mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 17 mar 2013, 10:16 
Cytuj  
To co napisał Xanth czyli zreformowanie kosztów zatrudnienia musi być na pierwszej linii , bez tego będzie państwo agrokulturalne a nie przemysłowe

nie rozumiem terminu "umowa śmieciowa" , obecnie chyba raczej umowa o pracę przestaje być normą a zaczyna luksusem


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 17 mar 2013, 10:17 
Cytuj  
Co do cypru, europie spieszno do takich rozwiązań bo jakby zrobili podobnie jak islandia to niemcy znowu by były w plecy, to małe państwa, a jakby tak grecji przyszło do głowy takie rozwiązanie to byśmy pewnie mieli "misje pokojowe" w takich państwach, eurokomuna na czele z niemcami to nie jest dobry pomysł na przyszłość i wcale nie chodzi o "złego niemca" :)

Alda, najgorsze w polsce jest to że prywatny przedsiębiorca, mała firma, jednoosobowa lub rodzinna jest karana, a nie tak jak na wyspach czy w niemczech doceniana zniżkami na ubezpieczenia i podatkowe.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1438
Dołączył(a): 23.03.2007
Offline
PostNapisane: 17 mar 2013, 10:39 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
obecnie chyba raczej umowa o pracę przestaje być normą a zaczyna luksusem


Dokladnie. Nie rozumiem jeczenia ppracodawcow, ze koszty pracy sa za wysokie w polsce. Jak ktos chce to ma do wyboru rozne formy zatrudnienia.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 mar 2013, 10:55 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
wieści z socjalistycznego Cypru:
http://www.rp.pl/artykul/706292,990769- ... pozno.html

Tym razem nie jest mi do śmiechu, trzeba poczytać tutoriale odnośnie założenia konta w jakiejś Szwajcarii...

Ministrowie finansów państw strefy euro i szefowa MFW Christine Lagarde uzgodnili w sobotę nad ranem pakiet ratunkowy dla zagrożonego niewypłacalnością Cypru w wysokości 10 mld euro. Jednym z warunków uzyskania przez Cypr tej pomocy jest obciążenie depozytów bankowych jednorazową opłatą. W przypadku depozytów do 100 tys. euro jest to 6,75 proc., a powyżej 100 tys. euro - 9,9 proc.

W żadnym innym kraju strefy euro, korzystającym z pakietów ratunkowych, nie sięgnięto po taki środek.

Oczekuje się, że z tytułu tych opłat cypryjski fiskus otrzyma 5,8 miliarda euro.

Banki komercyjne są w weekendy nieczynne. Banki spółdzielcze na Cyprze działają w soboty, ale tym razem i one szybko zamknęły drzwi, gdy tłumy klientów przyszły opróżniać konta. Rozczarowani ludzie nie kryli oburzenia.


śmieszne??? :wtf:


Kradziez w imieniu prawa.. masakra. Nas pewnie tez to czeka.


_________________



***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 17 mar 2013, 11:01 
Cytuj  
lewackie myślenie ukraść żeby rozdać


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 mar 2013, 11:36 
Cytuj  
Islandia moim zdaniem postapila duzo rozsadniej. Jezeli panstwo to obywatele - a nie mariaz polityczno-bankierski to tych obywateli trzeba bronic. Logiczne.
W tym momencie nieudolna wladza kradnie pieniadze obywatelom by utrzymac darmozjadow na stolkach.
Ten pomysl to jakis matrix. Banki, inwestorzy, chyba wlasnie sie z Krety zwijaja. Ktos normalny bedzie trzymal pieniadze na koncie? Z czego banki beda pozyczac tym ktorzy zechca w cos zainwestowac?
Zlodziejstwo w swietle "prawa", ktore obawiam sie, ze dodatkowo pograzy ten kraj.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 17 mar 2013, 11:42 
Cytuj  
Dawkins dowalil znowu do pieca, tym razem aborcja, czyli topic-bumerang.
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... omosc.html


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1438
Dołączył(a): 23.03.2007
Offline
PostNapisane: 17 mar 2013, 18:23 
Cytuj  
To tez dosc ciekawe:
Rosyjsko-Niemieckie manewry wojskowe
http://fakty.interia.pl/swiat/news-der- ... nId,943541
Tytul troche mylacy - nie odwolal, a przeniosl na 2014

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 mar 2013, 23:08 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
To co napisał Xanth czyli zreformowanie kosztów zatrudnienia musi być na pierwszej linii , bez tego będzie państwo agrokulturalne a nie przemysłowe

nie rozumiem terminu "umowa śmieciowa" , obecnie chyba raczej umowa o pracę przestaje być normą a zaczyna luksusem

Generalnie to jestem w stanie zrozumieć, że jest to problem w przypadku małych przedsiębiorstw zatrudniających 2-3 osoby. Jeśli w małym mieście jest jakieś tesco czy inna biedronka z obrotem iluśtam tys dziennie to nie nikt mi nie wmówi, że tych firm nie stać na zapłacenie pracownikowi więcej niż polskie minimum. "Zreformowanie" kosztów zatrudnienia w żaden sposób nie przeniesie się na wzrost płac pracowników o na to każdy prowadzący działalność ma wyjebane. Druga sprawa, w obecnym modelu gospodarki, globalizacji etc. polska nie ma szans stać się krajem przemysłowym, bo kto może przenosi produkcję do azji. Oczywiście można i u nas pracować za grosze, co zresztą ma miejsce tylko czy o to chodzi?

***

Posty: 971
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 06:38 
Cytuj  
Nefastus napisał(a):
http://zpp.net.pl/pl/Aktualnosci/LIST-OTWARTY-PREZESA-ZPP-DO-PIOTRA-DUDY-I-PLATFORMY-OBURZONYCH

Cytuj:
LIST OTWARTY PREZESA ZPP DO PIOTRA DUDY I PLATFORMY OBURZONYCH



Wielce Szanowny Panie Duda!

wysłuchałem Pana wystąpienia przez Internet na spotkaniu Platformy Oburzonych i jestem – co tu dużo mówić – oburzony.

Ograniczę się do wątków związanych z umowami cywilno-prawnymi oraz tzw. płacą minimalną.

Nie sądzę, że Pan o tym nie wie – ale mimo to informuję Pana, że przedsiębiorcy mają głęboko w dupie, jaką Pan zechce ustanowić płacę minimalną oraz czy zlikwiduje Pan umowy cywilno-prawne.

Informuję Pana, że damy rade, cokolwiek Pan jeszcze wymyśli. Ograniczymy nasze przedsięwzięcia, wyjedziemy z nimi zagranicę, będziemy zatrudniać wyłącznie na działalność gospodarczą, oganiczymy zarobki „do ręki” dla pracowników, w ostateczności będziemy zatrudniać na szaro. Damy radę.

Wątpię natomiast czy dadzą radę – ci najsłabsi na rynku pracy: młodzi bez doświadczenia, osoby o niskich kwalifikacjach, osoby z małych miejscowości etc. Dzięki umowom cywilno-prawnym wielu z nich ma bowiem jakąkolwiek pracę. Po realizacji Pana postulatów nie będą mieli żadnej, a w najlepszym razie zamiast umowy cywilno-prawnej dostaną „umowę na gębę”.

I co Pan nam zrobi? Będzie Pan mógł nam „na warstat skoczyć” – jak mawiał poprzednik na Pana stanowisku. Jak zamierza Pan nas zmusić, żebyśmy zatrudniali ludzi, jak nas przy horrendalnych pozapłacowych kosztach pracy na to nie stać?

To, że protestujemy przeciw „ozusowaniu” wszystkiego czy płacy minimalnej wynika bardziej z lęku przed prowadzeniem firm w warunkach 30% bezrobocia (do czego prowadzą Pańskie żądania) niż z lęku przed Pana postulatami. Szkoda nam też tych biednych ludzi, Polski i nie chcemy stąd wyjeżdżać.

Protestując przeciw tym rozwiązaniem, robimy robotę, którą Pan powinien wykonywać – bronimy najsłabszych i najbiedniejszych, którzy dzięki nim maja jakąkolwiek pracę. Gdyby Pan był rzeczywiście zainteresowany ich losem – protestowałby Pan przeciw opodatkowaniu pracy, która w Polsce jest opodatkowana jak wódka i jest główną przyczyną bezrobocia. Wskazują na to wszystkie raporty jakie znamy. Może Pan zna jakiś inny, który pokazywałby inna przyczynę, że 15% Polaków (w tym 30% wśród młodych) nie ma pracy?

Ponadto w tym dążeniu do zdobycia silnej pozycji brnie Pan trochę w ślepy zaułek – bezrobotni nie mogą chyba należeć do Pana Związku.

Z Pana dzisiejszego wystąpienia wnoszę, że jest Pan bezwzględnym cynikiem i sprawnym demagogiem, bo na idiotę Pan nie wygląda, i rozumie Pan co powyżej napisałem. Zatem może Pan wygrać, czego Panu nie życzę. Mam nadzieję, że do tych życzeń przyłączą się bezrobotni i zagrożeni bezrobociem oraz 30% młodzieży, która z powodu „płacy minimalnej” oraz wysokich pozapłacowych kosztów pracy nie ma żadnej pracy, i nie dopuszczą Pana do władzy, ani do większego wpływu na władze. Skończy się to bowiem 30% bezrobociem i 50% wśród młodych.

Życzę Panu, żeby Pan przegrał i żeby nie doszło do tego czarnego scenariusza, choćby dlatego, że nie po to wracałem z emigracji, żeby znowu wyjeżdżać.

List ten postanowiłem napisać bo jestem przedsiębiorcą a ponadto 8 lat poświęciłem na działalność pod flagą „S” – jeden rok w więzieniu, 7 lat w podziemiu, co jak sądzę daje mi pewien tytuł, żeby się do Pana zwrócić.



Łącze należne wyrazy,

Cezary Kaźmierczak

Prezes ZPP


Język jak z rynsztoka plus mityczne 'wysokie koszty pracy' w Polsce. Żenada.
Jakoś w Niemczech te wysokie koszt pracy nie przeszkadzają i Niemcy jako państwo są jednym z największych eksporterów na świecie, tylko w Polsce jak zwykle nie da się i się nie opłaca. Najchętniej to by zatrudniali bez żadnych umów i za miskę ryżu. Niech spierdala z taka filozofią. Młodzi ludzie to nie pokolenia wchodzące na rynek pracy w latach 90-tych, nie znające języków. Obecnie uczy się angielskiego od podstawówki albo i jeszcze wcześniej. Ci młodzi ludzie nie będą mieli bariery językowej trzymającej ludzi w naszym kurwidołku jak w latach 90-tych. Jeżeli we francji płaca minimalna to ~1500 euro to gdzie będą młodzi pracować? U nas za miskę ryżu czy na zachodzie? Gary zmywa się jednakowo tu i tam więc dlaczego 'biznesmen' Zenek chciałby pracownika za miskę ryżu? A ceny towarów i usług porównywalne już się robią...
http://blogi.newsweek.pl/Tekst/gospodarka/651425,koszty-pracy-i-pozaplacowe-koszty-pracy.html tu a propo mitycznych horrendalnie wysokich kosztów pracy u nas i na zachodzi. Jak ktoś ma ochotę to niech poszuka na eurostacie. Oni robią badania w tej kwestii.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 09:17 
Cytuj  
zdziwiłbyś się jaka jest jakoś uczenia angielskiego w Polsce do poziomu studiów

powiem Ci tyle: nie przeceniaj jej


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 09:40 
Cytuj  
ossur: ty na pewno w polsce mieszkasz? czy tak wpadles poopowiadac?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 09:47 
Cytuj  
mityczne wysokie koszty pracy. ROTFL. :lol: :lol:

Nie wiem co tam TVN wkłada polakom do głów, ale:
Ubezpieczenie zdrowotne, składka emerytalna to w UK: 120GBP rocznie, przy czym emerytura minimalna to ponad 120GBP tygodniowo.
Od zarobków płacimy 20% podatku, ale kwota nieopodatkowana to ~ 7k GBP, na samozatrudnieniu można też odpisać sobie mnóstwo rzeczy - w praktyce płacąc podatek w wysokości 4k rocznie - dostajemy 2-3k z powrotem przy rozliczeniu. Co roku. Więc realna stopa opodatkowania 5-10%.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

na serio nie bądź drugim blendamedem który powtarza wszystko za TVN, wyborczą, gdzie po prostu kłamią.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 09:57 
Cytuj  
Ossur wiesz jaki jest problem? Niemcy mają gospodarkę opartą na innowacyjności i w takim modelu można funkcjonować z wysokimi kosztami pracy.
U nas niestety tak się nie da jesteśmy krajem z relatywnie (w porównaniu do UE i relacji złotówka/euro) tanią siłą roboczą z zachowaną jakością i tylko to nas ratuje.

Jeżeli chodzi o fiskalizację życie to faktycznie rostowski to mistrzunio, niedługo będziemy płacili za oddychanie :/


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 10:50 
Cytuj  
Ja się tylko Mark zastanawiam czy kwoty podane przez ciebie, dotyczą tylko samozatrudnienia lub / i mikrofirm? Bo tak chyba pracujesz right? Jak to jest w przypadku etatu lub innych form zatrudnienia i/lub większych firm. Żeby płacić 120 GBP tygodniowo zbierając 120 GBP rocznie czyli marne ~1,8% tego co wypłacają to muszą wziąść pieniądze z innego źródła.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 11:11 
Cytuj  
Szczerze mówiąc nie wiem Sula - widocznie brytyjski rząd wychodzi z założenia, że lepiej dopłacać do pension scheme przez te średnio kilka lat na emeryturze, niż do bezrobotnego przez lat 50+.
Moja żona pracowała na etat kilka lat - z tego co mówi, to od kwoty brutto płaciła jakieś ~25%. Pracując na etat niestety nic sobie nie odliczysz. Nie wiem czy pracodawca był jakoś dodatkowo obciążany - tak jak jest to w Polsce.

Podobnie zresztą nie wiem gdzie idą te wszystkie składki płacone w Polsce - chorobowe, zdrowotne, emerytalne, ZUS, etc. Wszystko po kilkaset złotych płacone co miesiąc przez ~50 lat tylko po to, by się odbić jak ping-pong od NFZetu (brak pieniedzy, najbliższy wolny termin za 3 lata) czy otrzymywać głodową emeryturę w wysokości niewiele większej niż nasza miesięczna składka.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 11:27 
Cytuj  
Ta strona nie ma na celu pokazywać statystyk tylko wywoływać efekt. Porównanie Polska-Anglia zestawia te same kwoty nie uwzględniając średnich zarobków, czy siły nabywczej pieniądza.

Tak czy inaczej umowa o pracę przy lepszych zarobkach to sponsoring klasy urzędniczej. Ja zrezygnowałem z niej na korzyść samozatrudnienia. Dostałem kwotę brutto mojego pracodawcy. ZUSu płacę ~1K. z tego mniej więcej 60% idzie na oceny system emerytalny, co traktuję jako sprawiedliwą daninę na pokolenie moich rodziców. Podatek płacę linowy 19% minus koszty. Same plusy. Oczywiście na emeryturę państwową nie ma co liczyć i trzeba myśleć samemu.

Koszty pracy w Polsce są wysokie. Załóżmy, że pracownik zarabia miesięcznie 10K brutto. Do ręki weźmie 7K, a pracodawca wyłoży na niego łącznie 12K. Czyli za każdą zarobiona złotówkę do państwa idzie 70 groszy. Przecież to kurwa jest chore.


_________________
Χ Ξ Σ

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 11:36 
Cytuj  
@Mark24

Spoko. Ja się nie kłócę, tylko się właśnie zastanawiam z czego "dopłaca". Z powietrza tej kasy nie bierze przecież.

Fajnie by było założenia całego systemu podatkowego zobaczyć. Wszystkie progi podatkowe z rozbiciem na to ile % osób płaci w którym progu, ile dany "próg" przynosi ogólnej kwoty np. podatku dochodowego, czy składki do publicznego systemu zdrowotnego, itd Ile płaci pracodawca przy zatrudnianiu osoby na etat, ile przy zatrudnianiu na inne formy zatrudnienia. Jakie są podatki przy większych lub bardziej dochodowych firmach, itd

Pisałeś, że płaciła ~25%. Rozumiem, że ogół opodatkowania, którą ona osobiście płaciła? Zakładam, że jako początkujący imigrant nie zarabiała kokosów.
U nas w takim przypadku też wychodzi ~25% ze strony pracownika.

Płaca brutto 2000
Zus 274,2
Ubez. Zdrowotne 155,32
Zaliczka na Podatkek dochodowy 111
Netto 1459,48

Za http://www.infor.pl/kalkulatory/brutto_netto.html
edit: tu jest lepiej rozbite http://www.wynagrodzenia.pl/kalkulator_oblicz.php

Tylko nie traktuj tego za "ale u nas jest zajebiście" jak to ty masz w zwyczaju.

Po prostu jestem ciekaw skąd dla mikrofirm takie niskie obciążenia w UK i kto to finansuje.
Ciekawi mnie to z tego względu, że też jestem zdania, że obciążenia dla małych firm i ogólnie dla dużej części osób z klas niższych i średnich jest w PL za duże.


Ostatnio edytowano 18 mar 2013, 11:38 przez sula, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 11:38 
Cytuj  
a moze by tak kanadyjski system emerytalny u nas? ;d


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 11:54 
Cytuj  
Sula, mikrofirmy dofinansowuje Panstwo. Zamiast je obciazac by upadly i przeszly na pobieranie zasilku dla bezrobotnych, lepiej zwolnic je z podatkow by zarobily same na swoje minimalne wynagrodzenie. Jest to bardziej oplacalne.


_________________



Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.