mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona

ile zarabiasz ?
ponad 3400zł 40%  40%  [ 41 ]
~ 3400zł 5%  5%  [ 5 ]
poniżej 3400zł 24%  24%  [ 25 ]
minimum krajowe ~1500zł 15%  15%  [ 15 ]
nie zarabiam 17%  17%  [ 17 ]
Liczba głosów : 103
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2794
Dołączył(a): 16.06.2004
Offline
PostNapisane: 19 lut 2012, 20:44 
Cytuj  
Tzn ja zdaje sobie z tego sprawe ale nie do konca rozumiem podejscie takich osob.

Powiem ze mam znajomych , ktorzy prowadza duze firmy , w ktorych zatrudniaja 100+ osob i potrafia siedziec 11 miesiecy w roku na zwolnieniu chorobowym

Z drugiej strony takze znam o wiele mniejsze firmy , ktore wykazuja sie zdecydowanie mniejszym zyskiem i wlasciciele maja dosc wysokie pensje.

Mysle ze jest to takze uzaleznione od formy dzialalnosci jaka prowadzisz i w jakis sposob mozesz "wyciagac" pieniazki z firmy.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 lut 2012, 20:58 
Cytuj  
W zasadzie najlepiej było by gdyby komuś zechciało się znaleźć i wklepić info dotyczące zasad liczenia zusu przez przedsiębiorców. Ofk to, że znaczna ilość ludzi stara się płacić jak najmniej nie jest niczym nadzwyczajnym. Tylko jak pisałem później nie powinni narzekać. Zresztą z reguły przedsiębiorców stać na życie na dobrym poziomie i nie martwienie się o jakieś państwowe emerytury. Jeśli nie, to znaczy że biznes który prowadzą nie jest najlepszym pomysłem imoże lepiej pracować na etacie
Mirtul napisał(a):
Czym sie wasze firmy zajmuja? Nie mam tutaj konkretnie na mysli k4czego i Xantha, tylko cala zgraje kierownikow, ktorych mamy na naszym forum.

Ja tam się cieszę, że użytkownikom forum tak dobrze się powodzi.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 lut 2012, 21:01 
Cytuj  
A czy ja powiedzialem, ze sie nie ciesze? Tez sie ciesze. Az czasem podejrzewam, ze jestem adoptowany, bo nie wykazuje polskiej zawisci.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 19 lut 2012, 21:02 
Cytuj  
Wlasnie swoich rodzicow obraziles ;]


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 lut 2012, 21:07 
Cytuj  
Mirtul napisał(a):
A czy ja powiedzialem, ze sie nie ciesze? Tez sie ciesze. Az czasem podejrzewam, ze jestem adoptowany, bo nie wykazuje polskiej zawisci.

Ale ja niczego ci nie zarzucam :).
Ps. Jednak odezwała się we mnie polska dusza, i tym którzy głosowali na opcję nr jeden muszę napisać: a żeby was ch*** strzelił :]

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 lut 2012, 21:09 
Cytuj  
Mirtul napisał(a):
Czym sie wasze firmy zajmuja?

Outsourcing i IT management. Dzieki czemu mam dosc duzo do czynienia ze spolkami i firmami jednoosobowymi ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2794
Dołączył(a): 16.06.2004
Offline
PostNapisane: 19 lut 2012, 21:10 
Cytuj  
Mirtul napisał(a):

Czym sie wasze firmy zajmuja? Nie mam tutaj konkretnie na mysli k4czego i Xantha


eh , starosc nie radosc :[

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 19 lut 2012, 21:15 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Mirtul napisał(a):
Czym sie wasze firmy zajmuja?

Outsourcing i IT management. Dzieki czemu mam dosc duzo do czynienia ze spolkami i firmami jednoosobowymi ;)

X.


Czyli masz malo do realnej funkcji Polskich firm.

Dodatkowo, Twoja praca polega na tym zeby Polacy mieli mniej pracy, bo ta praca jest gdzies indziej tanisza.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 lut 2012, 21:19 
Cytuj  
Owszem. Co wcale mi nie przeszkadza wiedziec, jak niektorzy moi klienci kombinuja z zusem.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 19 lut 2012, 21:23 
Cytuj  
Bo placenie do zus jest jak wyrzucanie kasy w bloto. Dlatego po paru latach zdecydowalem sie przejsc na samozatrudnienie. O liniowym jako dodakowej korzysci i mozliwosci odliczen vat, wydatkow od podatku nie wspomne. Tylko, ze na swoja emeryture trzeba odlozyc samemu.


_________________
Χ Ξ Σ

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 lut 2012, 21:27 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
Wlasnie swoich rodzicow obraziles ;]

No. Jak chcesz to moge i twoich obrazic ;]

*

Posty: 77
Dołączył(a): 19.05.2008
Offline
PostNapisane: 19 lut 2012, 21:38 
Cytuj  
Obwieszczenie
Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego

z dnia 17 lutego 2012 r.przeciętne wynagrodzenie miesięczne w gospodarce narodowej, pomniejszone o potrącone od ubezpieczonych składki na ubezpieczenia emerytalne, rentowe oraz chorobowe a w drugim półroczu 2011 r. wyniosło 3075,27 zł. Średnia płaca przekroczyła 4 tys.

2012-01-19 09:23:00
Główny Urząd Statystyczny http://poznan.naszemiasto.pl/artykul/12 ... ,id,t.html
http://www.polskatimes.pl/artykul/49557 ... ,id,t.html




Bajki do dzieci sciema Grecja fałszuja dane, Polska robi to samo.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 19 lut 2012, 21:40 
Cytuj  
k4czy napisał(a):
Tzn ja zdaje sobie z tego sprawe ale nie do konca rozumiem podejscie takich osob.

Powiem ze mam znajomych , ktorzy prowadza duze firmy , w ktorych zatrudniaja 100+ osob i potrafia siedziec 11 miesiecy w roku na zwolnieniu chorobowym.


Widze tu wielu biznesmenow z teorii.
Kaczy - co da przedsiebiorcy zwolnienie chorobowe ?

Nie lubie xantha ale ma racje. Wlasciciele firm odprowadzaja stala kwote 900 zl do zusu niezaleznie od dochodu. Od placenia "dochodu " czyli w ich przypadku zysku firmy maja inne podatkie o ktorych zwykly zjadacz chleba nie ma pojecia.


_________________
OrleOko czuwa...

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 lut 2012, 21:44 
Cytuj  
eagleeyes napisał(a):
Od placenia "dochodu " czyli w ich przypadku zysku firmy maja inne podatkie o ktorych zwykly zjadacz chleba nie ma pojecia.

Może wypisz jakie.
Ps. Meys, czemu GUS miałby fałszować dane? Średnia to średnia, chociaż dobrze było by wiedzieć ile osób znajduje się w danym progu zarobków.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 19 lut 2012, 21:50 
Cytuj  
Podatek dochodowy, vat, pit 4, certyfikaty ksiegowe, akcyzy, koncesje, stoarty, zaiksy, i pierdyliard innych kazda podatkiem pod inna nazwa. Jesli wszystko prowadzisz na widac to kwota opodatkowania twojego dochodu przekracza 60 %


_________________
OrleOko czuwa...

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 19 lut 2012, 22:00 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Owszem. Co wcale mi nie przeszkadza wiedziec, jak niektorzy moi klienci kombinuja z zusem.

X.


To ze cos jest legalnie kradzione, nie znaczy ze to jest dobre.


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2794
Dołączył(a): 16.06.2004
Offline
PostNapisane: 19 lut 2012, 22:02 
Cytuj  
eagleeyes napisał(a):
k4czy napisał(a):
Tzn ja zdaje sobie z tego sprawe ale nie do konca rozumiem podejscie takich osob.

Powiem ze mam znajomych , ktorzy prowadza duze firmy , w ktorych zatrudniaja 100+ osob i potrafia siedziec 11 miesiecy w roku na zwolnieniu chorobowym.


Widze tu wielu biznesmenow z teorii.
Kaczy - co da przedsiebiorcy zwolnienie chorobowe ?



Co da?Proponuje sekundke sie zastanowic.Dokladnie da ci to ze ZUS placi wtedy pracodawcy , ktory jest na zwolnieniu i nie angazuje on wlasnych srodkow.

W przypadku jak pracownik udaje sie na zwolnienie chorobowe , to pracodawca oplaca pierwszy miesiac jego zwolnienia , reszte go juz nie interesuje , gdyz placi za niego ZUS.

To samo tyczy sie pracodawcow i wlascicieli firm , ktorzy udajac sie na zwolnienie siedza na garnuszku ZUSu mimo iz firma potrafi przynosic ogromne zyski.

A 11 miesiecy dlatego , gdyz 12 miesiecy nie da sie przesiedziec , gdyz po 6 miesiacach jestes zobowiazany wrocic do pracy , chyba ze masz zamiar udac sie na komisje.

Problem dla wlascicieli firm byl jeden.Wczesniej bylo tak ze jak byles wlascicielem firmy (jeden wlasciciel , nie spolka) i szedl on na zwolnienie , to firma tak jakby przestawala funkcjonowac , nie mogla podejmowac zadnych ruchow prawnych ect. bo jej wlasciciel byl nie zdolny do pracy - chodzi tutaj glownie o podpisywanie dokumentow czy podejmowanie jakis uchwal w zarzadach.Natomiast od pewnego czasu sie to zmienilo i mimo iz jest sie na zwolnieniu to mozna spokojnie prowadzic firme.

Zrozumiale?


Ostatnio edytowano 19 lut 2012, 22:07 przez Kaczy, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 lut 2012, 22:04 
Cytuj  
Nefastus napisał(a):
To ze cos jest legalnie kradzione, nie znaczy ze to jest dobre.

Ale z czym masz problem? Jest zapotrzebowanie, to jest usluga, proste. Nie kazdego przedsiebiorce stac na utrzymywanie wlasnego dzialu it. Usluga zewnetrzna jest duzo tansza. Po co komus, kto ma 3 komputery, 2 drukarki i jeden serwer plikow zatrudniac administratora, gdy za dziesiata czesc jego wynagrodzenia bedzie mial zrobioną usluge na tym samym poziomie (a wielokrotnie nawet lepiej, patrzac po dzisiejszych pseudoadminkach, ktorzy po skonczeniu studiow informatycznych nawet outlooka dobrze skonfigurowac nie umieja)?

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 19 lut 2012, 22:10 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Jest zapotrzebowanie, to jest usluga, proste. Nie kazdego przedsiebiorce stac na utrzymywanie wlasnego dzialu it. Usluga zewnetrzna jest duzo tansza.


To nie zawsze jest prawda. Z wlasnego doswiadczenia znam usluge, ktora jest znacznie drozsza niz zatrudnienie pracownika na etacie. Dotyczy to jednak duzego corpa, ktory moze sobie na to pozwolic, a za outsorsowaniem przemawiaja inne argumenty.


_________________
Χ Ξ Σ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 19 lut 2012, 22:18 
Cytuj  
Cytuj:
Co da?Proponuje sekundke sie zastanowic.Dokladnie da ci to ze ZUS placi wtedy pracodawcy , ktory jest na zwolnieniu i nie angazuje on wlasnych srodkow

Zrozumiale?



Nie. Ja myslalem, ze my tu podyskutujemy o biznesie a nie o jednoosobowej firmie pani Heni, sprzataczki, ktora musi kombinowac z oplata 900 zl zusu by przezyc do pierwszego. Sorry batory, nie moj kaliber i pomyliem tematy.
Ci twoi znajomi to sa pewnie wlasciciele firm z gadu- gadu. Majac 100 pracownikow kombinuja by oszczedzic 900 zl na zusie i narazic swoja firme na wielkie ryzyko i nieprzyjemnosci. To jest mozliwe ale tylko w necie.

Po toku twojego rozumowania rozumiem co xanth mial na mysli :)


_________________
OrleOko czuwa...


Ostatnio edytowano 19 lut 2012, 22:26 przez eagleeyes, łącznie edytowano 2 razy
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.