mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 486, 487, 488, 489, 490, 491, 492 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 mar 2014, 16:23 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
kurde marek wez ty sie w koncu obudz ale zejdz na ziemie. nikt kurwa niczego nie leczy i nikogo tu nie boli ze blizej nam do ruska niz niemca. ty gdziesz te historie wyczytujesz czy sie w nocy rodza w twojej glowie>?


słuchaj Piszpan, gdyby nikogo to nie bolało i nikt niczego nie leczył to tematu robienia z Polski europy środkowej czy jak teraz zachodniej by nie było, prawda? Logiczne.
A jest. I to nie ja go zacząłem.

Napiszę jeszcze raz, mi jest dokładnie wszystko jedno, ja nie czuję się gorszy, moi koledzy z UK, Jamajki, Iraku, Niemiec, Francji, etc. mają to dokumentnie w dupie. Dlatego mnie osobiście śmieszą te idiotyczne podchody do Europy Zachodniej. Jakby to cokolwiek mogło zmienić.
Więc ktoś się tutaj czuje gorszy z powodu pochodzenia z Europy Wschodniej. Do niego uderzaj z pretensjami. Nie do mnie.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 22 mar 2014, 16:46 
Cytuj  
Ja jak spotkam ruska to od razu zaczynam od tego, że u nas wcześniej budowano kamienne zamki i że mieliśmy rycerstwo.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 22 mar 2014, 17:32 
Cytuj  
marek no ale kto tutaj sie czuje gorszy?


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 22 mar 2014, 18:02 
Cytuj  
Wszyscy ci którzy zabiegają od pedałów z zachodu potwierdzenia naszej europejskości.

Uważam DoRzeczy za jedyną Polską gazetę, ale obecność na jej łamach kogoś takiego jak szewach weissa skłania mnie do zastanowienia czy Lisickiego nie dopadł kompleks prawicy od lat 90 kiedy to gówno wyborcze straszyło polskimi faszystami poukrywanymi w lasach czyli strach przed łatką antysemity.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 23 mar 2014, 19:38 
Cytuj  
Hehe... http://300polityka.pl/news/2014/03/23/p ... nii-do-pe/

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 23 mar 2014, 19:49 
Cytuj  
Nie widzę w tym nic kompromitującego nie licząc tego, że dali się nagrać.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 mar 2014, 21:24 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
marek no ale kto tutaj sie czuje gorszy?


Niah napisał(a):
Wszyscy ci którzy zabiegają od pedałów z zachodu potwierdzenia naszej europejskości.



no i wszyscy ci którzy tym zabiegom przyklaskują doszukując się w naszych korzeniach zachodnich akcentów. Na siłę.

Jak nie wypływa to z kompleksów, czy poczuwania się gorszym to niby z czego?

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 23 mar 2014, 22:33 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Piszpan napisał(a):
marek no ale kto tutaj sie czuje gorszy?


Niah napisał(a):
Wszyscy ci którzy zabiegają od pedałów z zachodu potwierdzenia naszej europejskości.



no i wszyscy ci którzy tym zabiegom przyklaskują doszukując się w naszych korzeniach zachodnich akcentów. Na siłę.

Jak nie wypływa to z kompleksów, czy poczuwania się gorszym to niby z czego?


"Akcentów" to można w naszych korzeniach wschodnich się doszukiwać. Rdzeń jest zachodni. Kiedy przez setki lat termin narodu dotyczył co najwyżej szlachty to co dzieliło ludzi na grupy była religia. U nas katolicyzm, na wschodzie prawosławie. Co jeszcze można uznać za ważne np. alfabet - u nas łaciński, na wschodzie cyrylica. System polityczny też zgoła inny od tego ze wschodu. Uniwersytet otworzyliśmy 400 lat przed nimi. Co niby mamy ze wschodem wspólnego? Nawet w spożyciu alkoholu nam daleko do Ukrainy i Rosji.
Polska zawsze była na styku wschodu i zachodu ale z przewagą wpływów zachodnich.
Zresztą jak tu dyskutować jak uważasz Czechów za naród, który ma więcej wspólnego z wschodem. A jeśli Czesi to i Niemców trzeba by do wschodu zaliczyć, bo to naród do którego Czesi są chyba najbardziej podobni( co zresztą nie jest dziwne, zważywszy na historię)
I nie wiem czy bierzesz pod uwagę, że nie bierze się to z kompleksów, tylko znajomości historii? Mi to lata czy Polska byłaby wschodnia z prawosławiem i cyrylicą czy tak jak jest - zachodnia z katolicyzmem i alfabetem łacińskim. Fakt jest jednak taki, że wszelkie nowe idee, pomysły płynęły do nas z zachodu, a potem co najwyżej na wschód. Z Niemiec, Włoch, ale i z Francji ponieważ przez długi czas byliśmy frankofilami.
Ciekawi mnie jakie ty masz argumenty na swoją tezę oprócz "bo ja tak mówię"


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 23 mar 2014, 23:12 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
no i wszyscy ci którzy tym zabiegom przyklaskują doszukując się w naszych korzeniach zachodnich akcentów. Na siłę.

Jak nie wypływa to z kompleksów, czy poczuwania się gorszym to niby z czego?

Nudny się robisz z tym pierdoleniem o kompleksach. Też mógłbym napisać, że głupoty które tu wypisujesz to efekt kompleksu niższości, który w dodatku w żałosny sposób starasz się stłumić:
Cytuj:
Napiszę jeszcze raz, mi jest dokładnie wszystko jedno, ja nie czuję się gorszy


Ale ograniczam się do twierdzenia, że masz chujową znajomość historii i prawdopodobnie wciąż nie do końca ogarniasz o czym jest ta dyskusja.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 08:17 
Cytuj  
czyli jestesmy spoleczenstwem na wskros zachodnim? Ten wschod Europy to pewnie gdzies przy Uralu, bo jak (nie daj boze, przeca niegodni sa kacapy jedne) Ukraina wejdzie kiedys do EU to trzeba bedzie najpierw wymyslic od nowa Europe Srodkowa (bo my juz zachodnia, a nasi wschodni sasiedzi wschodnia) by po kilku latach Ukraincy oglosili, ze szukali, szukali, szukali w swojej historii i znalezli - sa zdecydowanie kultura zachodnioeuropejska!
Zreszta moj dziadek urodzil sie w Polsce ale poza jej aktualnymi granicami, gdyby nie babcia, ktora rzutem na tasme (5km) zalapala sie na Polske bylbym pewnie bialorusinem lub zamieszkiwal jakies "rdzennie polskie" terytoria jak okolice Breslau tudziez inne ziemie odzyskane. Moze wtedy nie mialbym tych kompleksow i z calym zapalem bym przytykiwal, ze my Polska to nawet nie zachod Europy, my to juz USA!
:D

Europa Wschodnia - jaki wstyd.., faktycznie zachodnia duzo lepiej brzmi.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 08:40 
Cytuj  
Polska zawsze była w europie centralnej i jest geograficznie jej centrum.
O co te dyskusje?

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 08:52 
Cytuj  
no i mareczek znów odleciał, hehehe

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 08:53 
Cytuj  
@pieszczoch
W skrocie: przynaleznosc kulturowa vs polozenie geograficzne (pewien osobnik nie odroznia tych dwoch pojec).


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 08:58 
Cytuj  
Przynależność?
Jak dla mnie i tak jesteśmy prekursorem kulturowym. Opinia pijaków, najmniej pijemy. Ciągle nam źle, a jesteśmy w TOP ekonomicznym i rozwojowym od kilku lat. Wojsko mamy do dupy, ale wszyscy i tak podziwiają osiągnięcia elitarnych jednostek. Mamy najlepszych doktorów, a zarazem zarabiają minimalną krajową Niemca. Emigrujemy narzekając na kraj, ale jakby Niemiec chciał nam kazać zmienić obywatelstwo dostałby kopa a jajo.
Kelner zna 3 języki, a prezydent ma problemy z ortografią. Jesteśmy antykomuchami, a dalej IPN trzyma za dużo informacji.
No i na koniec jesteśmy zajebiści, ale mareczek jest w UK więc nie bawimy się z nim w naszej piaskownicy i dostaje bany.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 09:11 
Cytuj  
Polska to zachod.
Uk to muslimy, wiec jak ktoś lubi bliski wschod to może się tam to komus podobać.
a USA żydy.

http://joemonster.org/phorum/read.php?f=18&t=471511


_________________
.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 09:16 
Cytuj  
Ani zachód ani wschód.
Jak kiedyś dojdziesz do wniosku, że nasz kraj nigdy nie był ani ruskim ani niemcem to zauważysz tą kluczową różnicę.

Zachód to napompowane przez USA i kolonijne bogactwa FR i UK, które powoli się walą. Niemcy dają radę wspaniałym przemysłem.
Wschód to mega bogata Moskwa i franczyzowa sieć oligarchii i eksploatacji byłych państw ZSRR.
Ani w jedną stronę ani w drugą nie jest najlepiej. Jesteśmy w Unii tylko dlatego aby podreperować państwo. Ale zachodem nie jesteśmy i nie będziemy. Nasza ksenofobia na to nie pozwala i siła kulturowa (która do dziś zostawiła słowo kurwa u Macedończyków) pozostanie zawsze nasza, a nie mieszana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 09:27 
Cytuj  
mój post nie był do końca poważny, liczyłem na jakas odpowiedz marka, psujo ;p


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 09:56 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Ani zachód ani wschód.
Jak kiedyś dojdziesz do wniosku, że nasz kraj nigdy nie był ani ruskim ani niemcem to zauważysz tą kluczową różnicę.

Zachód to napompowane przez USA i kolonijne bogactwa FR i UK, które powoli się walą. Niemcy dają radę wspaniałym przemysłem.
Wschód to mega bogata Moskwa i franczyzowa sieć oligarchii i eksploatacji byłych państw ZSRR.
Ani w jedną stronę ani w drugą nie jest najlepiej. Jesteśmy w Unii tylko dlatego aby podreperować państwo. Ale zachodem nie jesteśmy i nie będziemy. Nasza ksenofobia na to nie pozwala i siła kulturowa (która do dziś zostawiła słowo kurwa u Macedończyków) pozostanie zawsze nasza, a nie mieszana.



Nie no wiemy, że jesteśmy centrum wszechświata, ale nie o tym dyskusja się tutaj toczy. Chłopaki próbują uświadamiać marka na tematy historyczne, takie oczywiste oczywistości, ale jak na marka przystało "on wie lepiej" :D


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 09:58 
Cytuj  
jakbys od kilku lat przyjmowal Koran to tez bys tak miał.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 10:03 
Cytuj  
I musiał ciągle jeść sis kebab.


_________________
Χ Ξ Σ

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 486, 487, 488, 489, 490, 491, 492 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.