mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 667 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 34  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 10:58 
Cytuj  
Tak tylko, że tutaj podają Ci to w formie JA JEBIE JAK MOŻNA ŻYĆ ZA 10K Z DZIEĆMI NO JA NIE WIEM NO.
Dlatego zawsze będę za likwidację jakichkolwiek ulg dla bezdzietnych par czy singli oraz zwiększone podatki w stylu bykowego. Potem jako stare capy z przywilejów będą chcieli korzystać a zapewnią im to min. moje odchowane dzieci. Takiego chuja.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 11:11 
Cytuj  
embe napisał(a):
Wiele rodzin z 2-3 dzieciakami żyje za 5-6k miesięcznie i mają swój dom, samochód, babcia opiekuje się dziećmi, coś tam odłożą na wycieczki dla dzieci itd.
Wszystko kwestia ogarniania życia, nie wszyscy są niedorajdami życiowymi co za 10k nie potrafią sobie życia ułożyć.


nie wiem jakie są zarobki w Warszawie czy Wrocławiu, ale bardzo , bardzo wielu ludzi zarabia 1,5-2,0 k na miesiac, co daje dochód około 4k na rodzine
nie wiem skąd wy bierzecie 6k u rodzin zwykłych sprzedawczyń , magazynierów czy zwykłych robotników

znam rodzinę 4 osobową , która zyje za 3k na miesiąc i znam rodzinę 3-osobowa , która żyje za coś koło 12k
ta pierwsza jakoś sobie radzi mając własny dom , ta druga ( mimo darmowych obiadów od jednej z mam - dostają gotowce pod drzwi ) mieszka w bloku- przymierzali się kilka razy do budowy domu i zrezygnowani bo wszyło im ,ze nie dadzą radę

tak wiec - jak pisze embe ( no też się muszę z nim zgodzić ) - wszystko jest sprawą ogarnięcia życia

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 11:18 
Cytuj  
zaraz sie okaze ze ci co zarabiaja 3k na rodzine to zyciowe sukcesy a ci co 12k to zyciowe nieogary, co ja kurwa czytam hahahahahha


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 11:21 
Cytuj  
lordyp napisał(a):

nie wiem jakie są zarobki w Warszawie czy Wrocławiu, ale bardzo , bardzo wielu ludzi zarabia 1,5-2,0 k na miesiac, co daje dochód około 4k na rodzine
nie wiem skąd wy bierzecie 6k u rodzin zwykłych sprzedawczyń , magazynierów czy zwykłych robotników



W duzym miescie 2,5-3k to zupelne minimum, obojetnie czy pracujesz w biedrze czy w magazynie. Za mniej ciezko kogos znalezc do pracy.

Na prowincji 2,5k to jest szczyt marzen, ale tez wydatki troche mniejsze, odpadaja dojazdy, kina, lodowiska, koncerty, knajpy (pokus jest zwyczajnie mniej i troche inny styl zycia).

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 11:25 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Tak tylko, że tutaj podają Ci to w formie JA JEBIE JAK MOŻNA ŻYĆ ZA 10K Z DZIEĆMI NO JA NIE WIEM NO.
Dlatego zawsze będę za likwidację jakichkolwiek ulg dla bezdzietnych par czy singli oraz zwiększone podatki w stylu bykowego. Potem jako stare capy z przywilejów będą chcieli korzystać a zapewnią im to min. moje odchowane dzieci. Takiego chuja.


W naszym systemie tak powinno byc niestety. My pracujac splacamy emerytury rodzicow, sluzbe zdrowia dla nich itp, a nasze beda splacac nasze dzieci.
Jak ktos nie ma dzieci to tak naprawde nie powinien dostac nic na starosc, bo sie okaze ze nasze dzieci beda musialy nie tylko zapierdlalac na nas, ale tez na ludzi ktorzy sie bawili cale zycie nie majac dzieci. Na jedna pracujaca osobe bedzie przypadac srednio 4 emerytow...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 11:34 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
zaraz sie okaze ze ci co zarabiaja 3k na rodzine to zyciowe sukcesy a ci co 12k to zyciowe nieogary, co ja kurwa czytam hahahahahha


mmorpg.pl. Fakty natomiast są takie, że przy wynajmowanym/kredytowanym mieszkaniu w Warszawie (i pewnie innych dużych miastach) trzeba mieć 8-9k żeby żyć normalnie, bez ekstrawagancji i szans na większe oszczędności. Jak ktoś uważa, że jedzenie z biedry i wakacje raz w roku w Mielnie to jest ok życie to jego sprawa, nie mnie oceniać. Da radę pewnie i za 5k, każdy ma inne oczekiwania.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 11:41 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
zaraz sie okaze ze ci co zarabiaja 3k na rodzine to zyciowe sukcesy a ci co 12k to zyciowe nieogary, co ja kurwa czytam hahahahahha

Jeśli to wyczytałeś z moich postów to gratuluję.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 11:44 
Cytuj  
Chodziło o post lordypa. Chociaż jest w tym odrobinę prawdy, że im masz więcej pieniędzy tym trudniej zachować dyscyplinę finansową i dokonywać wyrzeczeń.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 11:48 
Cytuj  
Oczywiście. Ale dorzućcie sobie do Waszego budżetu dwójkę dzieci :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 12:09 
Cytuj  
Zalezy kto jaki ma charakter, niektorzy ile by nie zarabiali to zawsze musza te 50-60% odlozyc z pensji

Ja zarabiam dobrze nawet jak na wawe ale i tak nie lubie sie pozbywac 80% mojej wyplaty, wynioslem to z domu gdzie sie nigdy nie przelewalo
I dlatego musze miec zbudowana poduszke finansowa, w zyciu roznie bywa, ciezko zakladac ze dzieci pomoga na starosc bo rownie dobrze moga
wypierdolic za granice i bedziesz je widzial raz na rok na Swieta. A jak masz swoje to masz swoje

Oczywiscie z byla zona trzeba sie podzielic jak sie zdarzy rozwod ;)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 12:25 
Cytuj  
No jak masz te 10k+ na czysto to nie jest jakaś wielka sztuka, jak jesteś oszczędny. Ciekawe czy taki mądry byłeś przy 5-6k. :)


_________________
Χ Ξ Σ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 12:38 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Oczywiście. Ale dorzućcie sobie do Waszego budżetu dwójkę dzieci :)

po prostu zmienila by sie struktura wydatkow, mniej na koks i dziwki a wiecej na pampersy ;)

btw, a male dzieciaki az tak duzo kosztuja? wydaje mi sie ze prawdziwe wydatki zaczynaja sie jak dzieciak zaczyna miec nascie lat

a co do bykowego to tez jestem jak najbardziej za, jesli ktos ma 35+ i nie ma dzieciakow to powinien sie wiecej dorzucac do spoleczenstwa
albo ten kto ma dzieciaki powinien miec prawdziwe ulgi podatkowe


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 13:03 
Cytuj  
Dzieci kosztują bardzo, bardzo dużo. Im starsze tym więcej. Oczywiście kwestia jakim rodzicem jesteś i jakie masz dzieci. W jedne trzeba inwestować, korki etc a inne radzą sobie same. Jedni ludzie dzieci ubierają w używkach a inni tylko nowe i najlepiej markowe. Co 4 miesiące bo tak rosną.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 13:07 
Cytuj  
Oczywiście dodatkowo masz sytuacje losowe jak lekarz czy inne komplikacje. Znam człowieka który postarzał się o 20 lat w rok. Nigdy nie był majętny ale dawał radę z żoną na dobrym poziomie. Na początku roku syn zdiagnozowany z ciężką cukrzycą s córka nowotwór mózgu. Do tego jego matka samotna też nowotwór. Dosłownie w rok pozbył się wszystkich oszczędności, nie byl w stanie pracować, sprzedał obydwa samochody i kupił używany żeby mieć na leczenie rodziny.
Także życie rodzinne to nie tylko planowanie kasy i chwalenie się ile to ja zarabiam i jak sobie radzę ale również radzenie sobie w takich sytuacjach. Osoby samotne i bez dzieci znaczenie zmniejszają ryzyko właśnie takich przypadków.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 13:11 
Cytuj  
post byl zdaje sie o konkretnie sprawie ze rodzina ktora ma 7 dzieci i dostaje z mopsu 8k na miech stac na nowa fure, ogrodzenie itd. przy 2 doroslych niepracujacych. a wy jak zwykle kto ile zarabia i ile wydaje :)


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 13:20 
Cytuj  
No ale na tym polega dyskusja chyba.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 13:28 
Cytuj  
Radek ma racje, dopoki jest zdrowie to bedzie i kasa, kiedy zdrowia zabraknie to wtedy kasa wycieka jak z dziurawego wiadra
Wtedy pomoc bliskich jest nieoceniona, ale z rodzina to tez roznie bywa

na takie rzeczy jak choroba dziecka nigdy nie bedziesz gotowy

powyzej pewnego wieku, te 45+ to facet raczej powinien sobie juz dac spokoj z dziecmi jak ich nie ma..or?


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 13:40 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Tak tylko, że tutaj podają Ci to w formie JA JEBIE JAK MOŻNA ŻYĆ ZA 10K Z DZIEĆMI NO JA NIE WIEM NO.
Dlatego zawsze będę za likwidację jakichkolwiek ulg dla bezdzietnych par czy singli oraz zwiększone podatki w stylu bykowego. Potem jako stare capy z przywilejów będą chcieli korzystać a zapewnią im to min. moje odchowane dzieci. Takiego chuja.


+1
nie wiem dlaczego temat bykowego jest kompletnie pomijany. Mi to wyglada na genialne rozwiazanie - kogos nie stac, to ogarnia dzieciaki. Kogos stac to placi podatek.
Win - win. Rozwiazany problem demografii oraz zwiekszone wplywy do budzetu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 13:44 
Cytuj  
Ponieważ karanie za brak dzieci łamie wszystko co się da, a nagradzanie za posiadanie dzieci poza tym że to dmuchanie socjalu to skuteczne narzędzie polityków do zdobywania głosów.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 14:01 
Cytuj  
To nie jest karanie. Kij ma dwa końce.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 667 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 34  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.