mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 15:51 
Cytuj  
@shap
Ale nie chcodzi o to czy to religia, tylko czy ma prawo sie zarejestrować jako taka wg obowiązującego prawa. Tak jak buddyzm nie jest relgią.
Skoro 10 osobwe mini sekty mogą sie rejestrować, to FSM powinien z buta coś takiego dostac.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 15:57 
Cytuj  
shp napisał(a):
uzasadnienie tych poglądów w sposób naukowy i jakoś trwalej niż "Zjawisko X, które jest obecne w kulturze i świadomości wielu narodów od ponad 2000 lat jest dla mnie równoważne ze zjawiskiem Y, które wymyślono 8 lat temu na potrzeby kontrargumentu do teorii o Y. A tak jest, bo tak mówię i chuj."

Znaleziono w kosmosie ogromną chmurę etanolu co by się zgadzało z teorią, że FSM stworzył świat pod wpływem alkoholu, a trochę mu się wylało. FSM jest niewidzialny jak bożek katolicki, a więc nie można ani udowodnić jego istnienia, ani nie istnienia. Wyznawcy twierdzą, że istnieje, tak samo jak wyznawcy katoliccy twierdzą, że istnieje bożek, który rucha żydówki bez przebijania błony dziewiczej, czy wyznawcy islamu, że po śmierci pójdą do nieba pełnego dziewic albo taoiści, że odrodzą się po śmierci.

Tutaj chodzi zaś tylko o równość wobec prawa. Jeśli jest wymagana ilość wyznawców FSM (a jest to policzalne) to kościół powinien być zarejestrowany. Jeżeli zbiorę dajmy na to 5000 wyznawców Jedi to kościół takowy również powinien być zarejestrowany, a GL możemy traktować jako proroka. Równie dobrze powinno dać się zarejestrować kościół Cthulhu czy Slanesha.
Bo ja jako ateista chcę mieć wybór, a nie musieć płacić na jedyny słuszny (w defaulcie) lub na urzędników. Chcę płacić na FSM/Cthulhu/Jedi i chuj. Lub niech państwo da mi możliwość zachowania tych 0,5% podatku.

W całym ruchu chodzi o upierdolenie przywilejów wszystkim kościołom i najzwyczajniej w świecie obniżenie kosztów życia w kraju. Jak ktoś chce to niech sobie nawet 50% swoich dochodów oddaje na KK, ale to ma być jego wybór, a nie narzut od państwa.
Kolejna sprawa to właśnie indoktrynacja katolicka w szkołach. Tam nie powinno być religii w planie lekcji. Jeśli koniecznie chcą nauczać to wtedy o wszelakich wyznaniach - w tym i FSM i o tym jak FSM pragnie, by każdy zgłębiał wiedzę z dziedzin nauk ścisłych.

Zang: Ty zapierdalaj pierogi lepić, a nie się mędrkujesz tutaj jeśli nie masz nic do powiedzenia. Nie podskakuj, bo się pogniewamy ;)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2004
Dołączył(a): 28.05.2008
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 16:28 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Tutaj chodzi zaś tylko o równość wobec prawa. Jeśli jest wymagana ilość wyznawców FSM (a jest to policzalne) to kościół powinien być zarejestrowany. Jeżeli zbiorę dajmy na to 5000 wyznawców Jedi to kościół takowy również powinien być zarejestrowany, a GL możemy traktować jako proroka. Równie dobrze powinno dać się zarejestrować kościół Cthulhu czy Slanesha.
Bo ja jako ateista chcę mieć wybór, a nie musieć płacić na jedyny słuszny (w defaulcie) lub na urzędników. Chcę płacić na FSM/Cthulhu/Jedi i chuj. Lub niech państwo da mi możliwość zachowania tych 0,5% podatku.

W całym ruchu chodzi o upierdolenie przywilejów wszystkim kościołom i najzwyczajniej w świecie obniżenie kosztów życia w kraju. Jak ktoś chce to niech sobie nawet 50% swoich dochodów oddaje na KK, ale to ma być jego wybór, a nie narzut od państwa.
Kolejna sprawa to właśnie indoktrynacja katolicka w szkołach. Tam nie powinno być religii w planie lekcji. Jeśli koniecznie chcą nauczać to wtedy o wszelakich wyznaniach - w tym i FSM i o tym jak FSM pragnie, by każdy zgłębiał wiedzę z dziedzin nauk ścisłych.

Ja to mniej więcej rozumiem i popieram (kwestie przywilejów i podatków), ale mimo szczerych chęci, nie ma szans na taki obrót sprawy. Tym bardziej idąc furtką legalizacji tego jako religii (ale tłumaczenie z etanolem zacne :wink:) Jak episkopat brał udział przy podziale tortu w 89 dzielnie walcząc o swoje, to tym bardziej w dobie "demokracji" nie odpuszczą swojego. Imho prędzej twory na wzór Partii Piwa czy Komitetu Gamoni i Krasnoludków mają większe szanse by zaistnieć i coś zdziałać.


_________________
Duh, winning

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 16:52 
Cytuj  
shp napisał(a):
ale mnie candidoser strollował na tyle, że wdałem się w tłumaczenie jak chłop krowie na rowie.


Ja ciebie strolowalem? W ktorym miejscu?
Zadalem proste pytanie, na ktore nie byles w stanie odpowiedziec. W sumie nic dziwnego, bo do rejestracji religii wymagany jest statut (np. http://kosciol-spaghetti.pl/pliki/statut_fsm.pdf), a nie "prace naukowe", cokolwiek to znaczy.
Poza tym bzdura pozostanie bzdura, niewazne jak bardzo naukowo ja opiszesz.
Swoja droga to ciekawe, co byloby przy probie rejestarcji kultu Cthulhu, argument, ze religia zrobiona dla beki, raczej by odpadl. Chyba, ze w statut by sobie wpisali skladanie ofiar z dziewic dla wielkiego przedwiecznego.
Bo wiadomo, ze pierwsza lepsza dziwka z przebiegiem przedwieczny sie nie zadowoli.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 16:56 
Cytuj  
Moich pierogów nikt nie chce. :P A w temacie to w sumie wszystko padło co miało paść, w sumie do Twojej wypowiedzi dodałbym że to 0.5% wolę dać na jakieś schronisko dla bezdomnych, dom dziecka, organizację pokroju WOŚP, PCK (którzy tego potrzebują) niż na księży wyznania tego czy innego którzy z tego co widzę raczej na biedę nie narzekają.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 16:57 
Cytuj  
Cthulhu z zasady nakłania do czynów zabronionych, więc odpada. Ale Nodens już w sumie jak najbardziej akceptowalny.
Jakby dali rejestracją FSM to by ich szybciej wykończyło. Biskup by składki zajumał i schizma gotowa.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.