mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 424, 425, 426, 427, 428, 429, 430 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1514
Dołączył(a): 5.10.2009
Offline
PostNapisane: 3 lut 2014, 20:04 
Cytuj  
Cytuj:
w marketach widze mase ludzi z wypelnionymi koszykami , wierzyc mi sie nie chce ze zarabiaja minimalna krajowa

Kocia karma pod spodem a na wierzchu ananasy i pomarańcze.


_________________
PSN_id: Adhoc8810


Ostatnio edytowano 3 lut 2014, 20:32 przez Adhoc, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 3 lut 2014, 20:19 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
to moze popatrz co maja w tych koszykach.
a potem idz do almy/piotra i pawla i zobacz roznice.


no widze co sie dzieje np w takim real , zakupy srednio po 150-200 zl , dlatego nie lubie marketow i stania wkurwionym w kolejce

gdyby bylo tak zle to by konsumpcja w polsce sie zalamala i wraz z nia gospodarka - nie przesadzajmy juz


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 lut 2014, 20:30 
Cytuj  
no ale za 150-200zl to ludzie robia zakupy na 2 tygodnie.
konsumpcja czego ma ci sie zalamac? ziemniakow, szynki za 11zl? bo to sa glowne dobra konsumpcyjne u nas w kraju.
nikt nie przesadza, ale znam rodzine (3 osobowa), ktora ma 160zl tygodniowo na zakupy w biedronce i wiecej ani grosza nie moze wydac.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 lut 2014, 20:40 
Cytuj  
http://www.nawalony.com/komiks/411
edukacja po polsku ;]


_________________
.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 3 lut 2014, 20:47 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
embe napisał(a):
Głupie tematy robią, przecież nie dotyka to marginesu społecznego tylko jest normą, ja rozumie że politycy nie wiedza o takich statystykach ale dziennikarze nie powinni się wygłupiać.
To tak samo można zrobić materiał jak ma żyć emeryt z 1200zł co tez jest normą bo nie każdy obecny emeryt to były milicjant, sbek, ubek itd.


szczerze , nie sadze

w marketach widze mase ludzi z wypelnionymi koszykami , wierzyc mi sie nie chce ze zarabiaja minimalna krajowa

Na ulicach masę dobrych samochodów, a przy ulicach masę ładnych domków, nowych bloków, odnowionych kamienic i apartamentowców.

Alda weź się ogarnij i przestań gadać głupoty. To, że masz sporo zamożnych ludzi to nie oznacza, że nie masz jeszcze więcej żyjących od 1 do 1 albo gorzej.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 lut 2014, 20:54 
Cytuj  
I ciekawe ile z tego na kredyt ;]

A ludzie biedniejsi tez sie z tym nie staraja obnosic.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 lut 2014, 01:03 
Cytuj  
Widzisz z pełnymi koszykami, bo idą po wypłacie, a potem biedują.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 4 lut 2014, 01:09 
Cytuj  
to skad te biedronki co robia obrot ? , bez klientow by tego nie zrobili

ja doskonale wiem ze latwo ludziom nie jest , ani mnie , ani wam , ale nie robmy z polski korei polnocnej jak marek


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 lut 2014, 06:06 
Cytuj  
Sam kupuje często w biedrze i lidlu. I wcale juz tam biedota nie kupuje tylko, starczy spojrzec na samochody na parkingach.


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 lut 2014, 07:43 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
to skad te biedronki co robia obrot ? , bez klientow by tego nie zrobili

ja doskonale wiem ze latwo ludziom nie jest , ani mnie , ani wam , ale nie robmy z polski korei polnocnej jak marek



no widzisz nie muszę. Sami jesteście tego świadomi. Ja z koleji jestem świadom faktu, że gdybym to ja był autorem któregoś z tych postów to tczewiak kolejny próg by już przykraczał, a Junkier musiałby mu jeszcze wylizać.
Aldatha ty nie rozumiesz jednej rzeczy - za minimalną w UK godnie się żyje i ludzi stać nawet na markowy ciuch, but czy holidaya all inclusive w Egipcie.
Za minimalną w Polsce ledwo ci wystarczy na jedzenie i bieżące opłaty.

Do tego dochodzi polityka państwa - nasz agresywny system siega po pieniążki nawet od tych najbiedniejszych którzy i tak biedują, na zachodzie mogliby oni pewnie liczyć na różnej formy dofinansowania i pomoc.


Ostatnio edytowano 4 lut 2014, 07:45 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 lut 2014, 07:45 
Cytuj  
No np. te zestawionka są przerażające http://polskabieda.com/


_________________
.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 4 lut 2014, 08:36 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
to skad te biedronki co robia obrot ? , bez klientow by tego nie zrobili

ja doskonale wiem ze latwo ludziom nie jest , ani mnie , ani wam , ale nie robmy z polski korei polnocnej jak marek

W Biedronkach masa osób chodzi robić zakupy za 10 zł. Oczywiście obok nich są ludzie robiący je za 150 zł, ale patrz mój wcześniejszy post.
Biedronka i ogólnie dyskonty (Lidl, itd) przeżyły taką eksplozję i wyrosły w ciągu ostatnich lat jak grzyby po deszczu bo duża część społeczeństwa musi liczyć każdą złotówkę, a dyskonty zaoferowały te ~10 lat temu ceny niższe zarówno od Hipermarketów jak i sklepów osiedlowych.

Nie chcę mi się znowu mediany zarobków szukać, ale była ona paręset złotych wyższa od płacy minimalnej. I to tego typu zarobki i jeszcze niższe emerytury są normą w tym kraju.

Zresztą jak Mark pierdoli i trolluje czasem, to akurat tu ma rację w swoim poście dwa wyżej od mojego.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 lut 2014, 08:56 
Cytuj  
zobaczcie jak panstwo robi w chuja przedsiebiorcow:
http://polskabieda.com/?opcja=graf&nr=18

roznica w podatku do zaplacenia prawie dwukrotna, tylko z tego powodu, ze w Polsce firma placi podatek dochodowy od towaru ktory wciaz zalega na polkach. To jest nic innego jak prawnie usankcjonowana kradziez.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 4 lut 2014, 09:44 
Cytuj  
Tu chodzi o różnice remanentów między końcem a początkiem roku. Dodajesz ją do dochodu, więc w tym przypadku powiększy podstawę opodatkowania. Tak samo ujemna będzie pomniejszać dochód. Fiskus chce kasę jak najszybciej i to jest be, ale nic nie kradnie akurat w tym przypadku. Nie jest to też szczególnie nienormalne, bo skoro kupił towar, a go nie sprzedał to nie był to formalnie koszt uzyskania przychodu. Oczywiście ta strona już tego nie objaśnia, bo jest skierowana do takich jak ty.


_________________
Χ Ξ Σ


Ostatnio edytowano 4 lut 2014, 10:07 przez Tor-Bled-Nam, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 lut 2014, 10:07 
Cytuj  
za duzo TVNu i klaskania posladami Torbus. Towar zakupiony i nie sprzedany powinien byc wliczony w koszta i pomniejszac nasz rzeczywisty dochod. Bo to sa koszta. Zgodnie z prawami logiki i traktowania ciebie i twojej firmy przez panstwo jako rownorzednego partnera.
Niestety to jeden z licznych dowodow na to ze w Polsce firma jest do dojenia, podobnie jak przecietny Kowalski.

Zreszta z kim ty dyskutowac? Z czlowiekiem, ktory podobnie jak prorzadowe media udowadnial, ze w Polsce mamy nizsze podatki niz w UK sprytnie zapominajac wziac pod uwage roznicy w kwocie zwolnionej od podatku? Tzn. prorzadowe media zrobily to sprytnie traktujac przecietnego polaka jak debila, ty tylko powtorzyles ich slogany. Jak debil.


Ostatnio edytowano 4 lut 2014, 10:20 przez Mark24, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 4 lut 2014, 10:09 
Cytuj  
A jeśli nie sprzedałeś nic i nie osiągnąłeś żadnego dochodu w danym roku albo jest mniejszy niż koszty? W jakiś sposób trzeba to przeksięgować na kolejny, żebyś nie był stratny. To jest jeden sposób, pewnie da się inaczej i lepiej. Ja się nie znam na podatkach, ale nikt tu nic nie kradnie. A ty nie rozróżniasz nawet podstawowych pojęć, więc nie filozofuj.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 lut 2014, 10:21 
Cytuj  
Torbus - tak jeden ze sposobow a ze uderzajacy w prywatna firme to chuj. Najwyzej chuj firme strzeli - ale kogo to?

Zrezta to tylko jeden ze sposobow "luskania". Poklikaj i poczytaj sobie dalej.
Ja na serio podziwiam wszystkich ktorzy prowadza wlasny biznes w Polsce.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 4 lut 2014, 10:27 
Cytuj  
Po co mam oglądać materiał zbudowany na konkretny efekt? Przed chwilą pokazałem ci jak te dane zostały zmanipulowane, myślałeś że ludzie są okradani. Mógłby zrobić taki slajd:

remanent początkowy 50k
sprzedaż 100k
inne koszty 50 k
remanent końcowy 0

dochód do opodatkowania 100-50-50 = 0 , płacę w Polsce 0 podatku! Ale ta królowa dyma swoich poddanych.

A to, że w Polsce kwora wolna jest skandalicznie niska, czy koszty pracy są wysokie to ja bardzo dobrze wiem i nie potrzebuję tego typu pierdołowatych stron.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 4 lut 2014, 12:29 
Cytuj  
Zdrada! Kwiatkowski mówi głosem pisu!

http://tvn24bis.pl/informacje,187/2013- ... 94364.html


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 4 lut 2014, 13:04 
Cytuj  
Niah napisał(a):
Zdrada! Kwiatkowski mówi głosem pisu!

http://tvn24bis.pl/informacje,187/2013- ... 94364.html


o widzisz a ja sie w sumie balem ze koles na takim stanowisku bedzie uparcie bronil po a tu mila niespodzianka powinienes sie cieszyc:) i czy to glos pisu? bo ja wiem.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 424, 425, 426, 427, 428, 429, 430 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.