mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 sty 2006, 13:58 
 
Jackhammer na raty bo na raty ale dałem radę przeczytać twój post. Kilka błedów dys..., ale ogólnie jest OK. Tylko ten akapit o questach - zamień ze sobą trójznak EQ2 z trójznakiem WoW i zgadzam się w całości.

Psyborg - blablablabla, sorry o ile Jackhammer mimo swoich dysproblemów potrafił napisać coś z sensem to ty w dalszym ciągu wciskasz innym swoją pseudomarketingową papkę. To, ze devsi nie trafili w odpowiednią grupę odbiorców i się przeliczyli, tylko źle o nich świadczy. To, że nadal robią grę dla siebie, a nie dla ludzi, świadczy o nich jeszcze gorzej. Wystarczy poprzeglądać gildowe forum WoW-a i zrobić statystyki. Wystarczy zobaczyć ile całych gildii z EQ (a to dla nich był tworzony EQ2) przeszło do WoW-a. Jak w tym punkcie wytłumaczysz tą porażkę? Przecież to inny poziom gry, inna grupa docelowa, inny marketing, inni starsi ludzie (btw. ze mną grał 17-latek, który wcześniej grał 5!!! lat w EQ - do tej pory nie wierzę) i jedyne co w WoWie robili to od czasu do czasu bluzgali na SOE i EQ (przykład quest na laskę dla priest-a z ubiciem bossa lub wyfarmowaniem itemka z droprate 0.1% gdzie jeden z byłych "fanów" SOE krótko stwierdził - "well, this is fun, im feeling exactly like in EQ :x"
Poziom kultury zależy od ludzi a nie od gry. Taki 17-latek może być 10 000x milszy od schamowaciałego 30-latka (żeby daleko nie szukać podam dwa przykłady: Mark24 - Xanth).

Przemo19 widziałem ten ogrom questów w EQ2, rzeczywiście "ogrom", tylko, ze wszystkie identyczne - zabij 6 szczurów, zabij 5 szczurów, zabij 4 szczury, Upps złapaliście mnie na kłamstwie nie identyczne - różnią się cyferką przed "szcz"
Dla odróżnienia w WoWie jest kilka (słownie: kilka) questów powtarzalnych.

*

Posty: 172
Dołączył(a): 23.12.2005
Offline
PostNapisane: 9 sty 2006, 14:01 
 
ikona napisał(a):
A skad szanowny pan wnioskuje ze Wow byl "zrobiony pod najwieksza grupe odbiorcow tego gatunku"? Jak juz wyrosles z klockow lego to proponuje wyrosnac z komentowania rzeczy o ktorych nie wiesz za duzo.

Gdzies tam uslyszales cos o jakiejs grze i ci sie spodobalo i teraz bawisz sie w gluchy telefon. nice.


Dzieki, Gandalf ;)

A skad szanowna Pani (Pan?) wnioskuje, ze cos uslyszalem o jakiejs grze i bawie sie w gluchy telefon?
Otoz tak sie sklada, ze zaliczam sie do grupy graczy w EQ2, ktorzy grali w WoW ;)

EDIT:
Mark24 napisał(a):
Psyborg - blablablabla(...)


Hehe. Tak mi sie wydawalo, ze wlasnie tylko tyle jestes w stanie zrozumiec z czytanego tekstu. W prezencie daje ci Ignore. Papa. ;)


Ostatnio edytowano 9 sty 2006, 14:04 przez PsyborgMJ, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 652
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 9 sty 2006, 14:01 
 
hehe pisze tak jak mysle a mysle dos pokretnie i czasami to co ma byc na poczatku jest na koncu :P

bylo pare osob, ktore na wiosne 2005 odeszly do wowa , czesc z nich wrocila
nie da sie ukryc że wow zabral mase ludzi z innych mmo- gdyby byl free trial (a moze jest?) w wowie taki 2 tyg to bym sprobowal zagrac

ale co najwazniejsze my na oggoku trzymamy sie dzielnie, mozna sobie spokojnie po-polskiemu pogadac, nikt nie rozbija gildi, ludzie sobie pomagaja
nie tylko z gildi ale tez jest kilku Polaków grających w innych klanach


Ostatnio edytowano 9 sty 2006, 14:14 przez Jackhammer, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 sty 2006, 14:08 
 
PsyborgMJ napisał(a):
W prezencie daje ci Ignore. Papa. ;)


to się nazywa presja! :) Ja tam nie daję ci ignore, bo czasami jesteś lepszy niż funiaste.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 9 sty 2006, 14:49 
 
ogolny zarys pve w WoW to po prostu podrasowane Eq , te wszystkie outdoor bossy , DKP systemy to wymysl Everquesta , ba nawet niektore nazwy outdoorow sa podobne do tych z Eq , zeby bylo zabawniej sporo Cm-ow jak Caydiem pracowala dawniej w Eq :wink: . Roznica polega na tym ze WoW jest cholernie dynamiczny , castingi sa liczone w ulamkach sekund i tyle wystarczy zeby wszystko poszlo na marne , pve w WoW jest jednym z najbardziej wymagajacych a kolejne dungeony sa coraz trudniejsze , szkoda tylko ze zmarnowali taki fajny combat bo WoW jak malo ktora gra wprost plakala o porzadne pvp z porzadnym loot system i conquestem . Zgadzam sie z Mareczkiem ktory kiedys napisal ze pve w WoW nie wybacza bledow , mozesz miec bossa na farm status ale wystarczy mala nieuwaga i kaplica , zaczynamy od nowa . Everquesty swego czasy byly prawdziwym tuzem mmogow , i nie bez powodu pewnie
ludzie w to grali latami


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 9 sty 2006, 14:50 
 
Tia ciekawe właśnie jak panowie "jestem taki dorosły i mondry bo gram w produkty SOE" Wytłumaczą że trzon większośći hardcorowych gildii w wowie stanowią byli gracze EQ/EQ2/SWG. I co więcej ci gracze twierdzą że poziom (pod wzgledem trudnosci jak i roznorodnosci) high end contentu w wowie jest o wiele lepszy niż w produktach SOE.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 652
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 9 sty 2006, 15:05 
 
Shadhun_ - kolejne uogolnienie prowadzace do kolejnego flame'a
" "jestem taki dorosły i mondry bo gram w produkty SOE" - zacytuj moze kogos a nie pisz tak jakby tyczylo sie to wszystkich
"Wytłumaczą że trzon większośći hardcorowych gildii w wowie stanowią byli gracze EQ/EQ2/SWG. "
jest to banalne do wytlumaczenia
w eq2 nie bylo (jeszcze nie ma, nie mowie o duealach bo to nie jest pvp) pvp wiec ci najbardzije hardcorowi poszli do wowa proste (a część za nimi).
W eq2 - jak zreszta w wiekszosci mmo liczy sie community - gdyby nie bylo czegos takiego jak Royal Legion pewnie bym w to juz dawno nie gral

" Roznica polega na tym ze WoW jest cholernie dynamiczny , castingi sa liczone w ulamkach sekund i tyle wystarczy zeby wszystko poszlo na marne"
dla mnie to jest wada - maly lag, nie wcisnie ci sie czar i po ptokach

edit:
a tak wogole to po chuj to bylo przenosic do falmow -
prowadzilem z Mark24 rzeczowa dyskusję
teraz to sie flame zacznie :P

**

Posty: 290
Dołączył(a): 23.05.2005
Offline
PostNapisane: 9 sty 2006, 17:25 
 
Nie moge sie wypowiedziec która gra lepsza, bo nie grałem w żadną, ale ktos powiedzial, ze grafika w EQ2 lepsza bo realistyczniejsza a w WoW jest ona "bajkowa" i dla dzieci.
Zauważcie, ze grafa, która kilka lat temu była taka hiper realistyczna i w ogóle uber, dzisiaj raczej kole w oczy. Za rok, dwa grafa z EQ nie bedzie robic wiekszego wrazenia.
Blizzard poszedl inną drogą niz twórcy EQ, grafika w WoWie nie jest wprawdzie nowoczesna (juz w chwili wydania bya dosc przestarzała jak na obecne standardy), ona robi wrażenie nie realistycznoscią, ale klimatycznoscią. Jak ktoś grał w HoM&M 3, wie o co mi chodzi. Gdy teraz włącze sobie herosków, grafika wygląda tak samo ślicznie jak dobrych parę lat temu, piękne mapy, boska grafika 2D, jeszcze jak się doda tą genialną muzykę to... :]
Zresztą popatrzcie na Warcrafta II (nie jestem fanem uniwersum Warcrafta, ale muszę przyznać ze prawdziwy kunszt, jak na Blizzarda przystalo), tak samo ponadczasowa grafika.

BTW jesli fani EQa wypowiadający sie tutaj rzeczywiście uważają, że cała gra byla robiona z myślą o przyciągnięciu dzieci (i Chinczyków lol), to nawet nie wiem co mam powiedzieć o nich, co by nie było obraźliwe. Mimo, że to flames to nie bede ich nazywal po imieniu :P Według mnie to niektórzy są sfrustrowani, ze to WoW jest nr 1 a nie ich gierka i szukają jakichś bezsensownych zalet w Eq ("skąplikowanie"). Kwestia gustu, ja kocham Anarchy Online narzekając przy tym na jej wady. Ale nie obrażam graczy WoWa i nie pluję na samą grę.

A swoją popularność WoW zawdzięcza ludziom przy nim pracującym. Przez kilka (nascie?) lat wypuścili stosunkowo niewiele gier, ale każda była hitem, tak genialnie dopracowanym z dbaniem o szczególy (filmiki w WIII na przyklad). Jak dla mnie, to wszystkie studia powinny się od nich uczyć, stawiając na jakość a nie ilośc. Marketing też tak działający, ze ta gra poprzez przyciągnięcie tak ogromnej ilosci ludzi stała się kamieniem milowym dla gier MMO.


_________________
AO: 220/27/67 clan agent @ RK2 pic - Nieaktywny

***
Avatar użytkownika

Posty: 652
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 9 sty 2006, 17:43 
 
ha wiedzialem ze tak bedzie - lezal sobie temat spokojnie na forum eq2 .. teraz jest na falme i beda sie wpierdalac ludzie nie znajacy ani eq ani wowa a co gorsza, ci ktorzy nawet nie raczyli go przeczytac od poczatku

Pipboy
"Według mnie to niektórzy są sfrustrowani, ze to WoW jest nr 1 a nie ich gierka i szukają jakichś bezsensownych zalet w Eq ("skąplikowanie"). Kwestia gustu, ja kocham Anarchy Online narzekając przy tym na jej wady. Ale nie obrażam graczy WoWa i nie pluję na samą grę. "

podaj cytat z tego tematu opluwajacy WoWa
pare osob stwierdzilo ze woli jedna gre od drugiej, to jest opluwanie?

**

Posty: 290
Dołączył(a): 23.05.2005
Offline
PostNapisane: 9 sty 2006, 18:16 
 
@up
Nie ma to jak "konstruktywny" flame :P


Jak powinienes zauważyć, nie oceniam gry ani jednej ani drugiej z podanych powodów. Screeny mi wystarczają do ocenienia stylu grafiki i wyrażenia swojej opini o niej. Po prostu wskazuję, że Blizz zamierzenie wybrał inną drogę niz twórcy EQ. I imo wyszło to na dobre WoW.

Jackhammer napisał(a):
a ja myslalem ze eq2 ma nudne questy

cytat :
Wojownik (człowiek) jeździ na epickim mouncie nocnych elfów (kot). Ale to nie wszystko. Kot ten to WINTERSPRING FROSTSABER, najbardziej unikatowy mount do zdobycia w World of Warcraft. Jego unikalność polega na tym, że zdobycie go wiąże się ze zrobieniem jednego, pojedyńczego questu około 800 razy, co zajmuje bite 250 godzin gry!


Mark24 napisał(a):
Tercio tu chodziło o nabijanie sobie punktów reputacji w danym mieście/frakcji. Robienie tego questu to jeden z licznych sposobów by uzyskać określoną reputację. Można oddawać materiały, można biegać po battlegroundsach, killować określone moby, itd. itp.
Trzeba być kompletnym idiotą by myśleć, że w jakiejś grze został stworzony quest, który trzeba zrobić 800 razy by otrzymać nagrodę


Więc nie wmawiaj sobie/mi/komuś, że choć nie grałem w obie gry, to nie mam prawa się wypowiadzieć w tym temacie, okay? Nie grałem, więc nie wyprowadzam tu opinii/stwierdzeń do ktorych nie mam pewności w przeciwienstwie do Ciebie.


Jackhammer napisał(a):
podaj cytat z tego tematu opluwajacy WoWa
pare osob stwierdzilo ze woli jedna gre od drugiej, to jest opluwanie?


Ehm. Czyż twierdzenie, że to gra robiona dla dzieci i tych, co wolą proste, nieskomplikowane wyzwania nie jest krzywdząca dla wielu ludzi grających w WoWa, którzy są mocno starsi niż autorzy takich tekstów?

Aha, przeczytałem caly topic, nie wiem z jakiego powodu zarzucasz mi nie zapoznanie się z nim :)


_________________
AO: 220/27/67 clan agent @ RK2 pic - Nieaktywny

**

Posty: 290
Dołączył(a): 23.05.2005
Offline
PostNapisane: 9 sty 2006, 18:43 
 
Przeczytałem, ale jednak cytowałem z pamięci, a ta bywa zła, hehe. Będę mial nauczkę.

Criss napisał(a):
Poczekaj poczekaj....EQ2 to gra SOE a po tym co zrobili w SWG mozna sie spodziewac "odmóżdżania" produktu, mowiac delikatnie (czyt. skierowania go do mlodego, niewymagajacego 12-letniego odbiorcy z USA).....chociaz mam nadzieje ze tak sie nie stanie.



Jak widać chodziło tu o schrzanienie SWG a nie o nazywanie WoWa grą dla dzieci. Mea culpa w tym momencie, bardzo przepraszam za pomyłkę wszystkich, którzy poczuli się urażeni :)


_________________
AO: 220/27/67 clan agent @ RK2 pic - Nieaktywny

***
Avatar użytkownika

Posty: 652
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 9 sty 2006, 18:49 
 
Jackhammer napisał(a):
a ja myslalem ze eq2 ma nudne questy


cytat :
Wojownik (człowiek) jeździ na epickim mouncie nocnych elfów (kot). Ale to nie wszystko. Kot ten to WINTERSPRING FROSTSABER, najbardziej unikatowy mount do zdobycia w World of Warcraft. Jego unikalność polega na tym, że zdobycie go wiąże się ze zrobieniem jednego, pojedyńczego questu około 800 razy, co zajmuje bite 250 godzin gry!


Mark24 napisał(a):
Tercio tu chodziło o nabijanie sobie punktów reputacji w danym mieście/frakcji. Robienie tego questu to jeden z licznych sposobów by uzyskać określoną reputację. Można oddawać materiały, można biegać po battlegroundsach, killować określone moby, itd. itp.
Trzeba być kompletnym idiotą by myśleć, że w jakiejś grze został stworzony quest, który trzeba zrobić 800 razy by otrzymać nagrodę


juz o tym pisalem - to bylo ironiczne stwierdzenie do graczy eq2 ze w WoWie tez sie farmuje status w podobny sposob, niegrajacy nie zrozumieli

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 9 sty 2006, 19:01 
 
GandalfX napisał(a):
To co zrobił Blizzard było genialne - przyciągnął do MMO tych, co nigdy w MMO nie grali.

A chcieli. Na przyklad ja.
Przed wow'em w Polsce dostep mmorpg byl ograniczony ;/ Zwlaszcza dla ludzi bez karty.

***

Posty: 620
Dołączył(a): 20.11.2005
Offline
PostNapisane: 9 sty 2006, 20:19 
 
GandalfX napisał(a):
ikona napisał(a):

...

Jedno i drugie powiedział niejaki Shane Dabiri. Rings a bell?

G.


Doh, oczywiscie. Pisalem posta w pospiechu bo musialem wyjsc i bzdury z tego wyszly. Co z tego ze wow jest produktem latwym w obsludze? Czy to czyni go gorszym mmogiem?

Dla mnie EQ2 prawdopodobnie ma wiecej pve contentu i mozliwe ze jest on lepszy. Chociaz dziwi mnie ze ktos zwraca uwage na ilosc helmow w grze moze miec to dla kogos jakis glebszy sens.
Natomiast nie mozna everquesta nazwac innowacyjna gra bo przeciez taka nie jest. Jakby popatrzec na glowne zalozenia to jest wlasciwie najbardziej archaiczna pozycja na rynku.


_________________
[GM]Dave>> Hail, Adventurer.
[GM]Dave>> What begins with B and rhymes with Ban?
Player>> Umm...
Player>> Ban?
[GM]Dave>> If you insist.

***

Posty: 590
Dołączył(a): 16.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 sty 2006, 23:13 
 
eq2 ma ogromnu minus jakim jest PVP , a wzasadzie jego praktyczny brak. Duele moze i sa , ale coto za PvP .
Arena? ano jest , ale co z tego , skoro jest praktycznie pusta?

Wow ma swietny PvP , dlatego go lubie :) tutaj liczy sie skill gracza.
To jest to :lol:


_________________
Na pustkowiu życie nie ma żadnej wartości. Masz świadomość, że następnego ranka możesz się już nie obudzić. Każdy dzień może przynieść śmierć, każda godzina może być twoją ostatnią, a każde napotkane stworzenie twoim katem. Spoczywaj w pokoju......

****

Posty: 1367
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 sty 2006, 23:20 
 
wow i swietne pvp?? plzzzzz...


_________________
retired...

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 9 sty 2006, 23:36 
 
Pograj jakies pare miesiecy i dopiero zacznij sie wypowiadac na temat pvp w wowie plzzz ?


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

****

Posty: 1367
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 sty 2006, 23:37 
 
powiedz mi co w nim takiego wymagajacego??


_________________
retired...

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 9 sty 2006, 23:40 
 
Pograj to zobaczysz....


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

****

Posty: 1367
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 sty 2006, 23:41 
 
gralem, nic takiego nie zauwazylem, ale moze mnie cos ominelo, oswiec mnie prosze...


_________________
retired...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.