mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1875, 1876, 1877, 1878, 1879, 1880, 1881 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 lip 2016, 12:09 
Cytuj  
embe - bo to rozdawnictwo "panstwowej" kasy.
Na przykladzie Tczewiaka najdosadniej widac, ze wolimy (jako narod) by kasa zostala rozkradziona i sprzeniewierzona za plecami, niz jak jakas jej czesc mialaby wrocic z powrotem do podatnika.
Nie temu przeciez sluza podatki/skladki etc.!

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 4 lip 2016, 12:14 
Cytuj  
embe napisał(a):
spokojnie wig już odrabia bo:
Nie było i nie ma w planach nacjonalizacji OFE - powiedział dzisiaj minister rozwoju i wicepremier Mateusz Morawiecki. Jak dodał pieniądze z OFE to środki publiczne i "chcemy przekazać je Polakom".

Pod słowami "chcemy przekazać je Polakom" może być ukryte wiele rzeczy ale chyba powinni wszyscy się cieszyć że pojawia się taki pomysł, nie wiem jakie macie argumenty przeciwko ?



Morawiecki szerzy dezinformację:

"Nie było i nie ma w planach nacjonalizacji otwartych funduszy emerytalnych, mamy jednak bardzo dobry plan w jaki sposób zbudować polski kapitał"

"Plan jest taki, że pieniądze z OFE chcemy przekazać Polakom"

Plan przewiduje ponadto reformę systemu OFE i przekazanie uczestnikom tych funduszy ich środków do trzeciego filara (3/4) i Funduszu Rezerwy Demograficznej (1/4)

ale według embe należy się cieszyć, że okradają w biały dzień obywateli Polski.


przypomnę, że embe nie szczędził słów na działania PO w sprawie OFE, a teraz zamiata pod dywanik i jeszcze mamy się cieszyć :lol: :lol:

każda spółka mająca OFE jako akcjonariusza też powinna się cieszyć :lol:
przypomnijmy - wcześniej dokonano skoku na kasę w obligacjach państwowych, teraz to grubszy temat

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2016, 14:05 
Cytuj  
dobra, moje wnioski na temat caleg programu

o co chodzi morawieckiemu - ano o to ze w polsce brakuje kapitalu na inwestycje i chce go pozyskac od ludzi a nie z zagranicy - spoko bla bla bla

i jak chce to zrobic morawiecki ano caly program opiera sie o 3 rzeczy

I - nowy III filar

generalnie polacy jako narod zostalismy nauczeni ze bankom, rzadowi i instytucja finansowym ufac nie wolno i trzymamy hajs na lokatach ktore mozna z dnia na dzien zamknac i wyplacic, nikt u nas nie ma zaufania do firm, jak na ironie nazywanych 'instytuacjami zaufania publicznego' bo tyle razy jako narod zostalismy przekreceni ze kazdy dobrze o tym pamieta i woli trzymac hajs pod materacem niz w jakims IKZE

otoz rzad chce zreformowac IKE i IKZE - generalnie chce stworzyc konto w III filarze do ktorego przetransferuje 75% srodkow posiadanych obecnie w OFE
kontem tym zarzadzal by Polski Fundusz Rozwoju TFI przez pierwsze 24 miesiace - potem osoba mogla by wybrac inne TFI

ofc do tego dochodza jakies tam ulgi fiskalne i inne chuje muje ktore nie maja znaczenia, z programu mozna zrezygnowac w pierwszysch 3 miesiacach i duzo inncyh nie istotnych spraw. Istotne to takie ze hajsu jak nie mozna bylo tak nie mozna dalej wyplacic

generalnie chca rozruszac trzeci filar i wykozystaja do tego OFE - nikt tutaj polakow nie okrada akurat (bardziej okrada OFE i tutaj jak bysmy mieli TIIP to pewnie jakis sadzik arbitrazowy bylby jak znalazl ;))
ale osobiscie watpie zeby ktokolwiek byl tym zainteresowany - ja bym nie byl bo hajsu i tak nie mozemy wyplacic

II - Polski REIT
spoko


III - jakies nowe formy obligacji
zwolnione z podatku belki i costam jescze - ogolnie spoko

Podsumowujac - nie wiem o co tyle bicie piany, OFE tylko zmieni nazwe na TFI


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 4 lip 2016, 14:13 przez meterrr, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 4 lip 2016, 14:07 
Cytuj  
To powiedz Morawieckiemu, bo on jeszcze nie wie co chce.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2016, 14:28 
Cytuj  
Profeto, póki co nie wiem i ty możesz się domyślać co zrobią z OFE, opcja przesunięcia środków z OFE do zarządzanego przeze mnie w pełni III filaru jak najbardziej jestem za, jeśli na łatanie nieudolnie skonstruowanego budżetu jak to zrobiło PO-PSL stanowczo nie, opcja jaka wycieka ale nie wiem skąd i dlaczego to stworzenie za to jakiegoś Supersocjalprogrampis+ i część kasy do wybrania przez potencjalnych wyborców PiS, jestem za ale to domysły i kto to wie jak będzie.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 4 lip 2016, 14:41 
Cytuj  
embe napisał(a):
stworzenie za to jakiegoś Supersocjalprogrampis+ i część kasy do wybrania przez potencjalnych wyborców PiS, jestem za


Nie prawica, nie liberał, nawet żaden faszysta...


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 lip 2016, 14:41 
Cytuj  
Mutant :O

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 4 lip 2016, 14:52 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
embe napisał(a):
stworzenie za to jakiegoś Supersocjalprogrampis+ i część kasy do wybrania przez potencjalnych wyborców PiS, jestem za


Nie prawica, nie liberał, nawet żaden faszysta...


Kowboj Cza Cza to normalny komunista.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 4 lip 2016, 14:56 
Cytuj  
gdzie się zarejestrować jako potencjalny wyborca PiS?

ojj chyba trzeba będzie powołać Narodowy Socjalny Departament Ankiety Przynależności ;)


ps. imho sondują opinie publiczną na ile mogą sobie pozwolić, jak się okaże, że ludzie mają to w dupie to zgarną 1/4 instant, a resztę w późniejszym terminie ;))))) żeby było śmieszniej może Sławek dostanie jakieś grosze z pieniędzy Mirka, a Mirek tyle samo groszy ;)

ktoś jeszcze ma wątpliwości kto tutaj naprawdę rządzi? Przywódca Narodu -> minister, Przywódca Narodu -> premier, Przywódca Narodu -> prezydent, on jest taki genialny, że będziemy jeszcze mieć jego pomniki w miejscu, gdzie lubił jadać drożdżówki i wpadł na jeden ze swoich genialnych pomysłów ;)


Ostatnio edytowano 4 lip 2016, 15:15 przez Profeta, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2016, 15:14 
Cytuj  
ciężko z wami dyskutować i używać przenośni, przecież to oczywiste że jeśli ułamek OFE wróci do kieszeni to jej właściciel będzie potencjalnym wyborcą pis, o to chodzi korporacjom politycznym, tak ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 4 lip 2016, 15:20 
Cytuj  
embe napisał(a):
, opcja przesunięcia środków z OFE do zarządzanego przeze mnie w pełni III filaru jak najbardziej jestem za,


jak sobie to wyobrażasz?
każdy Polak co miesiac pisze do ministerstwa jakie mają mu kupić akcje, czy sam sobie kupuje te akcje?
co kiedy nagle straci na giełdzie 90 % ?, czyja będzie wina?

będziesz kupował sugerowane przez ministerstwo akcje spółek skarbu?
co kiedy wtedy też stracisz 90 % ?
zakup obligacji?
no dobra ale ktoś musi to wszystko jakos obsługiwać- masa urzędników

pomysł z kosmosu- rzucone ludziom ( ciemnym) ,żeby nie martwili się - jak się im napisze że SAMI będą DECYDOWAĆ , to się uspokoją
ja mam wrazenie podobnie jak napisał TOR- Morawiecki sam nie wie co będzi robił- prezes kazał zabrać kase z OFE i jakoś to wytłumaczyć więc zaczyna się tłumaczenie...

ja pierdole - jak Drzewiecki powiedział ,że Polska to dziki kraj to ludzie sie oburzyli ...

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2016, 15:34 
Cytuj  
bredzisz, twoim tokiem rozumowania idelany system to państwowy ZUS bo plebs jest głupi i tyle, pomyśl zanim wyklikasz znowu banialuki


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 4 lip 2016, 15:49 
Cytuj  
nie pisałem nic o idealnym systemie emerytalnym, nawet nic w tym kierunku nie można wywnioskować z mojego postu

GDZIE TO ZOBACZYŁEŚ W MOIM POŚCIE ?????????????????????????

zadałem za to masę pytań jakby to miało wyglądać a na końcu napisałem jak wg mnie to wyglądało- Jarek wymyślił , reszta ma coś z tym zrobić

PSIORKI CO WY MACIE Z ROZUMIENIEM SŁOWA PISANEGO??????


zanim ty wyklikasz banialuki ( tak jak to TY rozumiesz) to może faktycznie POMYŚL, POMYŚL I JESZCZE RAZ POMYŚL

wiem ,że coraz trudniej będzie wam bronić pomysłów PIS, ale pls nie przeinaczajcie wypowiedzi innych, tak prosze dla czystej przyzwoitości

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2016, 15:52 
Cytuj  
ja pier.... tyle wiemy wszyscy na dzień dzisiejszy http://tvn24bis.pl/pieniadze,79/program ... 58340.html
a ty wymyślasz że III filar to głupota bo ludzie muszą sami decydować itp


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 4 lip 2016, 15:53 
Cytuj  
też mi się wydaje, że Morawiecki był zmuszony sklecić naprędce jakiś "plan", bo Prezes tak zarządził, bardzo niejasno wyjaśnił na czym w ogóle ten pomysł polega


najgorszy jest skok na kasę w postaci 35 miliardów złotych, które mają zostać przeniesione do Funduszu Rezerwy Demograficznej - czyli podręcznej sakiewki z pieniędzmi rządu i tam plany 'inwestowania' mogą się zmienić z dnia na dzień

cała reszta jeszcze pewnie znacząco się zmieni, nie wyobrażam sobie, żeby resztkę kasy rozdysponowali po równo (6,3tys. złotych dla każdego) na początek działania nowego pomysłu

z drugiej strony - OFE musi odejść ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2016, 15:56 
Cytuj  
Co z pozostałymi 25 proc. środków z OFE (35 mld zł)? Mają być przekazane "w trybie ustawy" do Funduszu Rezerwy Demograficznej, "celem realnego wzmocnienia bufora finansowego systemu emerytalnego". Środkami tymi w ramach FRD mógłby zarządzać Polski Fundusz Rozwoju, a część z nich mogłaby trafić też na III filar emerytalny.
- Chcemy zaproponować, by Fundusz Rezerwy Demograficznej realnie służył wzmocnieniu zabezpieczenia emerytalnego wszystkich obywateli, nie chcemy, by to zostało wchłonięte jednorazowo przez budżet państwa, tak jak zrobili nasi poprzednicy ze 160 mld zł - podkreślał Morawiecki.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2016, 15:57 
Cytuj  
lol - jaka obrona jasnej góry jak pis chce hajs z ofe zapierdolić


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 4 lip 2016, 15:59 
Cytuj  
Emerytura? Jaka emerytura?

Dla tych co jeszcze mają jakieś złudzenia... :roll:

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2016, 15:59 
Cytuj  
Dyskusja o gospodarce, meterrr jak zwykle dobry post, reszta to jakieś bredzenie. :lol: :lol:
Czyli nie ma się czego bać, zmiana wydaje się sensowna.
Zobaczymy jak wyjdzie w praniu.

Jeżeli by przeznaczyli ten fundusz rezerwy na współfinansowanie reformy emerytalnej, to miałoby to jeszcze większy sens.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...


Ostatnio edytowano 4 lip 2016, 16:01 przez Rzeznik, łącznie edytowano 2 razy
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 4 lip 2016, 16:01 
Cytuj  
embe napisał(a):
ja pier.... tyle wiemy wszyscy na dzień dzisiejszy http://tvn24bis.pl/pieniadze,79/program ... 58340.html
a ty wymyślasz że III filar to głupota bo ludzie muszą sami decydować itp


1. no właśnie na chwilę obecna NIC NIE WIEMY
2. zacytowałem Twoją wypowiedź ,że to dobrze ze sami ludzie będą decydować- więc zadałem pytania jak to by mogło wyglądać ale NIGDZIE nie napisałem ,że to głupota

no ale gdy nie ma się czego bronić to najlepszy atak :)

wydajesz sie człowiekiem inteligentnym a piszesz coraz durniejsze posty, no ale cóż


Rzeznik napisał(a):
Czyli nie ma się czego bać, zmiana wydaje się sensowna. .


jak można oceniac czy jest sensowna , jak mało co wiadomo o co w niej chodzi?
no ale klaskać już czas ...


Ostatnio edytowano 4 lip 2016, 16:03 przez lordyp, łącznie edytowano 1 raz
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1875, 1876, 1877, 1878, 1879, 1880, 1881 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.