mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 344, 345, 346, 347, 348, 349, 350 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 lis 2013, 10:02 
Cytuj  
Ale tu chodzi o to, ze to żadna droga do poprawy jeśli ktoś nie nada sile "formy", czyli musiałby się znaleźć ktoś z jajami, z wyważonymi poglądami, zwyczajnie z łbem na karku. Bo inaczej to będzie powtórka z rozrywki i tylko inni dorwą się do koryta.

Chyba, ze zwyczajnie zaczniemy od krwawej rewolucji, powiesimy na szubienicach wszystkich poslow, a później będziemy martwic się co dalej... ?

A tak serio to na chwile obecna rewolucja nie ma szans powodzenia.

imo sprawdza się to co w tym artykule
http://www.naszdziennik.pl/mysl/48587,b ... rowac.html


_________________
.


Ostatnio edytowano 12 lis 2013, 10:09 przez Highlander, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 lis 2013, 10:02 
Cytuj  
@mrynar Ja się wolę opierać na wskaźnikach makro, obserwując zmiany na przestrzeni dwóch dekad. Imo dla przedsiębiorców najważniejsze jest stabilne otoczenie, przewidywalny rząd i regulacje prawne. Mógłbym odpowiedzieć jak Mendol: z perspektywy Warszafki mam w dupie prowincję. Z tym, że bywam i na wsi jak i w mniejszym mieście i widzę zmiany od lat 90'.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 lis 2013, 10:12 
Cytuj  
bylo durne ale przygotowane przez obywateli. dlaczego nasz rzad/sejm nie zrobil w takim badz razie 'madrego' referendum?
bo wydaje mu sie, ze wie lepiej. nie wyjezdzaj wiec ze szwajcaria i, tym, ze cos jest durne.
jak widac na naszych politykow nie dziala nic innego, niz sila w czystej formie - to ich zmusza do pokazania sie w telewizji i pierdolenia przez 3 dni o tym samym.
i nic nie mam do zwolennikow tuska, takich jak ty tor, ale wez pod uwage, ze czesc z nas tez raczej dosc dlugo i cierpliwie znosila wymysly po.
niestety dopoki dotyczylo to mojej osoby, to mialem wyjebane, ale o swoich dzieciach chcialbym decydowac sam.
tym bardziej, ze nasz system oswiaty, jest tak chujowy, ze rece opadaja i jedyne co czlowiek ma ochote zrobic to spalic to wszystko.

skoro jest tak zajebiscie tor i widzisz te zmiany, to dlaczego coraz wiecej ludzi jest niezadowolonych z tego co sie dzieje?
dlaczego nadal ludzie wyjezdzaja na zachod (gdzie podobno jest kryzys wiekszy niz u nas) zamiast zapierdalac dla naszego wspolnego dobra?
mam wrazenie, ze oceniasz swiat wygladajac tylko przez swoje okno i niestety bez wzgledu na to, gdzie jezdzisz to chuja widzisz.

***

Posty: 971
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 12 lis 2013, 10:23 
Cytuj  
Bo rząd kurwa wie lepiej od obywateli co jest dla nich dobre, a referendum to jest jakiś antydemokratyczny, faszystowski wymysł żeby uwstecznić ciężką pracę tego rządu...
A co do samego marszu to trasa została wyznaczona przez specjalistów którzy w normalnym kraju zaliczyliby kopa w dupę już dziś i pożegnaliby się ze stołkiem, policja która nie potrafi odseparować 300-400 zadymiarzy a na sam koniec rzuca się na kobiety z dziećmi... no proszę tego się nawet normalnie nie da skomentować bez używania wulgaryzmów

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 lis 2013, 10:26 
Cytuj  
Ja pochodze z malej miejscowości, widze jak tam jest, mój Ojciec prowadzi maly biznes. I to jest po prostu dramat. Do tego jest powiązany z pojebaną korporacją ale musi pracować na wlasny rachunek, a korpo doi jak może. Czesc miasteczka pracuje w jednej fabryce za jedne z najnędzniejszych stawek. Mlodych ludzi prawie tam nie ma wcale, jedynie w wieku szkolnym i praktycznie nei da się tam otworzyć biznesu skierowanego dla młodych pracujących ludzi, bo ich tam nie ma.

I tak naprawdę jedynie budzetowka nie narzeka.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 lis 2013, 10:26 
Cytuj  
@Mendol Nie wymyślaj rzeczy, których w moich postach nie ma. Nigdy nie byłem wyborcą PO, nie uważam też, że jest zajebiście. Staram się ocenić stan wyjściowy czyli kondycję Polski u schyłku PRL i stan obecny. Na pewno dało się to zrobić lepiej, ale tak czy inaczej nie zbliżylibyśmy się znacząco do poziomu krajów zachodnich, które na swój sukces pracowały od wojny. I tam też był lepsze i gorsze rządy.

Dlaczego ludzie są niezadowoleni? Bo widzą, że można inaczej. Bo chcieli by więcej pieniędzy, bo sąsiad ma więcej. Na tak postawione pytanie trudno odpowiedzieć. Poza tym kieruj je do socjologów, poczytaj diagnozę społeczną.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 lis 2013, 10:28 
Cytuj  
Wielu ludzi stara się przetrwać od 1 do 1 a nie mieć po prostu więcej.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 lis 2013, 10:32 
Cytuj  
Jak w każdym kraju. W USA masz ludzi, którzy pomimo pracy stoją w kolejkach po zasiłki, a ubezpiecznie medyczne to dla nich luksus, na który ich nie stać. Czy to oznacza, że pąństwo jest na skraju katastrofy?


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 lis 2013, 10:40 
Cytuj  
interesuje mnie stan obecny i to rzeczy, na ktore nasz rzad ma bezposredni wplyw oraz mozliwosc zmian - system oswiaty.
a jak sie okazuje nasz premier ma wyjebane na wszystko dookola bo tak i chuj. i odnosze sie glownie do tego w tej dyskusji.
a na pytanie dlaczego ludzie sa niezadowoleni raczej nie jest trudno odpowiedziec. wystarczy sie rozejrzec i porozmawiac, zobaczyc jak wiele rzeczy funkcjonuje i dziala na zachodzie - gdzie nie trzeba wcale wpierdalac tekstow o wojnie i prl'u.
o zyciu od 1 do 1 nie wspominam, bo mysle, ze w tej chwili duza czesc zaluje, iz prl sie skonczyl.
roznica jest taka, ze w usa po zasilki stoja czarni i nieroby. u nas duza czesc korporacji/pracodawcow placi niewiele wiecej niz wynosi zasilek i znalezenie pracy jest duzym wyzwaniem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 lis 2013, 10:57 
Cytuj  
Trudno nie wspomnieć o tym że to co obecnie mamy wyhodował sobie obecny rząd ciężka pracą, zaczynając od staruszków spod krzyża, przez kiboli, po popierających związki, czy nawet niezadowolonych drobnych przedsiębiorców.

Tak jak wspominacie, nieszczęściem jest że jedyna grupa pokazująca niezadowolenie do kibole, każda inna grupa chcąca pokazać swoje niezadowolenie jest sprytnie w mediach oczerniana i tworzy się odpowiednie teorie.
Każdy protest musi być przywiązany do czegoś już wcześniej odpowiednio wyśmianego, dlatego mamy na ulicach złych związkowców, złych górników, złych stoczniowców, obrońców krzyża, brzozy, smoleńska, faszystów.

Dla rządu nie jest problem ten co rzuca kamieniami na ulicy ( co było wczoraj widoczne ) tylko do czego go podpiąć by uzyskać dobry efekt medialny.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 lis 2013, 11:13 
Cytuj  
Nie przesadzaj, ze każda grupa jest po prostu oczerniana, części zwyczajnie należy się krytyka. A czesc debili zwyczajnie jest wyciagana na 1 plan. A dla mnie akurat kibice zachowują się tak jak rząd im zagra.

W takim razie mam każdego popierać ktokowliek wychodzi na ulice niezależnie od tego co mowi?

a odnośnie zwiazkow to imo to co tu skomentowano jest prawdopodobne
http://www.youtube.com/watch?v=skFKLrbu32c

Najlepiej wmowic ludziom chyba, ze będzie ACTA 2 i, ze trzeba palic sejm, bo fejsa nie będzie.


_________________
.


Ostatnio edytowano 12 lis 2013, 11:21 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
****

Posty: 1375
Dołączył(a): 23.03.2005
Offline
PostNapisane: 12 lis 2013, 11:21 
Cytuj  
Kurwa Niah co Ty oglądasz... https://www.youtube.com/watch?v=D5l7K8VdN7Y#t=34

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 lis 2013, 11:22 
Cytuj  
właśnie, ostatnio w mediach był protest związkowców, a faktycznie związkowców było parę autobusów, reszta to ludzie protestujący zwyczajnie, często nie popierający bzdur związkowców, pisu, opozycji, górników itd, te grupy są "umoczone" tak samo jak rządzący.

Zresztą 11.11.2011, częściowo widziałem sam, reszta jest na tym filmie http://www.youtube.com/watch?v=W50axHsdM9w media z tego zrobiły co innego, a to był gigantyczny protest społeczeństwa, który nawet w tym filmie na początku próbuje się wykorzystać do czegoś innego niż faktycznie.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 12 lis 2013, 11:33 
Cytuj  
DirectC napisał(a):


To ja to ogladam, ale moze i NIah tez, nie wiem.
Pomijajac dziennikarza (bo ten niezle odjechal - w sumie mu sie nawet nie dziwie, bo my widzimy tylko kawalek tego co sie dzieje), to ja jestem w szoku.

Tor, koles na poczatku siegal po swojego kolege, ktorego nie wiedziec czemu zaczeli przepychac policjanci. Zauwaz ze oni sobie na poczatku spokojnie ida wzdluz policji schodzac im z drogi.

Mnie caly czas zastanawia, czemu squat nie byl odgrodzony policja, tylko akurat tam wlasnie policji nie bylo?
Skoro squatowcy byli przygotowani na dachu do regularnej bitwy, to chyba policja powinna to wiedziec??
To samo z ambasada. Tez brak zabezpieczenia praktycznie.

Logiczne wyjasnienie jakies jest?

Co do drugiej dyskusji popieram mendola, bo racje ma.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...


Ostatnio edytowano 12 lis 2013, 11:41 przez Rzeznik, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 12 lis 2013, 11:39 
Cytuj  
TV Republika jest zajebista...chyba, że lichocka pojawi się w kadrze.

Highlander napisał(a):
btw. "ludzie honoru" "hemp gru" "hwdp" "polska walcząca" .... japierdole, hańbienie polskich znaków.


Za samo hemp gru powinien być strzał w ryj, a za połączenie ze znaczkiem Polski Walczącej skopanie dupy.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 lis 2013, 11:40 
Cytuj  
Niah golisz głowę?

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 12 lis 2013, 11:54 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Polska to nie Szwajcaria, gdzie zarządza się referendami. To było durne i dobrze, że je odrzucono.


Nie zarzadza sie referendami, ale artykul o referendum znajduje sie w konstytucji. Demokracja to nie rada medrcow, ktorzy decyduja co jest madre a co nie. Teoretycznie polsowie powinni reprezentowac poglady wybrocow ktorzy ich wybrali, ale w naszym kraju to fikcja, bo poslowie reprezentuja tylko interesy swojej partii.
Dal kazdej normalnej demokracji zebranie takiej ilosci podpisow powinno byc wyraznym sygnalem, ze narod chce sie osobiscie wypowiedziec w jakiejs kwestii i narod ma nawet prawo wybrac glupio. Demokracja jak sama nazwa wskazuje to rzady ludu.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 12 lis 2013, 11:57 
Cytuj  
Poza tym kazde pytanie to odrebny byt w referendum.
Jezeli byly pytania nie popierane przez wiekszosc to wiekszosc by zakreslila przy nich odpowiednie pole i tyle.

Durne tlumaczenia PSL i Donka...chca napsuc ile moga i zostawic to bagno nastepcom, zeby Ci sie pozniej wywrocili na odwracaniu reform (ergo kolejne zamieszanie, ergo niezadowolenie czesci ludzi).
Tyle z tego odrzucenia referendum wyciagam.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 12 lis 2013, 11:58 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Niah golisz głowę?


Przestaniesz bić żonę? Takie samo głupie pytanie.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 12 lis 2013, 12:29 
Cytuj  
Swoja droga zauwazyliscie w relacjach lak ladnie byly polaczone relacje z krakowa z przebitkami z warszawy?
Dziwne, ze nie polaczyli tak Komoruskiego :lol:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 344, 345, 346, 347, 348, 349, 350 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.