mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2011, 12:40 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Chodzi mi o to, iż "Nauki" kościoła i ich "święte teksty" mają taką samą wartość jak inne "nauki" i inne "teksty", nie powinny cieszyć się żadnymi specjalnymi przywilejami tylko z tego powodu iż przez historyczny zbieg okoliczności wytworzył się wokół nich kult.

Jeżeli ktoś podrze "Metafizykę Moralności" Immanuela Kanta, to nie będę się z tego powodu zbytnio frustrował, mimo iż uważam je za dzieło o nieporównywalnie większej wartości niż biblię.

Ale nie, wystarczy iż książka ma tą czy inną treść i staje się nietykalne. Co wzbudza u mnie niesmak.

Nietykalna?

Ja wcale mimo ,że uważam się za katolika ,a może bardziej za chrześcijanina (chociaż duża część duchownych jakbyśmy weszli w głębsze dyskusje teologiczne mogłoby uważać ,że wcale nim nie jestem ,ale to inna para kaloszy i może się będę w piekle za to smażył).

Mi przeszkadza trochę ,że tą Biblie spalił ,ale nie zamierzam robić z tego obrony Częstochowy bo nie żyjemy w kraju wyznaniowym i prawo państwowe / cywilne ma w naszym kraju pierwszeństwo i już.

Mi tylko przeszkadza jechanie na wiarę przez ludzi ,którzy tak robią bo jest to modne , cool i powtarzają wyświechtane frazesy gdzieś zasłyszane w tv czy gazecie albo od jakiegoś kumpla antyklerykała.

Bo imho większość tak robi , tak samo jak większość jadących na komunę , liberalizm , kapitalizm , socjalizm , islam , [wstaw cokolwiek] nie wie kurwa czemu to robi albo inaczej wydaje im się ,że wiedzą czemu a tak naprawdę mają wiedzę na te tematy niczym przeciętny kowalski na temat budowy reaktora termonuklearnego.


I słabi mnie takie coś.

Nergal dla mnie zrobił to , bo wiedział ,że będzie kontrowersja , wiedział ,że wilu z jego fanów się to będzie podobać , albo conajmniej nie przeszkadzać. Także po prostu zwykły trolling - attention whoring - reklama.


Z tym ,że jak już mówiłem nie ma prawnych przesłanek do jego zwolnienia z TVP , także cała ta sprawa ma za duże rozmiary.

No ,ale o to m.in. chodzi jak się zatrudnia tzw. "kontrowersyjne postacie" do programów telewizyjnych.

Voice of Poland dostało potężną reklamę , Nergal też (jego następna płyta pewnie się sprzeda w zajebistym nakładzie) , kasa leci i wszyscy zadowoleni.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2011, 13:00 
Cytuj  
Huba - religia ma dużo wspólnego z polityką, Wazowie poprzez swój fanatyzm religijny sprowadzili te 'katastrofy' nad I RP, kontrreformacja to też twór zrodzony z katolicyzmu.


Co do 'sprawy Nergala' - nie widzę problemu skoro raczej nie było wierzących katolików na tym koncercie, jeśli by byli to byłoby skrajnie nie kulturalne zachowanie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2011, 13:05 
Cytuj  
Huba napisał(a):
Tak Tor: jestem idiotą.

No widzisz.


_________________
Χ Ξ Σ

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2011, 13:10 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Huba napisał(a):
Tak Tor: jestem idiotą.

No widzisz.


Gratz you win on the internet:)
http://lmgtfy.com/?q=sarkazm

Byloby calkiem zabawne patrzec na takie miernoty z prawem wyborczym, gdyby nie chodzilo o moj kraj.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2011, 13:15 
Cytuj  
Jednak jestes glupszy niz myslalem. Walcz dalej o swoj kraj.

sula napisał(a):
Nergal dla mnie zrobił to , bo wiedział ,że będzie kontrowersja , wiedział ,że wilu z jego fanów się to będzie podobać , albo conajmniej nie przeszkadzać. Także po prostu zwykły trolling - attention whoring - reklama.


Kolejny geniusz. Nergal jest zbyt inteligentnym gosciem, zeby wierzyc w zombie ktore ma zbawic swiat i jego odwiecznego wroga szatana. To tylko forma wyrazu dla pogladow ktore podziela spora czesc ludzi sluchajaca tej muzyki.


_________________
Χ Ξ Σ

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2011, 13:27 
Cytuj  
sula napisał(a):

Mi tylko przeszkadza jechanie na wiarę przez ludzi ,którzy tak robią bo jest to modne , cool i powtarzają wyświechtane frazesy gdzieś zasłyszane w tv czy gazecie albo od jakiegoś kumpla antyklerykała.


Ale nie przeszkadza ci deklarowanie wiary tylko dla tego że "tak wypada" czy ze strachu przed piętnowaniem, czy też dla świętego spokoju etc? Ile ludzi którzy deklarują się jako katolicy chociaż virtualnie próbuje się stosować do zasad KK, czy wręcz w ogóle je rozumie? Wiara sporej części polega na zjeździe rodzinki przy okazji paru dni świątecznych, przy czym nawet nie próbują wtedy udawać że to święto mac coś wspólnego z religią, i pójściu do spowiedzi raz na parę lat.

Potem taki fałszywy hipokryta śmie mordę otwierać że coś jest niezgodne z naukami kościoła i powinni tego zakazać, bo akurat w tej sprawie mu wszystko jedno, to może się wylansować w swoim otoczeniu pseudo wyznawców jako dobry chrześcijanin broniący nauk kościoła. Tych samych kurwa nauk które łamie dzień w dzień bez mrugnięcia okiem.

BTW tylko się podczepiłem pod thread żeby ponarzekać na KK.
Darcie Biblii to niepotrzebny i nic nieznaczący gest, i zgodzę się że zalicza się pod trolling/attentionwhoring. Co zresztą jak widać wyszło mu genialnie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2011, 13:34 
Cytuj  
Cytuj:
Mi tylko przeszkadza jechanie na wiarę przez ludzi ,którzy tak robią bo jest to modne , cool i powtarzają wyświechtane frazesy gdzieś zasłyszane w tv czy gazecie albo od jakiegoś kumpla antyklerykała.


Przeszkadza tobie wolność słowa ? Zatkaj uszy. Zasłoń oczy.

Albo jeszcze lepiej, po prostu olej to.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2011, 13:47 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Cytuj:
Mi tylko przeszkadza jechanie na wiarę przez ludzi ,którzy tak robią bo jest to modne , cool i powtarzają wyświechtane frazesy gdzieś zasłyszane w tv czy gazecie albo od jakiegoś kumpla antyklerykała.


Przeszkadza tobie wolność słowa ? Zatkaj uszy. Zasłoń oczy.

Albo jeszcze lepiej, po prostu olej to.

Co? Ja po prostu sobie dyskutuję na forum dyskusyjnym.

Zresztą w moich wypowiedziach tutaj dwukrotnie wsparłem wolność słowa , także nie wiem czemu ten przytyk.

Co nie znaczy ,że ma mi to nie przeszkadzać , zresztą podobnie jak niektórym przeszkadzają religię , KK ,albo jakieś inne rzeczy.

Z tym ,że ja nie zarzucam nikomu ,że przeszkadza mu wolność słowa ,ani nie zalecam zatykania niczego.

Naprawdę Dana weź się zastanów zanim coś napiszesz , bo raczej sądzę ,że masz wystarczające ilości oleju w głowie , sądząc z twoim postów na forum , które zdawało mi się czytać.


Goatus napisał(a):
Ale nie przeszkadza ci deklarowanie wiary tylko dla tego że "tak wypada" czy ze strachu przed piętnowaniem, czy też dla świętego spokoju etc? Ile ludzi którzy deklarują się jako katolicy chociaż virtualnie próbuje się stosować do zasad KK, czy wręcz w ogóle je rozumie? Wiara sporej części polega na zjeździe rodzinki przy okazji paru dni świątecznych, przy czym nawet nie próbują wtedy udawać że to święto mac coś wspólnego z religią, i pójściu do spowiedzi raz na parę lat.

Potem taki fałszywy hipokryta śmie mordę otwierać że coś jest niezgodne z naukami kościoła i powinni tego zakazać, bo akurat w tej sprawie mu wszystko jedno, to może się wylansować w swoim otoczeniu pseudo wyznawców jako dobry chrześcijanin broniący nauk kościoła. Tych samych kurwa nauk które łamie dzień w dzień bez mrugnięcia okiem.

Też mi to przeszkadza tak w skrócie ,a to ,że wiara jest płytka u większości wyznawców , to jest oczywiste.

Zresztą żadna to specjalność polska , ani nawet nie jest to coś wyjątkowego ograniczonego do religii.

Większość ludzi w coś wierzy , coś popiera ,etc a tak naprawdę jest to bardzo płytkie i na pokaz. Większość ludzi jest hipokrytami w takiej czy innej sprawie.

Mnie nie wyłączając.


Ostatnio edytowano 18 wrz 2011, 13:47 przez sula, łącznie edytowano 1 raz
**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2011, 13:47 
Cytuj  
Huba napisał(a):
Interesujace:) Kosciol zabiera ziemie? I co z nia robi? Chowa w workach w piwnicy? Zakladam ze piszesz o odzyskiwaniu majatku zagrabionego przez PRLowska "władze", skoro cos zostalo zrabowane to nalezy to odzyskac w miare mozliwosci.

Problem w tym, ze nie tylko. Poczytaj troche, bedziesz wiedzial, ze zgarniaja rowniez inne tereny.
Huba napisał(a):
To "wpiepszanie" sie do aborcji etc zwykle polega na przypominaniu podstawowych zasad etyki.

Wiesz czego chce KK? Calkowitego zakazu aborcji. Chuj, ze dziecko i matka pierdolna kopytami przy porodzie. Nie wolno usuwac ciazy i chuj. Bo tak wymyslilo se paru facetow w sukienkach, ktorych ten problem nigdy nie bedzie dotyczyl. Wiesz co? Ja pierdole takie "podstawowe zasady etyki". Ja chce miec wybor.
Huba napisał(a):
Mozesz nie sluchac. Kosciol nie sprzedaje zycia wiecznego, nie zauwazylem takich ofert.

Bos slepy. To cos w rodzaju sprzedawania dzialek na Ksiezycu.
Huba napisał(a):
Od decydowania kto bedzie w TV jest prezes tej konkretnej telewizji, a Kosciol jak i kazda inna grupa i osoba w tym państwie ma prawo wyrazic zadowolenie badz oburzenie decyzja prezesa TV ktora nazywa siebie "publiczna", jest utrzymywana z publicznych pieniedzy, i ma zobowiazanie "misji".

No wlasnie decyduje prezes i rada, a nie biskupi slacy listy z protestami. Bo telewizja zatrudnila kolesia, ktory ma inne poglady, niz sukienkowi.
Huba napisał(a):
Serio? Cala ta krytyka Kosciola to rzucanie wymyslonych przez siebie albo zaslyszanych haselek? Ciekawa taktyka, najpierw wymyslam tezy w jakie "wierzy" przeciwnik, a potem je krytykuje. Fajna dyskusja z samym soba, musze kiedys sprobowac:)

No comment. Moze lekarza odwiedz.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2011, 14:00 
Cytuj  
Jutrzejsza okladka Newsweeka , LOL :)

Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2011, 14:01 
Cytuj  
Cytuj:
także nie wiem czemu ten przytyk. (..) Co nie znaczy ,że ma mi to nie przeszkadzać



Bo za bardzo przejmujesz się tym co wyczyniają głupki, trolle, atecznion kurwy i inne dziwadła. To nie zdrowe :D

Z drugiej strony, jeżeli przeszkadzają ci takie "wybryki" w wykonaniu osób powszechnie uważanych za poważne, wysokiej postury społecznej czy generalnie wysoko postawionych, to z pewnością ci przytaknę. Dlatego kazania Natanka zbywam jeno uśmiechem politowania, ale jak papież gada głupoty o antykoncepcji to jest to sprawa bardziej poważna. Dla przykładu, bez wchodzenia w szczegóły.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2011, 14:14 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Cytuj:
także nie wiem czemu ten przytyk. (..) Co nie znaczy ,że ma mi to nie przeszkadzać



Bo za bardzo przejmujesz się tym co wyczyniają głupki, trolle, atecznion kurwy i inne dziwadła. To nie zdrowe :D

Z drugiej strony, jeżeli przeszkadzają ci takie "wybryki" w wykonaniu osób powszechnie uważanych za poważne, wysokiej postury społecznej czy generalnie wysoko postawionych, to z pewnością ci przytaknę. Dlatego kazania Natanka zbywam jeno uśmiechem politowania, ale jak papież gada głupoty o antykoncepcji to jest to sprawa bardziej poważna. Dla przykładu, bez wchodzenia w szczegóły.

Wiesz ja się odnosiłem w tym fragmencie w którym zacytowałeś bardziej do postawy przeciętnych ludzi wyrażających swoje poparcie dla tego typu bzdur niż do jak to określiłeś dziwadeł. I w zasadzie to tylko moja prywatna opinia ,a nie ,że ja z tego powodu jakieś działania będę podejmował lol.

A o moje zdrowie się nie martw , już dawno się zdystansowałem do pewnych spraw ,żeby sobie zdrowia nie psuć , i nie chodzić spięty jak facet przed badaniem prostaty.
Co nie znaczy ,że z tego powodu poglądy mi się zmieniły , po prostu nie myślę o tym "na codzień" , poza momentami np. takich dyskusji jak tutaj.

Z tym ,że poglądy wygłaszane przez różne osoby mają różny "ciężar gatunkowy" to fakt.

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2011, 14:22 
Cytuj  
candidoser napisał(a):

Huba napisał(a):
To "wpiepszanie" sie do aborcji etc zwykle polega na przypominaniu podstawowych zasad etyki.

Wiesz czego chce KK? Calkowitego zakazu aborcji. Chuj, ze dziecko i matka pierdolna kopytami przy porodzie. Nie wolno usuwac ciazy i chuj. Bo tak wymyslilo se paru facetow w sukienkach, ktorych ten problem nigdy nie bedzie dotyczyl. Wiesz co? Ja pierdole takie "podstawowe zasady etyki". Ja chce miec wybor.


Nie dlatego ze tak sobie wymyslilo paru facetow w sukienkach, tylko dlatego ze aborcja to morderstwo. Etyka to dziedzina nad ktora zastanawiaja sie rozni ludzie od dawna, nie wszyscy nosza sukienki. Przypadek ktory wulgarnie opisales nie jest czyms czego ktokolwiek chce, bo ratowanie zycia matki w sytuacji w ktorej moze to kosztowac zycie dziecka ktore w sobie nosi to nie aborcja. Poguglaj sobie takie hasło "zasada podwójnego skutku".
Polecam poczytac chociaz pobieznie, zeby zobaczyc ze to nie jest wszystko takie latwe do upchniecia w roznych sloganach palikotowych.

**

Posty: 306
Dołączył(a): 7.02.2005
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2011, 14:24 
Cytuj  
Huba napisał(a):
(...)
Ale co ma religia katolicka do polityki?
(...)
no właśnie... mieć nie powinna, a ma :wtf:


_________________
koty mają wybitny szacunek dla własnej energii

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2011, 14:46 
Cytuj  
Huba napisał(a):
Nie dlatego ze tak sobie wymyslilo paru facetow w sukienkach, tylko dlatego ze aborcja to morderstwo.


Nie, to sukienkowi twierdza, ze jest to morderstwo. A to zasadnicza roznica.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2011, 14:48 
Cytuj  
nergal w swojej w muzyce nie prowadzi polemiki, nie ma w niej żadnej dyskusji, jest jeden wielki bluzg. W The God That Failed Metallici jest osobisty wyrzut do jakieś tam sekty katolickiej, że zabiła mu matkę swoimi idiotycznymi regułami. Lider metallici jakoś potrafił, pomimo rodzinnej tragedii, stworzyć coś wielkiego, metalowego bez obrażania katolików. Widocznie death metalowcy to kolesie którzy chcieliby grać metal, ale są zbyt mierni na to. :] Mam świadomość czego dopuścił się Kościół oraz jego wierni przez te dwa tysiące lat (wojny religijne w europie, wojny krzyżowe, upadek moralny papieży i księży, inkwizycja, tuszowanie pedofilii w kościele), ale nie upoważnia to do obrażania katolików i jako tako religii chrześcijańskiej za wypaczenia konkretnych ludzi. Chociaż muszę przyznać, że islam przy chrześcijaństwie jawi się jako religia pacyfistyczna i bez skaz.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2011, 14:53 
Cytuj  
Huba napisał(a):
aborcja to morderstwo

Nie - aborcja to przerwanie ciąży - jak sama nazwa wskazuje. Zamordować można człowieka.
Zlepek kilku komórek to nie człowiek. W przeciwnym przypadku każdy seks dla przyjemności, a nie prokreacji byłby masowym mordem. Etyka katolicka jest po prostu idiotyczna.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2011, 15:00 
Cytuj  
Tczewiak polecam nauke biologii:) Wiesz, dna, rozwoj zarodka, plodu etc. Co z czego sie rozwija, co ma jaki potencjal. To nie jest trudne, gdzies poziom LO.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2011, 15:04 
Cytuj  
Niah, nie przesadzaj. Behemoth to solidna marka na rynku metalowym (chociaz akurat do mnie ich muza nie trafia). Nie kazda muza musi miec przeslanie. Moze w przypadku Behemotha jest tak, ze traktuja gardlo wokalisty jako kolejny instrument. Nie wazne co spiewa, wazne, ze muza "buja" i glowa sama chce chodzic.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2011, 15:05 
Cytuj  
Niah napisał(a):
nergal w swojej w muzyce nie prowadzi polemiki, nie ma w niej żadnej dyskusji

Sam ze soba ma polemike prowadzic? Moze zaspiewac z Rubikeim i sie poklocic? lol Sztuka przekazuje tresc, mysl kundelku.

Hube chyba bilogii ksiadz na zakrystii uczyl. hehe


_________________
Χ Ξ Σ

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.