mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 495, 496, 497, 498, 499, 500, 501 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 29 mar 2014, 07:45 
Cytuj  
montezuma napisał(a):
Oyci3C napisał(a):
Mendol napisał(a):
a jak wyglada prawda?


Tak, że to było ponad 3 bańki i portal nie jest dla bezdomnych tylko dla ośrodków dla bezdomnych.


nie do konca. Ten portal to przede wszystkim baza danych dla wszystkich pracowników socjalnych, ujednolicono formularze, mniej biurokracji. Kazdy kto szuka pomocy a nie tylko bezdomni może tam składać podania, sa opatrywane online. Dodatkowo za te pieniądze kupiono 3.5k laptopow dla pracowników socjanych żeby mieli dostęp do bazy w dowolnym momencie.


Widze propaganda rzadowych mediow dziala jak trzeba.

Mam akurat w rodzinie osoby zwiazane z pomoca spoleczna i ta cala emp@tia to jeden wielki bullshit. Prawdopodobnie chodzilo w niej tylko o wyplukanie troche unijnych pieniedzy (wiadomo przetargi, srargi). Poza tym ze system kosztowal 49 mln to jeszcze jego utrzymanie bedzie kosztowalo 2 mln rocznie.

Niby to ma zastapic papierkowa robote, ale teraz panie srednio obeznane z komputerami beda sleczaly nad jakimis formularzami w internecie i pewnie najpierw strace dziesiatki godzin na szkolenia. Juz nie mowiac o tym, ze chodzenie z laptopem po melinach to jak spacer po polu minowym.
Taki system to jest dobry na skandynawie, ale nie w Polsce gdzie nie ma kasy na podstawowa pomoc dla najubozszych. No ale co tam nie ma kasy ale za to jest nowoczesnie!

Mam szczera nadzieje, ze platforma bedzie rzadzila juz wiecznie w Polsce (jak Putin w Rosji), bo inaczej zaraz po wyborach zamiast mieszkac w panstwie gdzie kazda publiczna zlotowka jest wydana z sensem i korupcja praktycznie nie istnieje znajdziemy sie w koszmarnym panstwie, gdzie rzadzacy wszystko robia zle.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 mar 2014, 09:35 
Cytuj  
to jeszcze jego utrzymanie bedzie kosztowalo 2 mln rocznie

A tam utnie się tym bezdomnym pomoc. Zresztą to same menele, pijaki i złodzieje, więc absolutnie nie szkoda. :lol:

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 29 mar 2014, 09:38 
Cytuj  
http://www.tokfm.pl/blogi/zielonymokiem ... licznego/1

Kolejny nesioł/bartoszewski. Tacy ludzie powinni pójść na emeryturę i na niej sobie dostatnie żyć. Pieprzona nekromancja polityczna.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 mar 2014, 12:33 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Widze propaganda rzadowych mediow dziala jak trzeba.

Mam akurat w rodzinie osoby zwiazane z pomoca spoleczna i ta cala emp@tia to jeden wielki bullshit. Prawdopodobnie chodzilo w niej tylko o wyplukanie troche unijnych pieniedzy (wiadomo przetargi, srargi). Poza tym ze system kosztowal 49 mln to jeszcze jego utrzymanie bedzie kosztowalo 2 mln rocznie.

Niby to ma zastapic papierkowa robote, ale teraz panie srednio obeznane z komputerami beda sleczaly nad jakimis formularzami w internecie i pewnie najpierw strace dziesiatki godzin na szkolenia. Juz nie mowiac o tym, ze chodzenie z laptopem po melinach to jak spacer po polu minowym.
Taki system to jest dobry na skandynawie, ale nie w Polsce gdzie nie ma kasy na podstawowa pomoc dla najubozszych. No ale co tam nie ma kasy ale za to jest nowoczesnie!

Mam szczera nadzieje, ze platforma bedzie rzadzila juz wiecznie w Polsce (jak Putin w Rosji), bo inaczej zaraz po wyborach zamiast mieszkac w panstwie gdzie kazda publiczna zlotowka jest wydana z sensem i korupcja praktycznie nie istnieje znajdziemy sie w koszmarnym panstwie, gdzie rzadzacy wszystko robia zle.

Miały być tablety, ale żaden dostawca nie zgodził się na cenę oferowaną przez ministerstwo, aby dostarczyć tablety z linuxem.

2M za utrzymanie tego softu to nie jest dużo. Nad tym pracuje kilkanaście osób. Sam system ułatwia pracę mopsów całkiem realnie. Oni tam mieli w ciul papierologii, a cały shitstorm jest o to, że będą redukcje kadrowe w mopsach, bo właśnie odpada tryb pracy 1h u meneli : 4h w biurze wypełniając papiery.
No i system wskazuje kto próbuje okradać mops, a kto rzeczywiście potrzebuje pomocy. Empatia jest zintegrowana z wszystkimi starszymi systemami i przesyła dane pomiędzy nimi.
I bzdurą jest, że to system dla bezdomnych, bo to system dla wszystkich beneficjentów MOPSów.
Akurat z tymi kradzieżami też się nabijaliśmy, że te crapowe netbooki pokradną, ale z drugiej strony... Inspektorki chodziły wcześniej z komórkami, swoimi laptopami, gdzie robiły notatki w wordzie i problemów nie było. Tu serio chodzi o to, że inspektorzy spędzą więcej czasu w terenie, a mniej przy kawce.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 29 mar 2014, 12:39 
Cytuj  
I ze niby nie beda robic podwojnej roboty: raz na papierze, raz w systemie?


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 mar 2014, 12:54 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
I ze niby nie beda robic podwojnej roboty: raz na papierze, raz w systemie?

System drukuje wszelakie typy potrzebnych druków


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 mar 2014, 13:03 
Cytuj  
Ale taka informatyzacja daje wielkie pole do popisu, redukuje bezrobocie, podnosi poziom życiowy, nie istotne że w tym przypadku kasa zostanie wydojona do prywatnych rąk, ważne że te ręce potem zagłosują jak trzeba przy następnych wyborach, tak się kupuje wyborców, a że za nasze pieniądze to już mniejsza z tym.

Nie mogę się nadziwić profesjonalizmowi PO, wyobraźcie sobie ile by osiągnęła ta grupa ludzi na ukrainie, myślę że kijów wyglądałby jak dubaj na środku z największym wieżowcem na świecie tusk kalifa.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 mar 2014, 13:05 
Cytuj  
tczewiak: wiesz, ze wiekszosc tych inspektorow, szybciej wypelanialo papiery dlugopisem, niz zrobi to za pomoca klawiatury?

i niestety embe ma racje, chociaz mam nadzieje, ze wiekszosc spoleczenstwa sie juz obudzila i zauwazyla, ze jakos drugiej irlandii nie ma.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 29 mar 2014, 13:09 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Highlander napisał(a):
I ze niby nie beda robic podwojnej roboty: raz na papierze, raz w systemie?

System drukuje wszelakie typy potrzebnych druków


Nie o to mi chodzilo.
A raczej o to, ze wiekszosc dalej bedzie cos robic wedlug starego systemu, czyli 100% papier, bo z komputerem to oni wiele wspolnego nie mieli. Pozniej system beda traktowac jak zlo konieczne, bo trzeba to wprowadzic do tego 'glupiego systemu'

mam w pracy wielu 'komputerowych' nieogarow, wiec nie zdziwiloby mnie podobne zachowanie w urzedach itp. Ba, slyszalem urban legend o ludziach, ktorzy nie umieli trzymac myszki. Zwlaszcza, ze potrafia byc zatrudnieni jacys pradziadkowie. Przeciez w takich miejscach 'ulepszenie' pracy = najgorsza rzecz jaka moze sie zdarzyc.


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 mar 2014, 13:18 
Cytuj  
kilkanascie osob - zalozmy 20.
2mln / 20 osob = 100k na leb rocznie. Ladnie
Nie wiem jakie jeszcze koszta stale moga byc by uzasadnic te 2mln - szlifowanie marmurow w serwerowni drogimi pastami sprowadzanymi z RPA przez syna ktoregos z kliki trzymajacej wladze..?

wait, przeciez to Polska wiec kto tu patrzy na koszta, pieniadze publiczne sa po to by nimi szastac oczywiscie po napchaniu swoich kieszeni.

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 29 mar 2014, 13:41 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
kilkanascie osob - zalozmy 20.
2mln / 20 osob = 100k na leb rocznie. Ladnie
Nie wiem jakie jeszcze koszta stale moga byc by uzasadnic te 2mln - szlifowanie marmurow w serwerowni drogimi pastami sprowadzanymi z RPA przez syna ktoregos z kliki trzymajacej wladze..?

wait, przeciez to Polska wiec kto tu patrzy na koszta, pieniadze publiczne sa po to by nimi szastac oczywiscie po napchaniu swoich kieszeni.


nit nie podał linku do źródła tych 2mln wiec nawet nie wiadomo czy to prawda.


_________________
Bishop - Teon

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 mar 2014, 13:50 
Cytuj  
100k rocznie to dużo w it? LOL
:lol:

Analitycy, konsultanci, ludzie od rozmów z ministerstwem, programiści... A mareczek sobie średnią wylicza :D
Ze 100k to wychodzi netto 5k miesięcznie lol. Mareczku - to nawet nie pokrywa pensji pracowników wykonawcy...
2M rocznie na projekt informatyczny to są śmieszne pieniądze. Co innego gdyby to było 2 mld.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania


Ostatnio edytowano 29 mar 2014, 13:59 przez kamilus, łącznie edytowano 1 raz
**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 29 mar 2014, 13:54 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
kilkanascie osob - zalozmy 20.
2mln / 20 osob = 100k na leb rocznie. Ladnie
Nie wiem jakie jeszcze koszta stale moga byc by uzasadnic te 2mln - szlifowanie marmurow w serwerowni drogimi pastami sprowadzanymi z RPA przez syna ktoregos z kliki trzymajacej wladze..?

wait, przeciez to Polska wiec kto tu patrzy na koszta, pieniadze publiczne sa po to by nimi szastac oczywiscie po napchaniu swoich kieszeni.

Zakładając, że utrzymaniem zajmuje się zewnętrzna prywatna firma to by się zgadzało. Kilkanaście osób ze średnia artmetyczną na 1 pracownika placą powiedzmy 6-8 k msc + reszta kwoty(kilkadziesiąt % ogólnej sumy) jako zysk dla firmy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 mar 2014, 14:27 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
100k rocznie to dużo w it? LOL
:lol:

Analitycy, konsultanci, ludzie od rozmów z ministerstwem, programiści... A mareczek sobie średnią wylicza :D
Ze 100k to wychodzi netto 5k miesięcznie lol. Mareczku - to nawet nie pokrywa pensji pracowników wykonawcy...
2M rocznie na projekt informatyczny to są śmieszne pieniądze. Co innego gdyby to było 2 mld.


projekt? projekt jest zrealizowany - teraz jest to tylko utrzymanie i tyle.
wedlug mnie 2mln to w chuj duzo, jak na cos takiego.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 29 mar 2014, 14:37 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
100k rocznie to dużo w it? LOL
:lol:

Analitycy, konsultanci, ludzie od rozmów z ministerstwem, programiści... A mareczek sobie średnią wylicza :D
Ze 100k to wychodzi netto 5k miesięcznie lol. Mareczku - to nawet nie pokrywa pensji pracowników wykonawcy...
2M rocznie na projekt informatyczny to są śmieszne pieniądze. Co innego gdyby to było 2 mld.


zawsze to gowno jak ma isc na jakis zbędny, socjalny cel ;)


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 mar 2014, 15:50 
Cytuj  
Najlepsze, że przed rządami PO informatyzacja w tym stylu byłaby okrzyknięta "AFERĄ" i "ZŁODZIEJSTWEM". Za rządów PO złodziejstwo jest normą, a afer już nie ma.

tczewiak - ciekawe jakich to wysokiej klasy specjalistów potrzebujesz do utrzymania serwerowni i bazy danych w kupie? I dlaczego ma tych wysokiej klasy specjalistów z top zarobkami nawet biorąc pod uwagę IT potrzeba aż kilkunastu? Bo kasa z budżetu więc koszta ma się w dupie, Kowalski i Nowak zapłacą, a jak nie to się ich pałą po plecach przejedzie? Please wypierdalaj zamiast pisać takie oszołomskie teksty.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 mar 2014, 16:55 
Cytuj  
1.Mówi się koszty
2.Wkurwia że w PL ktoś ma blisko twoich zarobków?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 29 mar 2014, 19:53 
Cytuj  
https://www.youtube.com/watch?v=Zbn2vvNB7ls
Debata: Korwin-Mikke, Czabański, Płatek, Szypuła - prawa kobiet i status homoseksualizmu w UE

W sumie nie wiem po cholere w ogole takie debaty, ale obroncy homoseksualizmu - masakra

"w zwiazkach homo rodzi się tyle samo, albo nawet wiecej dzieci co w związkach hetero" :lol: -> min. 21:20

wystarczyl mi skrót https://www.youtube.com/watch?v=sMrRBzsJP0E


_________________
.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 29 mar 2014, 20:28 
Cytuj  
Dobrze, że Kempa nie mogła przyjść, gdyż jedynie Czabański debatował i podawał argumenty, Korwin trollował, a pozostała dwójka powinna wypierdalać na ulicę


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 mar 2014, 01:50 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
tczewiak - ciekawe jakich to wysokiej klasy specjalistów potrzebujesz do utrzymania serwerowni i bazy danych w kupie? I dlaczego ma tych wysokiej klasy specjalistów z top zarobkami nawet biorąc pod uwagę IT potrzeba aż kilkunastu? Bo kasa z budżetu więc koszta ma się w dupie, Kowalski i Nowak zapłacą, a jak nie to się ich pałą po plecach przejedzie? Please wypierdalaj zamiast pisać takie oszołomskie teksty.

2 administratorów oracle, 2 administratorów linuxa, 3 programistów (i to absolutne minimum ze stricte IT), ~10 konsultantów odpowiadających na pytania z mopsów, 2 analityków, osoby odpowiedzialne za kontakty z ministerstwem.
To, że soft już jest wykonany to nie oznacza, że nie jest wspierany, rozwijany, poprawiany, zmieniany zgodnie z przepisami...
To nie jest kurwa sofcik obsługujący 3 komputery klienckie, a tysiące. Dane trzeba gromadzić, obrabiać i przesyłać do innych systemów. Trzeba też dane z innych importować.
Przy tego typu produktach nie może być sytuacji, że coś nie działa 2 dni. Tu jesteś u beneficjenta i w ciągu minuty masz dostać dane z wszelakich systemów zewnętrznych o nim, wszystko ma być zabezpieczone, uwierzytelnione. A dane są rozsiane po całej Polsce. Nie stoją w jednej serwerowni, bo emp@tia pobiera je ze starszych systemów (docelowo ma je zastąpić, więc odpadnie utrzymywanie kilkunastu systemów kompletnie niekompatybilnych z niczym).
Na dobrą sprawę w fazie produkcji po prostu było więcej analityków i programistów zamiast adminów i konsultantów.
Marek jesteś po prostu idiotą twierdząc, że to są wysokie koszta w skali państwa.
2mln/rok to jest megatanio.
Weź pod uwagę, że z założenia ma to doprowadzić do redukcji 30% inspektorów w mopsach. Biorąc pod uwagę, że masz 6/mops i niech każdy kosztuje 3.5k to sobie policz jaka to jest oszczędność.

Więc jak zwykle się kurwa wypowiadasz na tematy, o których nie masz najmniejszego pojęcia. Nie wiesz co ten soft robi, jakie są założenia, ale musisz popierdolić.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 495, 496, 497, 498, 499, 500, 501 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.