mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 488, 489, 490, 491, 492, 493, 494 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 11:20 
Cytuj  
w praktyce nie jest tak, ze tylko przerywa się ciaze jak jest zagrozenie zycia dla kobiety?

Ja uważam, ze spoleczenstwo mogloby funkcjonować bez zadnego socjalu.


_________________
.


Ostatnio edytowano 24 mar 2014, 11:21 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 11:21 
Cytuj  
odpowiedzialnosc trzeba wykazywac nawet jak sie nie myslalo , dla mnie bardziej odpowiedzialne jest usuniecie ciazy
niz jej donoszenie bo ktos tak chce

sory mendol za duzo widzialem patologi w przedszkolu i nie przekonasz mnie


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 11:21 
Cytuj  
w praktyce się przerywa jak się nie chce dziecka? :D Ponoć mamy niezłe podziemie aborcyjne w kraju.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 11:23 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
hehe kurwa, ale nie zawsze czlowiek jest w stanie poradzic sobie sam, bez wzgledu na to co robi.
i nie mowie, ze panstwo wszystko powinno robic za tych ludzi, tym bardziej, ze jak ci napisalem, oni nie chca dostawac po 3k, tylko 1200zl miesiecznie.
tak aby mogli opiekowac sie dzieckiem (nie wnikam w tej chwili dlaczego dziecko jest chore itd. itp.)
czlowiek nie jest w stanie sie zabezpieczyc w tym kraju - nie wiesz jakie leki beda refundowane za miesiac a jakie nie. za co bedziesz placil a za co nie.

ty w tym przypadku masz bardzo ograniczony punkt widzenia.


Dlatego nie wykluczam pomocy zupełnie, dokładnie to napisałem. Ale dawanie ustawowo wszystkim kasy, bo mają chore dziecko to kolejna patologia socjalna.

Nie wiem Mendol co robisz jeszcze w Polsce. Mam dalekich znajomych w Szwecji, o których kiedyś pisałem. Dwójka dzieci, oboje nie pracują, w zasiłkach dostają 15k koron. Raj.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 11:25 
Cytuj  
aldatha:
ale nie zaslaniaj sie przedszkolem bo to najwieksza glupota.
co ma wspolnego patologia z rodzeniem dzieci? panie/panowie przedszkolanki powinny zauwazac takie rzeczy, zglaszac do odpowiednich sluzb i tyle.
na tyle wczesnie aby dziecko mialo jeszcze szanse na sensowna przyszlosc.
a nie ograniczac sie do plotkowania przy porannej kawce, jaki to kubus brudny dzisiaj i, ze jego tatus przyszedl do przedszkola pijany.
miedzy innymi na tym powinna polegac twoja byla praca.


tor: czy ja napisalem, ze wszystkim? nie. ale na pewno jest w chuj ludzi, ktorym sie nalezy, powinni dostac i tyle.
napisze ci jeszcze raz - ci ludzie walcza o kurwa 1200zl, czyli pewnie tyle ile ty wydajesz na zarcie tygodniowo.
nie wiem, czy to pytanie to tak na serio, czy zarcikiem zarzuciles :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 11:28 
Cytuj  
Ale ja na swoje pracuje. Nie biorę złotówki od państwa i nigdy nie brałem. Nawet uczciwie płacę podatki nie pompując sztucznie kosztów w dg, np. rozliczając prywatne auto jako podróże firmowe. Jestem lepszym patriotą niż Niahu. :<


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 11:29 
Cytuj  
tak ci sie wydaje ze to wszystko tak fajnie dziala

nawet jak im dasz 1200 to myslisz ze za chwile nie beda chcieli wiecej jak sie zorientuja ze to gowno a nie pieniadze?


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 11:35 
Cytuj  
Brakuje nam tuskcare.gov.pl

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 11:38 
Cytuj  
ale mi sie nie ma wydawac. tylko tak to ma dzialac.
i widac wlasnie, jak dzialaja nasze przedszkola :)

i pewnie, ze beda chcieli wiecej. ale na razie chca kurwa 1200zl.
pomysl, ile zarabiales jako przedszkolanka i na co ci to wystarczalo.


tor: no pracujesz na siebie i super. ale to panstwo jest biedne w chuj i nie kazdy jest tak madry i ma tyle szczescia co ty.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 11:40 
Cytuj  
Oni chcą, a Alda zarabiał. Feel the difference. ;)


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 11:40 
Cytuj  
Dzisiaj pracujesz a jutro masz raka a Twoje dziecko zapada w śpiączkę bo guzik wpadł do tchawicy (sytuacja autentyczna znajomej mojej żony).
Wówczas nagle dociera do Ciebie, że nie masz kompletnie nic a Państwo ma na Ciebie wysrane:)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 11:42 
Cytuj  
Płacisz podatki, składki ubezpieczeniowe to masz prawo oczekiwać pomocy. Decydujesz się urodzić downa zamiast wyskrobać? Twój problem. Takie trudne rozróżnić? Napierdalacie przykłady z dupy.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 11:43 
Cytuj  
Cytuj:
Płacisz podatki, składki ubezpieczeniowe to masz prawo oczekiwać pomocy.


No ale tu jest właśnie konik misiu bo tego nie ma:) Ja nie mówię o darmozjadach.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 11:44 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Dzisiaj pracujesz a jutro masz raka a Twoje dziecko zapada w śpiączkę bo guzik wpadł do tchawicy (sytuacja autentyczna znajomej mojej żony).
Wówczas nagle dociera do Ciebie, że nie masz kompletnie nic a Państwo ma na Ciebie wysrane:)



tor mam wrazenie, zyje troche oderwany od rzeczywistosci :)
i eheheh kurwa dobrze to tor napisales - masz prawo. to co dostajesz to juz zupelnie inna para kaloszy.
i przyklady sa bardzo dobre - to ty sie uparles na skrobanke i chuj.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 11:45 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Ale ja na swoje pracuje. Nie biorę złotówki od państwa i nigdy nie brałem. Nawet uczciwie płacę podatki nie pompując sztucznie kosztów w dg, np. rozliczając prywatne auto jako podróże firmowe. Jestem lepszym patriotą niż Niahu. :<


A pomysl jakbys był bogatszy o podatek!
Wtedy, gdyby sąsiadka potrzebowala pomocy polecialbys jak rycerz w srebrnej zbroi. ;p
Tak, sam chętniej bym pomagal gdybym miał więcej kasy i byłoby mnie na to w jakimkolwiek stopniu stać.

I czy w sumie na tym się nie konczy? Szuka się pomocy po rodzinie i fundacjach bo na państwo nie ma co liczyc?...


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 11:49 
Cytuj  
@ Mendollo&Oyciec Może nie takiej jakości byśmy oczekiwali, ale jest. Przykład z mojej rodziny: problem starszej osoby z kręgosłupem, od wystąpienia objawów do operacji 2 tygodnie( w tym pełne badania z rezonansem). Praktycznie zaraz po operacji rehabilitacja. Po 6 miesiącach powrót do pracy. Sam byłem zaskoczony, nie musiałem żadnych kontaktów uruchamiać, a bardzo nie lubię tego robić.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 11:49 
Cytuj  
dlatego trzeba oszczedzac bo panstwo nic ci nie da

jak masz kase na koncie to sie znajdzie cycata blondi co bedzie ci na starosc / w chorobie dupe wycierac a za bonusa $$$ zrobi bj


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 11:50 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
@ Mendollo&Oyciec Może nie takiej jakości byśmy oczekiwali, ale jest. Przykład z mojej rodziny: problem starszej osoby z kręgosłupem, od wystąpienia objawów do operacji 2 tygodnie( w tym pełne badania z rezonansem). Praktycznie zaraz po operacji rehabilitacja. Po 6 miesiącach powrót do pracy. Sam byłem zaskoczony, nie musiałem żadnych kontaktów uruchamiać, a bardzo nie lubię tego robić.


Wyjątki potwierdzają regułę, miała farta i nie należy się tym kierować.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 11:52 
Cytuj  
no ja ci moge podac 10 zupelnie innych przykladow, ostatni z wczoraj, jak bylem z chorym dzieckiem w przychodni :)

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 11:53 
Cytuj  
White Trox napisał(a):
Swoją drogą jak się wyśle laskę do Czech, żeby tam zrobiła po ludzku aborcję, to potem można być w Polsce z tego tytułu ściganym? Gdyby jakiś konfident podpierdolił?

Chyba można to na legalu to zrobić, ale pewny nie jestem.
=============================================================================================



Co do tematu to prawda jest taka, że albo rybka albo pipka. Nie można jednocześnie mieć liberalnego państwa o niskich podatkach i tego, żeby wszystkich było stać na życie i opiekę.

Sama koncepcja sprowadza się do tego, że wraz z czasem coraz mniej osób będzie stać na opiekę medyczną, edukacją lub /i życie w razie zdarzeń losowych / choroby.


===============

Co do ObamaCare - ostatecznie zostało przyjęte najgorsze możliwe rozwiązanie, które sprawi, że nawet USA nie da rady kosztom tego sytemu prędzej czy później. Stroną kosztową nie zajęto się wcale. Parodia.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 488, 489, 490, 491, 492, 493, 494 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.