mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1849, 1850, 1851, 1852, 1853, 1854, 1855 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 8 cze 2016, 12:34 
Cytuj  
W internecie sa newsy o nich sprzed paru lat, jak ich do tej pory nie dojechali to moje zgloszenie niewiele zmieni. Babka przy okienku mnie przed nimi ostrzegala, podobno zglaszali to do prokuratury. No coz, przedsiebiorco, strzez sie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 8 cze 2016, 13:26 
Cytuj  
sula napisał(a):
mrynar napisał(a):

W UK jest np. taki problem, ze sciagaja na pare lat lekarzy z Pakistanu czy Indii i po paru latach musza ich odsylac... a np. Rumunow czy Polakow potrafiacych tylko przestawiac kartony odeslac nie moga.

To niech ich nie odsyłają. Obecność pracowników fizycznych z Polski przecież nie zabrania im trzymania specjalistów a Azji.

To akurat wewnętrzna polityka UK, a nie kwestia EU.


Polityka UK, ale decyzje o proeferowaniu pracownikow unijnych to pewnie wynik jakis negocjacji UK - UE.

Zwolennicy brexitu to w wiekszosci zwolennicy ograniczania naplywu pracownikow z East Europe, a politycy robia to co podoba sie ludziom po to zeby wygrac kolejne wybory.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 cze 2016, 13:58 
Cytuj  
Mój brat dostał 3 takie kwiatki od 3 różnych firm :)

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 8 cze 2016, 14:02 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
sula napisał(a):
mrynar napisał(a):

W UK jest np. taki problem, ze sciagaja na pare lat lekarzy z Pakistanu czy Indii i po paru latach musza ich odsylac... a np. Rumunow czy Polakow potrafiacych tylko przestawiac kartony odeslac nie moga.

To niech ich nie odsyłają. Obecność pracowników fizycznych z Polski przecież nie zabrania im trzymania specjalistów a Azji.

To akurat wewnętrzna polityka UK, a nie kwestia EU.


Polityka UK, ale decyzje o proeferowaniu pracownikow unijnych to pewnie wynik jakis negocjacji UK - UE.

Zwolennicy brexitu to w wiekszosci zwolennicy ograniczania naplywu pracownikow z East Europe, a politycy robia to co podoba sie ludziom po to zeby wygrac kolejne wybory.

Ja nie mówię o kwestii ogranicznenia ilości pracowników z EU, tylko o zarzucie nie trzymania pracowników wyspecjalizowanych z Azji.

Sorry, ale zwalanie winy na magazyniera z Polski, że "przez niego" endokrynolog czy inny chirurg z Indii musi wracać do Bombaju to jakiś słaby żart.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 8 cze 2016, 14:04 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Zgłoś próbę wyłudzenia, gówno trzeba ścigać.


To jest tak skonstruowane, ze prawdopodobnie trudno udowowdnic probe wyludzenia. Wszyscy to dostaja :)

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2016, 14:29 
Cytuj  
"Polski magazynier" przyczynił się do tego, że przeciętna angielska rodzina ma się średnio 10% gorzej niż w 2008 wg chyba Banku Anglii albo jakiejś agencji rządowej w UK. ;)
No i do tego, że jest teraz nacisk na to, by spoza UE emigracje ograniczać jak najbardziej (we wczorajszej "debacie" wypowiadał się koleś, który 1,5 roku załatwiał wizy pracownicze dla swoich pracowników z Indii i kosztowało go to kilka tysięcy funtów w sumie)
No i jeszcze do tego, że ichniejszy NFZ nie wyrabia, że brakuje miejsc w przedszkolach i żłobkach.
Pewnie jeszcze kilka rzeczy by się znalazło, do których emigracja z EU się przyczyniła.


A z naszego podwórka...
https://www.facebook.com/Logikatory/pho ... =3&theater
:wtf:

Ponoć Nowoczesna wycofała swój projekt ustawy a PO głosowało za odroczeniem posiedzenia.

Wygląda na to, że bardzo im zależy na szybkim rozwiązaniu konfliktu. :lol:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 cze 2016, 14:35 
Cytuj  
No tak , opozycja rządzi, więc od niej to zależy.


_________________
Χ Ξ Σ

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2016, 16:27 
Cytuj  
Czyli to Jarko im kazał? :o


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 8 cze 2016, 16:32 
Cytuj  
@Rzeźnik

No dobra, tylko ja nie robię tu kampanii pt. "UK musi utrzymać wolny przepływ ludzi z EE do siebie". Ich kraj, jak chcą to niech nie wpuszczają nas albo nawet deportują.

Ja tu tylko sprzeciwiam się żenującym tekstom prosto z tabloidu pt. Indyjski lekarz wraca do New Delhi bo polskich pracowników budowlanych jest za dużo albo wizy dla pracowników z Indii kosztują tysiące funtów i trwa to 1,5 roku bo Rumunia. Kurwa koszty wizy pracowniczej i biurokracja przy niej to jest wewnętrzne prawo UK. Co ma EE do tego? Jak im nie pasuje to niech zrobią procedurę dla Indii która trwa 2 tygodnie i kosztuje 50 funtów. To jest w gestii brytyjskiego parlamentu, gabinetu i administracji.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 cze 2016, 16:37 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
Czyli to Jarko im kazał? :o


Pewnie sam szatan! Dlatego mamy kryzys konstytucyjny. :lol:


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 8 cze 2016, 16:40 
Cytuj  
@Rzeźnik
Nie troluj, idź oglądaj
http://www.polsatnews.pl/wideo-program/ ... i_6372345/


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 8 cze 2016, 17:11 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
Tydzien temu zarejestrowalem dzialalnosc, dzisiaj odebralem list od "centralnej ewidencji firm i dzialalnosci gospodarczej" z informacja ze zeby zostac wpisanym do rejestru musze im zaplacic 148 zl. Ciekawe ilu ludzi sie na to nabiera.


zostaw gdzies w internecie numer do swojej firmy to bedziesz mial telefony z darmowymi dotacjami unijnymi, leasingami za darmo, sprzetem za darmo, pozycjonowaniem za grosze, jedyne czego wymagaja to powiedzenie przez telefon TAK albo ZGADZAM sie i juz cie maja. takich firm sa setki.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2016, 17:19 
Cytuj  
Nie troluje, to Jarek ewidentnie strolował Ryśka i Grześka. :lol:
A na link czekałem od wczoraj ^^
danke ;)

Sula
To jest wewnętrzna sprawa UK jak najbardziej, ale napędzana tym, że w UE UK nie może kontrolować napływu emigrantów.
Zależność jest prosta:
Emigracja z krajów UE jest ogromna bo UE daje taką możliwość, jest presja na te wszystkie rzeczy które wymieniłem i więcej, po czym taki UKIP zdobywa coraz mocniejsze poparcie, Kamerun musi reagować na oczekiwania ludzi odnośnie zmniejszenia emigracji i utrudnia emigracje spoza EU do minimum (bo tylko na to ma wpływ), żeby zbić słupki "net migration".
To że mu nie wychodzi to inna sprawa, ale związek między obecnością Ryśka z Polski na budowie w UK, a lekarzem z Delhi mającym problem w odnowieniu/dostaniu wizy/pozwolenia na pracę w UK zachodzi i jest pochodną niekontrolowanego przepływu ludzi w EU.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 8 cze 2016, 17:29 
Cytuj  
Presja na infrastrukturę jest, ale powtarzam, że ja nie o tym mówię.

Co do korelacji między Ryśkiem z magazynu robiącego za 7 funtów/h i Pradeszem ze szpitala robiącemu bypassy otyłym Anglikom za 60 000+ f rocznie jest śmieszna.

Także sorry, ale chuja zachodzi. Ja rozumiem, że UKIP popierasz, ale nie zachowuj się jak SJW łykający wszystko co mu Obama w telewizji powie. Każda opcja w mniejszym czy większym stopniu używa FUD i popularnych kłamstewek i to jedno z nich.

Wiesz to trochę brzmi jak te setki tysięcy inżynierów z Syrii co są na ulicach Niemiec.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2016, 17:56 
Cytuj  
KOD/N/PO ma problem bo to ugrupowania negujące i krytykujące, nie mogą robić wspólnych propozycji z rządem, zresztą przez osiem lat rządów PO-PSL to PiS zachowywał się podobnie plus dłubanie w aferach gospodarczych i finansowych PO-PSL, a tego paliwa obecna opozycja nie ma.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 cze 2016, 18:01 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Zgłoś próbę wyłudzenia, gówno trzeba ścigać.


To jest tak skonstruowane, ze prawdopodobnie trudno udowowdnic probe wyludzenia. Wszyscy to dostaja :)


nic nie zrobią nawet jak zgłosisz. Gdzieś tam drobnym druczkiem jest napisane, za co dokładnie ta "dobrowolna opłata". I już są kryci - Polska to raj dla wałkarzy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2016, 18:13 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Polska to raj dla wałkarzy.

A to w UK już nie sprzedają cudownych inwestycji w ubezpieczenia na przykład?
Takie wałki są wszędzie. To nie jest domena Polski.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2016, 18:22 
Cytuj  
sula napisał(a):
Presja na infrastrukturę jest, ale powtarzam, że ja nie o tym mówię.

Co do korelacji między Ryśkiem z magazynu robiącego za 7 funtów/h i Pradeszem ze szpitala robiącemu bypassy otyłym Anglikom za 60 000+ f rocznie jest śmieszna.

Także sorry, ale chuja zachodzi. Ja rozumiem, że UKIP popierasz, ale nie zachowuj się jak SJW łykający wszystko co mu Obama w telewizji powie. Każda opcja w mniejszym czy większym stopniu używa FUD i popularnych kłamstewek i to jedno z nich.

Wiesz to trochę brzmi jak te setki tysięcy inżynierów z Syrii co są na ulicach Niemiec.


Nie wiem jak mocno śledzisz politykę w UK, ale ja śledzę mocno i to co napisałem to nie są popularne kłamstewka tylko łańcuch zdarzeń, które zaszły na przestrzeni ostatnich 7-8lat w związku z kryzysem w połączeniu z niekontrolowaną emigracją z krajów UE, na którą Kamerun nie ma i nie będzie miał wpływu.

Nie rozumiem skąd takie podnoszenie ciśnienia dyskusji, bo przecież jedynie opisałem mechanizm który został uruchomiony już spory czas temu, a który w efekcie doprowadził do referendum w sprawie wyjścia.
To nie jest żadne odkrywanie Ameryki.

Emigracja z poza UE jest utrudniana, bo niekontrolowana emigracja z UE jest wysoka i wciąż rośnie.
Kilka lat wstecz Kameruna złożył obietnice ograniczenie emigracji do dziesiątek tysięcy i jedyne czym mogli to próbować robić było hamowanie emigracji spoza UE.

Moje poparcie czy nie UKIP nie ma tu nic do rzeczy. UKIP bym mógł popierać jakbym mieszkał w Wielkiej Brytanii i wiązał z nią swoją przyszłość.
Będąc w IRL i będąc obywatelem Polski, wolałbym żeby UK została w UE, mimo tego że moim zdaniem nie jest to w jej interesie.

peace and love :wink:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2016, 18:28 
Cytuj  
taa... każdy świeży wpis w CEIDG trafia na listę spamerską, poczekaj na spam związany z księgowością i za jedyne 99zł pomoc w minimalizacji kosztów zus itp


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 cze 2016, 18:32 
Cytuj  
mrynar - nie mam polskiej TV, po prostu temat imigrantów z Indii/Pakistanu jest dla mnie mało ciekawy. Resztę, czyli przyczynę takiego a nie innego stanu rzeczy ładnie opisał Rzeźnik.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1849, 1850, 1851, 1852, 1853, 1854, 1855 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.