mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 667 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 34  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 18:41 
Cytuj  
wiadomo ze wszystko to wina chorego rynku no i tych no, jak im tam, no ... spekulantow

lol kurwa


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 18:45 
Cytuj  
albo kolaborantów :)
Dawniej mówiono że szewc zawsze będzie miał dobrze bo ludzie przecież w butach chodzą.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 18:48 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
wiadomo ze wszystko to wina chorego rynku no i tych no, jak im tam, no ... spekulantow

lol kurwa


kiedys w wyborczej byl fajny artykul.
autor ksiazki + jego agent, za sprzedanego ebooka dostaja 5zl50gr.
w ksiegarni kosztuje juz 30zl+.
jesli to nie jest chore dla ciebie, to kurwa lol.
rozejrzyj sie czasami dookola, popatrz na to od ilu ludzi jestes zalezny na co dzien i pomysl czy ich zarobki sa odpowiednie, w odniesieniu do pracy, ktora sam wykonujesz i za ktora dostajesz kase.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 18:52 
Cytuj  
Chore to jest np w sierpniu pomidory w markecie, kraj pochodzenia hiszpania, cena w promocji 3,99zł, w smaku gówno, a nasi producenci nie biorą ludzi do zbiorów bo skup płaci po 20 groszy pomidory jak leci i selekcjonowane w kartonach po 60 groszy, ja rozumiem odpady, transport i przechowywanie itd ale kurwa...


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 18:56 
Cytuj  
embe napisał(a):
Chore to jest np w sierpniu pomidory w markecie, kraj pochodzenia hiszpania, cena w promocji 3,99zł, w smaku gówno, a nasi producenci nie biorą ludzi do zbiorów bo skup płaci po 20 groszy pomidory jak leci i selekcjonowane w kartonach po 60 groszy, ja rozumiem odpady, transport i przechowywanie itd ale kurwa...


centralne zarządzanie i nacjonalizacja kosztów/prywatyzacja zysków. Przecież taki rolnik dostanie dotację na te pomidory z naszych podatków. Sprzeda ja za bezcen, tylko po to by koncerny mogły narzucić kilkuset procentową marżę za którą znów zapłaci zwykły konsument.
Wszystko zostało tak zorganizowane, że większość nawet nie jest świadoma, że płaci za to samo dwa razy.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 19:01 
Cytuj  
widzisz, chuj mnie obchodza jakies wyrwane z kontekstu przyklady
no bo co mam napisac? ze zycie nie jest sprawiedliwe ?
no nie jest , lepiej komus od tej konstatacji ? (kurwa skad ja znam te slowa :O)

chuj mnie obchodzi ze jakiegos pismaka wydawca przekrecil na hajs

rozmowa jest o tym ze im bardziej zaawansowane technologicznie rzeczy wytwarzasz, tym wieksza wartosc dodana, to lepiej zarabiasz EOT
im bardziej jestes specjalista tym lepiej mozesz cenic swoje umiejetnosci

ja nie mowie ze system jest ok, po prostu radze sobie w nim tak jak kazdy (czyli tak jak umiem)
a jak chcecie go zmienic to kupujcie polskie rzeczy, ja tak robie , jesli tylko mam taka mozliwosc

edit, od zmiany systemu to sa politycy, a to jakich polacy wybrali to widac ... tak ze wielkich zmian na lepsze bym sie nie spodziewal lol


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 26 lis 2016, 19:03 przez meterrr, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 19:01 
Cytuj  
embe napisał(a):
Chore to jest np w sierpniu pomidory w markecie, kraj pochodzenia hiszpania, cena w promocji 3,99zł, w smaku gówno, a nasi producenci nie biorą ludzi do zbiorów bo skup płaci po 20 groszy pomidory jak leci i selekcjonowane w kartonach po 60 groszy, ja rozumiem odpady, transport i przechowywanie itd ale kurwa...


1) a czy taki rolnik dostarczy x tysięcy ton pomidorów na czas?
2) można zorganizowac się w spółdzielnie i sprzedawać dobry towar lokalnie, na halach targowych, bazarach, małych sklepach, co widać w ostatniach latach

Można tez narzekać na zły rynek.

@Mark24 Dopłaty chronią rolników przed tanią konkurencją spoza krajów rozwiniętych i utrzymują niskie ceny. Problem złożony i nie na twoją głowę ogólnie.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 19:07 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
rozmowa jest o tym ze im bardziej zaawansowane technologicznie rzeczy wytwarzasz, tym wieksza wartosc dodana, to lepiej zarabiasz EOT
im bardziej jestes specjalista tym lepiej mozesz cenic swoje umiejetnosci


podam ci na przykladzie, ktory bedzie sie ciagnal za toba cale zycie.
bo z reguly ludzie, ktorzy doszli do wszystkiego wlasna, ciezka praca, wlasnie patrza na innych.
ty jestes wyjatkiem, potwierdzajacym regule - w koncu mam kase i chuj z reszta.
pare lat temu zbierales na kurtke za 100zl, teraz stac cie na boss'a za 2k, a na to, ze szwaczka za uszycie jej dostaje 25zl masz wyjebane.
ok.
nie wnikam czy system jest zly, czy dobry, czy powinno to inaczej dzialac czy tez nie.
jestes zjebany jak zawsze byles, to sie widocznie nigdy nie zmieni.

@tor mozna sie organizowac w spoldzielnie, ale do tego potrzebna jest opowiednia edukacja i szkolenia. jak i rozwiazania prawne, umozliwiajace przetwarzanie i sprzedaz wlasnych artykulow.
niestety w duzej czesci przypadkow nadal 'miedza jest moja' i chuj.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 19:08 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
meterrr napisał(a):
wiadomo ze wszystko to wina chorego rynku no i tych no, jak im tam, no ... spekulantow

lol kurwa


kiedys w wyborczej byl fajny artykul.
autor ksiazki + jego agent, za sprzedanego ebooka dostaja 5zl50gr.
w ksiegarni kosztuje juz 30zl+.
jesli to nie jest chore dla ciebie, to kurwa lol.
rozejrzyj sie czasami dookola, popatrz na to od ilu ludzi jestes zalezny na co dzien i pomysl czy ich zarobki sa odpowiednie, w odniesieniu do pracy, ktora sam wykonujesz i za ktora dostajesz kase.

Trochę przeginasz.
Jedni ludzie nadają się do łopaty a inni do projektowania.
Nikt nie broni nikomu być kim chce. Te podziały nie są znane od dzisiaj.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 19:11 
Cytuj  
ale jeden bez drugiego nie moze zyc.
podzialy powinny byc, jak najbardziej, ale nie az takie jak u nas w kraju.
w uk odnioslem wrazenie, ze jakos lepiej to tam dziala.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 19:13 
Cytuj  
chuj mnie obchodza pojedyncze wybrane z dupy przyklady ktore o niczym nie mowia

a to ze system jest zjebany to dobrze wiem, tylko ze z pretensjami o to, to nie do mnie
bo mam na to taki sam wplyw jak na globalne ocieplenie

o pretensje o globalizacje mozesz miec hmmmm no nie wiem, moze do Regana, napisz moze do niego
bo tak naprawde glownym powodem zaniku klasy robotniczej i przemyslu jak rowniez obnizenia standardu zycia klasie sredniej jest wlasnie globalizacja


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 19:16 
Cytuj  
ciebie ogolnie chuj obchodzi, szczegolnie jak sie podaje przyklady.

jak najbardziej moge miec wiec pretensje do ciebie, bo bierzesz w tym czynny udzial.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 19:19 
Cytuj  
ty tez, i twoje dzieci tez, zwlaszcza jak te hiszpanskie pomidory do wspolki z embe wpierdalacie


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 19:20 
Cytuj  
dzieci sie nie czepiaj, bo nie wypada.
i nie wiem po co ta agresja, widac jednak z kasa, klasa nie idzie w parze.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 19:24 
Cytuj  
bo to flames i mozna sobie porzucac blotem

a dzieci sa po to zeby ci uswiadomic jak kuriozalne sa twoje argumenty
no bo co , jutro powiesz , sluchaj synku najadles sie szparagow z niemiec, przez to rolnicy w polsce nie maja gdzie sprzedawac swoich ogorkow, nie pojdziesz do kolegi pograc na PS - szlaban na 2 dni

oczekiwac klasy we flames na mmorpg.pl :D srsly mendol ?


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 19:26 
Cytuj  
Ja dałem przykład gdzie czysta kalkulacja zysków i logika nie wystarcza by wszystko działało tak jak powinno, czyli odpada modne podejście zero jedynkowe, a w efekcie o zaradności tego rolnika decydują inne czynniki jak polityka unijna, dopłaty, olewanie przed odbiorców lokalnego producenta, głupi klient kupujący np hiszpańskie pomidory itd.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 19:28 
Cytuj  
nie jem szparagow ze sloika.
zrob sobie swoje dzieci to moze cos bedziesz w stanie uswiadomic, bo na razie to tylko utwierdzasz mnie w przekonaniu, ze jestes zjebem, ktory udaje twardziela na forum.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 19:30 
Cytuj  
kto wam każe kupować w biedronkach i lidlach? Kupujcie w polskich marketach czy na halach targowych i nie płaczcie jak to rolnik ma źle.
Oczywiście embe tytan. Nigdy nie mówiłem, że 10k to dużo czy mało. Bo nie jest to ani mało, ani dużo. To taka startowa do ŻYCIA na łeb. Nie mylić życia z wegetacją.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 19:44 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):

@Mark24 Dopłaty chronią rolników przed tanią konkurencją spoza krajów rozwiniętych i utrzymują niskie ceny. Problem złożony i nie na twoją głowę ogólnie.


może kiedyś dotrze do ciebie, że przed tanią konkurencją z krajów rozwiniętych (gdzie całe rolnictwo jedzie na tychże dopłatach) jest inny banalny wręcz sposób niż wchodzenie coraz głębiej w centralnie sterowany socjo-komunizm.
No ale ładnie cię wytresowali torbiś. Całym sercem za komuną :(

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 19:51 
Cytuj  
Mówiłem, ze nie na twoja głowę, bo ja jestem przeciwko dopłatom i cłom.


_________________
Χ Ξ Σ

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 667 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 34  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.