mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5037 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223 ... 252  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2012, 15:13 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Ktoś musi ten item sfarmić, blizzard ma prowizję, kasę ma ten co sfarmił. Widzisz subtelną różnicę?


Dla mnie jako zwykłego gracza a nie osoby, która nigdy nie miałaby zamiaru czerpać korzyści ze sprzedaży itemów, nie ma to najmniejszego znaczenia.

Gram w koreański f2p crap z itemshopem = Pay 2 Win

Gram w Diablo 3 z RMAH = Pay 2 Win

Itemów na AH nigdy nie zabraknie. Setki różnych wariantów, do wyboru do koloru.

Proste.

Także każdy, kto narzeka na itemshopy w grach, a jednocześnie nie przeszkadza mu RMAH w D3 (lub wręcz podoba się) jest hipokrytą.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2012, 15:58 
Cytuj  
Ale co złego jest w tym, że ktoś sobie coś kupi, by było mu przyjemniej grać?
Mnie gry F2P mierżą dlatego, że przyciągają tony dzieciarni... bo za darmo.
Mi ogólnie jako casualowi bardzo podoba się pomysł RMAH w grze opartej na przypadku i losowemu dropowi.
Póki co jest tylko goldAH, ale patrzę perspektywicznie na kwestię RMAH i wydaje mi się, że to zapoczątkuje nowy model gier dla MMO (chuj tam z d3) - płatny zakup pudełeczka z grą i brak abonamentu - utrzymanie z prowizji.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2012, 16:01 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Ale co złego jest w tym, że ktoś sobie coś kupi, by było mu przyjemniej grać?


A gdzie ja napisałem, że to coś złego?

Po prostu zrobiłem porównanie.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 maja 2012, 16:10 
Cytuj  
Jak to kurwa co w tym zlego ??? To zaprzeczenie celowosci gry. Nie liczy sie skill gracza tylko za ile kasy kupil sobie itemek do PvP......
Wyobraz sobie ze wprowadzaja w D3 PvP i jak nie wydasz 1000zl na itemki to mozesz byc tylko miesem armatnim... fajne ?
I tak jest w kazdej grze mmo, ktora poprzez item shopy sprzedaje wypasny gear czy bron, ktora daje przewage w PvP... takie gry szybko padaja. I to samo czeka D3 wlasnie z tego powodu co wyzej napisalem.


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2012, 16:19 
Cytuj  
Albo inaczej. Ktoś zapierdala 12h dziennie w robocie i nie ma czasu farmić, a ktoś inny 16h dziennie napierdala w takie diablo. Ten pierwszy nie ma szans w pvp, bo jest wzorowym obywatelem, a ten drugi wymiata, bo jest pasożytem na miarę ashtona.
Teraz jednak ten drugi może sprzedać equip temu pierwszemu - obaj mogą się spotkać w pvp (no dobra, ten pierwszy prawdopodobnie będzie mieć mniej umiejętności), pasożyt coś zarobił, a wzorowy obywatel może sobie należycie pograć.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 maja 2012, 16:24 
Cytuj  
I to jest w.g. ciebie fajne, ze bez zadnego wysilku mozesz miec najlepszy gear w grze ?
Ja pierdole, ale niektorym mozgi juz wyprali ze nic tam w srodku nie zostalo, co najwyzej nitka pomiedzy uszami by nie odpadly :)


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2012, 16:28 
Cytuj  
Co to znaczy bez wysiłku? Te 1000zł też musisz jakoś zarobić ;)
Teraz rzeczywiście w wirtualnym świecie każdy będzie mógł być równy.
Po za tym, patrzę na to z perspektywy gier MMO. End-game equip i tak często jest sprzedawany za gold, a gold za kasę. Ot czasami ktoś dostanie bana. Po co więc z tym walczyć. Jest podaż, jest popyt - nic tylko na tym zarobić.
Sprzęt był dobrze zbalansowany w FFXI. Część można było kupić za walutę, a zęść od razu po dropie była już przypisana do gracza i nie dało się tradeować, ani sprzedawać.
W połączeniu takiego systemu z RMAH powstałaby fajna gospodarka danego tytułu MMO.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 717
Dołączył(a): 15.02.2006
Offline
PostNapisane: 24 maja 2012, 16:32 
Cytuj  
To nie jest prawda co piszesz.W wowie praktycznie w połowie sezonu każdy miał ten sam gear pvp (prócz jakiegoś omfgimba trinketu ze smoka hc) ,broń t2 kupowało się za gold /irl money poprzez buusty.Po czym topowi gracze dalej byli topowi ,a goscie ciułający punkty na gear i buustujacy sie po t2 weap dalej grali na ratach max 2200.

I też wychodze z założenia ze RMAH jest lepszy od item shopu,bo to rynek in-game weryfikuje co sie opłaca sprzedać a co nie,bez jakiś zjebanych buustów do expa /dmg /chuj wie czego ,platnych pakow questów i innego gówna.Nikt graczom z góry nie narzuca,ktore itemy moga kupic i za ile.

To że blizzard bedzie mial prowizje od rzeczy ,które I TAK LUDZIE SPRZEDAJA na roznych portalach aukcyjnych to mnie nie przeszkadza.

Dodatkowo to co znaczną część graczy najbardziej jara ,to własnie pogoń za itemkami .Gracz nie daja rady z contentem -> wiecej kupuje za RL money ,co zmusza devsów do wiekszej ilości kontentu ,który musi być trudniejszy do wykonania coby zachecic casuali /newbies do zakupu itemów.


_________________
Y'all know the rules, we don't fuck with fools man!!!

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 maja 2012, 16:33 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Co to znaczy bez wysiłku? Te 1000zł też musisz jakoś zarobić ;).



eeee tam, Xanth albo mrynar sraja kasa, wiec beda wymiatac w PvP mimo ze nie maja skilla :>

zal.pl


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2012, 16:38 
Cytuj  
Ale jak będą wymiatać bez skilla?
I nie wiem czy mrynar łapie się do grona kupujących ;)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 maja 2012, 16:39 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Ale jak będą wymiatać bez skilla?


no przeciez D3 to gra gear based.


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2012, 16:40 
Cytuj  
Ja tu dyskutuję o koncepcji RMAH na rynku MMO. jebie mnie d3 :P
Chociaż pewnie trochę pogram, może nawet coś zarobię hehe :P


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 maja 2012, 16:42 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Ja tu dyskutuję o koncepcji RMAH na rynku MMO. jebie mnie d3 :P


to to samo.... item shopy czy RMAH, ktore za real kase sprzedaja sprzet dajacy przewage w PvP to EPIC FAIL i oznacza smierc danej gry.


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2012, 16:44 
Cytuj  
No nie wiem, ale wydaje mi się, że jest to przyszłość całego gatunku MMO.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 maja 2012, 16:47 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
No nie wiem, ale wydaje mi się, że jest to przyszłość całego gatunku MMO.


czyli czas umierac :(

a tak na powaznie, to nie uwazam tego za przyszlosc gier mmo. To raczej gwozdz do trumny gier mmo w ktorych wazna role odgrywa PvP ewentualnie strzal w swoja stope.
To sie nie przyjmie, i gry ktore wprowadzily podobne rozwiazania duzo wczesniej niz Blizzard upadly z tego powodu.. Gracze sie od takich gier odwracaja. To samo czeka D3..


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2012, 16:53 
Cytuj  
To nie jest takie złe Huragan. Postęp.
Ceny będzie regulować wolny rynek. Będziesz mógł siedzieć na dupie, mordować mobki i sprzedawać owoce swojego nałogu tym, co nie mają na to czasu.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 maja 2012, 16:56 
Cytuj  
Zapominasz o jednaj waznej rzeczy. Gra to ma byc rozrywka a nie druga praca :>
Ja w taka gre, ktora zmusza mnie do pracy nie bede grac.

Jak widac Blizzardowi sie pomylily priorytety. Nie robi gier by bawily, tylko by ludzie w nich pracowali po 12h dziennie by zarabiac kase dla Blizzarda.

CHUJ BLIZZARDOWI W DUPE I WSZYSTKIM KTORZY TAK SAMO MYSLA !


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2012, 17:12 
Cytuj  
No właśnie - to ma być rozrywka. Również dla tych, którzy pracują po 12h dziennie w biurze i potem chcą 1h pograć.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 24 maja 2012, 17:21 
Cytuj  
A co.. osoba pracujca 12h dostaje w pudelku inna wersje gry czy ki chuj? Gra cie pradem porazi jak cie zeskanuje i odczyta ze przesiedziales przed biurkiem czy w fabryce dzisiaj 8h? Ktos ci zabrania sie zwolnic czy wziac urlop i grac? Jakbys zaczal trenowac rzut oszczepem to tez bys whinowal ze ty robisz po 12h i dlatego masz miec lzejszy oszczep i zeby ci pozwolili jebac doping a najlepiej to od razu medal olimpijski kupic? Bo nie masz czasu? Alez masz - twoja doba trwa tyle samo co kazdgo innego.
Gry to ma byc rozrywka, wspolzawodnictwo (PVP) i moze nawet sport - i kurwa w innych dziedzinach wspolzawodnictwa itp nikt nie beczy ze nie ma czasu bo robi 12h.

Co to wogole za pierdolenie.
Oby inne firmy nie wprowadaly tego gowna, ktore jest niczym wiecej tylko najwiekszym Item Shopem ever jak slusznie koledzy zauwazyli wyzej.


Cytuj:
"CHUJ BLIZZARDOWI W DUPE I WSZYSTKIM KTORZY TAK SAMO MYSLA !"


AVE


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 24 maja 2012, 17:23 przez Kabraxis, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 maja 2012, 17:22 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
Gra to ma byc rozrywka a nie druga praca :>

Dla niektorych to bedzie pierwsza, a dla wielu jedyna praca.

X.


_________________
http://zaginiony.net

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5037 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223 ... 252  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.