mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 27 maja 2013, 10:53 
Cytuj  
Rozumiem, że skoro Ci dziennikarze to popłuczyny z Trybuny, to Ziemkiewicz, Wildstein i reszta propagandzistów byliby godni publikowania w "Sturmerze" gdzie Lisicki to Streicher? Ciekawa logika.


_________________
Χ Ξ Σ

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 27 maja 2013, 11:04 
Cytuj  
http://natemat.pl/59761,jak-wygonic-kom ... ard-florek

Cytuj:
Co Pana boli?

To że przychodzą do mnie dziesiątki ludzi proszących o pracę, a ja tej pracy nie mogę im dać, bo mi państwo przeszkadza.

Polska Pana boli?

Państwo jako urzędnicy, jako administracja

Czy ludzie, którym nie może dać Pan pracy rozumieją powody?

Nie rozumieją. W Polsce edukacja ekonomiczna jest żadna. I dlatego moja książeczka może się przydać. Biorę ją na każde spotkanie z każdym urzędnikiem państwowym i samorządowym i wręczam. Ostatnio w urzędzie miejskim w Nowym Sączu zorganizowaliśmy dyskusję na temat moich przemyśleń.

Na jakiej podstawie jest pan przekonany, że jest w stanie kogoś przekonać?

Ja robię to co robię. Spełniam swój obywatelski obowiązek. A jaki z tego będzie efekt, to jest druga sprawa. Wie Pan, takich osób jak ja, które prowadzą działalność gospodarczą od Japonii po Amerykę i działają w gospodarce globalnej w Polsce jest niewiele. Niewiele osób w Polsce takie doświadczenia ma. Dlatego też uważałem za stosowne podzielenie się swoją wiedzą z innymi. Z tego też powodu przeniosłem ją na papier. Ja nie jestem ani posłem ani ministrem. Nie jest moim obowiązkiem troszczyć się o innych z racji zajmowanego stanowiska. Robię to społecznie.

Dla kogo Pan książeczkę wydał?

Dla wszystkich: posłów, urzędników, dziennikarzy, konsumentów, klientów. Polskie społeczeństwo nie jest głupie, ale każdy w mojej książce znajdzie coś dla siebie o czym jeszcze nie słyszał.

Dlaczego w Polsce zarabiamy cztery razy mniej niż w krajach zachodniej Europy?

Bo polska wspólnota ekonomiczna jest cztery razy mniej wydajna.

Z jakiego powodu jest cztery razy mniej wydajna.

Wymieniam w swojej broszurze 21 powodów. W Polsce pracuje za mało osób, prawo nie sprzyja biznesowi, infrastruktura jest słabo rozwinięta, polskie firmy są za małe, mamy za mało firm globalnych, za dużo importujemy, jesteśmy za mało innowacyjni, Polska jest za bardzo zadłużona, płacimy od tego zbyt wysokie odsetki, polskie produkty mają gorszy wizerunek niż zachodnie, jest niski poziom zaufania społecznego.

Wszystko prawda, ale co dalej? Jak to zmienić?

O każdym punkcie można by rozmawiać kilkadziesiąt godzin. Żeby coś zmienić, my najpierw musimy wiedzieć, dlaczego tak jest. Mój materiał jest oparty o statystyki, o oficjalne dane. Staraliśmy się nie dawać rad, tylko pokazywać czyste fakty. Żeby człowiek inteligentny sam zrozumiał, co powinien zrobić. Bo my się cieszymy, że Polacy wyjeżdżają za granicę. Do Niemiec, do Anglii, tam robią kariery. No i co z tego? Nasza wspólnota ekonomiczna ich wykształciła i ich straciła? Z czego się tu cieszyć?! Gdyby tu zostali, gdyby tu znaleźli pracę, to wnieśliby wkład w rozwój Polski.

Czego oczekiwałby pan od polityków?

Żeby moją broszurę przeczytali dwa razy.

A jak już to zrobią?

Niech o każdym punkcie zaczną rozmawiać, niech poświęcą te dziesiątki godzin na rozmowę. Wiele rzeczy można w Polsce rozwiązać zmieniając przepisy. Na przykład korupcję. Gdyby była większa transparentność, to byłoby mniej łapówek. A gdyby była mniejsza korupcja, to byłby większy wzrost gospodarczy. Bo ludzie myśleliby, jak zarobić pieniądze, a nie jak zakombinować pieniądze. Tymczasem u nas się tworzy takie prawo, żeby ludzie myśleli, jak zakombinować pieniądze. A nie zarobić uczciwą pracą.

Teraz jak pan to przedstawia, to wszystko brzmi bardzo prosto...

No to dlaczego tak jest?

No właśnie? Dlaczego!?

Dlaczego takie prawo robimy. Dlaczego tak wielu polityków startuje w wyborach nie po to, żeby coś sensownego zrobić, ale żeby sobie status materialny poprawić. Mój materiał nie jest polityczny. Nie powstał, żeby jakieś partii poprawiać, albo pogarszać notowania, ale żebyśmy my Polacy się wzięli do pracy! Jeśli chcemy dogonić Zachód, to musimy zacząć inaczej działać.

Ale jak Polaków ruszyć?

Od tego są media, od tego są dziennikarze, od tego są szkoły. Wiele rzeczy można zrobić dobrym prawem. Ale nie wszystko. Potrzeba zbudować świadomość, kapitał społeczny. To w połączeniu z dobrym prawem stworzy sprawniejszą wspólnotę ekonomiczną. Jeśli Pan postawi na jeziorze dwa okręty. Na jednym wszyscy wiosłują w jedną stronę, na drugim wszyscy wiosłują w inne strony, to który okręt będzie szybszy?

Którym okrętem jest Polska?

Tym w którym wszyscy wiosłują w inne strony. I ustawodawcy i dziennikarze i konsumenci i przedsiębiorcy. W Polsce wiosłuje każdy w inną stronę.

Ma Pan 15% światowego rynku okien dachowych. Dlaczego Pan sobie nie żyje spokojnie, nie konsumuje bogactwa, tylko porywa się na działania społeczne.

Nie ma przyjemności, gdy się konsumuje bogactwo, a w otoczeniu są biedni ludzie.

Nawet w Ameryce są biedni ludzi.

W Polsce jest więcej. Jak Pan myśli, skąd mi się to bierze?

Nie wiem, ale ja nie jestem miliarderem, a Pan tak.

Jak grają reprezentacja Polski i Hiszpanii, to której Pan kibicuje?

Odpowiedź jest jasna.

To Pan myśli, że ja obywatel tego kraju nie chcę, żeby Polska wygrywała w gospodarczych mistrzostwach świata?

Wielu Pana kolegów miliarderów też pewnie chce, ale nie poświęca na to czasu i siedzi w willach na Lazurowym Wybrzeżu.

Musi się Pan ich zapytać.

Pewnie tak. Skąd się bierze w polskiej mentalności brak dobrego klimatu wobec bogactwa, sukcesu, zarabiania pieniędzy?

To się bierze z 200 lat zaborów i 50 lat komunizmu.

Ile potrzeba lat, żeby zmienić mentalność narodową?

To zależy czy ją będziemy zmienić, czy ją będziemy pielęgnować. Jeśli ją będziemy pielęgnować, to minie 200 lat i się nic nie zmieni. Jeśli będziemy ją zmieniać, to wystarczy dekada. Kryzys sprzyja zmianie. Zacznijmy się zastanawiać, dlaczego mimo kryzysu w Niemczech jest praca i dobra płaca, a w Polsce nie ma pracy i nie ma z czego ludziom zapłacić. Teraz jest dobry okres na budowanie świadomości. Wcześniej może byliśmy za bardzo zafascynowani Unią Europejską.

Pan stawia tezę, że suwerenność państwa mierzy się siłą gospodarki.

Proszę zapytać obywateli, czy bardziej myślą o pięknej narodowej historii, czy o tym żeby mieć dobrą pensję, ładne mieszkanie, urlop w ciepłym kraju.

Czy dziś w Polsce jest potrzebna terapia szokowa?

Tysiące Polaków przechodzą terapię szokową. Ktoś skończył wyższe studia i nie może znaleźć pracy. To jest szok. Jest ambitny, chce iść do pracy, a jej nie ma. Na szczęście dla siebie może wyjechać za granicę. I tam on się szybko z tej ojczyzny leczy.

To co Pan proponuje też jest terapią szokową. Pan chciałby być trochę Balcerowiczem z 90tego roku.

Jeśli każdy Polak wziąłby się i zaczął zmieniać siebie w zakresie tego co on może, a nie czekał na innych, to może byłby to ten szok w myśleniu. Trzeba najpierw popatrzeć na swoje podwórko. Być może w polskim myśleniu naprawdę potrzebna jest terapia szokowa. Inaczej każdy będzie mówił: To nie ja, to nie moje, to inni niech zrobią. Ja nie jestem psychologiem. Ja postarałem się, żeby zebrać pewne dane i je pokazać. Jakie wnioski ludzie z tego wyciągną, to ich sprawa.

Co takiego jest w Nowym Sączu, że to jest takie dobre miejsce dla biznesu?

Jest dużo mądrych i zaradnych ludzi. Tutaj jest duch przedsiębiorczości, on przetrwał lata komunizmu. Był bardziej pielęgnowany. Gdy powstały możliwości, to ludzie tutaj prowadzili własne biznesy. Tutaj się nie oczekuje, że inni zrobią, tylko każdy bierze swoje sprawy we własne ręce. Zapewne też pomogła szkoła biznesu pana Pawłowskiego. Ona uruchomiła inne myślenie. Tutaj ludzie ze sobą współpracują. Przedsiębiorcy mówią jednym głosem.


_________________
Obrazek

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 27 maja 2013, 11:13 
Cytuj  
Czytałeś jakieś ich teksty albo słuchałeś ich w radiu/tv? Dla mnie są obrońcami po, kolegami tuska, a dziennikarz obojętnie czy prawicowy, centrowy czy lewicowy powinien zawsze być krytyczny wobec władzy, szczególnie gdy rządzą nami nieudolni mafiozi. Dlatego też w następnych wyborach zamierzam głosować na sektę. Najlepiej byłoby przewrócić ten stolik czworga, ale nic mi nie wiadomo żeby Paweł Kukiz zamierzał stworzyć partię nad czym bardzo boleje.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 27 maja 2013, 11:49 
Cytuj  
Nie czytam, nie słucham, nie oglądam. Sama "Polityka" jest antypisowska bardziej niż pro PO, krytyka rządu jest, choćby ostatnio Rostowskiego i jego wyciskania kasy ze społeczeństwa nowymi idiotycznymi podatkami. Ten tygodnik to nie tylko polski grajdołek, jest sporo ciekawych analiz społeczno-ekonomicznych, polityka międzynarodowa etc. Żakowski robi głównie wywiady, czasem udane, czasem mniej. Obok niego jest np. Smoczyński, jeden z ciekawszych polskich dziennikarzy obecnie. Omijam treści związane z polską polityka i ciągle mam coś do poczytania w tym tygodniku. Nie ma stolika czworga, jest stolik dla dwojga. Przecież Wildstein czy Karnowscy od PiS otrzymali posady w mediach w czasie ich rządów, a Wiadomości przypominały te z czasów PRL. Media liberalne ciągle żyją w przeświadczeniu zagrożenia PiSem, stąd krytykowanie PO jest postrzegane jako działanie propisowskie. Trochę błędne koło.

Kukiz nie nadaje się do rządzenia. Do dobrego rządu potrzeba ekspertów w poszczególnych dziedzinach. Chyba, że chodzi o "przewrócenie stolika", wtedy równie dobrze Korwina można by wpuścić albo libertarian nefajfusa od seksu ze zwierzętami.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 27 maja 2013, 12:30 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Przecież Wildstein czy Karnowscy od PiS otrzymali posady w mediach w czasie ich rządów, a Wiadomości przypominały te z czasów PRL. Media liberalne ciągle żyją w przeświadczeniu zagrożenia PiSem, stąd krytykowanie PO jest postrzegane jako działanie propisowskie. Trochę błędne koło.


Historii z Karnowskim nie pamiętam, ale pamiętam z Wildsteinem, tak, został mianowany przez pis jednakże został też przez pis zdymisjonowany, gdy okazało się, że nie da się nim sterować. To czy jego telewizja była dobra czy zła to już inna sprawa, ale zawsze będę wolał takiego Wildsteina niż takiego kraśko.

Tor-Bled-Nam napisał(a):
Kukiz nie nadaje się do rządzenia.


Nie ma on takich ambicji i pomimo tego, że jego oponenci twierdzą co innego to nie uważa, że JOWy są cudownym i natychmiastowym lekiem na polską scenę polityczną. Stworzenie/Współtworzenie partii nie jest dla mnie tożsame z chęcią zostania premierem. Tak myślą nasi "cudowni" prezesi partii którzy z prezesowania zrobili sobie sposób na życie, a nie sposób na zmiany w państwie, a premierostwo to dla nich spełnienie ambicji i więcej kasy.

Tor-Bled-Nam napisał(a):
Chyba, że chodzi o "przewrócenie stolika", wtedy równie dobrze Korwina można by wpuścić albo libertarian nefajfusa od seksu ze zwierzętami.


Wolałbym jednak Kukiza, korwin to taki drugi palikot, totalnie zmarnowany głos.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 27 maja 2013, 12:42 
Cytuj  
Dziennikarz nie powinien nigdy przyjmować takiego stanowiska od władzy. Czym innym jest prowadzenie programu publicystycznego, a czym innym stanowisko menadżerskie. Kukiz jakby dobrze to rozegrał to miałby szanse na sukces podobny do Beppe Grillo, ale brak mu charyzmy i może rzeczywiście takich ambicji. Analogie między Polską, a Włochami sa aż nadto wyraźne. Silna pozycja KK, niska jakość "elit" politycznych, mediokracja, niskie standardy urzędników, przerost biurokracji etc.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 maja 2013, 12:44 
Cytuj  
Jesli chodzi o dziennikarstwo, to chyba jednak wole jednak sluchac/czytac innych ludzi, najlepiej jak sie znaja na "swojej dzialce". I wole by dziennikarze "raportowali" niz tworzyli opinie. Pieprzyc media.


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 27 maja 2013, 16:12 
Cytuj  
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... m.html?i=0

francuskie mochery, PiSowcy i ciemnogród znów protestuje...

****

Posty: 1437
Dołączył(a): 29.01.2005
Offline
PostNapisane: 27 maja 2013, 16:39 
Cytuj  
Ciekawe czy ktos wogole zabadal jak taki model rodzinny wplynie na psychike dziecka. Nie wpominam juz o akceptacji spolecznej dzieci wychowywanych przez pary homo.
Jak chca niech sie zenia ale adopcji dzieci stanowcze nie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 maja 2013, 16:42 
Cytuj  
też moge demonstrować przeciwko adopcji dzieci przez pedałów

w polskiej ustawie jest też taka opcja?
dla mnie to zasadnicza różnica.
małżeństwa mi sa obojętne, adopcja nie jest.


_________________
psn

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 27 maja 2013, 20:28 
Cytuj  
Niah napisał(a):
Czytałeś jakieś ich teksty albo słuchałeś ich w radiu/tv? Dla mnie są obrońcami po, kolegami tuska, a dziennikarz obojętnie czy prawicowy, centrowy czy lewicowy powinien zawsze być krytyczny wobec władzy, szczególnie gdy rządzą nami nieudolni mafiozi. Dlatego też w następnych wyborach zamierzam głosować na sektę. Najlepiej byłoby przewrócić ten stolik czworga, ale nic mi nie wiadomo żeby Paweł Kukiz zamierzał stworzyć partię nad czym bardzo boleje.


Glosowanie na mniejsze zło... i tu wykazuje się cienka mentalność polskiej ciemnej masy. Z jednej strony jedni glosują na PO bo to mniejsze zło, a z drugie na PiS, bo to mniejsze zło. Mimo ze jedno i drugie to to samo, tylko ma trochę inne podejście do relacji międzynarodowych.

Oj oj, trzymajcie swoją mentalność. W tym sensie, (I naprawdę w ogólnym), Niah i Torba jesteście tacy sami, hardkorowe lemmingi.

W waszych mozgach istnieje nijakość. Oczekujecie ze ktoś tam coś zrobi, a w tej sytuacji, ktoś tam coś zainicjuje w waszych pseudo interesach. Zamiast wziasc się za dupę i propagować własne idea i tworzyć własne partie.

Lemmingi.


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 27 maja 2013, 20:57 przez Nefastus, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 27 maja 2013, 20:31 
Cytuj  
taa, lepiej zeby dzieciaki siedzialy w obsranych domach dzieckach, bez szansy na normalne zycie i przyszlosc.

mysle, ze zbadali skoro w niektorych panstwach jest to mozliwe. chociaz pewnie jak u nas zaczna robic 'badania' to wyjdzie im szatan z dupy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 maja 2013, 20:35 
Cytuj  
nie wiem co lepsze mendol.
to trudne, ale chyba wolałbym być w domu dziecka niż mieć gejów za ojców.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 27 maja 2013, 20:36 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
nie wiem co lepsze mendol.
to trudne, ale chyba wolałbym być w domu dziecka niż mieć gejów za ojców.


A ja na odwrót.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 27 maja 2013, 20:41 
Cytuj  
Nefastus napisał(a):

Oj oj, trzymajcie swoją mentalność. W tym sensie, (I naprawdę w ogólnym), Niah i Torba jesteście tacy sami, hardkorowe lemmingi.


Jakbyś rozumiał to co czytasz w necie, to głupot byś nie pisał. A tak to mogę ci tylko zalecić wypierdalać promować libertarianizm gimnazjalny na onecie.


_________________
Χ Ξ Σ

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 27 maja 2013, 21:02 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Nefastus napisał(a):

Oj oj, trzymajcie swoją mentalność. W tym sensie, (I naprawdę w ogólnym), Niah i Torba jesteście tacy sami, hardkorowe lemmingi.


Jakbyś rozumiał to co czytasz w necie, to głupot byś nie pisał. A tak to mogę ci tylko zalecić wypierdalać promować libertarianizm gimnazjalny na onecie.


Napisał debil o poglądach totalitarnych i anty religijnych, który uznaje jako prawdę wszystkie lewicowe teksty onetowe.

Jesteś lemmingiem i taka jest prawda, tak samo jak Niah jest lemingiem tak zwanej polskiej prawicy, co jest niczym tylko socjalizmem narodowym.


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 27 maja 2013, 21:11 
Cytuj  
Cytuj:
taa, lepiej zeby dzieciaki siedzialy w obsranych domach dzieckach, bez szansy na normalne zycie i przyszlosc.

mysle, ze zbadali skoro w niektorych panstwach jest to mozliwe. chociaz pewnie jak u nas zaczna robic 'badania' to wyjdzie im szatan z dupy.

W sumie na początku zrobiłem faceplama, ale jak się pomyśli jak kijowo musi być wychowywanym w biedzie, bez rodziny, bez rodziców, prawie bez wsparcia. Tylko potem całe życie kłamać, że ma się mamusie i tatusia, pierwsza komunia itp jazdy.
Jak się kończy 18 lat, to się wychodzi z domu dziecka i już aparat państwa ma człowieka w dupie? Na bezrobocie się rejestrują, żeby mieć ubezpieczenie? W obie strony przejebane.

Duża krzywda u gejów się dzieciakowi nie stanie, chyba najgorsze co takie geje mogą zrobić takiemu dzieciakowi to chyba wysłać go do szkoły baletowej :D.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 27 maja 2013, 21:20 
Cytuj  
Nefastus napisał(a):
Jesteś lemmingiem i taka jest prawda, tak samo jak Niah jest lemingiem tak zwanej polskiej prawicy, co jest niczym tylko socjalizmem narodowym.


Jesteś kretynem z imienia i nazwiska.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 27 maja 2013, 21:51 
Cytuj  
Ej, ale przyznajcie się.
Tak naprawdę odrzuca Was tylko myśl o adopcji przez parę gejów. Dwie kobiety wychowujące dziecko są już ok albo przynajmniej ujdą w tłoku.

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 27 maja 2013, 21:57 
Cytuj  
Niah napisał(a):
Nefastus napisał(a):
Jesteś lemmingiem i taka jest prawda, tak samo jak Niah jest lemingiem tak zwanej polskiej prawicy, co jest niczym tylko socjalizmem narodowym.


Jesteś kretynem z imienia i nazwiska.


Glosuj na PiS.


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.