mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 433 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 22  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 8 lip 2012, 12:59 
Cytuj  
Szamotula napisał(a):
ad1. To bylo nawiazanie do Bloodleafa. Skoro on tlumaczy niedokladne i niekompletne tooltipy, tym ze nie kazda gra jest jak WoW i niektore gry stac na odmiennosc i odejscie od gotowych rozwiazan, to i ja moge twierdzic ze zjebanie supportu dla myszki to tez odejscie od sprawdzonych rozwiazan ot co!

ad2. ...wlasnie zacytowales mnie, gdzie pisze co mi sie nie podoba i nie podobalo w d3 od momentu premiery.


to sry, ta kto jest jak sie czyta cos wyrwane z kontekstu.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 lip 2012, 13:02 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
no nie wiem , zawsze mi sie wydawalo ze serwery sie nie utrzymuja same i pracownicy na szczeblu administrujacym tez nie pracuja za miske ryzu ;f

Ale co to ma do rzeczy. Myslisz ze oni sobie nowqe ferrari co mieiac kupuja ? ;s

Ujme to bardziej obrazowo. Koszt WoWa to było około 200mln (włącznie z utrzymaniem i developmentem do czasu WoTLK).
200mln $$ to są grosze. przy tak dużej grze.
Koszty zakupu i utrzymania sprzetu generalnie maleją.
WoW ma AFAIR 40 osób które zajmują sie administracją sprzętu. Na region EU i US.
W GW2 to może być nawet mniej, zalezy jak napisali caly software.
AN deklaruje, że mogą bardzo szybko tworzyć nowy content w porównaniu do tego co było w GW1. Patrzac na Trion wierze im. Wierze, że co pół roku będą w stanie wypluć z siebie średnio/duży dodatek. I co rok/półtora naprawde DUZY dodatek. Nie liczac małych dodatku typu nowe dungeony do item shopu.

Srednia cena GW2 to około 50$. Przy założeniu że sprzedadzą 4mln egzemplarzy przed pierwszym dodatkiem to daje im 200mln $ zyskw brutto.
Biorac pod uwage, że gra jest mimo wszystko dużo mniejsza i krócej na rynku niż WoW to najbardziej pesymistycznie można ujac, że trzeba odjac 100mln (około 70$ na dev i 30mln na utrzymanie biznesu przez pierwsze pół roku). Potem nawet niech sprzedają dodatki po 30$ to daje 120mln $ zysku na czysto.

A jestem w 100% pewny ze te 100mln które wyciągnęłem z kapelszua w sumie to kwota mocno zawyrzona jeśli spojrzeć na to przez przymat WoWa.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 8 lip 2012, 13:44 
Cytuj  
@Szamotuła moje stwierdzenie odnosi się do twojego całokształtu twórczości nt GW2 i tu we flames i dziale GW2 , jakoś zazwyczaj jak odpisujesz czepiasz się jak rzep psiego ogona ostatniego postu twojego i osoby odpisującej, nawet jak ci ktoś napisze czego to dotyczy to zachowujesz się jakbyś napisał tylko jeden post a reszta twoich wypocin nie istniała.

Jak napisałem czytasz w uj wybiórczo i tak samo odpowiadasz.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 8 lip 2012, 14:58 
Cytuj  
mozliwe ja tam bym wolal stare dobre monthly fee

takie "free" gierki w ogolnym rozrachunku wychodza i tak drozej


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 8 lip 2012, 15:11 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
mozliwe ja tam bym wolal stare dobre monthly fee

takie "free" gierki w ogolnym rozrachunku wychodza i tak drozej

Często tak jest. Myślisz, że dlaczego jest tyle F2P tytułów?
Po pierwsze masz populacje graczy - bo duża część gra za free - i nie ma problemu pustych serwerów/ghost townów.
Po drugie ci co płacą, często płacą więcej niż "monthly fee", więc kasa jest.
Wszyscy są zadowoleni.

*
Avatar użytkownika

Posty: 124
Dołączył(a): 10.04.2012
Offline
PostNapisane: 8 lip 2012, 16:48 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
mozliwe ja tam bym wolal stare dobre monthly fee

takie "free" gierki w ogolnym rozrachunku wychodza i tak drozej


zapominasz jedynie o tym ze GW2 nie bedzie gra F2P a B2P.
F2P zwykle ma ukryte w sobie B2W (czyli buy to win).

****
Avatar użytkownika

Posty: 1713
Dołączył(a): 2.11.2009
Offline
PostNapisane: 8 lip 2012, 17:10 
Cytuj  
Bloodleaf napisał(a):
@Szamotuła moje stwierdzenie odnosi się do twojego całokształtu twórczości nt GW2 i tu we flames i dziale GW2 , jakoś zazwyczaj jak odpisujesz czepiasz się jak rzep psiego ogona ostatniego postu twojego i osoby odpisującej, nawet jak ci ktoś napisze czego to dotyczy to zachowujesz się jakbyś napisał tylko jeden post a reszta twoich wypocin nie istniała.

Jak napisałem czytasz w uj wybiórczo i tak samo odpowiadasz.


Sorry, ale co czytam wybiorczo?

Zadaje proste jebane pytanie - dlaczego tooltipy sa ogolnikowe, zamiast <tutaj jeblem 2 przyklady>.

Twoja odpowiedz wyglada dokladnie tak: A dlaczego wszystkie MMO miały by być na jedno kopyto? Dlaczego wszytko i wszędzie ma być takie same? Dlaczego robić cokolwiek nowego skoro można powielać to co już jest?

Przeczytaj jeszcze raz pytanie, potem swoja odpowiedz i wyciagnij wnioski jak to co napisales nie ma zadnego sensu.
A moze to szyfr i mam wylapywac tylko co trzecia samogloske, zeby ogarnac czym kierowales sie odpisujac tak, a nie inaczej?



___________

Co do IS to ja wogle nie ogarniam jego sensu w GW2. Po co ktos ma kupowac lvl boost, skoro caly proces levelingu jest dla samego levelingu. Nie ma innego rodzaju contentu na max lvlu. Caly ten leveling jest dodany chyba tylko po to, zeby moc nazwac gre MMORPG, bo przeciez sPvP automatycznie Cie dobija do max lvla, w WvWvW boostuje ci staty do max lvla - jednymi slowy leveling jest totalnie oderwany od innych elementow/featuresow gry i sie z nim nawet nie przeplata.


_________________
Abuchat.com/bettingnation - otwarta grupa non-profit dla entuzjastow esportowych.

*
Avatar użytkownika

Posty: 124
Dołączył(a): 10.04.2012
Offline
PostNapisane: 8 lip 2012, 17:36 
Cytuj  
Szamotula napisał(a):
Co do IS to ja wogle nie ogarniam jego sensu w GW2.


to ze nie ogarniasz to nie znaczy ze sensu nie ma :) poza tym jest tam duzo wiecej itemow niz tylko boost do expa. No ale jesli caly sklep jest bez sensu bo boost exp jest bez sensu to ja nie mam pytan :wink:

****
Avatar użytkownika

Posty: 1713
Dołączył(a): 2.11.2009
Offline
PostNapisane: 8 lip 2012, 18:11 
Cytuj  
Tak, tylko ze taki sam wplyw jak boost do expa maja wszystkie boosty - dotycza one tylko procesu lvlingu i PvE. Wiadomo, ze znajda sie ludzie ktorzy to kupia, ale tylko dlatego, ze sa jakimis jelopami, a nie ze itemki sa fajne.
Po co bijesz lvl skoro nie ma zadnego endgame'u? For fun, dla przyjemnosci - nie masz zadnej nagrody za wbicie lvl capa, wiec po co sobie boostowac ten lvl, po co boostowac gain karmy, czy crafta? Przeciez grajac for fun nie spieszy nam sie nigdzie bo nie ma do czego. Wbijasz lvlcapa i pozostaje ci robic to samo co robiles/miales mozliwosc robic od pierwszego poziomu.

Outfity(przynajmniej te ktore teraz sa) tez sa imo srednim pomyslem - skoro gear mozna dowolnie transmutowac to kto bedzie biegal w stroju kucharza, zamiast w jakiejs zajebiscie wygladajacej zbroi.

Co moim zdaniem sie swietnie moze sprzedawac to transmut stone'y i moze te teleporty/bankiery/repair kity reszta jest jakas meh.


_________________
Abuchat.com/bettingnation - otwarta grupa non-profit dla entuzjastow esportowych.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 8 lip 2012, 18:19 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
mozliwe ja tam bym wolal stare dobre monthly fee

takie "free" gierki w ogolnym rozrachunku wychodza i tak drozej


True, ale w GW2 mogliby nawet sprzedawać same vanity items i zarabiać krocie.

Dlaczego? Bo dużo graczy (np. ja) zwraca uwagę na wygląd itemów a że w GW2 będzie można staty z dowolnego zajebistego itemu (ale np. chujowo wyglądającego) przerzucić na dowolny inny item (np. słabszy ale ładniej wyglądający) to daje to na prawdę wspaniałe możliwości customizacji na które tak długo czekałem.

Szamotula napisał(a):

Outfity(przynajmniej te ktore teraz sa) tez sa imo srednim pomyslem - skoro gear mozna dowolnie transmutowac to kto bedzie biegal w stroju kucharza, zamiast w jakiejs zajebiscie wygladajacej zbroi.



FU, ja strój pirata kupuję day 1 i robię odpowiednik Miss Fortune z LoL'a w GW2! ;)


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

*
Avatar użytkownika

Posty: 124
Dołączył(a): 10.04.2012
Offline
PostNapisane: 8 lip 2012, 18:54 
Cytuj  
Szamotula napisał(a):
Po co bijesz lvl skoro nie ma zadnego endgame'u?


ech... a no po to zeby sobie odblokowac skille, albo po to zeby moc sobie odblokowac kontent. Inne lokacje, inne eventy inne armory, bornie, achivementy etc etc... End-game jest w postaci calej gry, ale zeby miec do wszystkiego dostep potrzebny jest level. Robiac ktoras postac z kolei pewnie niejeden skusi sie na te boosty. Szukasz dziury w calym. Jak uwazasz ze sklepik jest niepotrzebny to w nim nie kupuj :P reszta pewnie z checia wyda troche kasy, co miejmy nadzieje przelozy sie na polepszenie gry. The end

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 8 lip 2012, 20:26 
Cytuj  
wodny napisał(a):
Każda rasa ma takie same hitboxy. ;)


jaki fail jak bendem kcial wyjebac hedszota w norn'a i na celuje w glowe to nietrafie phail!!!!


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 9 lip 2012, 08:46 
Cytuj  
Szamotula napisał(a):
Sorry, ale co czytam wybiorczo?

Zadaje proste jebane pytanie - dlaczego tooltipy sa ogolnikowe, zamiast <tutaj jeblem 2 przyklady>.



A ty znów się czepiasz tylko ostatniego postu, to tylko potwierdza co napisałem, spoko ale tego już się nie da wyleczyć, gl, zresztą nawet w ostatnim poście pisałem że "czepiam" się całej twojej twórczości na co ty znów odpisałeś apropo ostatniego postu.

Że kur... nie wspomnę tego twojego wymyślania i hejtowania GW2, raz ci się nie podoba A jak ci ludzie napiszą co i jak to natychmiast ci się nie podoba B potem C itd, weź może rozpisz w jednym poście wszystko co ci się nie podoba zamiast wymyślać wciąż i wciąż coś nowego, 100% hejtera.

Cytuj:
Outfity(przynajmniej te ktore teraz sa) tez sa imo srednim pomyslem - skoro gear mozna dowolnie transmutowac to kto bedzie biegal w stroju kucharza, zamiast w jakiejs zajebiscie wygladajacej zbroi.


OD razu widać że nie grałeś w GW1.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1713
Dołączył(a): 2.11.2009
Offline
PostNapisane: 9 lip 2012, 10:02 
Cytuj  
Kurwa mac no, czepiam sie tego ze quotujesz mojego calego posta - posta, ktorym sa CALE 2 zdania. Odpowiadasz na niego rowniez 2-3 zdaniami zupelnie nie na temat i potem zarzucasz mi czytanie wybiorczek.

Nosz kurwa - jak chcesz sie odnosic do mojej calej 'tworczosci'(ktora notabene byla w innych tematach) to for sake pisz do czego sie odnosisz.

Zmianiajac temat na bardziej przyziemny i oczywisty wiesz jak by to wygladalo?

Ja - Ktos mi moze powiedziec, dlaczego auto mi nie zapala?

Ty - <quote> Ktos mi moze powiedziec, dlaczego auto mi nie zapala?</quote>
O jezuuu, przeciez najpierw musisz karkowke w marynacie potrzymac,

Ja - Co kurwa? Co ma piernik do wiatraka?

Ty - Ale ty czytasz wybiorczo!!!

Rozumiesz o co mi chodzi? Skad ja mam wiedziec do czego ty pijesz skoro quotujesz jedno zasrane zdanie. Opcja quotowania jest wlasnie do tego, aby sie odnosic bezposrednio do slow zawartych w cytacie.

_____

I jakie kurwa hejtowanie? Bo zaznaczam, ze cos jest niedorobione kiedy faktycznie cos jest niedorobione?
Poprostu przypomniala mi sie sprawa tooltipow to o niej napisalem.
Teraz jak to pisze przypomnialo mi sie tez, ze w bindingsach nie mozna przypisac czegos takiego jak 'cancel spell/cancel animation', przez co czesto marnujemy spella ze sporym Cd, tylko dlatego ze cel wyszedl poza zasieg(co prawda mozna to robic ESC, ale przydala by sie opcja przebindowania pod cos wygodnieszjego). To tez dla ciebie jest wymyslaniem problemow? Przeciez to sa gamebreaking rzeczy, ktore maja ogromny wplyw na rozgrywke.

Malo tego - zebys mogl podpiac cos pod hejt to musiala by to byc moja opinia o czyms, ktora notabene powinna byc bezpodstawna. A to, ze takie tooltipy sa nie dokladne to nie jest kwestia preferencji, czy upodobania - to sa podstawy, ktore musza zostac zaimplementowane jesli arenanet faktycznie chce popchanc PvP w gw2 na wyzszy poziom. W competitive play nie ma miejsca na ukryte statystyki, czy randomowe mechaniki - wyobraz sobie na przyklad starcrafta, w ktorym nie masz opcji cancelowania wydanych komend, a czas budowy struktur jest randomowy.


_________________
Abuchat.com/bettingnation - otwarta grupa non-profit dla entuzjastow esportowych.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 lip 2012, 17:16 
Cytuj  
Szamotula napisał(a):
Teraz jak to pisze przypomnialo mi sie tez, ze w bindingsach nie mozna przypisac czegos takiego jak 'cancel spell/cancel animation',

Oczywiscie ze nie mozna. W GW2 nie ma cancelowania animacji.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

****
Avatar użytkownika

Posty: 1713
Dołączył(a): 2.11.2009
Offline
PostNapisane: 9 lip 2012, 18:55 
Cytuj  
Wcisnij ESC podczas castowania spella i sprawdz co sie stanie.
Problemem jest tylko to, ze nie da sie tego przebindowac pod cos wygodniejszego.


_________________
Abuchat.com/bettingnation - otwarta grupa non-profit dla entuzjastow esportowych.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 lip 2012, 19:10 
Cytuj  
Szamotula napisał(a):
Wcisnij ESC podczas castowania spella i sprawdz co sie stanie.
Problemem jest tylko to, ze nie da sie tego przebindowac pod cos wygodniejszego.

Nic sie nie stanie bo Cd jest naliczany na poczatku.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

****
Avatar użytkownika

Posty: 1713
Dołączył(a): 2.11.2009
Offline
PostNapisane: 9 lip 2012, 19:18 
Cytuj  
Nie. Tworzy sie maly cooldown, ktory blokuje mozliwosc uzycia tego skilla ponownie przez bardzo krotka chwile(chyba 3sekundy).

Nie wiem czy bedzie to naprawione ale ESC mozna bylo abusowac w ostatnim BWE na stun breakerach. Cooldown na spell wchodzi po zakonczeniu animacji(przy roznych shoutach/cc breakerach jest ona dosc dluga), a wyjscie ze stuna nastepuje odrazu po wcisnieciu skilla, przez co wciskalo sie stun beakera, wychodzilo ze stuna i zanim zakonczyla sie animacja wciskalo sie ESC i boom - wyjscie z cc co 3-4s, zamiast co 30-45s.


_________________
Abuchat.com/bettingnation - otwarta grupa non-profit dla entuzjastow esportowych.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 9 lip 2012, 19:45 
Cytuj  
Szamotula napisał(a):
Nie. Tworzy sie maly cooldown, ktory blokuje mozliwosc uzycia tego skilla ponownie przez bardzo krotka chwile(chyba 3sekundy).

Nie wiem czy bedzie to naprawione ale ESC mozna bylo abusowac w ostatnim BWE na stun breakerach. Cooldown na spell wchodzi po zakonczeniu animacji(przy roznych shoutach/cc breakerach jest ona dosc dluga), a wyjscie ze stuna nastepuje odrazu po wcisnieciu skilla, przez co wciskalo sie stun beakera, wychodzilo ze stuna i zanim zakonczyla sie animacja wciskalo sie ESC i boom - wyjscie z cc co 3-4s, zamiast co 30-45s.

Wysłałeś bug raport?

****
Avatar użytkownika

Posty: 1713
Dołączył(a): 2.11.2009
Offline
PostNapisane: 9 lip 2012, 19:54 
Cytuj  
Ofc.


_________________
Abuchat.com/bettingnation - otwarta grupa non-profit dla entuzjastow esportowych.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 433 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 22  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.