mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2488 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 125  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 paź 2006, 20:42 
Cytuj  
Tyle, ze sad nie zabiera prawa jazdy, tylko ustanawia zakaz prowadzenia pojazdow. Przeczytaj wyrok dokladnie. A z takim wyrokiem to nawet majac 10 praw jazdy nie wolno ci prowadzic.

X.


_________________
http://zaginiony.net

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 16 paź 2006, 22:18 
Cytuj  
Asmax napisał(a):
potem moga byc problemy zeby pojezdzic w Polsce...

Najmniejszych problemów podobno nie ma

Xanth napisał(a):
Tyle, ze sad nie zabiera prawa jazdy, tylko ustanawia zakaz prowadzenia pojazdow. Przeczytaj wyrok dokladnie. A z takim wyrokiem to nawet majac 10 praw jazdy nie wolno ci prowadzic.

X.

Niestety tutaj masz racje, dzwoniłem, jutro idę załatwiać to odwołanie, ciekawe co mi to da...


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 16 paź 2006, 22:31 
Cytuj  
Enhu napisał(a):
Najmniejszych problemów podobno nie ma


Jezeli zdaje sie w UE oczywiscie to nie ma:). Tamte systemy sa duzo lepsze dla mlodych nowych kierowcow, jezeli ktos potrzebuje prawa jazdy szybko i sprawnie to polska mimo koszmarnie dlugiego czasu czekania na egzamin w WORDZie oferuje to w trybie ekspresowym :>


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 16 paź 2006, 22:53 
Cytuj  
myśle... myśle... i postanowiłem sobie zostać... amerykaninem...

czytam sobie formularz N-400, dojechałem do pewnego momentu i tekst, jaki amerykański rząd chce abym wypełnił, jest poprostu rozwalający :D

Obrazek


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 paź 2006, 07:53 
Cytuj  
Enhu napisał(a):
Ten kraj jest coraz bardziej pojebany... zostawiłem auto pod szkołą, po powrocie z wycieczki z okazji dnia nauczyciela wczoraj wieczorem władowałem torbe do samochodu, przekręciłem stacyjke, żeby sobie włączyć światło w aucie (zostawiłem w skrytce klucze do domu). Po znalezieniu kluczy miałem sobie iść na autobus, a tu nagle słysze jakieś pukanie w szybe, patrze a tu policjant. Standardowo otwieram okno, i się pytam "Dobrywieczór, co się stało panie władzo ?" na to koleś do mnie "Proszę wysiąść i położyć ręce na masce". Stałem tak jak debil przez dobre 20minut zanim przyjechał radiowóz. Dmuchałem w to urządzonko do pomiaru alkocholu we krwi, nie mam pojęcia dlaczego, wkońcu przecież miałem wyłączony silnik w aucie. Stwierdzili, że mam 1.5 promila alkocholu w wydychanym powietrzu, ale WTF ? skoro nie jechałem samochodem, miałem już nawet bilet na autobus kupiony...

Skończyło się na mandacie na 1200pln, i odebraniu prawa jazdy na 3 lata.

Czy mi się wydaje, czy ten kraj jest coraz bardziej popierdolony ?



Nie znam sie na karnym, ale jezeli odebrales kare - czyt. podpisales to masz przejebane i mozesz sie odwolywac do usranej smierci. Mozesz miec racje ale nikt nie rozpatrzy twojego odwolania bo podpisem potwierdziles ze zgadzasz sie z kara. Przykro mi.

Swoja droga kiedys znajmego tez wywiezli do wytrzezwialki, bo w zimie pili sobie w samochodzie (zima byla, a to bylo w LO). Tyle ze wtedy nie odbierali prawka no i mozna jeszcze bylo chlapnac sobie w miejscu publicznym.


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 17 paź 2006, 08:06 
Cytuj  
Enhu, jak ktoż był w PZPR to skreśla chyba Yes w 9.a. :D
Choć teoretycznie była to chyba partia socjalistyczna
A np. Gunter Grass powinien byłby wypełnić także na Yes odpowiednie kratki dotyczące III Rzeszy.


_________________
O.o

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 17 paź 2006, 09:32 
Cytuj  
http://wiadomosci.onet.pl/1419130,11,item.html napisał(a):
Sowińska: Pary mieszkające razem do rejestracji
"Gazeta Wyborcza": Rzecznik Praw Dziecka Ewa Sowińska chce, aby mieszkające razem pary rejestrowały się w urzędzie.
"Gazeta Wyborcza" powołuje się na wysłane we wrześniu pismo Rzecznika do minister pracy i polityki społecznej, Anny Kalaty.

W cytowanym przez gazetę piśmie Sowińska proponuje wprowadzenie obowiązku rejestracji wspólnie żyjących par. Musiałyby też one zgłaszać w urzędzie rozpad związku, podając przy tym przyczyny. Sowińska zastrzega, że zarejestrowanie nieformalnego związku nie oznaczałoby zrówniania go z małżeństwem. Uzasadniając te pomysły Rzecznik Praw Dziecka napisała, że wolne związki są czasem przyczyną przemocy, anarchii i demoralizacji, a nade wszystko tragedii najmłodszych. Rzecznik proponuje też zaostrzenie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i karanie sąsiadów za obojętność wobec krzywdzonych dzieci.

Wiceminister pracy Joanna Kluzik-Rostkowska wyraziła zdziwienie pismem Sowińskiej. Podkreśliła, że pomoc rodzinie jest potrzebna, ale przy użyciu innych środków. Mówiąc o rejestracji nieformalnych związków, wiceminister wyraziła wątpliwość co do możliwości wyegzekwowania tego przepisu.



lol?


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 paź 2006, 07:50 
Cytuj  
http://wiadomosci.onet.pl/1419797,11,item.html
Rotfl, 800 zł na rękę za siedzenie przed tv, bezterminowo ! Nie wiedziałem, że jesteśmy tak bogatym krajem.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 paź 2006, 08:14 
Cytuj  
o qrwa to koniecznie zwalniam się z pracy i zaczynam na czarno;) - zawsze 800 zł więcej w kieszeni;)
Jestem ciekaw czy po spędzeniu 30 lat na bezrobotnym dostanę emeryturę;)


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 18 paź 2006, 08:31 
Cytuj  
800zl? To nie przejdzie.
Przeciez juz na rynku ciezko znalesc kadry i pracownikow. Jak to by weszlo to bysmy sie utopili w deficycie (akurat by wzrastal na nowa kadencje aby zwalic wine na nastepna ekipe), oraz pieknym bezrobociem "bo pracy nie ma".

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 18 paź 2006, 08:44 
Cytuj  
Po co harować w jakimś supermarkecie/hurtowni czy czymś podobnym za 600-700zł w momencie kiedy łatwo i wygodnie można pójść na "Lepperowe" i mieć 800zł na ręke + raz w roku na 2-3 miechy jechać na zachód robić na czarno? ^^

W ten sposób twoje dochody łatwo mogą wzrosnąć o 2 razy lub nawet więcej. A o emeryture się nie martwisz bo wpłacasz sobie zupełnie prywatnie z tego co zarobisz np w Anglii.

Ale i tak nie przejdzie.


_________________
Altaya | BF4

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 18 paź 2006, 09:08 
Cytuj  
ja bym nie byl tego taki pewien ze nie przejdzie, bo wtedy lepper znow moze zerwac koalicje


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 paź 2006, 09:21 
Cytuj  
I wreszcie narod bedzie mogl wybrac...


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 18 paź 2006, 10:55 
Cytuj  
najbardziej anty-ekonomiczny pomysl jaki widzialem , tu nie Skandynawia
zeby sie w cos takiego bawic rofl , ktos ladnie to przedstawil na przykladzie hipermarketow , gwarant ze ci ludzie pojda z usmiechami na twarzach na bezrobotne i beda ciagnac 800 zl , powstanie sztuczne bezrobocie , a tabuny nierobow wyczyszcza skarb panstwa do czysta

Fabie madrze napisal (o dziwo:) ) , "Lepperowe" nie podlega dyskusji bo Lepperowska nieobliczalnosc moze mu kazac z miejsca zerwac koalicje , moze to zrobic bezpiecznie wlasciwie poniewaz i tak wszedlby do Sejmu w odroznieniu od LPR , przejdzie jak nic PiS za nic nie odda stolkow


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 paź 2006, 11:15 
Cytuj  
Vorten napisał(a):
Po co harować w jakimś supermarkecie/hurtowni czy czymś podobnym za 600-700zł w momencie kiedy łatwo i wygodnie można pójść na "Lepperowe" i mieć 800zł na ręke + raz w roku na 2-3 miechy jechać na zachód robić na czarno? ^^

W ten sposób twoje dochody łatwo mogą wzrosnąć o 2 razy lub nawet więcej. A o emeryture się nie martwisz bo wpłacasz sobie zupełnie prywatnie z tego co zarobisz np w Anglii.

Ale i tak nie przejdzie.


Hm... No niby tak, choc z drugiej strony to przeciez wciaz jest opodatkowanie od dochodow osiaganych za granica. A wystarczy ze US cie dobrze przeswietli i zacznie sie dopytywac skad masz na to i na tamto.
Kary w Polsce moze nie sa takie jak np. w USA ale sa dotkliwe. Choc z drugiej strony cala administracja musialaby dzialac sprawnie.

Jest wogole taki kraj gdzie zasilek wyplacaja bezterminowo?


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 18 paź 2006, 11:21 
Cytuj  
mnie ciekawi o ile pracodawcy np hipermarketow beda musieli zaplacic
wiecej pracownikom zanim poloza na biurkach wypowiedzenia z okrzykiem " a mi to teraz LOTTO" :)

z drugiej strony nabywcza sila tych 800 zl realnie spadnie bo wszystko zezre inflacja


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 18 paź 2006, 11:47 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
z drugiej strony nabywcza sila tych 800 zl realnie spadnie bo wszystko zezre inflacja

Tez tak sobie pomyslalem, ale nie pisalem, bo sie nie znam:)

A ja mam inny pomysl. Zabijac wszystkich bezrobotnych. Raz dwa kazdy znajdzie prace (no, z pewnymi wyjatkami, kury domowe mogą życ imo).


_________________
Obrazek

***

Posty: 675
Dołączył(a): 4.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 paź 2006, 11:56 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
mnie ciekawi o ile pracodawcy np hipermarketow beda musieli zaplacic
wiecej pracownikom zanim poloza na biurkach wypowiedzenia z okrzykiem " a mi to teraz LOTTO" :)

z drugiej strony nabywcza sila tych 800 zl realnie spadnie bo wszystko zezre inflacja


jeżeli sam się zwalniasz, albo za porozumieniem stron rozwiązujesz umowę o pracę to nie przysługuje Ci kuroniówka, co z lepperówką nie wiem :D


Ostatnio edytowano 18 paź 2006, 16:30 przez Bullet, łącznie edytowano 1 raz
****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 18 paź 2006, 12:25 
Cytuj  
Te 800 zł dla każdego bezrobotnego to jakaś bzdura jest.
A kto pójdzie do pracy np. na 0,5 etatu na pocztę albo do jakiegoś mniej ważnego urzędu, skoro nic nie robiąc można mieć dużo więcej?
Zatem te 800 PLN komplikuje także życie pracodawcom, nieco (zawsze są jakieś sposoby).


_________________
O.o

****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 18 paź 2006, 16:18 
Cytuj  
Pracodawcom bardziej skomplikuje zycie - nieopłacalność nowej umowy zlecenia od nowego roku.


_________________
OrleOko czuwa...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2488 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 125  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.