mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 lip 2005, 13:47 
Cytuj  
VampirPL napisał(a):
że czegoś nie rozumniecie to jest złe? :lol: :lol: :wtf: :lol: :lol:

dobra niebędę marnował klawiatury dla osób w których ...


Ze czegos "nie rozumiem" to od razu mam piec peany? BTW prponuje przeczytac jeszcze raz teks o serwisach "poetyckich" :P


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.


Posty: 43
Dołączył(a): 10.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 lip 2005, 13:48 
Cytuj  
Logain Darkthorn napisał(a):
VampirPL napisał(a):
:wtf: :wtf: walicie rymowanki czenstochoczyzną i pewnie takie kochacie szczerze po waszych opiniach nie tylko ja stwierdzę że gówno się znacie na temacie a dlaczego wszędzie w komentarzach napisane źle źle źle itp normalnie pisze się uzasadnienia głebsze ale co tam wy pewnie nawet nie znacie środków a zresztą kij z wami pójdę do swojowe servisy poetyckie gdzie są kompetentni ludzi tak tak


A czego sie spodziewales? Ochow i achow nad tym jaki ty wielki artysta jestes po tym jak wkleiles pare wyrazow bez ladu, skladu i co wazniejsze sensu? Hehehe, powodzenia w prawdziwym zyciu, wyjdz czasem z domu, tylko sie nie przestrasz.

Generalnie przypomina mi to koslawa, belkotliwa i calkowicie bez sensu 'tworczosc' Morrisona. Nie wiem nad czym sie ludzie tak unosza jak to czytaja, dla mnie to jest po prostu gowno, napisane przez zacpanego facecika tak oderwanego od rzeczywistosci ze nie wiedzial co sie kolo niego dzieje. A teraz ludzie probuja to analizowac. Krzyz na droge i full nara.

pozdrawiam


a co masz do ćpania? Właśnie oderwanym od rzeczywistości możesz wyrazić bez ogródek, a zresztą nie wiesz(pewnie) to się nie wypowiadaj a co do pierwszej części liczę się z krytyką tylko dlaczego nie ma nigdzie jakiegoś uzasadnienia?

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 lip 2005, 13:49 
Cytuj  
On przeciez jest jak pokolenie Kolumbow :D Nie bedzie pisal poprawnie, o nie!

A co do serwisow(np. fora), ktore sa poswiecone poezji, to moge powiedziec ze tam ludzie jak juz krytykuja to jak najmilej. Az sie zygac chce patrzac na ten "love, peace and kminek" .

Tutaj zostales zjechany, ciekawe czemu...

**

Posty: 324
Dołączył(a): 12.01.2002
Offline
PostNapisane: 5 lip 2005, 13:51 
Cytuj  
hehe pokolenie dysortograficznych kolumbow :D dobre :D za 30 lat beda mogli mowic "urodzilem sie w czasach gdy lenistwo zostalo nazwane dyzortografia i bylo bardzo trendi miec na to papier... wlasnie ten papier pchnal mnie do sztuki" :D


_________________
http://www.talanar.wordpress.com

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 lip 2005, 13:53 
Cytuj  
Talanar napisał(a):
hehe pokolenie dysortograficznych kolumbow :D


nie lepiej prosciej ? pokolenie tumanow :)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 lip 2005, 13:55 
Cytuj  
Alez facet ma do wyboru do koloru, pisac poprawnie nie chcieli tez Skamandryci i Futurysci, ale nie wiem czy Awangarda Krakowska tez :D

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 lip 2005, 13:56 
Cytuj  
A co tu uzasadniac? No normalnie jak u Gombrowicza...
Nie podoba mi sie.
Mam jeszcze wytlumaczyc dlaczego? to jak z watrobka. Jedni lubia inni zygaja na sam widok...


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 5 lip 2005, 14:03 
Cytuj  
VampirPL napisał(a):
a co masz do ćpania? Właśnie oderwanym od rzeczywistości możesz wyrazić bez ogródek, a zresztą nie wiesz(pewnie) to się nie wypowiadaj a co do pierwszej części liczę się z krytyką tylko dlaczego nie ma nigdzie jakiegoś uzasadnienia?


Do twojego cpania nic nie mam. Mozesz sobie rypac zycie jak tylko masz ochote, mam to w dupie w koncu to twoje zycie. Ale nie kaz mi podziwiac wytworow twojego zrytego umyslu.
A co do wyrazania sie, jakos nie mam z tym problemow z wyrazaniem sie bez ogrodek i nie potrzebuje od tego niczego co mnie od rzeczywistosci odrywa.

Mowisz ze wszedzie krytyka bez uzasadnienia. A co tu uzasadniac? Ze dostaje psychicznych i fizycznych mdlosci na widok tego twojego plodu? Ze moj mozg gwaltownie protestuje przed karmieniem go czyms takim? Ze nie wiem czy mam sie z ciebie smiac czy plakac nad ludzkoscia? No czego ty jeszcze chcesz???


pozdrawiam[/i]

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 5 lip 2005, 14:10 
Cytuj  
VampirPL - nie potrafisz pisac wierszy - proste. To nie jest tak ze tu ich nikt nie rozumie, po prostu sa smieszne i zalosne. :D

A co do cpania, to bardzo duzo wielkich artystow cpalo i cpa dalej. A pokolenia sie tym zachwycaja.
A Morrison byl dobry, nacpal sie chlopak i potrafil zakrecic w umyslach 100k ludziom na koncercie w taki sposob ze byl dla nich bogiem.
To tez trzeba umiec. Nie byl w zadnym wypadku przecpanym kretynem ani nic z tych rzeczy.


_________________
Obrazek


Posty: 43
Dołączył(a): 10.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 lip 2005, 14:15 
Cytuj  
Wy nie możecie zrozumieć, wiele osób tak tyle na temat.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 5 lip 2005, 14:52 
Cytuj  
Przepis na wiersz:
- polacz nie_wiadomo_co z nie_wiadomo_czym_innym,
- rzeczom materialnym nadaj atrybuty tych abstrakcyjnych i odwrotnie,
- srednio co 5 wersow zastosuj jakas gre slow, czy sztuczke jezykowa
- badz nieszczesliwy i niezrozumialy przez swiat

PS. Do sztuki trzeba dorosna, ale zeby zostac artysta trzeba byc jeszcze dojrzalszym...


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

**

Posty: 324
Dołączył(a): 12.01.2002
Offline
PostNapisane: 5 lip 2005, 16:44 
Cytuj  
kurde stwierdzilem ze moze sie pomylilem, moze rzeczywiscie czegos nie zrozumialem. Przeczytalem jeszcze raz. I jednak sie nie mylilem straszny pseudoliteracki syf splodzony przez umysl niezrozumialego i zagubionego w internecie cierpiacego zapewne 16stolatka.

Straszniejsze niz teletubisie :|


_________________
http://www.talanar.wordpress.com

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 lip 2005, 17:18 
Cytuj  
Vampi wybierz jeden wiersz i napisz co miałeś na mysli.
Mnie mocno interesują te ołowiane linie.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 lip 2005, 17:23 
Cytuj  
Kolejny topic na flames.


a tak na marginesie slowko od moderatora:
Byc moze Vampir nie potrafi pisac wierszy ale oceniac kogos tez trzeba umiec. Komentarze tak bogate w merytoreyczna ocene klimatu, skladni etc jak np "Ale... KICHA!" albo "Ten wiersz w pierwszym topiku jest złosny..." kiepsko swiadcza o oceniajacym.
Nawet jesli nie chce sie komus pisac dlaczego cos mu sie nie podoba a koniecznie chce to wyrazic => mozna to przynajmniej zrobic z klasa (I tu duze /bow dla Swena za agnegotke :D )


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)


Posty: 43
Dołączył(a): 10.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 lip 2005, 17:30 
Cytuj  
Dwutlenek napisał(a):
Vampi wybierz jeden wiersz i napisz co miałeś na mysli.
Mnie mocno interesują te ołowiane linie.


Jeśli nie masz nic przeciwko wybiorę ten

a co do ołowianych lini to na atramentowej szachownicy(kartka, zesztyt etc.(głównie ołówkiem rysuje sie wykresy ;)(ołów w granicie?))) zamysł traktujący o sztynych zasadach nie koniecznie zgodnych z rzeczywyistością(kańciaste sinosioidy)

Cytuj:
Konspiracja(new wave)

wycieram
przykre przejścia
do pierwszego
kroku
na wycieraczce

z czystym sumieniem
przeskakuję
płotek
lądując
tuż za linią mety
w objęciach
fotela

trzymam w dłoni
świat-o-pogląd
nowy program
podglądam
samego
w innych -
(samotny)
innych
w sobie
(zmieniłem kanał na przyjaciół)
zajadając się
popcornowymi
uczuciami

sjesta
po steku
kłamstw
(ważne, że dobrze smakują)

ciemno…

przysypiam
otoczony
kordonem pikseli
patrzy
(we mnie)
strach

spanikowany
otwieram
oczy
(w sen
a może
nie?)

pstryk…

i nie ma mnie


long out


z cyklu rozważania o bycie, to be or not to be
Wiersz o zmianach i pozornych zmianach jakie przechodzimy
I strofa - PL, zostawia przeszłość za sobą, staje sie Tabula rasa w swoim swiecie, staje jakby obok swojego zycia, które jest arealne, jak program w telewizji, który mozna zmienić w kazdej chwili. Wiersz traktuje o samotności w pop kulturowej wiosce, pełnej plastyku, pop cornu. Wiosce w której jesteśmy trybikiem, którt jednym "pstryk" znika.

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 lip 2005, 17:48 
Cytuj  
Ok Bomba...
Teraz mi przełóż ten 'rozbiór' na chłopski polski.

Jak już chcesz coś pisać to musisz sobie zadać pytanie czy robisz to dla siebie czy dla innych. Jak dla siebie to nie publikuj, jak dla innych to pisz, żeby mozna było zrozumieć.

Nie każdy wie co to podmiot liryczny, tabula rasa, zamiast pisać arealne to pisz nie realne. Arealne to się kojarzy z areałem i z rolnictwem :P
O ile dobrze zrozumiałem wyraz arealne?... Nie poświęcam czasu na ryciu słowników...

Ta popcornowa kultura to w odniesieniu do 'Przyjaciół'? możesz to wyjaśnić?

P.S.
W ołówkach jest grafit nie granit.


Posty: 43
Dołączył(a): 10.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 lip 2005, 17:56 
Cytuj  
Dwutlenek napisał(a):
Ok Bomba...
Teraz mi przełóż ten 'rozbiór' na chłopski polski.

Jak już chcesz coś pisać to musisz sobie zadać pytanie czy robisz to dla siebie czy dla innych. Jak dla siebie to nie publikuj, jak dla innych to pisz, żeby mozna było zrozumieć.

Nie każdy wie co to podmiot liryczny, tabula rasa, zamiast pisać arealne to pisz nie realne. Arealne to się kojarzy z areałem i z rolnictwem :P
O ile dobrze zrozumiałem wyraz arealne?... Nie poświęcam czasu na ryciu słowników...

Ta popcornowa kultura to w odniesieniu do 'Przyjaciół'? możesz to wyjaśnić?

P.S.
W ołówkach jest grafit nie granit.


sorry, za jakiś bełkot mogłem prościej co do ołówków hyhy właśnie nie wiedziałem już :D popcornowa kultura<-- do łatwego sporzycia(chodzi o uczucia tanie, bierne) z przyjaciółmi to się mniej gryzie ale nie chciałem robić następnej strofy.


Cytuj:
trzymam w dłoni
świat-o-pogląd
nowy program
podglądam
samego
w innych -
(samotny)
innych
w sobie
(zmieniłem kanał na przyjaciół)


owe rozwarzania be or not to be, czy właściewie w obecnych czasach coraz mniej zagląda sie w siebie a coraz więcej podgląda innych?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 lip 2005, 20:48 
Cytuj  
Ten drugi jest najlepszy ( da sie przeczytac ), pierwszy ciezko, zas ostatni jest zupelnie nieczytelny... moze kiedys bedziesz pisal wiersze.

Co do cpania i pisania, sa artysci ktorzy zazywaja narkotyki ale rownie dobrze mogliby bez nich tworzyc (co nieraz czynia) i sa ludzie/pseudoartysci ktorzy mysla, ze cos tworza dzieki temu ze sa nacpani. ( a takim to tylko wspolczuc )

PS. Moze ktos dac linka do jakiejs strony, gdzie ludzie sie takimi.. khem khem.. rzeczami zachwycaja?

**

Posty: 324
Dołączył(a): 12.01.2002
Offline
PostNapisane: 5 lip 2005, 22:27 
Cytuj  
Nawiazujac do tych dragow, jak to powiedzial Tom Waits "Zawsze myslalem ze rzeczywistosc jest dla ludzi ktorzy nie potrafia sobie poradzic z narkotykami" :)


_________________
http://www.talanar.wordpress.com

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 5 lip 2005, 23:43 
Cytuj  
Talanar napisał(a):
Nawiazujac do tych dragow, jak to powiedzial Tom Waits "Zawsze myslalem ze rzeczywistosc jest dla ludzi ktorzy nie potrafia sobie poradzic z narkotykami" :)


Eeee tam, probowalem juz tego i owego i po prostu mnie nie ciagnie. Zawsze wolalaem sie po staropolsku nawalic piwkiem albo czysta :lol: Po prostu stwierdzilem ze nie warto.


pozdrawiam

PS. Z drugiej strony ja slyszalem ze dragi sa dla tych ktorzy nie potrafia poradzic sobie z rzeczywistoscia ;)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.