczywiście że mijasz się z prawdą i sam to wiesz ale wciskasz jakieś bzdury wykwiczane przez kodowców lub nie potrafisz liczyć http://trybunal.gov.pl/o-trybunale/sedziowie-trybunalu/


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 21 maja 2016, 20:37 
Cytuj  
embe napisał(a):
Oczywiście że mijasz się z prawdą

zgodzilem sie z toba wiec to calkiem mozliwe

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 21 maja 2016, 21:56 
Cytuj  
embe napisał(a):
Zgodnie z obowiązującym prawem jest 15/15, nie mieszaj kodowskim gównem, które nie potrafi w tak banalnej sprawie rozłożyć PiS na łopatki, stać ich tylko na darcie ryja w brukseli.


embe wchodzi na nowy level. Osiągnął moc działacza młodzieżówki PiS.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 21 maja 2016, 22:02 
Cytuj  
http://www.radiownet.pl/#/publikacje/lu ... -do-minska


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1825, 1826, 1827, 1828, 1829, 1830, 1831 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.