mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 5 lut 2009, 19:32 
Cytuj  
Nie są bo muszą respektować "nowa" mature.

A co do programu. Komitet komitetem, to zawsze byly jakies dziwne "ciała" znajomych ziomali. Rozne szkoly, maja rozne programy i sam decydujesz gdzie idziesz. Teraz niby sa prywatne, ale program musi byc approved by MEN. A ze dla kretynow? To juz kwestia konkurencji. Nie ma sie co dziwic skoro prywatnych szkol jest malo, a te panstwowe sa smieszna konkurencja.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 5 lut 2009, 19:34 
Cytuj  
Cytuj:
Logika to przedmiot typowo matematyczny.


No skoro ty cały czas mówisz o przedmiocie, to masz rację.

**

Posty: 208
Dołączył(a): 30.11.2007
Offline
PostNapisane: 5 lut 2009, 20:17 
Cytuj  
Cytuj:
Logika to przedmiot typowo matematyczny.

Logika jest działem matematyki.


_________________
Obrazek

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 7 lut 2009, 12:18 
Cytuj  
Yanglegend napisał(a):
Logika jest działem matematyki.


;-(

Nie, nie jest.
Logika tzw. matematyczna to pewien dział nauki zwanej Logiką.

Niemniej, to raczej nauka ścisła.


_________________
Obrazek

***

Posty: 873
Dołączył(a): 19.08.2006
Offline
PostNapisane: 20 lut 2009, 13:46 
Cytuj  
Tak sobie czytam temat i w pewnych momentach az sie usmiechnalem. Osobiscie jestem w klasie biol-chem (w sumie od 2 klasy dopiero :P )[rocznik 90'] i zdaje oba te przedmiot na poziomie rozszerzonym. Wiadomo, matematyka na maturze nie kazdemu jest potrzebna, ale jak juz ktos napisal zdac na te 30% to naprawde nie jest wyczyn. 1-1,5 roku temu istnialo prawdopodobienstwo, ze to my bedziemy pierwszym rocznikiem, ktory napisze obowiazkowa mature z matematyki. Najnizszy wynik w klasie to bylo bodajze 40%, a w humanie chyba jedna osoba tylko nie zdala. Nie ma co narzekac :)


_________________
"Czasy sie zmieniaja, ale pan zawsze jest w komisjach" :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 lut 2009, 15:32 
Cytuj  
wez sobie jeszcze geografie tak dla zwaly ;p chyba najbardziej easy przedmiot na maturze heh :p a pozniej przyjmuja ludzi z tym na jakies akademie ekonomiczne ;P


_________________
.

****

Posty: 1391
Dołączył(a): 23.02.2006
Offline
PostNapisane: 20 lut 2009, 16:36 
Cytuj  
Dla przykladu - Heriot Watt (edinbrugh) przyjmuje ludzi na informatyke czy handel miedzynadrodowy po maturze z matmy, geografi, wf'u i muzyki.
:)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 lut 2009, 18:28 
Cytuj  
z muzyki w gimnazjum czy ta mpodstawowce mialem 4 czy 3 to sie nie dostane :( co to za bzura ? :d


_________________
.

****

Posty: 1391
Dołączył(a): 23.02.2006
Offline
PostNapisane: 20 lut 2009, 18:38 
Cytuj  
To nie jest bzdura.
Wymagania sa zreguly takie: BBBB
Matematyka wysoce preferowana.

Tyle.

Reszte przedmiotow maja w d... Mam znajomych, ktorzy wlasnie z taka matura sie dostali.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 lut 2009, 18:55 
Cytuj  
no preferowana, ale chyba ktos z wysoko punktowanym wfem nie przewyzsza matury kogos co ma 1 pkt mniej a ma matme? :P

ale BBBB czyli rozumiem, ze moge miec 5 z wiedzy o kulturze, wiedzy o tancu, wfu i muzyki? i to tak samo sie liczy jak matma,fize, chemia i biola? ;)

u mnie przyjmuja z geografiami i mysle, ze to wiekszosc ludzi z tym przedmiotem ma outa ;p


_________________
.

****

Posty: 1391
Dołączył(a): 23.02.2006
Offline
PostNapisane: 20 lut 2009, 20:29 
Cytuj  
Zalezy od tego, ilu bedzie chetnych na dany kierunek.

Zreguly na kazdym uniwerku masz po 5 ''odmian'' informatyki. (Z zarzadaniem, elektronika, robotyka, sztuczna inteligencja, etc.)

Przy wiekszej liczbie chetnych wybiera sie tych, ktorzy maja najlepsza ocene z matmy. Albo zaliczyli zaawansowana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 lut 2009, 22:35 
Cytuj  
no to logiczniej niz u mnie. U mnie jak ktos punktowo mial wiecej z gegry to brali jego a nie tego co mial mniej np. 1 punkt z matmy ;]


_________________
.

***

Posty: 873
Dołączył(a): 19.08.2006
Offline
PostNapisane: 23 lut 2009, 19:40 
Cytuj  
@Highlander, jeszcze specjalnie przed chwila sprawdzilem, zeby sie upewnic :). Z geografia mozna sie spokojnie dostac na prawo, co uwazam za maksymalna porazke ;]


_________________
"Czasy sie zmieniaja, ale pan zawsze jest w komisjach" :)

****

Posty: 1889
Dołączył(a): 13.10.2006
Offline
PostNapisane: 23 lut 2009, 22:07 
Cytuj  
A tam, jesli sa miejsca to bym bral ludzi z jakakolwiek matura.
To, ze komus nie chcialo sie uczyc w liceum nie oznacza, ze bedzie zlym studentem.Od tego jest pierwsza sesja, ktora powinna odsiac przypadkowe osoby.
A idealnym rozwiazaniem byloby zostawienie egzaminow wstepnych bo cala ta matura gowno tak naprawde pokazuje.


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 lut 2009, 23:48 
Cytuj  
Za moich czasow na UW i UJ obligatoryjne byly filozofia i logika - na kazdym kierunku. Chyba sie wiele nie zmienilo. Mimo ze wykladowcow logiki mialem chujowych, to byly to jedne z ciekawszych zajec. Mysle ze oprocz znajomosci calek wiedza dlaczego nie warto sie wpatrywac w przepasc bezdenna tez jest przydatna. A matura 2009? specjalizacje.... Profesor polonistyki, ktory nie wie jak dziala karburator i fizyk nierozumiejacy Raskolnikowa... paranoja specjalizacji.

***

Posty: 873
Dołączył(a): 19.08.2006
Offline
PostNapisane: 24 lut 2009, 01:52 
Cytuj  
@motopompa, jasne kazdego...wiadomo, ze na 90% koles ktory zdal geografie, a nie ma pojecia o historii, to w ciagu pierwszych dwoch lat odpadnie na prawie - Prawo Rzymskie. W takim razie po co brac? Co ma piernik do wiatraka?


_________________
"Czasy sie zmieniaja, ale pan zawsze jest w komisjach" :)

****

Posty: 1889
Dołączył(a): 13.10.2006
Offline
PostNapisane: 24 lut 2009, 12:09 
Cytuj  
Lordrigar napisał(a):
@motopompa, jasne kazdego...wiadomo, ze na 90% koles ktory zdal geografie, a nie ma pojecia o historii, to w ciagu pierwszych dwoch lat odpadnie na prawie - Prawo Rzymskie. W takim razie po co brac? Co ma piernik do wiatraka?
to co przerabiasz na historii na prawie w ciagu 1 roku nie ma nic wspolnego z historia, ktora uczysz sie w liceum.Moge Ci z wlasnego doswiadczenia powiedziec, ze historii na prawie uczysz sie praktycznie od nowa.Prawo rzymskie jest hardcorowe, ale nie powiesz mi, ze z liceum wyniosles wiedze o jurysprudencji w okresie pryncypiatu.
Dlatego uwazam, ze nawet osoba, ktora zdawala matematyke i fizyke na prawie da sobie rade jesli przysiadzie do ksiazek, ale odwortnie juz niekoniecznie ;]


_________________
Obrazek

***

Posty: 873
Dołączył(a): 19.08.2006
Offline
PostNapisane: 25 lut 2009, 00:56 
Cytuj  
oczywiscie, ze material jest zupelnie inny, tak jak na medycynie w porownaniu z biologia w LO. Chce tylko zauwazyc, ze jak ktos niezbyt interesowal sie historia w LO, a probuje zlozyc papiery na prawo, to raczej prawdopodobienstwo, ze nagle polubi historie jest nikle. ;]


_________________
"Czasy sie zmieniaja, ale pan zawsze jest w komisjach" :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 25 lut 2009, 09:27 
Cytuj  
"jak sa miejsca to brac z jakakolwiek matura" a to na prawo tak nikt nie chce isc, ze sa wolne miejsca? :P


na polibudzie jest duzo miejsc, to mi kumpel mowil, ze dostawali sie ludzie z angolem i polskim tylko, wtedy mozna mowic o wolnych miejscach.

u mnie na ekonomie biora albo brali z geografia, nie wiem czy to sie zmienilo. Na pewno zawsze tam jest multum chetnych. Z tego co wiem tam najbardziej porabana jest matma. A ta matma z LO na rozszerzonym poziomie na pewno duzo da niz w ogole nie zdawanie jej.


_________________
.

***

Posty: 873
Dołączył(a): 19.08.2006
Offline
PostNapisane: 25 lut 2009, 18:34 
Cytuj  
Matma na rozszerzonym to zupelnie inna bajka ;).

na polibudzie u nas tez jest pelno miejsc, malo kto sie wybiera i tak samo przyjmuja Highlander - styka matura, za to przesiew jest po pierwszym roku niemilosierny :)


_________________
"Czasy sie zmieniaja, ale pan zawsze jest w komisjach" :)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.