mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 09:13 
Cytuj  
Ja lubie pagan/słowian stajla, szkoda, ze tak malo o nich wiemy, szczegolnie o tych z polszczy. I nie nie wierze w nic tego typu. ;]


_________________
.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2004
Dołączył(a): 28.05.2008
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 10:58 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
Dendrol napisał(a):
Dowodu, że bóg nie istnieje też nie ma...

Bo jedna z podstawowych zasad racjonalnej dyskusji mówi, że dowodzi ten kto twierdzi, a nie ten kto neguje.
Dowodzenie nieistnienia to tak trochę nie teges.

Racjonalizm jest kierunkiem filozofii, nie nauką samą w sobie, a wydawało mi się, że typki spierają się o namacalne, naukowe dowody na "istnienie bądź nie".
Teolodzy nie są tępakami z Ciemnogrodu w moherowych beretach, jak niektórzy tutaj twierdzą, i traktują swój przedmiot jako naukę dedukcyjną - cwanie.
Tak samo jest chociażby z logiką, matematyką: tezy matematyczne przyjmujemy za aksjomaty tylko dlatego, że do tej pory nikt nie jest w stanie zweryfikować, że jest inaczej.
Także w tym wypadku Bóg istnieje a priori i dowodzić że jest inaczej ma ten, który neguje.


_________________
Duh, winning

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 11:03 
Cytuj  
w ten sposob trzeba zalozyc, ze wszystko jest mozliwe. Rowniez latajacy pasta-potwor.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 11:21 
Cytuj  
shp napisał(a):
Także w tym wypadku Bóg istnieje a priori i dowodzić że jest inaczej ma ten, który neguje.


Także w tym wypadku Latajacy Potwor Spagetti istnieje a priori i dowodzić że jest inaczej ma ten, który neguje (czyli urzednik).

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 11:39 
Cytuj  
pomijając fakt, że dowód fizyczny na nieistnienie czegokolwiek jest z punktu widzenia logiki niemożliwy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 11:57 
Cytuj  
Wokół teorii istnienia krasnoludków też można zbudować cały system filozoficzny, który będzie spójny tylko po co? Zawsze mi się wydawało, że koncepcja boga w ludzkości wykształciła się po to, żeby wyjaśniać zjawiska w otaczającym świecie i problemy egzystencjalne. Religia ma konkretne cele. Przez stulecia nauka odkłamywała tłumaczenie świata boską interwencją. Ciągle część ludzi wierzy w cuda i pewnie jeszcze długo będą. FSM nie powstał po to, żeby ludziom odbierać prawo do wyznawania religii, czy rozważania istnienia człowieka w kontekście istoty wyższej. Powstał po to, żeby usuwać religijne głupoty z obszarów zarezerwowanych dla nauki. W USA to były próby wpychania przez katolików do systemu edukacji teorii inteligentnego projektu. W Polsce mamy religię w szkołach, więc tak samo widać zasadność rejestracji FSM. Księża pewnie "uczą" o cudach JP2, a biskup przy świetle kamer podarował Kubicy relikwię z krwią. XXI wiek pełną gębą.


_________________
Χ Ξ Σ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2004
Dołączył(a): 28.05.2008
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 11:57 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
w ten sposob trzeba zalozyc, ze wszystko jest mozliwe. Rowniez latajacy pasta-potwor.

W tym sęk że możesz sobie to tylko założyć jako hipotezę. Jak chcesz być traktowany z tematem serio, to napisz pracę naukową, bo fanpage na fejsiku czy kilka evencików nie wystarczy. Do czasu aż pastafarianizm nie będzie miał swojej dziedziny teologii, jak każda religia, to założyć możemy sobie na przykład na tym forum a nie domagać się już praw publicznych. Parę mądrych głów przyzna Ci rację, to może i ja zmienię zdanie. Do tego czasu "nie masz prawa do posiadania prawa", co mnie bardzo cieszy. Trzeba jednak lat, poświęcić życie i naprawdę w to wierzyć, starać się udowodnić bo w nauce z dupy się nic nie bierze. Przy luźniejszym rozumowaniu, zasadach to i wyznawanie Hitlera jako mesjasza, nazizm można by uznać za religię a nie ideologię.

Imho Spaghetti nie będzie nigdy religią - po paru latach temat się znudzi i idea wyczerpie, więc nie wiem po co te płacze. Chociaż nie, wiem. Przecież większości tu nie o religię chodzi a o stare, dobre "jebać system i państwo nie ma prawa zabronić mi przebrać się w strój wielkiego żółtego ptaka, srać na ulicy czy założyć sobie religii". Zamiast makaronu można wstawić ACTA, feminizm, związki partnerskie i złączyć ostatnie parę tematów z działu flames. Trochę się zawiodłem, bo liczyłem na jakieś fajne pojazdy na tematy religijne i wrzuty osobiste a tu jak zwykle tczewiakowo-emigracyjne smuty o tym jakie państwo jest złe. Niepotrzebnie popcorn prażyłem.


_________________
Duh, winning

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 12:11 
Cytuj  
Fejsbuk nie starczy, ale praca naukowa? Skad ty to wziales w ogole?
A sama inicjatywa bardzo fajna - pokazuje "logicznosc" religii.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1247
Dołączył(a): 2.09.2008
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 12:32 
Cytuj  
shp napisał(a):
W tym sęk że możesz sobie to tylko założyć jako hipotezę. Jak chcesz być traktowany z tematem serio, to napisz pracę naukową, [...] Do czasu aż pastafarianizm nie będzie miał swojej dziedziny teologii, jak każda religia, to założyć możemy sobie na przykład na tym forum a nie domagać się już praw publicznych.

Teologia – dyscyplina wiedzy posługująca się metodami filozoficznymi w wyjaśnianiu świata w jego relacji do Boga. Klasycznie uznawana za dziedzinę naukową, nie spełnia jednak współczesnych wymagań stawianych nauce, chociażby poprzez brak weryfikowalności stawianych przez nią hipotez.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2004
Dołączył(a): 28.05.2008
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 13:41 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
Fejsbuk nie starczy, ale praca naukowa? Skad ty to wziales w ogole?
A sama inicjatywa bardzo fajna - pokazuje "logicznosc" religii.

Jak nie wiem co odpisać to przyczepię się dosłowności, tak? Dobrze wiesz, że nie chodziło mi o pojedynczą pracę naukową a uzasadnienie tych poglądów w sposób naukowy i jakoś trwalej niż "Zjawisko X, które jest obecne w kulturze i świadomości wielu narodów od ponad 2000 lat jest dla mnie równoważne ze zjawiskiem Y, które wymyślono 8 lat temu na potrzeby kontrargumentu do teorii o Y. A tak jest, bo tak mówię i chuj."

smeagollum napisał(a):
wycinek z jakże opiniotwórczej wikipedii

Czy ja piszę jakimś niezrozumiałym językiem? Ten argument można o kant dupy potłuc jeśli tezy czy jak według Ciebie hipotezy są formułowane przez pryzmat nauki formalnej, takiej jak matematyka, bo tam wszystko jest założeniem. Nie wiem kto pisał te bzdury o "spełnieniu współczesnych wymagań stawianych nauce", bo to już od Hegla i XVIII wieku zaczęło się zmieniać, wielu uważało pojęcie "Boga" i wiary jako część rozumu człowieka a nie aksjomat jak prawa matematyczne. Więc to takie "współczesne" nie jest.

Tutaj nie ma żadnej możliwości obalenia czy potwierdzenia istnienia Boga; przekonania zwolennika piwka z goryczką do picia Reddsów, czarnucha do poparcia KKK itd. Żeby lewak przekonał prawicowca musiałby poprzez rozumowanie i poglądy prawicowe udowodnić swoje racje - adekwatnie żeby obalić religię musiałbyś przyjąć rozumowanie klasyczne, czy też Kanta i znaleźć niespójność, dowody przeczące. Ni chuja nie da się przy aktualnym rozwoju rozumu i abstrakcji filozofii, może kiedyś.

No ale kończę pierdolić, bo przypomina mi się praca licencjacka, a to przecież forum o grach z wszechwiedzącymi userami.


_________________
Duh, winning

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 13:52 
Cytuj  
kącik filozoficzno-teologiczny mmorpg.pl? Może osobny dział?

a Reddsy sucks.


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 13:56 
Cytuj  
normalnie czuje sie strolowany


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 14:38 
Cytuj  
Shap jak zabłyszcześc próbował, hihihi. Tyle ze jakosc hipotezy nie zalezy od osoby czy miejsca jej przedstawienia a dowód na jej poparcie. Piszesz tez o racjonaliźmie w odpowiedzi na cytat w którym użyto przymiotnika "racjonalny", nie "racjonalistyczny". Nie tędy droga ziąąąą, ale nice try ;]]

Dla obeserwatora z zewnątrz zombie z krzyża i potwór spaghetti maja taki sam sens. Dlatego zjadlem dzisiaj spaghetti! :F


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 14:42 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
Dlatego zjadlem dzisiaj spaghetti! :F

z keczupem? ;)

praktykujacy wyznawca? ;>


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 14:48 
Cytuj  
No, a co innego nam pozostało?


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 14:49 
Cytuj  
z tych macek mozna by jakies spaghetti ukrecic


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1247
Dołączył(a): 2.09.2008
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 14:54 
Cytuj  
shp napisał(a):
No ale kończę pierdolić

Słusznie. Bo wygląda na to, że sam ze sobą dyskutujesz. Napisałeś, że spaghetti potwór to tylko hipoteza (to raz). I że potwór ten "nie ma swojej dziedziny teologii" (to dwa). Ja jedynie odpisałem cytatem, z którego wynika, że teologia właśnie do hipotez się sprowadza (ad dwa i ad raz).
Cały paragraf napisałeś nie wiadomo po co i do kogo.

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 15:42 
Cytuj  
3 strony, temat dalej zgadza się z dyskusją i nie ma Tczewiaka z instrukcją gdzie kupić swetr. Panowie - jestem z was dumny. :)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2004
Dołączył(a): 28.05.2008
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 15:44 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
Shap jak zabłyszcześc próbował, hihihi. Tyle ze jakosc hipotezy nie zalezy od osoby czy miejsca jej przedstawienia a dowód na jej poparcie. Piszesz tez o racjonaliźmie w odpowiedzi na cytat w którym użyto przymiotnika "racjonalny", nie "racjonalistyczny". Nie tędy droga ziąąąą, ale nice try ;]]

Zaślepiło mnie pogrubione zdanie w cytacie, łapię aggro przy tym temacie ;[ Co nie zmienia sensu całościowego.
No w tym sęk, że dowodów racjonalnych na nie/istnienie Boga i Spaghetti ni ma, nie ma szans żeby mi takie przedstawił, wyższość FSM czy chociaż równość z chrześcijaństwem, więc co różni oba? Jedynie trwałość w czasie i przez to jakiś tam zbiór kulturowy, powiększająca się rzesza wyznawców w bardzo długim okresie. Jakby naprawdę chcieli zrobić z tego religię to ktoś powinien nieźle ześwirować i trollować niczym huragan albo niah zmieniający osobowość: podejść do tematu "na serio" zajmując się publikacjami naukowymi, wymyślaniem teorii i nurtu filozofii opartemu na mięsnych klopsikach jako paraleli między makaronową istotą boską a człowiekiem i inne smuty w stylu scjentologów. Nie zdziwiłbym się jakby akurat oni z sekty zmienili się za parę(naście) lat w pełnoprawną religię.

Ale teologię cthulhyzmu to chętnie bym postudiował :wink:

@gollum
Na ten moment to tylko hipoteza bez zaplecza naukowego i dlatego nie przejdzie jako religia - w sumie mogłem zamknąć się w tym jednym zdaniu, ale mnie candidoser strollował na tyle, że wdałem się w tłumaczenie jak chłop krowie na rowie.


_________________
Duh, winning

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 15:45 
Cytuj  
shp napisał(a):
W tym sęk że możesz sobie to tylko założyć jako hipotezę. Jak chcesz być traktowany z tematem serio, to napisz pracę naukową, bo fanpage na fejsiku czy kilka evencików nie wystarczy. Do czasu aż pastafarianizm nie będzie miał swojej dziedziny teologii, jak każda religia, to założyć możemy sobie na przykład na tym forum a nie domagać się już praw publicznych. Parę mądrych głów przyzna Ci rację, to może i ja zmienię zdanie. Do tego czasu "nie masz prawa do posiadania prawa", co mnie bardzo cieszy.

Nie każda religia musi posiadać rozwiniętą teologię. Mało tego, stosując takie kryterium prawdopodobnie większość religii i wierzeń nadaje się do zaorania.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.