mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1034 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 52  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 28 sty 2012, 00:40 
Cytuj  
Aha orle oko znowu dobrze mówi. Chociaż o tym to ja już wcześniej pisałem.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 sty 2012, 00:41 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Ja bym powiedział, że powrót do normy. Dostajesz tyle na ile zapracowałeś.

Idee może i są słuszne, tylko trudne w realizacji. Nie wiem czy powstał gdziekolwiek system obiektywnej oceny pracy. Weźmy dyrektora i klepacza kodu w jakiejś fimie. Pierwszy zarabia zdecydowanie więcej, jednak jeśli zamienić ich miejscami okaże się że dyrektor nie jest w stanie nic napisać a klepacz ze wsparciem całego otoczenia jakie towarzyszy wyższym szczeblom prawdopodobnie jakoś sobie da radę. Pytanie kto na ile zapracowuje ;)

Ps. egle w ostatnim poście brzmi jak lenin ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 28 sty 2012, 00:46 
Cytuj  
Najwyraźniej dyrektor jest tu do niczego nie potrzebny więc klepacze kodu powinni sami się zorganizować, wyjebać dyrektora i podzielić się zyskami.

Jasne. Zawsze jest potrzebny ktoś kto będzie organizował prace całej grupy, nadzorował jej przebieg etc. Ale w przykładzie który akurat podałeś tak "trywialnymi" rzeczami zazwyczaj zajmuje sie starszy klepacz kodu.

Troche tak. Ale generalnie ma racje. Geneze obecnego kryzysu można sprawdzić do tego, że bogaci stali się jeszcze bogatsi a biedniejsi jeszcze biedniejsi. Podczas gdy klasa średnia zapierdala na jednych i drugich.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 sty 2012, 00:48 
Cytuj  
Istotą wartości w demokracji jest to, co sobą reprezentujesz.
I co jesteś w stanie uczynić by być godnym miana obywatela
Serio serio. Szacunek wzajemny jest podstawą funkcjonowania społeczeństwa.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 sty 2012, 00:58 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Najwyraźniej dyrektor jest tu do niczego nie potrzebny więc klepacze kodu powinni sami się zorganizować, wyjebać dyrektora i podzielić się zyskami.

Jasne. Zawsze jest potrzebny ktoś kto będzie organizował prace całej grupy, nadzorował jej przebieg etc. Ale w przykładzie który akurat podałeś tak "trywialnymi" rzeczami zazwyczaj zajmuje sie starszy klepacz kodu.

Niby tak powinni zrobić, tylko jakoś tak się składa, że to nie oni zatrudniają dyrekcję a odwrotnie.
Tak naprawdę to od czasów starożytnych mamy ten sam model gospodarki, mała grupa ludzi bogatych i bardzo bogatych i duża grupa która na nich pracuje. Dotychczasowe próby zmian zakończyły się fiaskiem, bo mimo szczytnych idei najsłabszym ogniwem jest człowiek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 28 sty 2012, 01:00 
Cytuj  
Hm. Małe indie studia zatrudniaja same siebie ;p.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 28 sty 2012, 01:03 
Cytuj  
Szacunek szacunkiem tyle, że troche późno i wychodzi często z czysto egoistycznych pobudek. Zabiraja Ci wolność w necie - jednoczymy się i szanujemy. Zabrali babciom TVTrwam - mamy to w dupie a to internet w ich wydaniu. Dlatego potrzebne nam jest przebudzenie, własne myślenie i wspólna solidarność a poszanowanie dla każdej grupy społecznej - nie tylko naszej. Ja zawsze myslałem sam, a czym więcej byłopseudo - komentarzy w jakims newsie, tym bardziej podejrzliwy byłem. Jakiś czas temu mówili w biznes.tv , w portalach ogłaszali eksperci wszem i wobec, że dolar poszybuje mocno w góre. Był to dla mnie sygnał ( jako osoby myślącej ) by od razu sprzedać. Miałem racje dolar - poszedł w dół. Tak samo było z cukrem, tak samo było z kaczyńskim - prawdziwym Polakiem, którego skopano nawet po śmierci brata - któremu nie daje się szansy na dojście do rzetelnej analizy - bo zaraz krytykuje się go o manipulowanie na rzecz zyskania % w polityce. KURWA TO BYŁ JEGO BRAT BLIŹNIAK a oni wmawiają mu to jako gre polityczną. Sic. Dopóty ludzie nie zaczną myslec, będzie tak jak jest. Fakt faktem, że internet sie obudził ale to wciąz jest mały % ludzi w tym kraju - zbyt mały.


_________________
OrleOko czuwa...

*

Posty: 77
Dołączył(a): 19.05.2008
Offline
PostNapisane: 28 sty 2012, 01:14 
Cytuj  
http://www.youtube.com/watch?v=rgBTFIEO ... e=youtu.be Palikot

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 sty 2012, 01:50 
Cytuj  
Pozwolę sobie zaprezentować hymn ludzi mądrych
http://www.youtube.com/watch?v=EdmZYu9Lths&feature=related

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 28 sty 2012, 01:58 
Cytuj  
Miałem coś napisać konstruktywnego alem umęczon i idę spać.

Postne tylko krótki semi-off-top.

Nasi sąsiedzi zza miedzy Słowacy też wkurwieni i protestują. Co prawda nie przeciw ACTA ,ale też "śmiesznie":

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/slowacy ... omosc.html

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 sty 2012, 02:06 
Cytuj  
Ech


Ostatnio edytowano 28 sty 2012, 04:23 przez Isengrim, łącznie edytowano 1 raz
**

Posty: 488
Dołączył(a): 16.01.2011
Offline
PostNapisane: 28 sty 2012, 03:56 
Cytuj  
Orleoko troche racji ma, ale bardzo generalizuje.

Sa artysci i artysci. Koles ktory robi murale tez jest artysta, a nie zyje w palacu i nie ma tantiemow. Ja w swietle prawa jestem tworca, ale poniewaz nie spiewam, nie gram, nie mam zadnych tantiemow. Sprzedaje swoja prace raz.

W oczach ludzi tez jestem artysta(umowmy sie, ze wiekszosc nie rozroznia typografa od grafiak komputerowego)

Ufam, ze wiekszosc z was wie o jakich atystak Orzel mowil.


_________________
BF3: hungrymumin

**

Posty: 224
Dołączył(a): 12.05.2009
Offline
PostNapisane: 28 sty 2012, 10:25 
Cytuj  
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... okale=lodz

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 28 sty 2012, 11:41 
Cytuj  
http://www.tvn24.pl/-1,1732930,0,1,byl- ... omosc.html


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 sty 2012, 12:35 
Cytuj  
eagleeyes napisał(a):
Szacunek szacunkiem tyle, że troche późno i wychodzi często z czysto egoistycznych pobudek. Zabiraja Ci wolność w necie - jednoczymy się i szanujemy. Zabrali babciom TVTrwam - mamy to w dupie a to internet w ich wydaniu. Dlatego potrzebne nam jest przebudzenie, własne myślenie i wspólna solidarność a poszanowanie dla każdej grupy społecznej - nie tylko naszej. Ja zawsze myslałem sam, a czym więcej byłopseudo - komentarzy w jakims newsie, tym bardziej podejrzliwy byłem. Jakiś czas temu mówili w biznes.tv , w portalach ogłaszali eksperci wszem i wobec, że dolar poszybuje mocno w góre. Był to dla mnie sygnał ( jako osoby myślącej ) by od razu sprzedać. Miałem racje dolar - poszedł w dół. Tak samo było z cukrem, tak samo było z kaczyńskim - prawdziwym Polakiem, którego skopano nawet po śmierci brata - któremu nie daje się szansy na dojście do rzetelnej analizy - bo zaraz krytykuje się go o manipulowanie na rzecz zyskania % w polityce. KURWA TO BYŁ JEGO BRAT BLIŹNIAK a oni wmawiają mu to jako gre polityczną. Sic. Dopóty ludzie nie zaczną myslec, będzie tak jak jest. Fakt faktem, że internet sie obudził ale to wciąz jest mały % ludzi w tym kraju - zbyt mały.



Żartujesz z kaczorem prawda? To przecież jest idiota gotów wywolać wojne i grozić większym od siebie chociaż nie ma po co i nie ma czym. Kurwa większej głupoty nigdy nie słyszałem - serio. Przecież kaczor ma umysł zjebanego opozycjonisty i tyle.

I tak, tych co są za PiS mam głęboko w dupie. I nie, nie jestem za PO ale bycie za PiS to przesada kurwa mać. Kaczyński prawdziwy polak... Phi...


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 28 sty 2012, 12:44 
Cytuj  
Zabawne jest jak szybko wszyscy zapominają co było kilka lat temu, a przypomnijcie sobie jak szalał Tusk i spółka po przegranych wyborach do sejmu i prezydenckich, co oni wygadywali za głupoty, do czego nawoływali i jakie postulaty mieli, oczywiście było to ładnie ubrane w słówka i atmosferę bo mieli porządne media za sobą, więc i odbiór tego przez nas był inny.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 28 sty 2012, 12:47 
Cytuj  
eagleeyes napisał(a):
Szacunek szacunkiem tyle, że troche późno i wychodzi często z czysto egoistycznych pobudek. Zabiraja Ci wolność w necie - jednoczymy się i szanujemy. Zabrali babciom TVTrwam - mamy to w dupie a to internet w ich wydaniu. Dlatego potrzebne nam jest przebudzenie, własne myślenie i wspólna solidarność a poszanowanie dla każdej grupy społecznej - nie tylko naszej. Ja zawsze myslałem sam, a czym więcej byłopseudo - komentarzy w jakims newsie, tym bardziej podejrzliwy byłem. Jakiś czas temu mówili w biznes.tv , w portalach ogłaszali eksperci wszem i wobec, że dolar poszybuje mocno w góre. Był to dla mnie sygnał ( jako osoby myślącej ) by od razu sprzedać. Miałem racje dolar - poszedł w dół. Tak samo było z cukrem, tak samo było z kaczyńskim - prawdziwym Polakiem, którego skopano nawet po śmierci brata - któremu nie daje się szansy na dojście do rzetelnej analizy - bo zaraz krytykuje się go o manipulowanie na rzecz zyskania % w polityce. KURWA TO BYŁ JEGO BRAT BLIŹNIAK a oni wmawiają mu to jako gre polityczną. Sic. Dopóty ludzie nie zaczną myslec, będzie tak jak jest. Fakt faktem, że internet sie obudził ale to wciąz jest mały % ludzi w tym kraju - zbyt mały.


Interent sie obudzil w swojej sprawie. Twoj Kaczynski, babcie od Rydzyka i sztuczna mgla dalej wszystkich pierdoli. Takze splyn jak Palikot z wiecu anty acta.


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 28 sty 2012, 12:50 
Cytuj  
nie mowie ze po jest idealne i super bo juz nie jest. ale idealizowanie pisu i zapominanie o jego dzialaniach to przesada. proste ze jak jest ludziom zle to zawsze bardziej jest wspierana opozycja ale bez jaj. ludzie ktorzy za wszelka cene chca np. uzyskac wiekszosc w parlamencie (koalicja z samoobrona czy giertychem) zreszta nie chce mi sie juz nawet dalej pisac. i nie nie bronie po tylko nie zapominajcie co robil pis ziobro i kaczor i uwierzcie mi ze to by wrocilo od razu i wtedy co? jednak po bylo lepsze bla bla? ludzie sa jak choragiewki.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 28 sty 2012, 13:05 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
nie mowie ze po jest idealne i super bo juz nie jest. ale idealizowanie pisu i zapominanie o jego dzialaniach to przesada. proste ze jak jest ludziom zle to zawsze bardziej jest wspierana opozycja ale bez jaj. ludzie ktorzy za wszelka cene chca np. uzyskac wiekszosc w parlamencie (koalicja z samoobrona czy giertychem) zreszta nie chce mi sie juz nawet dalej pisac. i nie nie bronie po tylko nie zapominajcie co robil pis ziobro i kaczor i uwierzcie mi ze to by wrocilo od razu i wtedy co? jednak po bylo lepsze bla bla? ludzie sa jak choragiewki.


Tylko beton uważa nadal że istnieją dwie możliwości w polityce PO i PiS, od siebie dodam że PSL, SLD i Palikot tez niech spadają na drzewo, a kto na ich miejsce, no właśnie to samo się wyklaruje po przegranych wyborach PO.
PO aktualnie od dawna to desant ludzi z PiS, SLD i reszta tych co tworzyła KLD, UW i otoczenie tych polityków.
Ci ludzie to sprzedajne kurwy, którym obojętne kto udostępnia koryto, nazwa partii czy obecne w niej nazwiska to drobnostka, u nas jest za dużo zawodowych polityków, wytworzyła się cała grupa zależna od nich, nie jest w stanie istnieć samodzielnie.

Bez obawy o to ze powstanie coś głupszego lub lepszego niz PO i PiS, pamiętaj że to ta sama grupa ludzi, różnice to tylko ich liderzy, którzy potrafią nieźle pajacować.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 28 sty 2012, 13:31 
Cytuj  
Z dyrektorami/kierownikami jest taka sprawa, ze powinni w sumie zarabiac wiecej nawet jezeli maja mniejsze umiejetnosci to ponosza odpowiedzialnosc. Sek w tym, ze o ile w czasach Forda wyzsze kierownictwo nie zarabialo duzo wiecej niz przecietny pracownik( tzn w sumie 10x wiecej to i tak duzo, ale w porownaniu do dzisiejszych czasow), dzis zas ludzi strzela, gdy widza jak Ci z gory po prostu przegieli pale. Bo inaczej nie mozna tego nazwac. Proces dysproporcji ciagle rosl, ale jak zachowac spokoj gdy dzis wszedzie powtarzane jest slowo "kryzys" a tacy prezesi bankow wyplacaja sobie wielomilionowe premie( za swoje zle decyzje jak rozumiem). Nie idzie to w dobrym kierunku. Zreszta inside dobrze mowi, ze taki system jaki mamy musi upasc. Rzadko sie z nim zgadzam( zwlaszcza co do gier ma zryty gust :p), ale to jest akurat oczywista oczywistosc. Ciagly wzrost, po to tylko by rosnac. Przy czym ja katastrofista nie jestem, moze minac dlugi dlugi czas zanim to wszystko jebnie. Ale im dluzej bedzie sie to przeciagnac tym jebniecie bedzie bardziej spektakularne


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1034 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 52  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.