mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 7 sie 2011, 17:45 
Cytuj  
a Ty grales w sc1 czy sc2 w ogole? i tak pewnie trolling jak zwykle. ;)

SC2 to tez nadzieja dla nowych graczy, ktorym ciezko wbic na arene sc1.


_________________
.


Ostatnio edytowano 7 sie 2011, 17:55 przez Highlander, łącznie edytowano 2 razy
**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 7 sie 2011, 18:48 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Pokażcie mi, gdzie oficjalnie jest napisane, że nad tym Diablo 3 które teraz ma mieć premierę pracują 9 lat.

Nie chcę mi się szukać ,ale spójrz sobię na pierwszą wersję Diablo 3 w 2005 , grafika była bardziej w stylu D1 ,ale zrobili cancel i zaczeli pisać od nowa i grafa była zmieniana aby styl współgrał z kreskówkowym WoW i Warcraft 3.


http://www.google.pl/search?hl=pl&q=dia ... 80&bih=660

****

Posty: 1671
Dołączył(a): 10.07.2010
Offline
PostNapisane: 7 sie 2011, 19:30 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
roball napisał(a):
Starcraft2, ktory ma tak aktywna competitive scene, ktorej moga pozazdroscic tworcy innych gier. Nie ma drugiego RTS'a w tej chwili, ktory cieszyl by sie takim zainteresowaniem.


SC2 w porownaniu do SC:BW nie ma w ogole pojarki :> Najlepsi koreanscy gracze SC poki co olewaja SC2


Nie jestem w stanie sobie zwizualizować Huragana ogarniającego sc:bw.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 7 sie 2011, 19:35 
Cytuj  
huraganowi w bc2 to juz za duzo klawiszy ;)


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 7 sie 2011, 19:55 
Cytuj  
embe napisał(a):

Trion pokazał że można robić gre podobnie, tylko że to musztarda po obiedzie, jest wiele grup devsów co ma lepsze podejście ale niestety nigdy się nie przebiją do masowego klienta z wielu powodów.

Nie ma devsow MMO co ma lepsze podejscie. Wypuscili gre kiedy była gotowa do wypuszczenia.
Reszta tzw. devsów, wypuszcza gre kiedy:
a) kończy sie kasa na development
b) terminy gonia
c) myślą, że jest fajna
d) myślą, ze gra MMO to taki single.. tylko ze wymaga połączenia z internetem.
Ja tam ekspertem nie jestem.. ale MMO to inwestycja długoterminowa, jak ktoś je produkuje z myślą o tym, żeby się nachapać na boxach, to jest z góry skazany na faila.
Największym failem to "lepszych" gier, jest brak technicznego dopracowania.
Gracze wybacza brak contentu, wybaczą średnią grafike, ale NIGDY nie wybaczą lagów, słabego UI, braku responsywnosci itp. czysto technicznych kwestii.

A Trion nie zrobił rewolucji, tylko ewolucje ? A dlaczego by nie ?
W tym samym czasie pracuja nad End Of Nations i tym ich MMOFPS.
No ile MMORTS znacie ? Tzn. takich które jeszcze dychają w miare.

Jak macie taki genialny pomysl jak zrobic super MMO, które na siebie ZAROBI, to do dzieła! Jestem pewny, ze jak ktoś napisze rozsądny scenariusz jak taka gra ma wyglądać, to ktoś sensowny się nim zainteresuje.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 7 sie 2011, 20:18 
Cytuj  
Jak wow miał premierę to sorki ale ta gra na dzień dzisiejszych na tym forum by była zaliczona do faila, wtedy nie było innego lepszego odniesienia.
Nikt nie zwracał uwagi na puste krainy, zamknięte tereny, zbugowane tekstury, skile, instancje i questy, każdy był podjarany banalnymi na dzień dzisiejszy rzeczami, ci co grali wcześniej w swg czy l2 nie podchodzili do wow-a już z taka euforią.
Blizz pokazał dopiero potem co potrafi i udało się, jednak zmieniali podejście do graczy szybko, pamiętam jak nowa ekipa zabrała się za prace kilka miesięcy po premierze i pisali że "gracze nie lubią pvp", jak widać to był strzał w dziesiątkę.

Nikt tu nie zwraca uwagi ile blizz swoim zajebistym podejściem zrobił negatywnego na rynku gier mmo, praktyczna dominacja spowodowała że ten co chciał zainwestować w gre mmo zastanowił się kilka razy co lepsze, czy klon wow-a czy coś może nowego, efekt na dzień dzisiejszy chyba sami widzicie.
Oczywiście tu dochodzą też partactwa wielu twórców czy wydawców gier ale to inna bajka.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2134
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 7 sie 2011, 20:34 
Cytuj  
embe - Co jak co, ale "pretensje" do Blizza o to że zdominował rynek to już jest fail w twoim wykonaniu ;)

Idąc twoim tokiem myślenia, nie powinnyśmy czerpać przyjemności z gry, tylko zwracać uwagę, że ona przecież zrobiła dużo złego dla rynku :<
Proponuję Ci więc, abyś grał tylko w indie games. Na tym forum masz ładny topic z takimi grami. Peace.


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 sie 2011, 20:37 
Cytuj  
Słusznie - bezrefleksyjna konsumpcja produktu to pod każdym względem lepsze rozwiązanie.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 7 sie 2011, 20:37 
Cytuj  
Tia, tylko ze gra sie dla zabawy i przyjemnosci a nie dla idei.
Albo firma sprzedaje mi produkt z ktorego bede zadowolony, albo nie. Ostatecznie tylko to sie liczy. Jakos nie widze tego ze mam siedziec przed niedokonczonym crapem ktory nie zasluguje na miano prealfa, tylko dlatego ze "bo devsi sa indie i nie maja kasy ale maja O TAKIE pomysly".

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 sie 2011, 20:46 
Cytuj  
hehehehe nie ma to jak bezstronny moderator.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 7 sie 2011, 21:04 
Cytuj  
WithnesS napisał(a):
embe - Co jak co, ale "pretensje" do Blizza o to że zdominował rynek to już jest fail w twoim wykonaniu ;)

Idąc twoim tokiem myślenia, nie powinnyśmy czerpać przyjemności z gry, tylko zwracać uwagę, że ona przecież zrobiła dużo złego dla rynku :<
Proponuję Ci więc, abyś grał tylko w indie games. Na tym forum masz ładny topic z takimi grami. Peace.


Musze chyba więcej poświęcać czasu na pisanie postów i rozwijać każdą myśl o dodatkowe tłumaczenie w nawiasach.

Ja nie twierdze że blizz robi gry dupne bo sam grałem wiele w d1, d2 czy wow-a i to z przyjemnością, tak samo olewam partactwo w niszowych gierkach gdzie łapie się naiwnie graczy na obiecanki, nie o to chodzi.
Wyobraźcie sobie że nie pojawia się na rynku wow i przykładowo to eq2 robi furorę, czy udałoby się im zdobyć miliony graczy znając jakie ma podejście sony do tematu mmo, jakie gra ma wymagania i jak była rozwijana?
Może to gracze nauczyli wydawców jakie mają gry robić, a może to blizz miał istotny wpływ na graczy i zasugerował swoim produktem jak ma wyglądać gra dla mas ?
Teraz mogę zacytować swój poprzedni post.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 7 sie 2011, 21:08 
Cytuj  
Jeśli blizzard spowodoał, że MMO w momencie premiery ma być skończone, dopracowane i grywalne, to jest to jedyna rzecz za jaką będe mu wdzięczny.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2134
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 7 sie 2011, 22:07 
Cytuj  
embe napisał(a):
WithnesS napisał(a):
Ja nie twierdze że blizz robi gry dupne bo sam grałem wiele w d1, d2 czy wow-a i to z przyjemnością, tak samo olewam partactwo w niszowych gierkach gdzie łapie się naiwnie graczy na obiecanki, nie o to chodzi.
Wyobraźcie sobie że nie pojawia się na rynku wow i przykładowo to eq2 robi furorę, czy udałoby się im zdobyć miliony graczy znając jakie ma podejście sony do tematu mmo, jakie gra ma wymagania i jak była rozwijana?
Może to gracze nauczyli wydawców jakie mają gry robić, a może to blizz miał istotny wpływ na graczy i zasugerował swoim produktem jak ma wyglądać gra dla mas ?
Teraz mogę zacytować swój poprzedni post.


Nigdzie nie stwierdziłem, że stwierdziłeś że Blizz robi gry dupne. Słowo pretensję, umieściłem w cudzysłowach.

To samo było po SC. To samo było po Diablo. To samo było po Modern Warfare. To samo było po Halo, Fifie, Nfsie, Guitar Hero etc. To oczywiste, że w "jakiś" sposób Blizzard ograniczył rynek MMO. Ale, moim zdaniem zrobił też coś znacznie lepszego - Umieścił go na stałe na mapie. Tak samo jak zrobił wcześniej z Hack'n'Slashami i RTSami. Gracze zagłosowali swoimi portfelami, i głosują dalej. I - dzięki Blizzowi - Głosować będą.


_________________
Obrazek

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 sie 2011, 23:01 
Cytuj  
WithnesS napisał(a):
To samo było po SC. To samo było po Diablo. To samo było po Modern Warfare. To samo było po Halo, Fifie, Nfsie, Guitar Hero etc. To oczywiste, że w "jakiś" sposób Blizzard ograniczył rynek MMO. Ale, moim zdaniem zrobił też coś znacznie lepszego - Umieścił go na stałe na mapie. Tak samo jak zrobił wcześniej z Hack'n'Slashami i RTSami. Gracze zagłosowali swoimi portfelami, i głosują dalej. I - dzięki Blizzowi - Głosować będą.

Niemniej w wyniku zarówno trafionego pomysłu/realizacji jak i failu innych producentów z czasem w pewnym sensie wow zmonopolizował rynek mmo.
Trudno mieć o to pretensje do bliz, ale z punktu widzenia konsumenta pamiętającego dawniejsze czasy nie jest to dobra sytuacja. Obecnemu "pokoleniu"graczy to wisi bo znają tylko wow (jego klony) nie zdajac sobie sprawy, że gry mogą wyglądać inaczej.
Dodając do tego koszty tworzenia obecnie gier (nota bene chętnie dowiedziałbym się co generuje takie koszty skoro dziejesze gry "idą" w większości w grafikę?) szanse na jakąś rewolucję są znikome. I trudno nie przyznać embe racji.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 sie 2011, 06:54 
Cytuj  
Havok napisał(a):
WithnesS napisał(a):
To samo było po SC. To samo było po Diablo. To samo było po Modern Warfare. To samo było po Halo, Fifie, Nfsie, Guitar Hero etc. To oczywiste, że w "jakiś" sposób Blizzard ograniczył rynek MMO. Ale, moim zdaniem zrobił też coś znacznie lepszego - Umieścił go na stałe na mapie. Tak samo jak zrobił wcześniej z Hack'n'Slashami i RTSami. Gracze zagłosowali swoimi portfelami, i głosują dalej. I - dzięki Blizzowi - Głosować będą.

Niemniej w wyniku zarówno trafionego pomysłu/realizacji jak i failu innych producentów z czasem w pewnym sensie wow zmonopolizował rynek mmo.
Trudno mieć o to pretensje do bliz, ale z punktu widzenia konsumenta pamiętającego dawniejsze czasy nie jest to dobra sytuacja. Obecnemu "pokoleniu"graczy to wisi bo znają tylko wow (jego klony) nie zdajac sobie sprawy, że gry mogą wyglądać inaczej.
Dodając do tego koszty tworzenia obecnie gier (nota bene chętnie dowiedziałbym się co generuje takie koszty skoro dziejesze gry "idą" w większości w grafikę?) szanse na jakąś rewolucję są znikome. I trudno nie przyznać embe racji.

Tworzenie grafiki generuje ogromne koszty.(stworzenie jednego high-quality asseta to około jeden dzień roboczy, jak jest unikalny, te które sie mniej lub bardzie powtarzaja robi sie bardzie taśmowo, ale też swoje zajmuje).
Voice Overy też.
QA.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 8 sie 2011, 08:03 
Cytuj  
roball napisał(a):
jako moderator jestem bezstronny, jako user mam prawo pisac co mi sie zywnie podoba.


to w takim razie po każdym twoim poście który napiszesz jako user powinieneś chwilę później jako moderator ten post usunąć


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 8 sie 2011, 10:17 
Cytuj  
dobrze ze wydzielone , lepiej sie czyta ten stolec w 1 fredzie ;]


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 8 sie 2011, 10:31 
Cytuj  
Bo ja wiem? Ostatnio forum wow ozylo jak kabraxis walnal miazdzaca krytyke na cztery strony.


_________________
cypis#2942
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 sie 2011, 10:48 
Cytuj  
cypis napisał(a):
Bo ja wiem? Ostatnio forum wow ozylo jak kabraxis walnal miazdzaca krytyke na cztery strony.


+ moj sig, dla mnie bomba byla ;p

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 sie 2011, 14:22 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
Na szczęście będzie dużo innych wartych uwagi gier by nie zawracać sobie D3 głowy.


Świetnie to słyszeć, szkoda tylko że co nowy news przychodzisz tutaj i robisz zamęt jakie D3 jest fe i że nie kupisz, nie będziesz grał i jest wiele innych tytułów.
Moglibyście "płaczki" chociaż jednego się trzymać i po prostu stąd wypierd*&% przy okazji każdego nowego newsa o D3 bo serio żal to czytać już, a Ciebie to już w ogóle. Nie podoba Ci się, to idź do innego działu.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.