mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 sie 2005, 12:35 
Cytuj  
Zychoo, ale tu nie chodzi o flame, tylko ze darmowy nie rowna sie piracki.. tylko tyle :) Wiele osob myli te dwa pojecia, wiec trzeba przypominac mlodym :)

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 8 sie 2005, 12:39 
Cytuj  
Logicznie rzecz biorać to pirackie zawiera się w grupie darmowe ;p
Mozna mozna podzeilic darmowe na legalne i nielegalne, bo w koncu darmowe = nic nie placisz, pirackie = nic nie placisz.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 sie 2005, 12:43 
Cytuj  
platne = nic nie palcisz

eeee, pogubilem sie.....

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 sie 2005, 13:03 
Cytuj  
Quetzacotl napisał(a):
Logicznie rzecz biorać to pirackie zawiera się w grupie darmowe ;p
Mozna mozna podzeilic darmowe na legalne i nielegalne, bo w koncu darmowe = nic nie placisz, pirackie = nic nie placisz.


pirackie nie zawiera sie w grupie darmowe :) pirackie to oddzielna grupa :) gry sa albo platne, albo darmowe albo pirackie (kradzione).

Najlepiej by bylo gdyby na forum powstal oddzielny dzial : PIRACKIE MMORPG i wtedy bedzie koniec klotni :)
Sa dzialy gier platnych, jest dzial darmowych, wiec gdyby byl tez dzial pirackich (kradzionych) problem by sie skonczyl i wszystko wreszcie by bylo jasne.


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 sie 2005, 13:25 
Cytuj  
Za pirackie tez sie nie placi. Czyli w odbiorze gracza jest za darmo.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 sie 2005, 13:32 
Cytuj  
ale powinno. To, że ktoś coś ukradł, nie znaczy że jest to darmowe.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 sie 2005, 13:34 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Za pirackie tez sie nie placi. Czyli w odbiorze gracza jest za darmo.
.


no wlasnie.. w odbiorze gracza. i stad gracze nie wiedza co jest kradzione a co legalne. Dlatego mozna by bylo to jasno oddzielic by nie powodowac nieporozumien i rowniez edukowac :)

NIESTETY ale przy takim podziale forum jaki jest teraz (np. freeshardy Ultimy rowniez w dziale darmowe, zamiast w dziale pirackie/kradzione) mlody gracz mmorpg wchodzac tu nie zastanawia sie czy kradnie czy nie.. uczy sie ze krasc jest OK.. moderatorzy tez kradna i sa z tego dumni (bo tworza specjalne dzialy, nazywajac je dla niepoznaki "darmowe" :)

Ja jako gracz jestem z tego powodu oburzony. Nie dlatego ze sa pirackie tylko dlatego ze robi to wode z mozgu ludziom. Darmowe to darmowe a pirackie to kradzione.. i bede to caly czas wypominal :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 sie 2005, 13:44 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
(np. freeshardy Ultimy rowniez w dziale darmowe, zamiast w dziale pirackie/kradzione)

Free shardy sa zaszloscia historyczna i raczej te dzialy sie dlugo juz nie utrzymaja.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 sie 2005, 13:47 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Huragan napisał(a):
(np. freeshardy Ultimy rowniez w dziale darmowe, zamiast w dziale pirackie/kradzione)

Free shardy sa zaszloscia historyczna i raczej te dzialy sie dlugo juz nie utrzymaja.

X.


ale zgodzisz sie , ze sa one kradzione ?:)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 sie 2005, 13:50 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
ale zgodzisz sie , ze sa one kradzione ?:)

Nie do konca. Bo jesli taki free shard nie wykorzystuje zadnych plikow UO (lacznie z mapa) i ma zupelnie inny content, to o kradziezy mozemy mowic tylko odnosnie klienta.

X.


_________________
http://zaginiony.net

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 8 sie 2005, 13:56 
Cytuj  
W ogole ktos kiedys zownowal wszystkich rozpisujac jak to wyglada z punktu widzenia prawnego. Chcialbym zeby napisal to jeszcze raz :)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 sie 2005, 14:06 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
Chcialbym zeby napisal to jeszcze raz :)

O to chodzilo? viewtopic.php?p=224651#224651

X.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 sie 2005, 14:16 
Cytuj  
a tak to wygląda na zdrowy chłopski (nie babski) rozum. Jako, ze prawnikiem nie jestem, nie mam nawet wykształcenia humanistycznego (z czego jestem dumny), a słowa z łaciny jakie znam to "kurwa", "chuj" i kilka innych..
Ale do rzeczy.

Wziąłeś nie swoje - ukradłeś
używasz za darmo coś, za co inni płacą - kradniesz

Proste i logiczne do bólu.

Oczywiście jestem świadom tego, ze żyjemy w fajnych czasach gdzie człowiek który zabił drugiego nożem dźgając go przy 100 świadkach nożem zostaje uniewinniony bo nasze społeczeństwo wykształciło tabuny prawników którzy umieją trochę więcej po łacinie i perfekcyjnie opanowali mydlenie oczu sędziów/społeczeństwa.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 sie 2005, 14:26 
Cytuj  
Brawo Mark :) Zgadzam sie w pelni.... a wynurzenia prawnikow tego naszego chorego systemu to mozna sobie o kant dupy potluc .
W naszym kraju jak cie ktos napadnie a ty go zabijesz to jeszcze ciebie wsadza do wiezienia.
Jak ukradniesz samochod to powiesz ze sobie pozyczyles i cie wypuszcza,

Ale czy to oznacza ze mamy takie cos popierac ? Nie chodzi o to by zabraniac tego czy tez robic nagonke.. chodzi tylko o rozdzielenie darmowych od kradzionych/pirackich itp.

Krew mnie bowiem zalewa jak widze posty zaliczajace Lineage 2 lub WoW do gier darmowych. Niech sobie ludzie graja na pirackich jak ich nie stac... ich sprawa..... ale niech maja swiadomosc ze kradna.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 sie 2005, 14:47 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Wziąłeś nie swoje - ukradłeś

A jesli uruchomilem software napisane przez kogos innego i udostepnione za gratis? Do tego wrzucilem swoje pliki konfiguracyjne i swoje programiki ktore napisalem sobie sam? Jesli sam narysowalem sobie do tego mape swiata? To tez ukradlem? I co mnie obchodzi, ze mozna sie do tego podlaczyc kradzionym klientem UO? Ja za swoj zaplacilem. Jedynie tylko nie przestrzegam ograniczen licencyjnych, ale to nie ma nic wspolnego z kradzieza, producent moze mnie pociagnac do odpowiedzialnosci tylko na drodze cywilnej.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 8 sie 2005, 14:52 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Mark24 napisał(a):
Wziąłeś nie swoje - ukradłeś

A jesli uruchomilem software napisane przez kogos innego i udostepnione za gratis? Do tego wrzucilem swoje pliki konfiguracyjne i swoje programiki ktore napisalem sobie sam? Jesli sam narysowalem sobie do tego mape swiata? To tez ukradlem? I co mnie obchodzi, ze mozna sie do tego podlaczyc kradzionym klientem UO? Ja za swoj zaplacilem. Jedynie tylko nie przestrzegam ograniczen licencyjnych, ale to nie ma nic wspolnego z kradzieza, producent moze mnie pociagnac do odpowiedzialnosci tylko na drodze cywilnej.

X.


Okradłeś ich z abonamentu który byś musiał zapłacić :]

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 sie 2005, 14:56 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Okradłeś ich z abonamentu który byś musiał zapłacić :]

A jesli kupilem tego klienta by lezal na polce i go w ogole nie uzywam, a jedynie udostepniam cos co ktos inny napisal i dal za darmo, a ja to oprogramowalem po swojemu, wymyslilem wlasny content, lacznie z fabula, itemkami, questami, swiatem i cala reszta? A ze jest kompatybilne z klientem UO, to juz inna sprawa (choc sa i klienty pisane od zera i maja sie calkiem dobrze). Tez okradam?

X.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 557
Dołączył(a): 9.03.2005
Offline
PostNapisane: 8 sie 2005, 15:04 
Cytuj  
A tu ciekawostka z policji

zniknięty samochód ---> kradzież
odnaleziony skradziony samochód ---> czasowo przywłaszczony

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 sie 2005, 15:07 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
jedynie udostepniam cos co ktos inny napisal


jedno podstawowe pytanie retoryczne, czy autor zgodzil sie bys jego prace udostepnial ? :) czy jesli ty napiszesz jakis program, sprzedaz go, a potem ktos bez twojej zgody wykorzysta twoje algorytmy i bedzie rozdawal innym za darmo to jak sie poczujesz ??? Poczujesz sie ze cie okradli z twojej wlasnosci intelektualnej, twojej pracy wlozonej w wymyslenie tego itd.

I wszystko jasne :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 sie 2005, 15:12 
Cytuj  
Tak, autor oprogramowania POL sie na to zgodzil, udostepnil swoj software na zasadach freewarowych by inni mogli uruchomic wlasny serwer gry i go udosteniac. I co?

X.


_________________
http://zaginiony.net


Ostatnio edytowano 8 sie 2005, 15:15 przez Xanth, łącznie edytowano 1 raz
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.