mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 13 cze 2007, 21:48 
Cytuj  
Roman G. winny kokluszowi wsrod bydla chce zmieniac kanon lektor obowiazkowych.Zwiazek darmozjadow milczy, a wyjebac maja Kafke.
Ja osobiscie pare tytulow tez bym wywalil - Potop i Wolodyjowskiego, zostawic Ogniem i mieczem. Wywalic Zbrodnie i Kare dac Biesy lub Idiote. Wywalic Hamleta, dac Koriolana itd. Tylko ze zaden uczyciel sie na takie propozycje nie zgodzi. Bo tam nie da sie zamknac lekcji "co autor mial na mysli" Roman najlepszym ministrem edu nie jest. Ale nauczycieli tez mamy do dupy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 cze 2007, 22:15 
Cytuj  
z Trylogii Sienkiewicza zdaje sie tylko Potop jest tylko w kanonie lektur (nie przypominam sobie bym mial cos innego).
Maja tez wywalic Gombrowicza, btw. ostatnio na wystawach ksiegarni pojawil sie znienawidzony przez Giertycha Trans-Atlantyk ;)
Zbrodnie i Kare bym zostawil...

O tym juz pisalismy w nnym temacie.

****

Posty: 1889
Dołączył(a): 13.10.2006
Offline
PostNapisane: 13 cze 2007, 23:13 
Cytuj  
Nie mozna zapominac tez o tym, ze sporo lektur czyta sie nie dochodzac nawet do polowy.Z niektorymi lekturami jest tak, ze(tak jest bodajze ze "Zbrodnia i Kara") nauczyciel mowi o zapoznaniu sie fragmentarycznym, badz prosi o przeczytanie wybranych rozdzialow, aby mogl to wplatac w jakis wywod na temat jakiegos tam nurtu literackiego.

Osobiscie nie mam pojecia jaki wplyw na czlowieka ma "Potop" badz "Ludzie bezdomni", ale za to pomyslec, ze w Japonii czyta sie w podstawowce dragonball'a


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 cze 2007, 23:20 
Cytuj  
Potop- powieść ku pokrzepieniu serc , patriotyzm itp. ;)

Zbrodnia i Kara chocby byla nakazana w fragmentach to bym cala przeczytal...

****

Posty: 1106
Dołączył(a): 5.03.2005
Offline
PostNapisane: 14 cze 2007, 06:19 
Cytuj  
mnie tam wisi co w szkole jest omawiane i nie rozumiem za czym wy tak rozpaczacie. Jak chce przeczytac ksiazke to ide wypozyczam/kupuje ja i czytam spokojnie w zaciszu domowym, jakos omawianie ksiazek na lekcji do szczescia nie jest mi potrzebne.

***

Posty: 826
Dołączył(a): 20.07.2005
Offline
PostNapisane: 14 cze 2007, 07:09 
Cytuj  
ksiazki firmy Canon? Gdzie je dostane :(


_________________
Shador von Dal napisał(a):
Podpisując się moimi inicjałami głaszczesz moje ego :*

SvD.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 14 cze 2007, 09:22 
Cytuj  
Smashie napisał(a):
ksiazki firmy Canon? Gdzie je dostane :(

ja przeczytalem "Conan" :)

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 14 cze 2007, 14:05 
Cytuj  
Trylogia to jedna z lepszych serii jakie w zyciu przeczytalem szczerze mowiac.


_________________
Obrazek

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 14 cze 2007, 14:05 
Cytuj  
/signed


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 cze 2007, 15:34 
Cytuj  
Ej no jesteście niemodni. Dzisiejsza młodzież powinna bluzgać na KAŻDY pomysł Giertycha, bo to takie trendy. Ja się zastanawiam co za cep (Łybacka?) wypierdolił Sienkiewicza z kanonu lektur?


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 14 cze 2007, 15:40 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Ej no jesteście niemodni. Dzisiejsza młodzież powinna bluzgać na KAŻDY pomysł Giertycha, bo to takie trendy. Ja się zastanawiam co za cep (Łybacka?) wypierdolił Sienkiewicza z kanonu lektur?

btw. http://www.men.gov.pl/lektury/lektury_s ... ska_zp.php
nie wywalono calego sienkiewicza, zdaje sie, ze wywalili Ogniem i Mieczem i Pana Wolodyjowskiego. Mi sie tez zreszta podobaly.

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 14 cze 2007, 15:48 
Cytuj  
Hihi :) Sienkiewicz jest super ... Ale ... Lektury maja w zalozeniu czegos "uczyc". A Sienkiewicz jesli czegos uczy to glownie czytania :) To super ksiazki - ale nie lektury. (IMO!)

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 14 cze 2007, 15:55 
Cytuj  
Każda książka posiada morał czy przesłanie i czegoś uczy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 14 cze 2007, 17:15 
Cytuj  
Qraczek napisał(a):
Hihi :) Sienkiewicz jest super ... Ale ... Lektury maja w zalozeniu czegos "uczyc". A Sienkiewicz jesli czegos uczy to glownie czytania :) To super ksiazki - ale nie lektury. (IMO!)

to moze przeczytaj to.

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 15 cze 2007, 13:25 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Qraczek napisał(a):
Hihi :) Sienkiewicz jest super ... Ale ... Lektury maja w zalozeniu czegos "uczyc". A Sienkiewicz jesli czegos uczy to glownie czytania :) To super ksiazki - ale nie lektury. (IMO!)

to moze przeczytaj to.


Haslo "ku pokrzepieniu serc" dziala na mnie prawie jak "Slowacki wielkim poeta byl".

I tak, czytalem Trylogie, Krzyzakow, Quo vadis, W pustyni i w puszczy i nowelki. Niektore po pare razy bo mi sie podobaja.. Po Oblegorku tez mnie kiedys w ramach jakiejs wycieczki szkolnej przegonili. To ciekawie i sprawnie napisana literatura, ale niewiele wiecej - IMO. Uczy czytac, ale ogolnie wnosi niewiele - chociaz nie wykluczam, ze pod koniec 19 wieku moglby pelnic / pelnily jakas spoleczna funkcje.

BTW - sciaga.pl jako autorytet - yeah ! :P

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 15 cze 2007, 16:16 
Cytuj  
Qraczek napisał(a):
BTW - sciaga.pl jako autorytet - yeah ! :P

no nie, to niekoniecznie :lol:
po prostu nie chcialo mi sie szukac ;)
moze uczy niewiele ale zawsze czegos.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 cze 2007, 00:46 
Cytuj  
Kur...mieliscie zionac ogniem i spopielac! Myslicie ze tak latwo grupe focusowa znalezc?!
A "Ogniem i Mieczem" jest najlepsze. Co wiecej nie jest to tekst "antyukrainski", co potwierdzaja sami Ukraincy...tocza sie mlyny boze.

*

Posty: 65
Dołączył(a): 25.07.2007
Offline
PostNapisane: 31 lip 2007, 11:39 
Cytuj  
Czytał ktoś ostatnie CDA? Jest tam bardzo mądry felieton Smugglera i jak ktoś chce znać moje stanowisko, to proszę kupic :D
No dobra: Trylogia jest BARDZO dobrą książką przygodową, ale tylko przygodową, gdyż historii raczej nie warto się z niej uczyć: cała szlachta i chrześcijanie (z Quo Vadis) są tak prawi i słodcy, że aż głowa boli. Wprawdzie są Radziwiłłowie, ale to protestanci...
Natomiast nigdzie nie uświadczysz ani jednego chociaż trochę dobrego Szweda, Turka, czy Rzymianina (poza jednym, który i tak będzie chrześcijaninem). Jest zaledwie kilku w miarę miłych Kozaków i jeden arcydobry Niemiec.
Natomiast jeśli chodzi o dyskusje nad trylogiami: u mnie zdecydowanie prowadzi Tolkien, dalej Heniu, trzecie miejsce... może pierwsze trzy tomy Harry'ego Pottera?


_________________
Alt ellofa

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.