mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2488 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 125  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 lis 2006, 12:03 
Cytuj  
Fabianek napisał(a):
masz racje chyba, bo to co na ekranie to tylko slepek pixeli, gra jest przeznaczona dla 15+ a iirc przy ciezkich przestepstwach polskie prawo traktuje 15sto(lub 16sto sorry nie pamietam) latki tak jak doroslych.

Reszty mi się nawet nie chce czytać bo babole walisz na samym początku. Doczytaj zanim coś napiszesz bo pieprzysz jak nasi politycy, którzy donieśli do prokuratury o popełnieniu przestępstwa (??!!!??) za rozpowszechnianie tej gry. 15+ jest tylko w Japonii wg ichniejszego CERO, wg PEGI gra jest tylko dla dorosłych - 18+.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 20 lis 2006, 14:34 
Cytuj  
@up hmm a ja widze na http://www.pegi.info/pegi/search.do (w title wprowadz rule of rose ) ze gra ma znaczek 15+ i 16+ w zaleznosci od kraju (dla polski jest 16) gdzie ty znalazles ze to jest 18+.

A swoja droga przyczepiles sie do najmniej istotnego szczegolu a do tego wprowadzasz innych w blad.


@down dla ciebie zdjecie okladki moze ma wieksze znaczenie niz oficjalna strona, dla mnie nie. a po za tym nadal sie czepiasz nieistotnego szczegolu. wiec skoncz wasc wstydu oszczedz.


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired


Ostatnio edytowano 20 lis 2006, 15:33 przez Fabianek, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 lis 2006, 15:00 
Cytuj  
Ta gra jeszcze nie została wydana w Europie jak umieszczali to w pegi.info, wpis jest z 29 czerwca. W stanach masz ESRB Rating: M - Mature a w europie w sklepach PEGI jest jak najbardziej 18+
link: http://www.game.co.uk/ViewProduct.aspx? ... mid=328983


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 21 lis 2006, 09:29 
Cytuj  
Gra jest tylko na PS2. Wziawszy pod uwage odsetek graczy ktory korzysta z PSa w Polsce to naprawde jest problem na skale kraju :roll: No ale jak wiadomo kazdy powod jest dobry zeby zrobic troche szumu medialnego wokolo swojej osoby. A nuz mochery nadadza tytul 'obroncy moralnosci' i beda glosowac? Polska polityka 4tw

Swoja droga szkoda ze tylko na PS2 :(


pozdrawiam

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 lis 2006, 12:07 
Cytuj  
Albo jest to kampania medialna.
Ultima.pl tak reklamuje ta gre:

Cytuj:
Rule of Rose (PS2)
Gra, która szokuje opinię publiczną. Gra, której sprzedaż w Polsce niedługo może zostać zakazana!




_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 28 lis 2006, 09:37 
Cytuj  
http://wiadomosci.onet.pl/1440896,11,item.html

:o

EDIT: To tez jest dobre! http://mojefinanse.interia.pl/news?inf=821730 . Co za banda zlodziei :(

EDIT2: I jeszcze jedna ciekawostka:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3758988.html



pozdrawiam

***

Posty: 607
Dołączył(a): 23.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 lis 2006, 11:25 
Cytuj  
1. Kilka faktów o polskiej gospodarce:
http://finanse.wp.pl/POD,1,wid,8617758,wiadomosc.html
http://finanse.wp.pl/POD,1,wid,8614985,wiadomosc.html

2. Plany odnośnie strefy euro:
http://biznes.onet.pl/2,1441552,wiadomosci.html

3. Pomysły na ulżenie kierowcom i mechanikom.
http://biznes.onet.pl/2,1441306,wiadomosci.html


_________________
trudno być geniuszem w czasach,
gdy się liczy tylko kasa.
Każdy tylko kasą rusza,
nie docenia się geniusza.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 29 lis 2006, 11:30 
Cytuj  
@up propaganda pełną parą ... a w komentarzach na onecie ...

Estonia 11% Lotwa 13% Litwa8% Slowacja8% lol Sarg po prostu lol polska ze swoim 5,5 raczej biednie wyglada

troche mi to przypomina prl owskie metody , gdzie zestawiano statystyki tak zeby polska wyglądała zajebiście i we wszystkim była pierwsza , ale to takie moje prywatne zdanie


_________________
Obrazek

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 29 lis 2006, 11:39 
Cytuj  
My wszystkim się zajmiemy (R)

Kaczyński & CO. Sp. z o.o.


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 lis 2006, 11:47 
Cytuj  
Raczej dowcip z wyścigiem Rosjanina z Amerykaninem gdzie Amerykanin zajął przedostatnie miejsce a Rosjanin drugie medalowe.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***

Posty: 607
Dołączył(a): 23.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 lis 2006, 13:02 
Cytuj  
No i widać od razu siłę pozytywnego nastawienia do rzeczywistości. :) Na post Logaina, który pokazuje rzeczy negatywne lub takie, które kiedyś mogą być negatywne nikt nie odpowiedział przez całą dobę. Ja natomiast opublikowałem linki do czterech pozytywnych artykułów na temat sytuacji w Polsce i już po 22 minutach były 3 komentarze (ich autorzy raczej nie przeczytali wszystkiego w tak krótkim czasie, ale to szczegół :P ).

Szkoda tylko, że nadal na tym forum dominuje postawa: "Jeśli coś w Polsce jest źle, to na pewno jest to prawda, a jeśli coś w Polsce jest dobrze, to na pewno to jakaś zmyła, bo tak naprawdę jest źle". :-?


_________________
trudno być geniuszem w czasach,
gdy się liczy tylko kasa.
Każdy tylko kasą rusza,
nie docenia się geniusza.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 29 lis 2006, 13:09 
Cytuj  
bo te twoje "pozytywne" opinie są pozytywne tylko na tle krajów takich jak białoruś ew inne kraje trzeciego świata ... a nie w porównaniu z normalnie zarządzanymi i rozwijającymi sie krajami ...

ale z doświadczenia wiem ze "dyskusja" z tobą jest bezsensowna .. cya , wracam do swojej javy :P i obym za 5 lat mieszkal w szwecji :P


_________________
Obrazek

*

Posty: 102
Dołączył(a): 5.01.2006
Offline
PostNapisane: 29 lis 2006, 13:45 
Cytuj  
Sargeras napisał(a):


Znalezione bardzo blisko:
1.
http://finanse.wp.pl/POD,2,wid,8622902,wiadomosc.html - "2.9 mln zł - tyle kosztuje nas Lepper"
http://finanse.wp.pl/POD,2,wid,8622912,wiadomosc.html - "Rada Unii Europejskiej do spraw Ekonomicznych i Finansowych zaakceptowała wczoraj opinię Komisji Europejskiej, według której Polska nie podejmuje działań w celu obniżenia deficytu. Zdaniem Komisji, deficyt wyniesie w przyszłym roku 4 procent PKB, a w roku 2008 3 i 8 dziesiątych procent. "

2. "Takie założenia podała dziennikarzom wicepremier, minister finansów Zyta Gilowska." to są zalożenia a nie rzeczywistość i oby zalożenia Pani Gliowskiej sie ziściły

3. "to paranoja....przeciez nawet malolat wie, ze oryginalna ...
... czesc sluzy dluzej i jest mniej awaryjna...." jak bys doczytal i pomyslal to jest to tylko z korzyscia dla ubezpieczalni a nie szaraczkow, wiec te czesci to takie serwy pirackie wow :P , pisza tam o tym ze iles tam osob bedzie mialo miejsca pracy, ale nie pisza ile osob straci te miejsca w duzych firmach produkujacych orginalne czesci.

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 29 lis 2006, 13:45 
Cytuj  
Odnosnie "Przedsiębiorcy optymistyczni wobec koniunktury w budownictwie". Oczywiscie ze przedsiebiorcy sa optymistyczni, w koncu buduja wiecej i sprzedaja coraz drozej. Tylko ze dla przecietnego Polaka ta sytuacja nie oznacza wcale poprawy polskiego rynku mieszkaniowego. Uznam ze sytuacja jest dobra kiedy przy mojej pensji (ktora jest zdecydowanie powyzej sredniej krajowej) bede mogl kupic srednie mieszkanie nie biorac kredytu na 60 lat.

Co do prognoz ministerstwa finansow to wybacz, ale podejde z wielka rezerwa. Zazwyczaj te prognozy sa mniej trafione niz dlugofalowe przewidywanie pogody. Nagle okazuje sie ze ktos sie 'pomylil' i zamiast przewidzianego 'na plus' wyjda 2x tyle na minus.

A co do tego optymistycznego podejscia to zauwaz jedna rzecz: optymistyczne to zazwyczaj bywaja tylko prognozy i przewidywania (te wlasnie podales). Natomiast to co ja wkleilem to fakty.


pozdrawiam

*

Posty: 102
Dołączył(a): 5.01.2006
Offline
PostNapisane: 29 lis 2006, 14:03 
Cytuj  
aha i co do optymistycznych prognoz tyle, ze te niestety sie spełnia jak znam zycie http://podatki.onet.pl/1441799,1,0,wiadomosci.html

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 lis 2006, 14:13 
Cytuj  
"Jeśli coś w Polsce jest źle, to na pewno jest to prawda, a jeśli coś w Polsce jest dobrze, to na pewno to jakaś zmyła, bo tak naprawdę jest źle".

Musze przyznac ze masz troche racji, ale podkresle jedno.
Coraz lepsza sytuacja w Polsce nie jest dzieki twojemu PISuarowi, ale procentuja, choc wstydze sie przyznac, efekty poprzedniej kadencji oraz wejscie do unii.
Juz widac jak przypisujesz wszystko panom, co tak naprawde ledwo co sie polapali jak trafic do kibla w sejmie.

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 29 lis 2006, 14:15 
Cytuj  
Jedno mnie zastanawia... dlaczego pisza ze akcyza na bezyne wzrosnie o 25gr a na tyton o 13%? Przeciez cholera wie ile wlasciwie ta akcyza wynosi teraz. Taka informacja jest generalnie rzecz ujmujac o kant dupy roztrzasl.


pozdrawiam

***

Posty: 607
Dołączył(a): 23.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 lis 2006, 14:59 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
bo te twoje "pozytywne" opinie są pozytywne tylko na tle krajów takich jak białoruś ew inne kraje trzeciego świata ... a nie w porównaniu z normalnie zarządzanymi i rozwijającymi sie krajami ...

Mylisz się i to dramatycznie. Skoro tak ubóstwiasz porównania, to porównajmy Polskę do prawdziwych potęg gospodarczych i ich wzrostu PKB w 2005 roku:
- USA 3,2%
- Niemcy 0,9%
- Francja 1,2%
- Japonia 2,6%
- Wielka Brytania 1,9%
Czy teraz widzisz wyraźnie, że wzrost PKB o 5,5% rocznie to jednak sukces Polski?
Kard napisał(a):
jak bys doczytal i pomyslal to jest to tylko z korzyscia dla ubezpieczalni a nie szaraczkow, wiec te czesci to takie serwy pirackie wow , pisza tam o tym ze iles tam osob bedzie mialo miejsca pracy, ale nie pisza ile osob straci te miejsca w duzych firmach produkujacych orginalne czesci.

Przeczytałem do końca i dokładnie więc mogę bez problemu ustosunkować się do powyższych hipotez:
- uregulowanie prawne w zakresie serwisowania samochodów nieryginalnymi częściami odbierze ubezpieczalniom pretekst do odmowy wypłaty odszkodowania- moim zdaniem to wybitnie sprzyja szaraczkom, a nie ubezpieczalniom
- zmiany w żaden sposób nie uderzą w producentów oryginalnych części, gdyż ich beneficjentami są osoby, które i tak dokonują napraw starych samochodów z użyciem nieoryginalnych części- zmiany pozwolą im wyjść z szarej strefy.
Logain Darkthron napisał(a):
Co do prognoz ministerstwa finansow to wybacz, ale podejde z wielka rezerwa. Zazwyczaj te prognozy sa mniej trafione niz dlugofalowe przewidywanie pogody. Nagle okazuje sie ze ktos sie 'pomylil' i zamiast przewidzianego 'na plus' wyjda 2x tyle na minus.

W sprawie PKB też doszło do pomyłki. Wszyscy prognozowali wzrost o 3,5-5,2%. A wzrost wyniósł 5,5%. Takie pomyłki mi pasują.
Logain Darkthron napisał(a):
A co do tego optymistycznego podejscia to zauwaz jedna rzecz: optymistyczne to zazwyczaj bywaja tylko prognozy i przewidywania (te wlasnie podales). Natomiast to co ja wkleilem to fakty.

Nieprawda. Linki 1 to fakty. Link 2 to prognozy.
U ciebie natomias w linku 2 z jednego faktu uczyniono podstawę do jak najgorszych domysłów.
Pieszczoch napisał(a):
Coraz lepsza sytuacja w Polsce nie jest dzieki twojemu PISuarowi, ale procentuja, choc wstydze sie przyznac, efekty poprzedniej kadencji oraz wejscie do unii.

Poprzednia kadencja to był niestety koncert afer, nadużyć i marnotrawstwa. Moim zdaniem nie wpłynęło to dobrze na gospodarkę.
A Unia Europejska rozdziela fundusze, ale nie za darmo. Trzeba się podporządkowywać całemu szeregowi obostrzeń, dyrektyw, itp. Ponadto UE nie obniży za nas przestępczości, nie wprowadzi porządku w szkołach, nie podniesie świadomości społecznej w dziedzinach przedsiębiorczości, samorządności, itd. Na arenie międzynarodowej, jak się okazuje, też nie wstawi się za Polską, no chyba że Polska bezwzględnie się o to upomni.
Pieszczoch napisał(a):
Juz widac jak przypisujesz wszystko panom, co tak naprawde ledwo co sie polapali jak trafic do kibla w sejmie.

Wolę w Sejmie największego prostaka niż złodzieja z dyplomem najlepszego uniwerystetu.
Kard napisał(a):
aha i co do optymistycznych prognoz tyle, ze te niestety sie spełnia jak znam zycie

Podwyżka akcyzy na papierosy zaboli tylko tych, którzy palą.


_________________
trudno być geniuszem w czasach,
gdy się liczy tylko kasa.
Każdy tylko kasą rusza,
nie docenia się geniusza.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 29 lis 2006, 15:11 
Cytuj  
Cytuj:
Mylisz się i to dramatycznie. Skoro tak ubóstwiasz porównania, to porównajmy Polskę do prawdziwych potęg gospodarczych i ich wzrostu PKB w 2005 roku:
- USA 3,2%
- Niemcy 0,9%
- Francja 1,2%
- Japonia 2,6%
- Wielka Brytania 1,9%
Czy teraz widzisz wyraźnie, że wzrost PKB o 5,5% rocznie to jednak sukces Polski?


ani sie nie znam na ekonomi ani na polityce wiec w sumie staram sie uniakć tych tematów - na ktorych sie nie znam (to samo radził bym politykom , wróćcie na role ew do klasztorów/szkół przykościelnych etc gówno mnie obchodzi gdzie ale nie bierzcie sie za rządzenie - ehh mała dygresja :D ) a do tematu wole 1% pkb japoni niż 10% polskiego ... bo ich 1% >> 10 % polskiego : P i nie chce mi sie szukać konkretnych danych ile wynosi pkb japoni i polski ... porównywać sie należy z tymi z którymi stało sie na "starcie" i najlepiej w przyroście dochodów netto na głowe mieszkańca ... bo to decyduje o realnej zamozności przeciętnego człowieka i o tym jak mu sie zyje .... to takie moje małe wnioski z jeszcze mniejszej wiedzy ekonomicznej :oops: :oops:

edit a odnosnie akcyzy na fajki , po prostu wzrosnie przemyt i szara strefa , jest ktoś gotów płacić znajdzie sie ktośgotów sprzedać : P , najbardziej mnie bawi gadanie ze oszczedzi sie na "sluzbie zdrowia" - moze dlugofalowo , w ciagu 20 lat ... a straty budzetu panstwa z powodu przemytem i handlem beda sporoo wieksze i to nie na przestrzeni 20 lat tylko od "jutra" ... i jeszcze ktos mi wytyka krótkowzrocznosc :(:(


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 29 lis 2006, 15:18 przez meterrr, łącznie edytowano 1 raz
******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 29 lis 2006, 15:11 
Cytuj  
Sargeras napisał(a):

Poprzednia kadencja to był niestety koncert afer, nadużyć i marnotrawstwa.


a obecna to moze nie? dwa slowa i jedno nazwisko: Taśmy prawdy - Renata Beger.

Cytuj:
Moim zdaniem nie wpłynęło to dobrze na gospodarkę.

twoim, ale nie moim ja w przeliczeniu na dolaru lub euro zarabiam zdecydowanie mniej niz rok temu, a w zlotych nieznacznie wiecej.


Cytuj:
Wolę w Sejmie największego prostaka niż złodzieja z dyplomem najlepszego uniwerystetu.


a ja wole uczciwa osobe z dyplomem najlepszego uniwersytetu.

Cytuj:
Podwyżka akcyzy na papierosy zaboli tylko tych, którzy palą.


hmmm i tu sie mylisz, gdyz jeszcze bardziej zaboli skarb panstwa (ktory z tego co wiem to nie pali), gdyz powiekszy sie szara strefa, dla przykladu ja jestem osoba palaca do tej pory stronilem od fajek bez akcyzy, ale po nowym roku z pewnoscia sie na nie przerzuce bo nie zamierzam spalac 20+zl dziennie wystarczy ze spalam 14.


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2488 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 125  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.